ספרים מומלצים

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י ofer16, ‏14/1/03.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

@cazzo עם שמות של צמחים, פירות וכו' אני גם מתקשה, אבל זה בד"כ לא פוגע בקריאה. נראה לי יוסה דווקא לא קשה מדי, אפילו יותר קל יהיה לך סיפורים קצרים של בורחס (או שלי זה קל יותר בגלל "הארגנטינאית"). אני לא קורא ממכשירים או מהמחשב, עותק מודפס או כלום, אז אני דואג להביא כל פעם שאני מבקר בארגנטינה או שקרוב משפחה מגיע לביקור פה. את הספרים שהם לא קלאסיקות קשה להשיג פה. לפחות לי.

אם אתה מחפש גם מתורגמת, וגם אם לא אני פשוט רוצה להמליץ, לפני כמה שנים הוציאו תרגום בעברית לאלה שלמטה (Los de Abajo) של מריאנו אסואלה. מומלץ מאוד. ספר שנכתב במהלך מלחמת האזרחים המקסיקנית על מלחמת האזרחים המקסיקנית ובאופן מפתיע לא נופל לשום פאתוס/אתוס/מיתוס/לוקוס. אותו לדוג' לא מצאתי בספרדית גם בארגנטינה, חיפוש שטחי, אבל התרגום לעברית של יוסי טל הרגיש לי טוב וזרם.

2. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבחינתי כל הקרדיט על הדיון כאן הוא שלי.

רוצה לקרוע כאן ״פרה קדושה״ עם הספר החטא ועונשו. ניסיתי לצאת פלוץ ובמקרה הטוב יצא לי פלוץ, ובמקרה הרע העדפתי לראות את גירוד.

קיצר, איפה בנש? אם הוא חוזר פתאום לדיון אני יכול לפרוש מאייסוקר עם מעט כבוד עצמי שעשיתי כאן משהו.

3. FelaKaT Member

למי שאוהב את התחום (כלכלה התהגותית) - ציר ה- why מאוד מומלץ.

4. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

העולם הזה דיי מעניין אותי ובעבר יצא לי לקרוא בעיקר ספרים של מלקולם גלדוול (יש לו אחלה הרצאות ביוטויוב) ודן אריאלי.

נראה לי שהרבה חבר׳ה נוטים לקרוא את הספרים הללו כדי לנסות להחכים. מחוויה אישית לפחות אלה ספרים שהרעיון בהם דיי נוטה לחזור על עצמו, וברוב המקרים אני לא נוטה לסיים את הספרים. הם מתחילים טוב, ממשיכים בינוני ומסיימים חלש, ואת רוב האנקדוטות לא תזכור תוך כמה שבועות.

מבחינת ה״בידור״ אני מעדיף רומאנים וספרי היסטוריה או גם וגם. בעקיפין גם לומדים שם יותר לטעמי.

נערך לאחרונה ב: ‏17/6/16
  5. FelaKaT Member

בגדול אני מסכים איתך, בטח לגבי דן אריאלי, אבל הספר הזה קצת שונה והוא עוסק בכלכלץ אפליה בעיקר (שכר נשים, נכים, הומואים, שחורים) וגם בחינוך.

יש ספרים שזוכרים מהם יותר (כמו זה, אגב) וכאלה שפחות אבל לדעתי אין מה להשוות ספרים טובים בתחום לרומנים, אני לא זוכר הרבה דברים שלמדתי מרומנים ( אם כי לא קראתי הרבה).

אגב, ספר קצת אחר וישן יותר אבל עם נגיעה לעולם הזה - המטרה. ספר ניהול שכתוב בצורה של סיפור עם לקחים מעניינים.

6. golding מנהלים

למי שרוצה לחוות דוקיומנטרי בדמות ספר, אני ממליץ בחום על In Cold Blood של קפוטה. מהפכני ומדהים.

קראתי באנגלית כך שאני לא לוקח אחריות על הגרסה העברית של הספר.

7. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

"מדינת ישראל תעשה הכל" - רונן ברגמן. המהדורה המעודכנת (בעיקרון הספר יצא ב2009) כוללת גם את המגעים ושחרור שליט.

ספר מעלף, מראה את מלחמת הצללים המדהימה בין ישראל לאוייבים שלה בעיקר בתחום המודיעין עם דגש מאסיבי על נעדרים ושבויים. לצערי, מראה במקרים לא פחות ממדהימים טעויות עצומות של מדינת ישראל, פיספוסים מביכים ורשלנות פושעת - שרובה ככולה בבעיות פנימיות ומשחקי אגו בין הארגונים השונים, ולפעמים גם בארגון מסויים בין האנשים שמאיישים עמדות מפתח. סיפורים (רובם ככולם עם מסמכים ועדויות, מה שנכתב ויחסית אין לו הרבה סימוכין, נרשם בבירור ככזה שבהחלט לא "אושר עד הסוף") שהשערות סומרות מרוב מחדלים. כמובן שגם היו לא מעט דברים טובים שישראל עשתה, אבל, נו, ניתן לכם לקרוא לבד..

617 עמודים מרתקים. ממליץ.

חייל שוקולד ו-David De Gea אוהבים את זה.
  8. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

יצא לקרואת את רב המכר הידוע של קיוסאקי - rich dad poor dad.

ביחס לציפיות זה אוברייטד מטורף בעיניי. לא יודע על מה כל ההייפ.

סיונרה אוהב/ת את זה.
  9. Mellow29 Kopite

הרגיש לי קצת כמו לקרוא את איאן ראנד (בלי להשוות בכלל בין הקליבר של הסופרים). בגיל 15 אתה קורא את זה וחושב ״וואו״, אחר-כך מבינים שהעולם לא כל כך שחור ולבן. עדיין כנראה זה ספר שיש לו ערך.

10. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברצוני להמליץ על הספר "קשורים" של הפרופסור מנחם קליין מבר-אילן.
    הספר מספר על החיים של הערבים והיהודים בערים ירושלים, חברון ויפו בסוף המאה ה-19 ועד סוף המאה ה-20. הספר מתאר את מרקם החיים שהתפתח בין שתי האוכלוסיות ואת הזהות המשותפת שרכשו לעצמם חלק גדול מהערבים והיודים בארץ באותו זמן, עד להתפוררות של מרקם חיים זה בעקבות עליית התנועות הלאומיות ויצירת מרקם חיים שונה ומנותק לאחר המלחמות ב-48 ו-67.
    הספר מסתמך על מסמכים רשמיים, יומנים אישיים, זכרונות, עדויות וכו'.

זה אחד הספרים המרתקים שקראתי, מנחם קליין מצליח בספר לתאר תקופה מורכבת מאוד מבחינת שני העמים בצורה מאוד אנושית ורגישה. הספר לא מנסה למצוא אשמים ואינו מתיימר לשמש כרפרנס לטענה פוליטית כזו או אחרת, אלא בעיקר מתאר טרגדיה אנושית וגם לאומית ופוליטית עבור שני העמים.

gilad16 אוהב/ת את זה.
  11. yakov_y YNWA

שנתיים וחצי הדיון הזה מת, עצוב, הגיע הזמן להפעיל אותו.

1. קורא עכשיו את הספר ״דלעת - מוצב אחד בלבנון״ של מתי פרידמן.
    האמת שלא אהבתי את הספר עד עכשיו, קצר מידי, לא ברמה הגבוהה ביותר, יש כמה זיכרונות יפים על צה״ל והוא מתאר כאן את החיים כלוחם נחמד אבל הספר מידי פעם בורח לדברים לא קשורים.
    העלילה גם מאוד משעממת.

הנה ציטוט מרגש:
    ״אורנה לא הייתה תמימה. היא הבינה שמשהו קרה לאחד מבני המשק ששירתו באותה עת בלבנון. היא לא ידעה מה שכולם כבר ידעו, שזה הילד שלה, שטיל פגע בטנק שלו בשעה 6:25 בבוקר.
    היא ראת את המונית מגיעה מכיוון השער, ואת קווי המתאר של הדמויות בירוק היושבות בה.
    רק כשהרכב חלף על פני מגרשי הטניס היא הבינה פתאום מה עומד לקרות לה.
    היא החלה לחצות את המגרש בריצה, ליד הרשת היא התמוטטה. בזיכרון הבא שלה, היא שכובה על הקרקע, מביטה מלמטה על האנשים בירוק ומתחננת שיאמר לה שהוא רק פצוע״.

2. הספר של מיכה גודמן, ״מלכוד 67״ הוא ספר מצוין.
    ספר שמתאר את הרעיונות מאחורי המחלוקת שקורעת את ישראל, ספר אובייקטיבי לגמרי שמציג לטוב ולרע את הימין והשמאל על מלחמת ששת הימים.
    מתאר מה קרה כמה ימים לפני, מה קרה במלחמה ומה קורה אחרי המלחמה ועד היום.

3. ספר ספורט הפעם, ג׳ימי ברנס הסופר, הספר ״כריסטיאנו וליאו״.
    בעיקרון לא חידש לי שום דבר אבל נחמד שיש ספרי ספורט קצת בישראל, חבל שאין יותר.
    399 עמודים לא רעים אבל אני מאמין שכל אוהד כדורגל יידע את כל המידע על מסי ורונאלדו, מהילדות המרגשת (בעיקר של רונאלדו) עד שיא הקריירה של שניהם.
    יש גם עמוד מרגש על הילדות ואבא של רונאלדו.

12. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

"נוטות חסד" מאת ג'ונתן ליטל. הגיבור הראשי גרמני משכיל ורגיש שנהיה קצין ס.ס. צייתן. אני מזהה תהליכים.

13. South Boy Member

שאלה קצת לא שגרתית, מישהו כאן קורא ספרים ב-kindle? במקרה שכן מישהו יכול להמליץ על אחד בגודל נורמלי עם מסך שלא ידפוק לי את העיניים ותומך ב-Xxx באיזור ה-200-300 ש"ח?

14. סיונרה Member

למה Xxx?

15. South Boy Member

זה הפורמט שבו הספרים קיימים אצלי.
    זה לא ממש קריטי לי ה-Xxx, אין לי בעיה להמיר אותם במחשב אם זה אפשרי, השאלה היא איזה פורמט קורא אותו kindle.