עונשי רדיוס וקנסות על פירוטכניקה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏15/8/16.

1. Telkiyski Member

לראות שזה קורה באמת. לא רק סיפורים.
    יודע מה? אני מרשה להעצמי להניח שאם באמת אוהד שהדליק רימון עשן קיבל מהם תביעה על 100,000, אוהדים אחרים לא ידליקו יותר.
    מבחן התוצאה? הקהל הזה הוא זה שמדליק אבוקות ורימונים הכי הרבה בכל הליגה.
    את הסיפורים על תביעות ושלילת מנויים שישמרו לימים שהתופעה (שאין לי בעיה איתה מן הסתם) באמת תפסיק.
    לספר סיפורים זה קל.

2. amn Member

פרסמו את השמות של המדליקים.
    אתה רוצה שישלחו לך העתק של המכתבים על השלילה?

עושה רושם שמכבי (שאני בספק שיש קבוצה שמשקיעה את המשאבים שמושקעים במכבי) העלו אפילו עוד הילוך בנושא הזה, גם במחיר של מאבק בכל הקהל של הקבוצה.

ושוב - מה אתה רוצה שיהיו העונשים? מה עוד מכבי יכולים לעשות (פרקטית), ומה אתה מצפה שבית הדין יעשה?
    מעבר לזה שבשורה התחתונה - משלמים למשטרה ול חברות האבטחה בערך על כל כמות אבטחה שדורשים. בעיני זה בזיון שקבוצות נענשות על כשל של גורמי האבטחה.

כמו שכבר כתבתי לך (ואני מבטיח לעצמי שאשתדל לא להיגרר לדיונים האלה איתך יותר כי השנאה מעוורת אותך) - לא מאחל לאף קבוצה עונש רדיוס. בשורה התחתונה - אני לא הדלקתי בחיי אבוקה, ונסעתי ליותר רדיוסים משאני זוכר לספר עליהם. מה אני אשם שיש מטומטמים שמתעקשים להתעלם מהחוק?

בכל קבוצה - כשהקהל רוצה, יהיו הדלקות.
    אלא אם יתחילו לשים מכשירי שיקוף בכניסה ליציע, אין דרך למנוע את זה. ובשביל מכשירי שיקוף כנראה שיהיה צריך להגיע למגרשים לפחות שעה לפני השריקה כדי להיכנס בדיוק עם השריקה.

שחרר קצת מהשנאה למכבי ותבין שמה שאתה מאחל שיקרה לקהל של מכבי, יקרה בסוף גם לקהל של הפועל.

3. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

לשאול 'אם מכבי מענישה, איך עדיין מדליקים?' זה כמו לשאול 'איך עדיין גונבים רכבים אם מי שנתפס נענש?'.

amn אוהב/ת את זה.
  4. Telkiyski Member

זה לא, כי הסיכוי להיתפס כמדליק אבוקה גבוה בהרבה מאשר כגנב רכב.

אם היו מספרים לגנבי רכב שמאתרים 9 מכל 10 גנבים, כמו המדליקים אצלכם, תאמין לי שמספר הגניבות היה פוחת.

אני רק דורש אחידות, זה הכל.

5. Drama2 הסמל מעל הכל

@Telkiyski בוא ניקח דוג' משפטית:

מעשה מגונה שלא בפומבי – הכוונה, כאמור, לנגיעות באיברים מוצנעים, התחככות בהקשר מיני וכו'). כאשר העבירה נעשית בהסכמה אבל תוך ניצול יחסי תלות, מרות, חינוך, השגחה, עבודה או שירות, והנתקפ/ת מעל גיל 18- העונש המירבי הוא 2 שנות מאסר. מעשה מגונה שלא בהסכמה, כשהנתקפ/ת מעל גיל 18- העונש הוא 3 שנות מאסר.

כאשר המעשה נעשה בקטין (בן פחות מ1:cool: מעל גיל 14, בהסכמה שאיננה תקפה, כלומר, תוך ניצול יחסים מיוחדים (יחסי תלות, מרות וכדומה), העונש הוא 4 שנות מאסר. לגבי קטינים מתחת לגיל 14, מעשה מגונה שנעשה בהם, אף אם בהסכמה, נחשב למעשה מגונה שלא בהסכמה תוך שימוש בכוח.

מעשים מגונים בקטינים בני פחות מ16- ללא הסכמה נחשבים למעשים מגונים בנסיבות מחמירות.
    (באדיבות אתר MACOM)

----------------

חמש שנות מאסר לעופר צברי במסגרת הסדר טיעון - וואלה! ספורט
    18חודשי מאסר לאלכסיי סייצוק שביצע מעשים מגונים בקטינים - וואלה! חדשות
    שנת מאסר בגין מעשה מגונה בקטינות והטרדה מינית באמצעות האינטרנט - פסקדין
    http://www.israelhayom.co.il/article/141961

תקרא את ארבע הלינקים בעיון, תראה שאין ענישה שווה. ככה זה.

amn אוהב/ת את זה.
  6. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

מצד שני, כשמישהו גונב רכב הוא עושה זאת למען רווח, כך שאפשר - אם יתפסו את רובם ויענישו בחומרה - לצמצם את ההיקף אם העניין בסבירות גבוהה לא ישתלם לעבריין. כשמישהו - מאוהדי מכבי, לפחות - מדליק אבוקה הוא עושה זאת בשם "אידאולוגיה" כלשהי, מאבק הירואי נגד כדורגל מודרני, אמריקניזציה, מסחריות ואלוהים יודע מה עוד הם מכניסים לעצמם לראש הקטן שלהם. ובזה כבר קשה יותר להיאבק.

amn אוהב/ת את זה.
  7. Drama2 הסמל מעל הכל

ולפני שתשאל למה לטובת למכבי ת"א -
    מבחינה משפטית יש למכבי ת"א רגל אנשים חזקים מאוד שמייצגים אותם והם עושים עבודה נהדרת.

(היפותטי)
    באים לבית הדין, נניח על חזיז ביציע, ומתחילים - באירועים הקודמים מרשי ביצע טיפול מקיף ויסודי ב''מציתים'' וכל מי שהיה שותף לסיכון הבטיחות באיצטדיון. במוצג ב' (כתב הדין כנגד האוהדים) ניתן לראות כי הקבוצה הענישה במלוא חומרת הענישה את ה''מציתים'' וחשוב לציין לפרוטוקול כי זהו צעד חסר תקדים במונחים של כדורגל ישראלי על מנת למנוע סיכון חיי אדם.
    מרשי משתף פעולה בצורה מלאה עם בית הדין ומודע לנזק שגורמים לו אוהדים סוררים והוא מטפל בהם באופן נקודתי, ממצה והכי חשוב, שלא יפגע בחווית הצפייה עבור אוהדיה הרבים של מרשי מפני שהוא בעל עניין רב בציבור.
    לכן נבקש לפנים משורת הדין גזר דין מקל על מנת להמשיך בעשייה למיגור האלימות במגרשים.
    ---

איך שנה שעברה ב"ש התחמקה מרדיוס ?
    ????? ??????? ?"? ????? ?? ?????? ???????
    שלא נדבר על זה שאם אוהדי מכבי היו תופסים את המדליקים זה עוד חס וחלילה היה יכול להיגמר ברצח ואז כל הקבוצות היו נדפקות לנצח ולא היו לנו חזיזים גם בחלום.
    ---

כל קבוצה שמצטיירת כ"ילד טוב"/משת"פים בעיני בית הדין, יקבלו עונש קל. לא מכבי ולא בטיח

amn אוהב/ת את זה.
  8. EO11 בפה אליל היכל התהילה

@amn

בניקוסיה היה מכשיר שיקוף בכניסה ליציע. זה לא מנע מ-3 אבוקות/משהו דומה להיכנס.

לי אין שום בעיה עם אבוקות שנדיר מאוד שעושות נזק בנפש או ברכוש. כל עוד זה לא פוגע במהלך המשחק ונשאר ביציע, אז לא צריך להתייחס לזה כל כך הרבה ולתת קנסות מינוריים. באירופה בד"כ זה המצב, אלא אם כן מדובר על מופע סטייל בית"ר בבלגיה ואז הענישה היא אחרת. סביר להניח שאם מחר אוהדי בית"ר/סנט אטיין/ספליט/מכבי ידליקו אבוקות שישארו בתחומי היציע, אז אלא אם כן התקשורת תצלם את זה, אף אחד לא יתייחס לזה. מכבי קיבלה ענישה על אבוקות בדרגאו? או על המופע המרשים בדלה אלפי שרק אבוקה אחת ממנו הגיעה לאיזור הדשא? כנ"ל על אוהדי חיפה שהדליקו 5-6 אבוקות באולימפיקו טורינו?

הנקודה שלי שפאק איט, נמאס לי מהחרא הזה. נמאס לי שעל כל פיפס כאן ההתאחדות מנסה להעשיר את הקופה הריקה שלה (ותודה לאבי לוזון), נמאס לי מכך שרק בישראל אנחנו משחקים אותה בית ספר כשההתאחדות היא המנהלת, הקבוצות הן המורים והאוהדים הם תלמידים סוררים. תנו קצת רומנטיקה, זה לא עושה שום דבר רע.

amn אוהב/ת את זה.
  9. Drama2 הסמל מעל הכל

אם מבריחים פלאפונים וסמים לבתי כלא המאובטחים בעולם, מה הבעיה להכניס אבוקה לאיצטדיון ?
    ביום שההתאחדות תלמד את זה, אולי אז יגיעו קצת מסקנות חיוביות.

amn אוהב/ת את זה.
  10. amn Member

צר לי לאכזב... כל עוד יש אוהדים שמייחלים לעונשים כבדים יותר, ועל אחת כמה וכמה לרדיוסים, אין סיבה שבהתאחדות יחשבו אחרת.

@EO11 - לא ידעתי על השיקוף בניקוסיה.
    לגבי השאלה - כן, מכבי נקנסו על האבוקות בדרגאו.

11. Telkiyski Member

אני מרשה לעצמי להניח שאוהד מכבי שיידע שאם הוא מדליק אבוקה סבירות גדולה שהמנוי שלו ישלל ממנו - לא ידליק אבוקה. עם כל הכבוד לאידיאולוגיה עלק שלהם (חחחח נגד כדורגל מודרני, אוהדי מכבי...כן..).

בוא נגיד שיש 90 מדליקים פוטנציאליים ותמיד המדליק נתפס ונענש, התופעה אמורה להיפסק.

זה לא קורה כמובן ולכן אני די בטוח שמדובר בזיון שכל כלפי חוץ. אם באמת הייתה פה ענישה כמט שהם מתארים, זה פשוט היה נפסק.

12. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז אתה טועה. הם נענשים, נשללים, מורחקים וממשיכים להדליק.

amn אוהב/ת את זה.
  13. Drama2 הסמל מעל הכל

אלא אם כן תוציא אנשים להורג, ימשיכו לעשות את זה. עדיף לעשות הסדרה לנושא מאשר הענשה.

amn אוהב/ת את זה.
  14. Telkiyski Member

איך הם נכנסים למגרש שללו להם את המנוי?

15. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

המשטרה לא אוכפת את זה.

amn אוהב/ת את זה.