ספרים מומלצים

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י ofer16, ‏14/1/03.

1. Barcik Member

מסכים ללא עוררין על "המשחק של אנדר". ספר מרתק, חזק ואנושי. קראתי גם את ה"צל של אנדר" ולאחרונה סיימתי את "קול המתים".
    אגב, אורסון סקוט קארד, האיש שכתב ספרים אלו מגיע לישראל לכנס "אייקון" בתל-אביב, 14-16 באוקטובר. מידע נוסף.
    ואם כבר במד"ב אנחנו עוסקים, אין כמו המלך - אייזיק אזימוב. ספריו מצטיינים בכך שהם משלבים גם מחשבה וגם בידור. אישית, אני מעדיף את הסיפורים הקצרים שלו על הרומנים.

בקשר ל"שר הטבעות". אני באופן אישי אוהב את הספר הזה, קראתי אותו ברוסית ובאנגלית. אבל אני בהחלט יכול להבין איך אנשים יכולים לא לאהוב אותו. אני אישית בהחלט מסכים עם דייר - השפה, ובעיקר באנגלית, היא מדהימה. זוהי פשוט סאגה בקנה מידה שעוד לא הועלה בספר, מרתק, מחדש ומהפנט.

נערך לאחרונה ב: ‏10/10/03
  2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הספר שאני אהבתי זה הפסנתרן, מאוד חזק.
    http://images.one.co.il/images/d/gg10148.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏10/10/03
  3. ג'רי בית הלוי Member

אני מאוד אהבתי את "מבחן בוזגלו".

כשהייתי בחו"ל בקיץ האחרון התחלתי אותו באיזה יום אחד ב-18:00, ומרוב עניין גמרתי אותו ב-17:00 שלמחרת. האיכות היא לא מהטובות שקראתי, אבל הוא מצליח לרתק את מי שקורא אותו, העלילה בו מפותלת אבל לא מדי, והוא נכנס בקלות לצמרת דירוג ספרי הטיסות(ספרים עם עלילה קצת בנאלית, אבל מעניינים שקוראים אותם כדי לשרוף זמן).

ומשה, "הפסנתרן" שקראת הוא הבסיס לסרט שזכה השנה באוסקר?

4. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכימה איתך, אני עשיתי על זה בוק ריפורט
    גם "כתר הדרקון" זה ספר יפה

5. AFC Member

"עת להרוג" הוא סיפור אדיר ואני ממליץ עליו בחום!

בסיפור מדובר על ילדה שחורה בת 10 שנאנסת בידי שני גברים לבנים, ולאחר מכן נגרם לה נזק בלתי הפיך פיזית ונפשית. אבא שלה לא יכל לעמוד בזה ובשימוע שלהם בבית המשפט הוא רצח את שניהם ביריות. הוא שוכר עורך דין, וכאן מתחיל הסיפור, שבו העורך דין צריך להתגבר על כל הבעיות הגזעניות... אחלה ספר.

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אכן, הסרט מבוסס על הסיפור הזה.
    כמו הסרט, ספר מאוד חזק.

7. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

ספר שקראתי די מזמן אבל ספר בהחלט מצויין, רק שהוא באנגלית. A Season With Verona של טים פארקס. טים פארקס הוא אנגלי שחי בוורונה ואוהד את הקבוצה האלאס. הוא מחליט ללכת לכל המשחקים של הקבוצה באותה עונה ולכתוב על זה ספר. כמה פשוט ככה יפה!
    http://www.channel4.com/sport/football_italia/imgs/veronabook.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏13/12/03
  8. Nerazzurri Member

אני ממליץ לכם על הספר "האלכימאי" ספר מצויין ומעניין.
    כמובן שכל טרילוגיית "שר הטבעות" ו"ההוביט" מומלץ בחום.

9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה כל כך מיוחד באלכימאי???לא יצא לי לקרוא אותו..אבל בערך כולם קראו אותו ואמרו שהוא טוב..
    על מה זה?

10. ג'רי בית הלוי Member

אורי קראתי עליו פעם כתבה ב"שם המשחק" שבה הוא מספר קצת על הספר, נשמע לי טוב אבל לא חיפשתי כי אין לי כוח לקרוא ספרים באנגלית, אתה יכול קצת להרחיב עליו?

בימים אלו אני קורא את "אמא שלך יודעת?". ספר לא כ"כ מוכר, נכתב ע"י ירון פריד, הוא כתוב בסגנון מאוד הומוריסטי, כתיבה מאוד מיוחדת, וברמת העיקרון זה מסופר על שני שותפים לדירה שגם עובדים באותו עיתון בלתי מוכר, אבל יש שם הרבה יותר מזה. מומלץ מאוד!

11. Reyes Member

12. Barcik Member

קראתי חלקים פה ושם. באופן אישי, אני לא ממש מחבב את סיימון קופר - הוא מצטייר בעיניי כפולטיקאי לא קטן ואני חולק על דעתו לעיתים קרובות, ולמרות זאת הספר הזה נראה כפיסת טריוויה מעניינת לכל חובבי הכדורגל.

13. ג'רי בית הלוי Member

קראתי את הספר הזה, קריאת חובה לכל מי שמגדיר את עצמו חובב כדורגל, וגם למי שלא. פשוט ספר מעולה, הבן אדם הסתובב כשנתיים לערך ברחבי העולם, מדרום אפריקה דרך קייב ועד בוסטון, נפגש עם אנשים שעוסקים בכדורגל על כל צורותיו השונות(בין אם זה מאמנים, שחקנים, פוליטקאים, כדורגלני עבר ממורמים ומה לא) וכתב על זה ספר.
    לעומת זאת, יש אנשים שלא ממש אוהבים את סיימון קופר(מלבד בוריס שכבר ציין את חוסר האהדה שלו לקופר אני מכיר עוד כמה שפשוט לא מסוגלים לקרוא את הכתבות שלו בשם המשחק) ולכן הם לא יאהבו את הספר כי זה קופר במיטבו(וקראתי עוד איזה שני ספרים שלו באנגלית), אבל כל השאר יהנו מזה עד מאוד.

14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ספר מעולה:
    " הצד האפל של הגאונות"
    הספר מדבר על הבמאי הגדול אלפרד היצקוק ועל האובססיות שלו על נשים.
    ספר באמת מעולה..

15. burning soil Member

מישהו יודע על מה הספר "ספורט 5"?