עונש מוות - בעד או נגד?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏22/10/07.

1. Dimitar Berbatov Member

אני בעד,
    אבל זה תלוי מאוד.
    אנשים כמו סמיר קונטאר (אנשים? אולי חיות), צריכים לקבל גזר דין מוות, חד וחלק.
    אבל למשל יגאל עמיר, למרות שאני בטוח שיש הרבה ילדים שחושבים שמגיע לו עונש מוות, לא מגיע. מהסיבה הפשוטה שדמו של ראש ממשלה, לא טוב מדמו של כל בן אנוש.

2. W.Rooney Member

נגד. אלוהים נתן, אלוהים ייקח.

3. Love Is Red Member

אני בעד עונש מוות למחבלים שתופסים אותם או לרוצחים כדי שאותם אנשים יריגשו מה שהם עשו לאנשים אחרים, ולא אני לא מרושע או כל מה שתיגדו עלי אלא אני חושב מה הכי כדי לעשות לרוצחים (מחבלים, פושעים נאצים זקנים ורוצחים סדרתיים).

4. Julian Joachim Member

ברוכיאן, אף אחד לא אומר שדמו של ראש ממשלה טוב משל כל אחד אחר, אבל אסור להתעלם מהעובדה שרצח של ראש ממשלה הוא בעל משמעות ליותר אנשים מרצח של בן אדם רגיל. זה רצח של אג'נדה מסויימת ובעל משמעויות הרבה יותר רחבות היקף.

5. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני נוטה להאמין ביכולת שיקום. לבן אדם מגיעה הזדמנות שנייה.
    אני יודע שהרוב חוזרים לפשוע אבל עבור אלה שלא, זו פשוט שפיכת דם מיותרת. מה עונש מוות נותן?

6. xavi6 Member

:aaarofl:
    כמה שחיכיתי לתשובה הזאת, אלוהים נתן אלוהים יקח...

7. W.Rooney Member

וזה מצחיק אותך כי .. ?

8. Tony Adams Member

מתן, אני ממש לא מסכים איתך.
    באותה מידה אני יכול להגיד לך שאולי אלוהים שלח את השופטים כשליחים שלו שיעשו צדק?
    יש אנשים שפשוט לא מגיע להם לחיות.

9. wolf89 Member

בעד. ובמקרים ממש קיצוניים.
    נגיד קם עכשיו מטורף מישראל ועושה מסע קטל והורג עשרות הרוגים. לא מגיע לו עונש מוות? מגיע ועוד איך מגיע.
    אומנם אנחנו מוגדרים כמדינה שאין בה עונש מוות, אבל יש לנו עונש מוות. והשימוש בו צריך להיות כל כך נדיר, במקרים כל כך מסויימים, שאין חנינה למעשה שנעשה.

10. King Kenny Member

לדעתי צריך גזור עונש מוות רק במקרים קיצוניים במיוחד, כמו מה שקרה עם אייכמן למשל.

11. W.Rooney Member

איך זה מקביל למה שאני אמרתי ?

אלוהים נתן לנו את החיים. זו עובדה קיימת. השופטים הם שליחים של אלוהים ? מי אמר לך את השטות הזאת ?

12. Dimitar Berbatov Member

זה הטמטום פה של אנשים. הפכו את יגאל אמיר לרוצח אכזר, אחד שחייב למות, שאסור לא לראות את אף אחד. והכל למה? בגלל שהוא רצח את יצחק רבין, ראש ממשלה לשעבר, רמטכ"ל, שר בטחון, שגריר.
    מבחינתי יגאל אמיר הוא בדיוק כמו כל רוצח אחר.

13. Tony Adams Member

מתן, אתה אומר שאלוהים נתן לנו את החיים, ורק לו יש הזכות ליטול אותם.
    אני אומר שגם לשופטים יש. שופטים (אם תשפוט לפי התורה) הם עושי הצדק, וצריך לעשות כל מה שהם אומרים.
    שוב, אם תשפוט לפי התורה.

14. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

התורה גם אומרת שצדיק וטוב לו רשע ורע שלו, בפועל יש לא מעט רשעים שיש להם יופי של חיים.

אני בעד עונש מוות אך רק במקרים קיצוניים במיוחד, כאלו שברור לכולם כי המואשם אכן ביצע את המעשה הנ"ל, וכי אף עונש אחר לא יהיה ראוי מספיק לחומרת המעשה.

15. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

מזכיר לי לא מזמן סיפור מסין, בחור נחשד שביצע מעשי סדום באחיינית שלו במשך שנים. אחרי דיון של כמה חודשים הוא נמצא אשם והוצא להורג.

אחרי כשנה האמת יצאה לאור, האחות שלו ידעה על סעיף מסויים בצוואה של ההורים שלהם שמעביר לו את רוב הרכוש, היא רק הבאה בתור ( ככה זה גבר לפני בחורה בתרבויות הללו), היא אילצה את הבת שלה לקיים יחסי מין עם בן אדם אחר, היא שלחה חברה טובה שלה שתשכב עם אחיה לאחר שפיתתה אותו ( ולקחה מהקונדום את הזרע שלו ורצה למשטרה. הכל בחשאיות מוחלטת ובמקצועיות ובקרות רוח יוצאת דופן ( מאוחר יותר פורסם שהיא קינאה באח שלה שנים על גבי שנים בגלל היחס המועדף שהוא קיבל מכולם, בעוד היא נזרקת אחורה). רק לאחר שרגשי המצפון פקדו את החברה ששכבה איתו התחילה חקירה שהביאה אור לכל הפרשה.

מאחר ושום מערכת משפטית לא יכולה להיות חסינה לטעויות, מאחר וקשה להפקיד אחריות על בן אדם מקצוען ככל שיהיה אני פה נוטה לנגד. ישנם מקרים כמו מחבלים או טרוריסיטים, אלו אבל מקרים נדירים ויוצאי דופן. פרט לכך נגד!