עוצרים את התשלום

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י ye11ow ha11, ‏18/5/06.

 1. ye11ow ha11

  ye11ow ha11 Member

  הצטרף ב:
  ‏17/5/06
  הודעות:
  2
  לייקים שהתקבלו:
  0
  http://www.one.co.il/msites/mondial/petition/


  [​IMG]

  לכבוד ראש ממשלת ישראל ואוהד הכדורגל מספר 1, מר אהוד אולמרט.
  אנו, החתומים מטה, פונים אליך מתוך מצוקה אמיתית ותחושת עוול שנעשתה לנו. הפנייה אליך נולדה לאחר ש"כלו כל הקיצין", ואין כל כתובת בכירה ממך לטיפול בנושא הקרוב ללבו של כל אזרח במדינה.

  כידוע לך, משחקי המונדיאל, הגביע העולמי 2006, ייפתחו בחודש הבא בגרמניה. מדי 4 שנים נצמדים כולם למקלטי הטלוויזיה כדי ליהנות מהמשחק שאמור להיות של כולם. שלנו, שלך ושל כל מי שחפץ בכך ללא הבדל דת, גזע, מין או הכנסה חודשית.

  למרות שנבחרת ישראל לא תשתתף במונדיאל, הרי שהעניין בקרב אוהדי הספורט בארץ בטורניר הגמר של המשחק הפופולרי ביותר בעולם הוא גדול. כולם רוצים להיות חלק מ"מדורת השבט העולמית".

  הבעיה היא שלראשונה בתולדות מדינת ישראל, משחקי המונדיאל מיועדים הפעם לעשירים בלבד, ולמי שמצוי השקל בכיסו. 492 שקלים – זה המחיר שנקבע על-ידי המועצה לשידור בכבלים והלווין כלגיטימי לגבייה בתשלום כדי לצפות במשחקים בשיטת "שלם וצפה".

  מיותר לציין כי מדובר בחבילת השידור לצפייה במונדיאל היקרה ביותר בעולם. ישראל הפכה "אור לגויים" בגזל מהאזרח חובב הספורט.

  מדי חודש אנחנו משלמים כ-250 שקלים בממוצע לכבלים או ללווין, כולנו משלמים את האגרה לרשות השידור שקרובה ל-500 שקלים לשנה, אנו נאלצים לצפות במאות פרסומות בחודש כדי לממן את השידור הפרטי ובכל זאת – רוצים מאתנו מעל 100 דולר עבור מה שלדעתנו מגיע לנו מתוקף היותנו משלמי מחירים מופקעים ממילא.

  כולנו חשבנו שהמועצה לשידורי כבלים ולווין מטרתה להגן על האזרח ולא רק לשמור על תאגידי השידור שקנו את הזכויות לשידור המשחקים. חשבנו שהאזרח הקטן ראוי למגן – אך התאכזבנו.

  כידוע לך, המצב הכלכלי של תושבי ישראל אינו מזהיר בלשון המעטה. בימים אלו הוצאת לדרך ממשלה חדשה שאמורה לתקן עוולות אלו – אך האם לא תוכל לתקן עוד עוולה אחת בודדת שנוגעת לכלל הציבור?

  במחיר הנוכחי לא יוכלו מגזרים שלמים לצפות במשחקים. ספק אם אנשים במעמד הנמוך ייקחו הלוואה כדי לממן את השידור, ספק אם רבים במגזר הערבי יוכלו לממן את המנוי, לא ברור אם עולים חדשים יעשו זאת, ספק גדול אם סטודנטים יעמדו בתשלום ובטוח שילדים רבים לא יוכלו להכריח את ההורים לשלם את הסכום המופקע.

  משחק הכדורגל תמיד שימש מפלט להמונים. מקום של נחמה, של דרמה, של פורקן, של הבעת רגשות. כעת הכדורגל יהיה של הבודדים, של אלו שיכולים לוותר בהכנסה החודשית על 500 שקלים. אולי על חשבון תשלום משכנתא, אולי במקום קניות בסופר. זה נשמע מטורף, אך אהבת הכדורגל יכולה לגרום להתנהגות בלתי רציונלית.

  עבור האוהד הישראלי, המונדיאל הזה הוא פרשת דרכים של פרידה מהמשחק שאמור להיות עממי והופך לעשירים בלבד. אל תתן להם את הכדורגל, למי שיש לו כסף, תן גם לנו. המונדיאל הוא של כולנו – בישראל ובעולם. המחאה היא לגיטימית, ללא קשר לעשירים ועניים.

  אז נכון שמספר משחקים ישודרו בערוצים הפתוחים אך אנו לא רוצים להסתפק במועט אלא להיות חלק מהחגיגה הכוללת – בדיוק כמו מי שיש לו כסף לכך. גם אם יש כסף, אין הצדקה לגביית תשלום על המשחקים.

  חלק מחותמי עצומה זו לא מסוגלים לשלם את הסכום שמהווה שישית משכר מינימום חודשי. חלק מהחותמים לא מוכנים לשלם מתוך מחאה אזרחית לגיטימית. בכל מקרה, כך או כך, הגביע העולמי יהיה שייך לכל העולם ורק לא לישראל. אנחנו נישאר בחוץ, כמו מדינת עולם רביעי שמנסה לעשוק את אזרחיה.

  משחקי המונדיאל הולכים וקרבים ועל כן מדובר בנושא שמצריך טיפול מיידי.

  אנו קוראים לך, מר אולמרט, לבוא לקראת המוני בית ישראל. קראנו על התוכנית העתידית שלך – ההתכנסות. כל עם ישראל, יחד, בשטח מדינה ישראלית מאוחדת. אל תתן לרבדים שלמים של אוכלוסיה
  להישאר בחוץ בגלל שידורי המונדיאל.

  אנו קוראים לך להטיל וטו על שידור המונדיאל בתשלום – באמצעות חקיקה, באמצעות תקנה או כל דרך שתמצא לנכון. אנו קוראים לך לאפשר שידור פרסומות ו/או חסויות, כדי לאפשר שידור חופשי לכלל הציבור. לחילופין, קיימת אפשרות נוספת: אנו מבקשים ממך למצוא מימון בתקציב המדינה עבור רשות השידור כדי לתת לכולם לצפות במשחקים ולא לגרום לקיפוח שייזכר לדיראון עולם.

  אנו סמוכים ובטוחים שבמאמץ ניתן יהיה לפתור סוגיה זו ולאפשר לכולנו ליהנות מחווית המונדיאל במלואה.
  110 אלף איש כבר חתמו

  לעצור את התשלום[/B
   
 2. Gerrard

  Gerrard Member

  הצטרף ב:
  ‏24/12/04
  הודעות:
  1,990
  לייקים שהתקבלו:
  0
  למרות שאצלי פה זה חינם אני אחתום בשבילכם, נקווה שזה יעיר את העסקנים בפוליטיקה לפעול טיפה למען מצביעיהם.
   
 3. Luca_Toni

  Luca_Toni Member

  הצטרף ב:
  ‏20/3/06
  הודעות:
  742
  לייקים שהתקבלו:
  0
  תגידו אתם ישנים בעמידה?? יש דיון שלם לזה בפורום עולמי
   
 4. בית"רי מלידה

  בית"רי מלידה Member

  הצטרף ב:
  ‏3/1/04
  הודעות:
  9,191
  לייקים שהתקבלו:
  1
  לא הבנת? אופירה מציפה בכל פורום אפשרי.... [​IMG]
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!