עונש מוות - בעד או נגד?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏22/10/07.

1. FelaKaT Member

נתחיל מזה שאין לך מושג מי אלו אנשי גוש קטיף, אין לך מושג במה הם עסקו, כמה הם תרמו למדינה ומה היה מצבם דאז ומה מצבם כיום.
    רובם חיים בקרוואנים, כאשר מספר בני המשפחה בבית הוא פי שתיים עד שלוש ממספר החדרים בית. רובם חיו למעלה משנתיים בבית מלון, לא קיבלו את הכסף שמגיע להם (ואגב, אלה שכן קיבלו את הכסף הצליחו לקנות בית פחות בהרבה ממה שהיה להם ולהתחיל לעבוד כשכירים עם שכר מינימום) ואיכות חייהם התדרדר משמעותית.

מדינה כן אשמה בטמטום אזרחיה (ע"ע מוסדות החינוך, אבל זה לנושא אחר), אבל פה לא מדובר בטמטום (כי שוב, לא יצא לך להכיר "מתנחל" אחד ליותר מדקה בחיים שלך ) אלא בהזנחה של אזרחים. הפשע הגדול ביותר שמדינה יכולה לבצע.

בזמנו של שאול מופז הוזרמו לא מעט אמצעי מיגון לבסיס זיקים. לאחר נפילת הקסאם בבסיס קיבלנו אין ספור הבטחות למיגון הבסיס, מה שקרה בפועל זה הגברת הרמקולים וסירוב פקודה של 30 בנות בגלל שהן מפחדות לישון בשקט.
    ובכל מקרה, שאול מופז רחוק להיות ימין קיצוני.

לגבי אנשי שדרות-התפסיה במדינה שלנו הפכה להיות ממש עקומה. החיילים הם פרות קדושות שאסור לגעת בהם ואזרחי המדינה שלנו צריכים לסבול ולא לישון מרוב פחד העיקר שהחיילים ישנו בשקט ושחס וחלילה הצחצוח על הנעליים שלהם לא יתלכלך.

נשות מחסום וואטש הן עוכרות ישראל ופרו פלסטיניות. אסור שבגלל כמה פראי-אדם שבטעות לובשים את מדי צה"ל ומחזיקים נשק יעמדו נשים כאלו במחסומים ויערערו את הביטחון של החיילים, יקללו אותם בכל רגע ולא יתנו להם להיות מרוכזים.
    כל שנייה שחייל עומד במחסומים הוא נמצא בסכנת חיים ובכל רגע אותה סבתא שקשורה אל הקיר יכולה להתפוצץ.
    לפי אותו קו מחשבה שלך-החיילים ראו את חברים שלהם נרצחים ע"י פראי האדם מעזה, את ההורים שלהם מתפרקים בירושליים ואחים שלהם מאבדים יד בת"א, אז מה, לא תהפוך להיות מתעלל סדרתי?

אז מר אמפלמן, תכניס קצת מחשבה לחיים שלך, כי עושה רושם שהקו בין המוח שלך לבין המקלדת לא קיים כלל.
    http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

אתה לא יכול להיות רציני. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏23/10/07
  2. Makaay#10 Member

מאיזה צד זה שווה לנו בדיוק למען השם? בשביל שנקבל עוד ארונות מאוחר יותר חוץ מהשניים שיכללו בעסקה?
    http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

3. Dimitar Berbatov Member

כן, תמשיך להאמין לאליל שלך ושל כל הימין, הוא גם הציל את המשק.
    וואו, אני מזדהה עם זיו בסוף אני אהפוך להיות שמאלני http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

קונטאר הוא אולי הצ'אנס האחרון שלנו לשחרור החטופים, אבל להחזיר אותו לחיזבאללה, להמשיך לרצוח, ולעשות טרור.
    רותם, תחשוב מה היה קורה אם היינו הורגים את קונטאר באותה שנה שבה הפרא אדם הזה רצח משפחה שלמה. אם היינו רוצחים את קונטאר, החיזבאללה לא היו נתלים בו וסוגדים לו, ומנסים להחזיר אותו עליהם בכל פעם שעולה באוויר עסקת חילופי השבויים (ותופתעו, אבל אני חושב שאחת הסיבות שהחיזבאללה חוטפים אזרחים וחיילים, היא סמיר קונטאר, כמובן שלא הסיבה המרכזית).

אבל לא הרגו את קונטאר, אז בהחלט עדיף לשחרר אותך, אפילו תמורת גופות, מאשר שישאר בארץ, ושהחיזבאללה ימשיכו לתכנן חטיפות כדי לשחרר את קונטאר.

עריכה: Ampelmann, מסכים איתך ב-100%, במיוחד בקשר ליגאל עמיר.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/10/07
  4. Ampelmann Member

MTA- אם זו היתה רק זקנה אחת ואלה היו רק כדורי נייר אז ניחא. הדברים שחיילי צה"ל, ולצערי כבר לא מדובר פה ממזמן במיעוט סורר, עושים ברצועה ובגדה הגיעו כבר לועדות הראשיות של האו"ם. נכון. אפשר להגיד שהאו"ם הוא סתם חבורה של יפי נפש, אבל בפועל חיילים מכריחים ערבים שעברו את הבידוק לרקוד בשבילם כדי לקבל את האישור, למשל, או מבקשים מהם לשיר, לרוץ בעירום ושלל משימות משפילות או לוקחים שוחדים (היה אצלינו ספציפית ביחידה!) כדי להעביר אנשים במחסום. לפעמים הדברים האלה מגיעים למכות של ממש, לא תמיד בצדק (לפעמים כן, אבל לא תמיד). זה מה שהנשים האלה מנסות למנוע. ולא, אלה לא ההפגנות של יפי הנפש שמבקשים להעביר יותר פועלים, אלא נשים עם מצלמה שודעות שהחיילים לא יכו שום סבתא אם יש חשש שהתיעוד יגיע למפקד שלהם.

פלקט-
    כשאנשים כמוך מגיעים לשלב שבו הם ממציאים עובדות, אני יודע שדעתם עברה עליהם. לא זכור לי שהצהרתי שאין לי קשר לאנשי גוש קטיף. בעצם, בוא נגדיל ונאמר שבשני הבסיסים בהם שירתתי הייתי סמוך אל ישובים שלהם. בשלב מסויים גם יצאתי עם בחורה מהתנחלות בגדה והייתי מחויב, מתוקף ההצבה הצבאית שלי, לבקר את הקרוילות פעמיים בשבוע.
    אז...א...טעית?! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/drunk.Xxx

אוקי. בזמנו של שאול מופז (גיבור, אה?) הועברו המון אמצעי מיגון לזיקים. אוקי. אבל, רגע...איפה הם היום? מה אתה רוצה להגיד שלקחו אותם?! מי? למה?
    את זיקים מיגנו בקיר...אמצעי שהוכח כבר במאה ה-16 בערך כלא-יעיל-בעליל מול התקפה בליסטית. זה טמטום. גם אם יבנו גג שלם מיהלומים מעל כל הבסיס, ההיגיון היחיד עדיין יהיה להעביר את זיקים למיקום נורמלי כמו ניצנים או דרומה.
    אני אגב תומך במאה אחוז בבנות האלה ומאוכזב מאוד מכך שהן ויתרו. אין שום הגיון בלחייב אותן להיות תחת סיכון חיים מיותר וסתמי...שום שום שום היגיון...זה פשוט הכי דפוק שבעולם. כשימות שם מישהו משהו ישתנה.

חיילים הם פרות קדושות כי הם קודם כל בני אדם. כי הם צעירים ותמיד נותנים לצעירים יחס מועדף בבנייה לעתיד ומסיבה פשוטה...שאנשים כמוך לא עדים למציאות, או מינימום שבמינימום שכחו שבמהלך השהיה בעזה חיילים נטבחו על ימין ועל שמאל ושבשדרות לא נהרגו אפילו עשרה אנשים עד כה (אפילו חמישה לא, אבל בזה אני כבר לא בטוח). אלה לא חיים. נכון. אבל בניגוד לחיילים, לתושבי שדרות יש את האפשרות לקום וללכת. מהלך כזה יביא את החמאס לשיגור טילים רחוק יותר, אבל מבחינת תושבי שדרות זו כבר תהיה צרה של אנשים אחרים.

ולמה נראה לך ששווה להשאיר את קונטאר, ולהסתכן בחטיפות נוספות, מאשר לקבל בחזרה את החיילים שלנו? אלה שהגנו עליך. אם השנאה שלך כלפי הערבים גדולה מהחמלה שלך כלפי בני עמך אתה חולה.

5. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

סלע ואני מסכימים בנושא???לגזור ולשמור..
    שטוטגארט אימפריה.

6. Riki Member

אפלמן, הרשה לי להתיחס בקצרה לדבריך בענין יגאל עמיר.
    אני לא יגיד בחיים שחייו של רבין שווים יותר מחייו של שמואל בעל המכולת השכונתית, אבל לבוא ולהגיד שרצח ראש ממשלה זה רצח מין המניין זאת טעות בעניי.
    המשפט שלך בענין
    אז לפי דעתי רצח רבין מסמל בצורה הבסיסית והפשוטה ביותר - רצח של דמוקרטיה, אדם שמסוגל לרצוח מנהיג, מנהיג שנבחר על ידי העם להוביל אותו ולהנהיג אותו, הורס במו ידייו את הזכות הבסיסית של המדינה להתקיים, כי במידה ויקום מחר בבוקר אחד של מסכים עם אולמרט ותסכים איתי שלא חסר ויחליט לתקוע לו כדור בראש, הוא בעצם מפגע במדינה עצמה ומפגע בדמוקרטיה בצורה הברוטלית ביותר.
    רצח פוליטי זה הוא רצח שיש מאחוריו הרבה יותר מרכיבים מאשר רצח ''רגיל'', זה רצח שמפגע בנו בתור חברה, בתור מדינה. רצח של ההנהגה, זה פגיעה בנו בצורה הישירה ביותר.
    לדעתי צריך דווקא במקרה שכזה יש להחמיר, דווקא במקרה כזה צריך להבהיר שאין סליחה, שאין חמלה, זה מפגע בעם עצמו.

זוהי כתבה שמדברת בנושא ובעצם מסכמת את דעותי בצורה חד משמעית

7. שער 7 Member

אני מתלבט. במדינה מטורפת כמו שלנו, יש כל כך הרבה מניאקים שמגיע לנו לתת להם עונש מוות,
    אבל מצד שני, במידה ונכליל, אנשים יקבלו את אותו העונש על פחות ממה שכמה חלאות במדינה הזו עושים.
    אני הייתי נותן על כל מקרה דקירה במועדונים עונש מוות, כבר באמת נמאס לשמוע מזה.
    על הטרדה מינית - עונש מוות די מיותר, כי אז חצי מדינה לא הייתה קיימת.
    על פריצות לרכב ומקרי שוד - עונש מוות בהחלט מתקבל.
    ואני חושב שהכי מגיע עונש מוות לצלמי הפפראצי. די, נמאס לשמוע על נינט/בר/יהודה למיניהם.
    פשוט די!!! ואני בטוח שגם גברת נינה הייתה מצטרפת לדעה שלי.

8. T0XiN Member

אני בעד עונש מוות,אך יש להרשות רצח ללא עונש מוות רק במקרים של קיפוח נפש (מחבל שנכנס ויורה לדוגמה,סכנת הציבור).

נערך לאחרונה ב: ‏25/10/07
  9. xavi6 Member

מכל הדברים שציינת, עם זה אני הכי מסכים!

ועכשיו לדעתי בנוגע ליגאל-לדעתי הוא רצח בן דם, לפני שרבין היה ראש ממשלה "דגול" וכו' וכו', הוא היה בנאדם, ולדעתי צריך לתת לאותו רצח שעשה מעשה מגעיל שהוא צריך להירקב בגיהנום בגלל זה כזה, אבל עדיין לתת לו עונש דומה לאלה שמביאים לרוצחים אחרים. מדוע שרוצח של הבן שלי ישב 10 שנים בכלא ורוצח של איש אחר יוצא להורג? שיהיה עונש שווה.

10. אלי אוחנה ג'וניור Member

דינו של אדם החוטא כדין מעשיו.

11. xavi6 Member

לא ידעתי שיש לנו בדואים באייסוקר.

12. אלי אוחנה ג'וניור Member

הומור בן אדם.

13. בית"רי מלידה Member

אני מתנגד לעונש מוות: זהו עונש בלתי הפיך. מה יקרה אם יתגלה שהרוצח הוא בעצם אדם חף מפשע?

גם במקרה של מחבלים , לא הייתי משתמש בעונש מוות, משתי סיבות: מחשש שיפגעו בשבויים או חטופים שלנו, וגם כדי שיהיה מה להחזיר תמורתם.

במדינת ישראל מותר להוציא להורג רק בשני מקרים: על פי החוק לעשיית דין בנאצים ועוזריהם, וכן במקרה של בגידה בזמן מלחמה. זה מספיק.

לעניין המוסרי: לא חושב שאנחנו צריכים להשתמש בעונש כזה קיצוני, ולא חושב שמישהו יכול להיות במקום אלוהים, או בקיצור - כאן זה לא טקסס.

14. אלי אוחנה ג'וניור Member

או.קיי, עכשיו ברצינות.

אני בעד עונש מוות לניאו-נאצים, אנשים שבוגדים במדינת ישראל, מעבירים מידע חסוי או כל דבר אחר אשר קשור לבגידה במדינה. לרוצחים מגיע גם עונש מוות, במקרה שאותו רוצח מודה באשמה ויודעים בוודאות שהוא זה שרצח. לגנבים/וסוחרי סמים או כל דבר אחר אפשר להספק בישיבה למשך כל החיים.
    במדינה הזו חייבים להיות נוקשים, קשים עם החוק, רק כך יילמדו אותם פושעים שדרכם היא לא דרך חיים.

15. בית"רי מלידה Member

בארה"ב יש עונש מוות בחלק מהמדינות - זה לא מנע אפילו מקרה רצח אחד.

יש בתי כלא - עובדה שמספר האסירים רק גודל משנה לשנה.

אתה רוצה פיתרון לפשע? חינוך, אבל למי איכפת?