עושים צחוק מעבודה - כל שישי ב-9 או כל חמישי בר"ג?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עומר, ‏1/5/09.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבוי, איזה ויכוחים פרצו פה מאז שאני התחלתי את הנושא... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx
    חבר'ה באמת, בוא נעזוב לרגע את העבר כי אנחנו לעולם לא נצא מזה. רציתי רק להגיד שבצורה הזאת אני לא רוצה להיות אלוף ולכן אני גם מגנה את הורדת הנקודות לבית"ר. עונשים על קריאות גזעניות או אלימות פיזי חייבים להשאר אקטואליים, אבל מי שצריך להענש אלה המתפרעים ולא השחקנים!
    אני כעיקרון כן חושב שאם יש נהמות של מאות או אלפים (ולא איזה כמה מטומטמים יחידים) אז ההתאחדות צריכה לטפל בעניין. מה שקרה בעבר לא מעניין אותי כרגע, בוא נתעסק עם ההוה!

זה כל מה שרציתי להגיד ועזבו אותי עם להתחיל למנות את כל האלימות בכדורגל הישראלי, אין שום קבוצה שיודעת להתנהג כראוי. כן אולי בית"ר ת"א לה היו בימיה הטובים אוטובוס אחד של אוהדים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

2. אלי מתחן Member

האמת שזאת מצווה מצד בית"ר לתת את האליפות לחיפה ולהפסיד לק"ש כדי להוכיח להתאחדות שהורדת נקודות זה לא רק עונש לבית"ר אלא לספורטיביות ולכל הליגה.

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

תשמע (לא יודע את שמך, שמי שי), כעיקרון הגיע הזמן לפתח בויכוח רציני בעולם הכדורגל הישראלי איך מטפלים באלימות במגרשים. אני לא מעוניין לשמוע "למה הקבוצה שלי נדפקה הכי הרבה" אלא פשוט ויכוח רציני. אם נתווכח כמו ילדים לעולם לא נגיע רחוק. הגיע הזמן שכל ראשי הקבוצות יישבו ביחד עם ההתאחדות וישמימו את האגו והעבר בצד. אני בשום מקום רוצה לשמוע קריאות גזעניות, לא בארץ נגד ערבים, שחקנים שחורים, או יהודים באיצטדיונים של הקבוצות הערביות. פיפ"א רוצה עכשיו להתחיל להלחם בגזענות ומצדי שיתחילו לטפל באלימות הגזענית באיטליה, ספרד, הולנד ('אוהדים' שצועקים פה 'חמאס, יהודים לגז') וכו'.
    לדעתי האגו והפוליטיקה של יותר מדי אנשים יפריע לניקוי אמיתי של התופעה החולנית הזאת, אבל יאללה בוא ניתן לבלאטר ופלטיני סיכוי...

לחזור לארץ.
    מבחינתי לעולם לא מורידים נקודות בגלל בעיות של הקהל. כל עוד הקהל לא תוקף בהמוניו כמו שאנחנו רואים לפעמים בדרום אמריקה אין סיבה להעניש את השחקנים. לדעתי אפילו אם גרעין זה או אחר תוקף באלימות את המשטרה או אוהדים אחרים מבחינתי הכי טוב שלא נראה קהל ביציעים.

מיסטר ג'ו קול, מה דעתך על זה?

4. AronB Member

אבי לוזון מצא את הפיתרון לגזענות - להילחם כמו בילד קטן.
    עשית רע ? תקבל עונש.
    ועוד עונש, ועוד עונש ועוד עונש.

אבל בלי קשר לזה,
    קודם שיתחיל בלראות את הכל מהכל ולא רק את מה שבא לו, לקרוא למכבי "גרמנים" זו אמנם לא גזענות אבל זו פגיעה בכבוד האדם, לצעוק "חמאס" , "תחי פלסטין" וכו' וכו' במגרשים זה דבר שיכול לגרום להסתה לאלימות ולעוד דברים. שלוזון יעניש את כולם בעונשים ראויים, לא נקודות, לא רדיוסים, משהו אחר.

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מילא לקרוא למכבי 'גרמנים', אבל לדעתי החבר'ה מהפועל אוהבים גם מאד את המלה נאצים וזה לא רק מקומם כיהודי אלא דוחה וחולני כשזה קורה במדינה היהודית היחידה בעולם! עם המלה גרמנים אין לי ממש בעיה, בהולנד קוראים אוהדים לעצמם 'חקלאים' וזאת בגלל שאוהדים מהעיר הגדולה חושבים שהם יותר טובים...אז מכבי הם 'גרמנים' בגלל שהקבוצה אולי מזוהה עם האשכנזים, אבל לדעתי יש פה עניין אחר ועל זה אין סליחה ומחילה!

לדעתי אין צל של ספק שאבי לוזון 'איבד שליטה' במה שקורה במשרדו. האיש לדעתי לא היה מתאים לתפקיד הזה וכבר בזמנו במכבי פ"ת היה איש דוחה. אני בהחלט חושב שיש להחליפו, אולי שפיגלר רוצה? האיש הזה בעל קשרים מצויינים ולדעתי גם אחד הג'נטלמנים היחידים בעולם הכדורגל בארץ. בכל מקרה עדיף לי כבר שיילחם באלימות 'כילד קטן', אבל שלפחות יהיה הגון לכל הקבוצות. בלי להכנס לויכוח (אנחנו מכירים אותו...)
    אני חושב שהוא לא עושה את זה.

נערך לאחרונה ב: ‏11/5/09
  6. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

לכל אוהד מחר יחולק העלון הבא בכניסה למגרש, קשה לי להאמין שיהיו תקריות:

http://www.zix.co.il/images/z-613440130.Xxx

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחם, אני באמת מקווה שהמשחק הזה יעבור בשלום!
    אני אולי לא מסכים לחלק מהכתוב, אבל זה כרגע לא מעניין וחשוב. אני מברך על הצעד הזה. טוב שמבינים מה עלול לקרות ואני מקווה גם בשביל התחרות עם הקבוצה שלי שההתאחדות לא צריכה לקבל עילה להורדת נקודות. על זה אני חושב אין לנו ויכוח.

8. אלי מתחן Member

בשום מקום בדיון הזה או בכל דיון אחר רשמתי למה הם לא ואנחנו כן או להיפך.

אני חושב שהעונש שבית"ר קיבלה הוא עונש שערורייתי שנודף ממנו ריח רע. אפילו אם נתעלם מהעובדה שהעבירה עצמה היא מגוחכת (לא קרה בטדי, ע"פ דו"ח שופט, צעקות של הקהל). להוריד לקבוצה נקודה שמצטרפת ל2 נקודות מתחילת העונה בעיצומו של מאבק אליפות ולהוסיף רדיוס במשחק שיכל להכניס הרבה צבע לליגה שלנו זה לא תואם שום דבר, ולא יתרום לשום דבר מלבד לאיזה מאבק מזוייף באלימות שלא ממש קיימת. קריאות גזעניות זה מה שהורס אותנו? זה בסה"כ קריאות. נכון שלא נעים לשמוע אותן אבל לא לעשות מזה יותר ממה שזה.

איזה פתרונות אני מציע? קנס כספי שיוכל להתגלגל לאוהד במידה ויתפסו אותו מקלל, קנס שכולו ילך למאבק של הקבוצה בגזענות\אלימות (זה לא אותו דבר וכל ניסיון לחבר בין השניים רק מוריד מהחומרה של עבירות אלימות באמת), משחק רדיוס עם קהל בעיירות פיתוח בצפון או בדרום שהקבוצה תיאלץ להתמודד בעצמה עם ההבדלים בהכנסות ובהוצאות על שוטרים או שלשם שינוי המשטרה שמקבלת את הכסף מהקבוצה תעשה את העבודה שלה ותעצור אנשים שעוברים על החוק.

יש לנו ליגה עם פוטנציאל, מספיק לשמוע על כמה אלפי ישראלים שנסעו ללונדון לראות כדורגל כדי להבין שיש פה אהבה למשחק. אבל לא הגיוני שכל הגורמים המעורבים רק רוצים להרחיק את הקהל מהמגרשים במקום לנסות למשוך אותו. זה כמו שמסעדה תפרסם כתבות על ג'וקים במטבח ואחרי זה תתפלא למה אף אחד לא בא לאכול שם, מה גם שבמציאות אין יותר מדי "ג'וקים" בליגה שלנו המצב לא כזה חמור.

דרך אגב אם זה מפריע לך לקרוא לי בכינוי אז השם הוא אלעד.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏11/5/09
  9. אדום מטייבה Member

שלא תעיז להשוות

כאילו שמי שהמציא את השיר הזה הם אוהדי סכנין
    אוהדי הפועל ת"א ומכבי חיפה המציאו , סכנין רק העתיקו
    עלק אותו דבר , אם אין לך כבוד לדת שלך אל תחשוב שכולם כמוך

10. Number 8 Member

הקטע שפרסמו את המודעה הזו בגלל העונש על תנאי... אחרת האוהדים היו מקללים את אימ אימא של אוקוצ'ה.

11. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

נו, ו..?
    כל קהל בארץ(וכמעט בעולם) יקלל שחקן אחרי מקרה כזה או מקרה בית שאן, אני לא מבין מה אתה מתלונן, זה צעד מבורך לעשות מודעות כאלה.

12. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה אכפת לי מה המציא?
    אתם שרים את השיר הזה בקביעות במשחקים שלכם בדוחא ומניפים ביציעים דגלי פלשתין, חמאס וחיזבאללה.
    אי אפשר לומר זה יותר גרוע וזה פחות גרוע, אחת הסיבות שהדיון הזה נפתח הוא בגלל ההחלטות הלא שיוויוניות של בית הדין, ולכן אני מצפה שקריאות כנגד עיר הבירה והקודש של ישראל יקבלו עונש שווה לקריאות כנגד הנביא של המוסלמים וכמו ששריקות בוז בהמנון הלאומי יהיו שוות לשריקות בוז בדקות דומייה.
    אני לא מגבה אף אחת מהקריאות ביציע של בית"ר, אבל קודם תסתכל על הדבשת שלך ואז רק תוכל להגיב בהיגיון.

13. Number 8 Member

צעד מבורך לעשות מודעות כאלה בלי שום קשר לעונש כזה או אחר כי ככה צריך להיראות הכדורגל. היה הרבה יותר נחמד אם לא היו נוהמים תמיד כמו חיות ולא בגלל שהקבוצה שלך עלולה לספוג עונש. פשוט וקל. ואגב, אני לא מתלונן, אתה קורא את מה שאתה רוצה לקרוא... אה ועוד דבר, תאמין לי שבאירופה לא נוהמים ובקושי מקללים, רובם מסתפקים בקריאות בוז. מניסיון.

ודבר נוסף, עצה ממני, למרות ההודעה תמיד יש את האוהדים החולים האלה שינהמו כמו חיות, כך שאם אתה הולך למשחק, תעשה הכל כדי להשתיק אותם כמה שיותר מהר, מניסיון.

נערך לאחרונה ב: ‏11/5/09
  14. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים איתך, אבל אתה אומר את זה כאילו בטענה על זה שאנחנו עושים את זה רק שאנחנו צריכים. לפחות אנו עושים את זה ומונעים את זה בכל דרך כלשהי, מה היה קורה אם אוהדי בית"ר היו מחלקים מודעות לא לשיר שירים על הדת של הערבים?
    ואוהדי הפועל בכלל לא צריכים לחלק שלטים על גזענות, גם נגד הכוח זה היה קומץ קטן והוסיפו לנו עונש על תנאי, כשהרדיוס היה בגלל איזשהי שקית שנזרקה על מאיר לוי.

סמוך עליי, אני ישתיק כל מי שישיר את זה בקרבתי, וככה הרבה אוהדים, ככה ששירים כאלה לא יהיו.