סקוטלנד באנגליה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏3/1/05.

1. VeXiS Member

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx
    כולם הופכים לגלורי-האנטרס בגיל צעיר. צודק לגמרי.

עם זאת אני חושב שבאנגליה הכמות של מה שנקרא הפתעות היא גדולה בהרבה מאשר בשאר ליגות אירופה, והשוואה לסקוטלנד לא באה בחשבון.

2. THE STRETFORD END Member

קל מאוד לכתוב קישקושים וקל עוד יותר להמציא תירוצים במקום לעבוד!

אתה רוצה להגיד לי שאסטון וילה,אלופת אירופה לשעבר עם קהל עצום מעיר גדולה ואצטדיון גדול לו היה לה מישהו אחר במקום דאג אליס שהחליף מנגרים כמו גרביים לא היתה יכולה לדבר חזר יותר בצמרת?

כך את בלקבורן לדוגמא,כשהיה כסף מג'ק ווקר ונתנו לדאלגליש מספר שנים לבנות צוות אז קבוצה סופר קטנה,עם אצטדיון קטן מעיר קטנה זכתה באליפות וזה לא היה כל-כך מזמן!
    עוד מבלקבורן,כלסונס היה את גיבוי מההנהלה בתוספת שחקנ נוער מצויינים אזי הם זכו בגביע הליגה והגיעו לאירופה!וזה בטח לא היה מזמן!

יש בעיה וכמוך גם אני קורא על זה ועל הרצון לשנות החל מהקטנת הקבוצות שמשתתפות בליגת האלופות ועד לחיוב קבוצות שבסגל שלהן יהיו כך וכך שחקנים מקומים ותתפלא אני בעד השינויים הללו אבל עדיין זה רק כדור אקמול למחלה,בכדי לפתור אותה צריך לנתח וזאת ע'י שינויים פנימיים בתוך הקבוצה עצמה!

מה מונע מסיטי שלך שאתה טוען כי היא קבוצה גדולה והרי אצטדיון חדש וגדול יש,נוער יש,קהל יש,כסף והרבה כסף זרם בקבוצה בשנים האחרונות מלקפוץ כמה צעדים גדולים קדימה?

לדעתי הניהול!כמה מנהלים התחלפו בשנים האחרונות שגרמו לאי שקט!בחירות לא נכונות של ההנהלה בבחירת מנגרים כולל קיגאן!עצם זה שחוץ מסוננית כמו שון רייט פיליפס אין הקבוצה מורכבת משחקני נוער מוכשרים שגדלו בשנים האחרונות!רכש כושל וזקן(שוב קיגאן)!

מה עם ליברפול?אם לא השטות של ההנהלה עם רוי אוונס ואחריו הוייה מי יודע לאן היו מגיעים עם שחקנים כמו ברגר,ליטמנן,אואן,גארארד....

לבוא ולבכות כי רק הכסף הגדול משחק תפקיד זו לוזריות!
    ושוב הדוגמא של צ'לסי ששם זרמו מיליוני פאונדים בתקופה של קן בייטס ואליפות עין!

אתה טוען כי"החוכמה היא לדאוג שהנוער הזה ירצה להשאר ולא יתפתה להצעות של 3 הגדולות שרק ימתינו לכשרון כדי לחטוף אותו ולפעמים אפילו סתם לקנות על מנת להחליש את היריב"

אז קודם כל מאז ומעולם השחקנים הגדולים בסופו של דבר הגיעו לקבוצות הגדולות וזה נכון לגבי כל הליגות בעולם!כמה מקרים של לה טייסיה יש?לא הרבה,רוברטו ב'אגיו נשאר בקבוצת נעוריו?מה עם אלן שירר?או קלינסמן?.....
    והמצב הוא בכלל לא בכיוון כמו בליגה הישראלית בכדורסל כשמכבי ת'א קונה כל שחקן טוב בכדי להחליש את היריבות,זו דמוגוגיה זולה איסטלנד!

3. rooney_8 Member

באמת ההשוואה לסקוטלנד היא לא רלוונטית.
    סה"כ בליגה האנגלית באמת יש הכי הרבה סיכוי שהקטנות יפתיעו את הגדולות, וגם יש הכי הרבה עניין בליגה.

בספרד באמת הכל עניין של כסף!
    כל הקבוצות הגדולות, אם זאת ריאל (למרות שהשנה הם חלשים) או בארסה של השנה, בנויות מאוסף של כוכבים!
    אצלהם באמת קשה להצביע על שחקני בית.

לעומת זאת לדוגמא במנצ'סטר יונייטד, אפשר לראות שהמון שחקנים עם שחקני נוער.
    או שאפשר לראות אצל הצרפתים (ארסנל למי שלא הבין), שהביאו את השלד שלהם בגיל צעיר במעט מאוד כסף - דבר שגם קבוצה קטנה באנגליה הייתה מסוגלת אם היה לה מאמן טוב והנהלה מסודרת.

גם באיטליה אפשר לראות שבכלל אין עניין במשחקים של הגדולות מול הקטנות, ושהפערים ענקיים.

כשקבוצה כמו בארסה בספרד, או מילאן ויובה באיטליה, יוצאות למשחקי חוץ אפילו מול הקטנות אפשר להגיד שזה באנקר, ועל משחקי הבית בכלל אני לא מדבר.

באנגליה, כשהגדולות יוצאות למשחקי חוץ אי אפשר להגיד שזה באנקר.

אני חושב שבאמת מועדון שינהל את עצמו טוב ולא סתם יזרוק כספים על רכישות שגויות, ויתבססו על שחקני נוער מוכשרים שתמיד גודלים בכל מועדון, ויתנו למאמן טוב לעבוד מספר שנים עם הקבוצה, מועדונים יגיעו לתוצאות מצויינות!

4. eyal7 Member

בוא קבל את הקטלונים מברצלונה שגדלו במחלקות הנוער מגיל צעיר:
    קרלס פויול
    צ'אבי
    אנדריאס אינייסטה
    וויקטור וואלדז
    ג'רארד לופז
    פרננדו נבארו
    אלברט ז'ורקרה

מספיק לך?

אוף טופיק: היום לפני 122 שנה פשט הצי הבריטי על איי פוקלנד, מה שנתן לנו שליטה מוחלטת (לבנתיים) באיים בלי התבכיינות ארגנטינאית לכמה עשרות שנים.

נערך לאחרונה ב: ‏3/1/05
  5. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

דווקא סיטי הוציאה לא מעט על רכש ובעיקר חוזים מאז שחזרה לפרמיירשיפ. מקמנמן ידוע כאחד המשתכרים הגבוהים בליגה, כנ"ל פאולר (שבעצם לידס משלמת עליו, אבל גם לירה זה יותר מדי במקרה של הבחור הזה), דייויד ג'יימס - הבטחה שלי - לא מקבל פחות מקרלו קודיצ'יני, יוסי יסקלאיינן או אנטי ניימי המעולים.. זה לא סוד שקיגן עשה רכש זוועתי ששחק לסיטי את התקציב...

נערך לאחרונה ב: ‏4/1/05
  6. rooney_8 Member

אייל, זה נכון שיש בבארסה שחקני בית, אבל אם תשים לב, מה שהפך את הקבוצה הזאת לכל כך טובה כמו שהיא היום, זה הרכש המאסיבי שהיא עשתה העונה, ורונאלדיניו הקוסם שקנו בשנה שעברה!
    הכוכבים של בארסה שעושים אותה לקבוצה גדולה כמו שהיא זה רונאלדיניו, דקו, אטו ועוד שחקנים שהיא השקיעה עליהם המון אבל המון כסף!!

7. eyal7 Member

קבוצה כזו יש לך גם בפרמיירליג.

8. rooney_8 Member

זה נכון שצ'לסקי גם כזאת, אבל תשים לב שגם ריאל כזאת, ובכלל אין בספרד למשל את הדבר שיש באנגליה, כמו מנצ'סטר יונייטד, שהשלד שלה בנוי משחקנים מהנוער ושגדלו במועדון, ואם לא אז בגיל ממש צעיר.

9. KirkH Member

אולי תרדו כבר מהעץ?? אין היום כמעט אף קבוצה בעולם שבנוייה על הנוער שלה. אייאקס נשארה בודדה בתחום הזה וגם היא כבר מעדיפה להביא שחקנים מוכחים מיוון על פני הנוער המקומי.

יונייטד הייתה פעם סמל לקבוצה שגידלה שחקנים - העידן הזה נגמר... קארול, סילבסטרה, ריו, היינצה, דג'מבה2X, רונאלדו, קלברסון, רוני, ואן גועל נפש, סמית', סהאה, האווארד, כולם שחקני הרכב או לפחות רוטציה, אף אחד מהם לא גדל באולד טראפורד.

מהתינוקות של פרגי נשארו סקולס, האחיות וגיגס - יקח עוד שנתיים וגם הם יעלמו.

נערך לאחרונה ב: ‏4/1/05
  10. Barcik Member

בארסה העונה מבוססת מאוד על שחקני בית - אמנם דקו, רוני ואטו הם הזרים החשובים, אבל ההשלמות הקטלונית ממש לא מבישות - פויול, שאבי, אינייסטה, ואלדז, וגם אולגוור, ג'רארד, דאמיה ושער הילדים על הספסל.

אתה כנראה תחשוב שאני מחפש להחיות ויכוח ישן, אבל אני ממש לא. מה שכתבת פה - פשוט בפירוש ובבירור לא נכון, לפחות לא בעונות האחרונות, והעובדות מצביעות על כך בבירור. כמות ה'הפתעות' באנגליה, מצבים בהן קבוצות קטנות מנצחות אחת מהגדולות, הרבה יותר קטנה מאשר בספרד ובאיטליה, ויעידו על כך מספר הנקודות שהאלופות האנגליות לוקחות בשנים האחרונות והעונה ללא הפסד של ארסנל, למשל. מסיבה זו - איבוד נקודות של צ'לסי הוא סנסציה, בעוד כשזה קורה לבארסה (לא העונה, דווקא), זה מפתיע פחות. בעשור האחרון ה'מדרגה' בין הקבוצות הבכירות לבינוניות גבוהה באנגליה. במרבית העונות ראינו גוש נוצר בצמרת, ורחוק מאחוריו מתחרות האחרות על כרטיסים אחרונים לצ'מפיונס, או לגביע אופ"א.
    בכל זאת, אינו חושב שמדובר במגמה. קודם כל, כאשר יש כמה קבוצות חזקות הן מאזנות זו את זו ומונעות יצירת הגמוניה מוחלטת (ע"ע מכבי בכדורסל). כמו כן, הייתי אומר שמדובר בפאזה חולפת. אחרי הכל, ראינו את ארסנל וצ'לסי מצטרפות לעליתה של הפריימר-ליג, כל אחת בדרך שלה, ואין סיבה שקבוצות אחרות לא יצליחו.

11. BOSS Member

שטויות, שטויות ושטויות.

לברצלונה יש העונה בידיוק 13 ניצחונות, 3 תוצאות תיקו, והפסד בודד. מתוך 17 משחקים.
    לצ'לסי יש 12 ניצחונות, 4 תוצאות תיקו - 3 עם קבוצות קטנות ו-1 עם קבוצה גדולה והפסד אחד לסיטי - קבוצה קטנה מאוד. מ- 17 משחקים.

רוצה לראות את המאזן של ארסנל שהוא הרבה יותר מראה כמה הדברים שלך מטומטמים???
    אז תפסיק לדבר שטויות.

12. eastlands Member

הויכוח עבר עכשיו להבדלים בן אנגליה לספרד ואני חושב שזה ויכוח אחר ומיותר, הכוונה שלי היתה להדגיש את העובדה ש3 הגדולות מתחילות לברוח לליגה גם בנקודות וגם ביחסי הכוחות במיוחד לאור התוצאות האחרונות , באנגליה מודעים לבעיה ומנסים לחשוב על פתרונות , אי אפשר להתעלם שזאת השנה הראשונה בתולדות הפרמייר שיש בריחה של קהל מהאצטדיונים והמצב רק יחמיר בהמשך עם הרבה משחקים חסרי עניין , באנגליה לא יחכו שהמגרשים יתרוקנו כמו באטליה , אני מאמין שבתקופה הקרובה (במהלך השנה וחצי הקרובות) יתקבלו החלטות שיגרמו לשיפור המצב הכללי ( קהל , מחירי כרטיסים , משכורות , שעות שידור , הגבלת זרים , שיתוף שחקנים מקומיים , ועוד,,)

13. THE STRETFORD END Member

קירק
    "מהתינוקות של פרגי נשארו סקולס, האחיות וגיגס - יקח עוד שנתיים וגם הם יעלמו"

ד'ש שלום מפלטשר,בראון ואושה,
    ועוד בדרך ספקטור ואיגלס לפחות!

גזר טוב לעיניים,תבדוק מה טוב לשיפור הזיכרון!

14. eastlands Member

סטרדפורד- גזר מצויין לעיניים , אבל אם פלטשר זה העתיד אז אני חושב שאתה זקוק לגזר דחוף , אל תפגע אני קונה גזר בחבילות של 5 קילו וזה מאוד עוזר לי עם הצלחת , אתה יכול לשאול את רובי גם הוא מומחה גזר ידוע
    בקיצור פלטשר הולך להיות גארי נוויל שלי ,הוא צריך להתחיל לעבוד על אאוטים ואני כבר יחכה לו בדרבי

15. THE STRETFORD END Member

איסטלנד,
    גזר או כרובית,היום אין סיכוי שאני מחזיר לך,מחזיק לכם אצבעות,היום האני האוהד מספר 3 שלכם בארץ(אחריך ואחרי ח.נ.ביאליק),בהצלחה לשון רייט,פאולר,מקמנמנמנמנמנמנמנמנן.