עובד זר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שלו, ‏21/8/10.

1. Number 8 Member

נבחן בהכח עמידר רמת גן... השפל שבשפל.

נערך לאחרונה ב: ‏16/1/11
  2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

במדינה אחרת הוא היה היום או לאחר פרישה או בליגה חובבנית. כל ליגה באירופה שמכבדת את עצמה דורשת קודם כל השקעה ומקצוענות. בליגות יותר גדולות הם יכולים לחפר על חוסר בטכניקה בעזרת הקרבה ומקצוענות. אבל אם שחקן לא רציני, לא מתנהג כמקצוען, לא מכבד את המאמן וחבריו לקבוצה אז זה כבר מעבר להעלמת המגרעות ויותר קשור לעובדה שהבחור לא מתאים לכדורגל.
    זה לא שבישראל הדרישות מכדורגלן הם קשות מידי, מבחינה פיזית, מנטלית או מקצועית, דורשים כאן את המינימום, ואם אפילו את זה עובד לא עושה, אז מה נשאר?
    היה מצליח באירופה? איפה שהדרישות קשות יותר מכל הבחינות, נו באמת. זה כמו לקחת ילד שנכשל בכיתה א' ולהגיד אולי אם היינו מקפיצים אותו לכיתה ה' הוא היה מצטיין, לא רציני.

באמת שחבל לי על עובד. זוכר שראיתי אותו בזמנו בנוער של מכבי ת"א מול הנוער של הפועל באר שבע בבאר שבע. הוא לבד פירק את הנוער של באר שבע כשהוא בישל שלושה שערים וכבש עוד שני שערים בדרך לניצחון 5-3. זוכר שמהנגיעה הראשונה שלו הבנתי שמדובר בכישרון ענק. היה כמה רמות מעל כל שאר השחקנים במגרש. כל כך חבל שהגיע למצב שהוא נמצא בו היום...

3. alexshw Member

הקפיצה מהנוער לבוגרים זה הדבר הכי קשה לכל שחקן.
    גם אצלינו בנוער היו שחקנים שקרעו את הליגה וגמרו מהר מאוד בליגה א', בקריית אתא.

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא חושב שאתה צודק. יש לבלוט בנוער ויש להיות הדבר הבא בכדורגל הישראלי.
    בכל דור יש את הכוכבים של הנוער אבל מעט מאוד מהם הם ברמה של עובד. במקרה של עובד גם ראינו שבבוגרים של מכבי ת"א הוא גם היה פנסטטי וזכורה לי גם תקופה נפלאה שלו בבני יהודה (שגרמה להפועל ת"א לקנות אותו). ככה שהפספוס לא היה במעבר מנוער לבוגרים בכך שהתקשה להראות את היכולות שלו בבוגרים (כפי שקורה להרבה שחקני נוער טובים), אלא פשוט מדובר בבעיה באופי שלו ככדורגלן כי מבחינת כדורגל גם בקבוצת בוגרים הוא בלט (הכי מזכיר לי אותו במובן הזה הוא שי בירוק).

5. alexshw Member

גם יוחאי אהרוני היה הדבר הבא בכדורגל הישראלי.
    בארץ הכי קל להפוך ל"כוכב" עוד בגילאי נוער.

6. Don Joan Roman Member

הדבר הבא הכי גדול שזכור לי זה אלעד יעקובי, אמרו לנו שלא יצא שחקן כזה מאז אלי אוחנה, שיש לו הכל וגילינו כבר אחריי חמש דקות שיש לו בקושי כוח לרוץ 50 מטר בלי ליפול, הגול היחיד שלו בקיירה בליגת העל היה נגד מכבי חיפה, נוער לא אומר כלום.