עדיין אלופת אירופה, להזכירכם:: הדיון של נבחרת ספרד החדשה. הסגל ליורו פורסם!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏22/10/14.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

הנבחרת האגדית הקודמת של ספרד בהחלט לא התבססה על שחקני קו, אינייסטה לצורך העניין הוא ממש לא כזה, וגם צרפת של זידאן לא הייתה כזו, מהנבחרות הגדולות האחרונות אני זוכר רק את פורטוגל עם פיגו וכריסטיאנו ביורו 04' ומונדיאל 06' אבל ספרד כן זקוקה לורסטיליות מסוימת - משחק של שחקני כנף, גולים במצבים הנייחים, חלוצים שיכולים לגמור משחק בפעולה אישית - ביורו האחרון ספרד הסתדרה עם 9 מזויף, אבל ביורו עם ארגוניס - ויאה וטורס שיתפו פעולה נהדר ובמונדיאל 2010 ויאה היה גדול. אני מסכים שמבחינת המגנים המצב מצוין וליתר הנבחרות נותר רק לקנא. אגב, אני חושב שקרבחאל הוכיח כבר שמקומו בהרכב, הוא נתן הצגה בדרבי בזמן ששיחק והוא כל-כך צעיר, עתידו לפניו. הגנת ברזל? יש קצת סדקים הייתי אומר, גם מצד ראמוס וגם מצד פיקה, שלא נדבר על איקר. השאלה הכי מעניינת היא מי יפתח בין הקורות של ספרד.

2. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

למה זה תמיד מגיע להשוואות בין חואנפראן לקרבחאל?
    ואיך כולם שכחו שדוד סילבה היה שחקן הרכב אצל לויס. וססק היה שחקן חשוב מאוד. פתאום אנשים מופתעים מהססטיסטיקה של השניים. אבל הסטטיסטיקה הזאת מיורו 2008. בשביל לויס שניהם וקסורלה היו יותר חשובים מסבי אלונסו. והפרישה של סבי אלונסו זה הדבר הטוב שקרה לנבחרת. עכשיו דל בוסקה לא יכול להציב מערך הגנתי כמו שהוא רגיל לעשות.

3. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם הקישור והמגינים שיש לספרד להציע,לא חייב לשחק בשיטה עם קיצונים.
    אפשר לשחק בשיטת יהלום עם אמצע חזק והמגינים הם אלה שמצטרפים מהצדדים,בנוסף אפשר להרוויח עוד חלוץ.
    אבל אם אני לא טועה סילבה בנבחרת משחק באגף שמאל ובימין יש את פדרו/איסקו/קאזורלה. שזו אופציה שהרבה נבחרות בעולם היו לוקחות בשתי ידיים.

4. Raulito Madridista

הנה סגל נבחרת ספרד לקראת משחקי הידידות הקרובים נגד אנגליה(13 בנובמבר) ובלגיה(17 בנובמבר). למרות שמדובר במשחקי ידידות בסה"כ, אחריהם נוכל לקבל קצת אינדיקצייה ליכולת האמיתית של נבחרת ספרד החדשה, זו שתשחק ביורו. הבשורה הגדולה מהסגל היא חזרתו של דייגו קוסטה שכבש רק שער אחד בתשעה משחקים בנבחרת. בסגל הסלקסיון נמצאים חמישה שחקנים מברצלונה ורק שניים מריאל מדריד - ראמוס ואיסקו, כאשר קרבחאל לא זומן בגלל פציעה כמובן. דל-בוסקה החליט שלא לזמן את אדוריץ' למרות שהוא נמצא בכושר נפלא(העונה: 15 שערים ב-20 משחקים) וגם חסוס נאבאס וסרחיו רוברטו בחוץ.

- וויליאמס שכבש שני צמדים רצופים במדי אתלטיק בילבאו - זומן לסגל הנבחרת הצעירה יחד עם גאיה, המגן השמאלי של ולנסיה

5. DRORIKO Member

כמה הסגל של ספרד מטורף? שאפילו לקאייחון אין מקום בו. כל דבר פרט לזכיה ביורו יהיה כישלון.

6. Raulito Madridista

העונה אני פחות עוקב אחרי מעלליו של קאייחון, מדרידיסטה אמיתי שמאוד אהבתי וסופר-סאב חשוב מאוד בעונת האליפות עם מוריניו, אבל הסטט' מספרת על 4 שערים ב-15 הופעות - טוב אבל לא מצוין. העונה בעיקר אינסינייה והיגואין(בשעה טובה) מובילים את נאפולי למעלה. מצד אחד, קאייחון הרבה פחות טוב מאשר בשנתיים הקודמות. מצד שני, גם יתר שחקני ההתקפה של ספרד.
    הסגל משופע בשחקני אמצע גדולים - אינייסטה(רק בריאות), קוקה(היורש), בוסקטס(הגרזן), ססק(תמיד היה מחליף), איסקו(להטוטן), טיאגו(רק בריאות2), וגם ההגנה בסדר. אבל חסר לי חלוץ אמיתי. מוראטה בנבחרת עדיין לא דומיננטי כמו בתקופתו ביובה. פדרו - זה נראה כאילו לא התקדמנו. נוליטו הוא משב הרוח המרענן היחיד בנבחרת מהפן הקדמי וחבל. יסלח לי אלקסר שאני פחות מחזיק ממנו וכמובן דייגו קוסטה המעצבן. גם דויד סילבה יהיה ביורו אבל זה היצע הספרדים.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  7. Raulito Madridista

השבוע האחרון של הנבחרת:

http://estaticos.marca.com/consolamultimedia/elementos/2015/11/14/751.Xxx

- ספרד מנצחת 2:0 את אנגליה במשחק ידידות. דייגו קוסטה שוב לא כבש אבל ספרד נראתה לא רע. מאריו גספר כבש שער נהדר בחצי מספרת, שער הבכורה שלו בסלקסיון, ובהמשך סאנטי קאסורלה הכפיל אחרי בישול של נוליטו. היעד הבא: משחק ידידות נגד בלגיה, המדורגת ראשונה בדירוג פיפ"א. ג'רארד פיקה המשיך לספוג בוז.
    - איקר קסיאס רשם את משחקו ה-166 בין הקורות ומעבר לכך - שמר על שער נקי בפעם המאה במדי הנבחרת, שיא נהדר.
    - ססק פברגאס שרשם הופעה מס' 101, ונגד בלגיה ישווה את מספר ההופעות של ראול, התראיין למארקה וסיפר שהוא גאה מאוד להיות חלק מהנבחרת כבר עשור, שבהחלט ייתכן שאלו הרגעים הטובים ביותר שלו במדי הנבחרת ועל הרגעים הפחות טובים סיפר - ההדחה מול צרפת במונדיאל 2006 וגם ההפסד לשבדיה במוקדמות יורו 2008 עם ארגוניס באותה שנה. לדבריו, בהחלט אפשר להיות אופטימיים לגבי הסיכויים של הנבחרת לזכות ביורו משום שיש הרבה שחקנים צעירים ומוכשרים. ומה לגבי המאמן? "אנחנו אוהבים את דל-בוסקה, הוא טעה במונדיאל בברזיל והוא יודע את זה".

8. Raulito Madridista

http://estaticos03.marca.com/imagenes/2015/11/17/portada/marca_papel/g1711.801d3293993c0f729c9211ee8de0e205.Xxx

סכנה מפני תוקפים! זוהי הכותרת של שער המארקה הבוקר. נבחרת ספרד הייתה אמורה להיתקל היום במשוכה גבוהה מאוד בדמות בלגיה, המדורגת ראשון בדירוג אופ"א. אולם שחקני ריאל ובארסה יזכו לכמה ימי מנוחה לפני הקלאסיקו, ולא מסיבות טובות - המשחק בבריסל בוטל בעקבות התרעה על פיגוע שתוכנן. הטרור 'שוב ניצח'. ממשלת בלגיה העלתה את כוננות הביטחון במדינה ממצב 2 למצב 3 למרות שקט יחסי שהיה סביב נבחרת ספרד, וכמובן שהכל השלכות של פיגוע האימה בפריז ביום שישי. ההחלטה הייתה שלא לקחת סיכון - כל מקום הומה אדם נחשב למועדף לפיגוע.

9. Raulito Madridista

אדוריץ' בסגל הנבחרת! דל-בוסקה פירסם את סגל נבחרת ספרד לקראת משחקי הידידות באמצע השבוע, תחילה נגד איטליה ביום חמישי ולאחר-מכן נגד רומניה(כעבור שלושה ימים). שימו לב לזימונו של אדוריץ' שלא מפסיק לכבוש במדי בילבאו, זו גולת הכותרת ללא ספק. החלוץ הנפלא לא זומן לסגל הנבחרת מאז 2010(!) אז שיחק בולנסיה! מנגד, דייגו קוסטה בחוץ למרות כושר הבקעה טוב במדי צ'לסי. המאמן טען שקוסטה לא זומן משום שאינו בריא ושהוא לא מייחס חשיבות למקרה עם בארי שנופח מכל פרופורציה. גם זימונו של סרג'יו רוברטו זכתה לכותרות. אלבארו מוראטה ודויד סילבה חוזרים לסגל גם כן ושאר שחקני ההתקפה הם אלקסר, מאטה, פדרו ונוליטו. בולט בהיעדרו: אנדרס אינייסטה, וגם דני קרבחאל. סוגיית האיש בין הקורות תמשיך להטריד אותכם לאור יכולתו המצויינת של דה-חאה לצד העדפתו של דל-בוסקה - איקר. חמישה נציגים לברצלונה, שלושה לריאל מדריד ולאתלטיק בילבאו ושניים לאתלטיקו.

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  10. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אדוריץ׳ ענק. אני גם חושב שאומנם יש לספרד קאדר חלוצים טוב, אבל אף אחד מהם לא מתאים לצורת המשחק של הנבחרת.

אה, וזה פשוט מביך שיש בכלל שאלה אם איזה שוער לשחק. כמו כן, גם בלרין ראוי לזימון, אך עדיף כך - שלא ישתנה לו ה-DNA לפתע.

דור, שתי שאלות:
    1. מה הסיבה שאינייסטה לא זומן?
    2. מה הציפיות שלך מהנבחרת הספרדית לקראת היורו ואיזה הרכב היית רוצה לראות?

11. Raulito Madridista

לגבי אינייסטה גם כתוב שמדובר בבעיות פיזיות שונות, אני מניח שמשום שמדובר בקלאסיקו שעוד רגע מגיע אז כל שחקן שלא במאה אחוז פשוט מקבל פטור, הרי אם היה מדובר במשחק מכריע הוא בוודאי היה מזומן. אם אתה שואל אותי, אין שאלה מי צריך לשחק בעמדת השוער, בטח שמעת על ההתבטאות של נשיא פורטו כלפי איקר, קצת חריפה אמנם, אבל לא מדובר בשידוך מוצלח מידי(למרות שהזוי שלפי מה שפורסם בהמשך הציעו לו חוזה לעונה נוספת כלומר עד 2018, אם אתם לא מרוצים ממנו אז למה).

הנבחרת עדיין לא מראה מספיק סימני התחדשות מאז היורו, רוב משחקי המוקדמות היו משעממים אבל אולי זה טבעי. גרמניה פייבוריטית לזכות ואחריה צרפת שגם מארחת. לדעתי ספרד הנבחרת השלישית בטיבה. יש עוד כמה חודשים ככה שצריך לקחת בחשבון איך השחקנים יסיימו את העונה. נוליטו למשל יכול להוסיף לנו המון יצירתיות, שחקן שיוצר מצבים בכוחות עצמו. השאיפה שלי היא לראות מרכז שדה של קוקה-פברגאס\אינייסטה-איסקו. מוראטה כביכול נראה יותר מתאים לסגנון המשחק של הנבחרת אבל אדוריץ' עושה עונה גדולה והוא ראוי לצ'אנס. הוא יודע מה לעשות בתוך הרחבה, זה לא שהוא רק תמרור שכובש שערים בזכות הגובה שלו, הוא לא קראוץ'. אחת העמדות החזקות בנבחרת היא עמדת המגן הימני. לדעתי קרבחאל עובר עונה בינונית בעיקר בזכות פציעה אבל הוא טוב ומהיר מחואנפראן. ויש גם את מאריו מויאריאל. חשוב שיהיה משחק אגפים לנבחרת ולא הכל דרך האמצע.
    ההרכב שלי: דה-חאה; קרבחאל, ראמוס, פיקה, ג'ורדי אלבה; בוסקטס\איסקו, קוקה, אינייסטה; נוליטו, פדרו ואדוריץ'.

אלעד אוהב/ת את זה.
  12. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

FC Porto - Pinto da Costa: “We want to extend the contract with Casillas”
    בפורטו הכחישו שנאמר דבר כזה. למיטב ידיעתי הוא סביר שם, לא מבריק ולא קרוב לרמה של דה חאה העונה, אבל גם לא כשלון כמו שמנסים להציג.

13. Ever Banega Member

הרכב בלי דויד סילבה?
    אגב אני היחיד שחושב שלא צריכה להיות מהפכה ממה שהיה ביורו?
    אני דיי בטוח שלא היו יותר מדי דיבורים על מהפכה אם ספרד לא הייתה זוכה בהכל לפני ואם לא היו כמה שחקנים מבוגרים בהרכב.
    הרי התקשורת מחפשת אשמים והאשמה הכי קלאסית זה ליפול על המבוגרים שזה כבר לא זה והם עשו את שלהם וצריך דם חדש ובלה בלה.
    בפועל (זה אולי נשמע הזוי) אבל צ'אבי היה באחד המשחקים הגדולים בקריירה שלו נגד הולנד והוא האחרון שאשם.
    לפעמים אתה פוגש קבוצה שמתגוננת טוב ומצליחה להפתיע אותך במתפרצות, זאת לא סיבה לוותר על כל האני מאמין שלך, כמו שאני לא חושב שבאיירן הייתה צריכה לזרוק את כל הטיקי טאקה לפח אחרי ההפסד 4-0 לריאל.

14. Raulito Madridista

מבחינתי נושא שני שחקני הקו הוא דבר שלא נתון לויכוח. דויד סילבה שתורם הגנתית הרבה פחות מאיסקו או קוקה יכול לשחק על חשבון אחד משניהם במידת הצורך. הנעת הכדור הזו מוגזמת, קשה לייצר מצבים מהמרכז והפעם לנבחרת אין שחקן ברמה של דויד ויאה. דל-בוסקה הלך בצורה עיוורת אחרי הוותיקים. צ'אבי לא אשם במפלה נגד הולנד למשל אלא משחק ההגנה המביך בראשותם של ראמוס ופיקה וכמובן קסיאס(אגב אותו סילבה החמיץ מצב קורץ לעשות 2:0), אבל היה מיותר לשחק איתו מול צ'ילה שיש לה קישור לוחץ ודינמי. לא מסכים איתך לגבי ההגדרה 'אחד ממשחקיו הטובים בקריירה', אתה מתבלבל עם גמר היורו נגד איטליה. אגב, כבר דיברתי על שחקני הקו - חסה של לפני הפציעה היה יכול לשבת בידיוק על המשבצת הזו של הסלקסיון, כמה חבל כל מה שקרה איתו. הוא היה מהיר, ערמומי ולא צפוי וגם קילר גדול, ניבאתי לו עתיד גדול.

גם אם הציטוט לא נאמר במדויק ע"י הנשיא, איקר לפי מה שהבנתי, ובאמת שהפסקתי להתעדכן באופן גורף מאז שהתחלתי ללמוד - הוא לא הצלחה גדולה. הוא פשוט בסוף הקריירה. זו לא רק המערכת הרקובה בריאל מדריד שדירדרה אותו ביכולתו. הוא נראה פתאום מאוד איטי וחלש פיזית, כאילו הוא לא התבגר בשנתיים-שלוש מאז 2013 אלא ב-10-15 שנה.

15. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

הבעיה שדל בוסקה שהוא ממשיך להאמין באספי, מאטה, פדרו. גם את איסקו אני לא שמח לראות בסגל.

מצב נושא:
הנושא נעול.