עירוני ק"ש 11\10: עדיין חולמים על אירופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י יחי, ‏9/7/10.

1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבידור חוזר לק"ש

http://sports.walla.co.il/?w=/157/1790676

אבוחצירה, טיבי ואבידור הגיעו, אלרואי כהן נמכר ב-800 אלף יורו(סכום שעוד יגדל בעתיד), אפשר לומר שחלון ההעברות של ק"ש היה די טוב, אמנם לדעתי היה אפשר להשאיר את כהן עד הקיץ ולמכור באותו הסכום(בכלל אני לא אוהב העברות של חודש ינואר בטח של שחקנים מרכזיים) אבל בסופו של דבר ק"ש עשתה קופה על שחקן שעד העונה הנוכחית לא שיחק דקה בליגת העל וצירפה עוד 3 שחקנים שיוסיפו לעומק של הקבוצה וגם מדובר בשחקנים די טובים בקנה מידה של ק"ש.

אבוחצירה, סוויסה, אבידור, בדש, רוצ'ט, אלישע, נג'ובו, אביסידריס, עמאשה, יש לצפוניים אחלה קבוצה מעניין תמורת כמה ישחררו את האחרים.

2. alexshw Member

אני מצדיק במאה אחוז את שירצקי בנושא אלרואי כהן.
    ספק אם מישהו בקיץ היה מציע לו עסקה כזו מפתה וזה לא שעם אלרואי הם יקחו את התואר. גם מבחינת אירופה, זה לא כזה קריטי כרגע עבורם. אל תשכח שהם כבר היו בסרט הזה ובעונה השנייה ירדו ליגה. המטרה המיידית שלהם זה להתייצב בליגת העל ורק אחר כך לחשוב על השתתפות באירופה ולדעתי העסקה מבטיחה יציבות כלכלית שהיא הבסיס ליציבות מקצועית.

לגבי אבידור, בסך הכל חזר למקום שיותר תואם אותו. הוא בשום אופן לא שחקן לקבוצה עם שאיפות לתארים.
    גאדיר לעניים(בגלל שגאדיר עדיין ילד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx )

נערך לאחרונה ב: ‏8/2/11
  3. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

העסקה התפוצצה ואבידור ימשיך לחמם את הספסל של מכבי עד לסיום העונה.
    לא שלקרית שמונה חסר שחקני התקפה אבל אבידור יכל להוסיף להם עומק אחרי שאלרואי כהן עזב כי הוא יכול לשחק גם בצד וגם באמצע ומתאים לקבוצה כמו ק"ש שמסיימת את חלון ההעברות עם אבוחצירה ואיתן טיבי כשחקני הרכש היחידים שהגיעו.

4. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

Don Joan Roman - אם אתה בוחן את זה רק ברמה הכלכלית, אז אין ספק שמדובר במהלך טוב מאוד של איזי שירצקי. הקטע הוא שיש 'מסביב'. לעירוני קריית שמונה עוד יש על מה להאבק השנה - העפלה למפעל אירופאי ונסיון לזכות בגביע המדינה - ולמכור את אחד השחקנים המובילים בקבוצה, גם אם מדובר בעסקה ענקית, זהו סוג של ויתור. וגם אם איזי שירצקי ורן בן שמעון מאמינים שהסגל שנותר עדיין חזק מספיק, המסר שעובר לשחקנים הוא אחר.

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא בטוח שאלרועי כהן יהיה שווה את הסכומים האלה בסוף השנה. אם החצי השני שלו יהיה רע? אם היה נפצע שוב? כרגע יש לו חצי עונה טובה, הפועל ת"א בלחץ אטומי בגלל הפציעה של שכטר והפחד מהעזיבות בקיץ ולכן הם שילמו סכום גבוה בהרבה מהערך האמיתי שלו.

אגב, מבחינה התקפית, אפשר להגיד שאבוחצירא הובא כמחליף של אלרועי כהן.
    וויליאם נג'ובו, וויאם עמאשה שאמור לחזור בקרוב מהפציעה שלו, אבוחצירא, בדש, סויסה ואביסידריס, המון שחקני התקפה סופר מוכשרים לקריית שמונה. גם בלי יובל אבידור יש לקריית שמונה המון אופציות התקפיות. אלרועי כהן אומנם ניצח על התזמורת אבל ברגע שעמאשה יחזור קריית שמונה יחזרו להיות קבוצה מבריקה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/2/11
  6. Raulito Madridista

לי אין שום ספק שק"ש תישאר בפלייאוף העליון. מכבי חיפה, הפועל ת"א ומכבי ת"א בטוחות אבל זהו. הקבוצה של בן-שמעון אומנם משחקת פחות טוב מאשר בפתיחת העונה, אבל איזי שרצקי נותן שקט תעשייתי שלא קיים במכבי פ"ת שאולי מתקרבת לק"ש, ועכו תנשור, ובן-שמעון יודע את העבודה. ספק אם ק"ש תצליח להסתדר ללא אלרואי כהן כבר במשחקים הקרובים, אבל אין ספק שלטווח הארוך מדובר בעיסקה אדירה מבחינתה - תבינו, גם אם אלרואי כהן יצדיק את הכותרות - מדובר בשחקן שנכון לעכשיו כיכב בסה"כ חצי שנה. ק"ש צפויה לקבל עליו מיליון וחצי יורו(תלוי בסכום בו שכטר ימכר לאירופה) וזה סכום ענק תרתי-משמע. עמאשה אמור לחזור מפציעה בשלב מסויים, אבוחצירא פתח טוב את העונה ואבידור ובן-שמעון זה סיפור אהבה. כעת יהיו יותר מוקדים של הפתעה וק"ש לא תתבסס על שחקן אחד בלבד. ק"ש אומנם קצת פיספסה בכל הקשור לחיזוק הרביעייה האחורית(ברק בכר גמר את העונה, צמד הבלמים קצת מבוגרים ומסורבלים ואיתן טיבי מבחינתי שחקן חלש מאוד), אבל לפעמים השלם גדול מסך חלקיו.

7. Muurad Member

עסקה נהדרת לשירצקי.

800 אלף יורו, ועוד 20 % ממכירה עתידית על שכטר(או 500 אלף יורו במזומן), תמורת 80% מהכרטיס של אלרואי כהן.

הפועל הכניסו את היד עמוק לכיס.. סה"כ בערך כמו המחיר שמכבי קנו את יצחקי או אפילו יותר אם מסתכלים על כל הסעיפים.

נקווה שהוא ישדרג את הקבוצה עם הכסף אם זה במחלקת הנוער או הבוגרת.

8. Don Joan Roman Member

שירצקי כבר אמר שהכסף הולך לקבוצות הנוער והבוגרים של קריית שמונה.

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבירם, אני לא בטוח שאתה צודק. בוא תסתכל על התמונה הרחבה:
    1. הפן הכלכלי -
    קריית שמונה קיבלו על אלרועי כהן הרבה מעבר לשווי שלו. שריקצי ניצל את העובדה שלהפועל ת"א יש כסף בגלל ליגת האלופות, את הלחץ של הקהל על הבעלים בגלל הסכסוך ביניהם, את הלחץ של הפועל ת"א בגלל הפציעה של שכטר והסיכוי לעזיבת שחקנים מרכזיים בקיץ ואת העובדה שמדובר בדקה ה90 של מועד העברות כדי לסחוט מהפועל ת"א מחיר שהוא בקיץ לעולם לא היה מקבל.
    שירצקי הוא איש עסקים טוב והוא יודע שמבחינה כלכית הבשילו עכשיו התנאים למכור את כהן ברווח מקסימלי.
    2. קריית שמונה כמועדון-
    קריית שמונה היא עדיין לא מועדון גדול. היא אולי מתיימרת להיות כזאת, היא אולי מנוהלת בצורה כזאת, היא אולי תגיע להיות כזאת, אבל היא עדיין לא שם. לא מבחינת האיצטדיון שבו היא משחקת, לא מבחינת כמות הקהל, לא מבחינת ההיסטוריה (קמה רק בשנת 2000), ולא מבחינת תקציב ושכר שחקנים.
    ברגע שקריית שמונה היא עדיין לא מועדון גדול בכדורגל הישראלי, היא לא יכולה להחזיק בכוח שחקן כמו אלרועי כהן. בדיוק בגלל שאם היא תחזיק אותו בכח האלרועי כהן הבא לא ירצה לגדול שם או לבוא לשם.
    3. הפן האישי -
    וזה מביא אותי לנקודה הבא, הזווית של אלרועי כהן. לפי מה שאני קראתי מרגע שהפועל ת"א התחילה להתעניין אלרועי כהן לחץ על שירצקי לשחרר אותו. הוכחה לזאת אפשר לראות במשא ומתן של כהן עם הפועל ת"א. כהן והסוכן שלו באו בדרישות של 200 אלף דולר לעונה למשא ומתן, הפועל ת"א היו מוכנים לשלם 145 שמתוכם 25 אלף דולר אם הפועל ת"א תזכה באליפות. אם כהן לא היה לחוץ על המעבר, הוא היה יכול להתעקש על חוזה משודרג. אבל בגלל שכהן היה לחוץ על המעבר הוא הסכים ל150 אלף דולר שמהם 25 אלף דולר מענק אליפות, במילים אחרות הפועל ת"א הוסיפו לו רק 5 אלף דולר להצעה המקורית והוא הסכים, זה כמה שהוא היה להוט.
    בחיבור לנקודה 2, הפועל קריית שמונה עדיין לא מועדון גדול שיכול להגיד לשחקן לא כאשר הפועל ת"א מציעה מחיר אטרקטיבי.
    4. הפן המקצועי -
    נכון שמבחוץ זה נראה שקריית שמונה נפגעת מאוד מבחינה מקצועית אבל רן בן שמעון לא חושב ככה כניראה שכן הוא אישר את המהלך. למה בן שמעון חושב ככה? קודם כל כי קריית שמונה כבר הסתדרה בלי כהן שהיה פצוע לא מעט השנה. דבר שני כי שלומי אביסידריס שקיבל את הדקות כשכהן נפצע לקח את ההזדמנות בשתי ידיים. אגב ממה שהבנתי מאוהדי קריית שמונה, לדעתם אביסידריס אפילו כישרוני יותר מאלרועי כהן. דבר שלישי, חלק נכבד מהכסף שנכנס במכירת אלרועי כהן ילך בקיץ לחיזוק הקבוצה. אתה יודע מה זה 800 אלף יורו לחיזוק עבור קבוצה כמו קריית שמונה? רן בן שמעון יוכל לשדרג את הקבוצה שלו שבמילא היא קבוצה חזקה ואם הוא יביא בחיזוק שחקני הגנה אז השמיים הם הגבול כי מבחינה התקפית הם מעולים. אז תחבר מבחינה מקצועית תחליף הולם לכהן וחיזוק הקבוצה בכסף ותקבל שיתכן שגם מבחינה מקצועית מדובר בצעד חכם לקריית שמונה.

10. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

שירצקי אמר בזמנו שאם יקבל סכום כסף גדול הוא יבנה יציע נוסף באיצטדיון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

זה לא יקרה, אבל אם הוא ייתן את הכסף למחלקת הנוער וישדרג לה את המתקנים ב-800 אלף יורו (4 מיליון שקל) זה יהיה שדרוג עצום.

כך או כך שרצקי אמור לראות מאלרועי כהן 1.3 מיליון יורו לפחות (800 עכשיו ועוד 500 בקיץ על שכטר) זה פשוט סכום לא נתפס, על שחקן שלא קרע אפילו זוג נעליים אחד, לא השלים אפילו עונה אחת בליגה, ואני בספק אם שיחק חצי מהמשחקים העונה בגלל הפציעה שלו...פשוט עסקה גדולה מבחינתו.

אבל אני די מסכים עם הקביעה שזה די גומר את העונה של קרית שמונה...

משה לא הבנתי איך הגעת ל-800 אלף שיילכו לקבוצה הבוגרת...אתה לא יכול להביא שחקנים חלון העברות נגמר, אז מה הוא יחכה עם זה לקיץ? עדיף לקחת את זה ולבנות מתקן מפואר לנוער ב-4 מיליון שקל...זה עדיף בהרבה.

נערך לאחרונה ב: ‏9/2/11
  11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

משה אוחיון - אני מבין את מה שאמרת ואני אפילו מסכים. הסכום שהפועל תל אביב הייתה מוכנה לשלם הוא עצום וברור שאיזי שירצקי מרוויח, כיוון שאין אף שחקן ישראלי שבאמת שווה סכום כסף שכזה, אבל אני בכל זאת חושב שהקבוצה נפגעה. שלומי אביסידריס אולי שחקן נפלא, אבל לא הייתה שום מניעה מכך שהוא ואלרועי כהן ישחקו ביחד. נכון שלעירוני קריית שמונה עדיין יש סגל חזק מאוד, שצריך לסיים את הסיבוב במקום הרביעי לכל הפחות - אבל אם אתה זוכר, לפני שנה הייתה לבני סכנין קבוצה טובה, שלא הייתה ראויה להיות בתחתית, אבל עזיבתו של עלי עוסמן התחילה איזשהו משבר מנטלי בקרב השחקנים, שהסתיים רק עם מרקו בלבול ורכש רציני.

אני לא מטיל דופי במהלך של איזי שירצקי. אני רק אומר שעירוני קריית שמונה צריכה לצפות לפגיעה מקצועית.

12. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין דבר כזה, אין לאף בעלים בארץ שהוא לא ממכבי, חיפה והפועל זכות לסרב להצעה כזאת, אפילו אם השם שלו זה היה גילי ורמוט או איתי שכטר. 1.6 מיליון יורו זה הסכום מינימום לדעתי של העסקה הזאת, 800 אלף יורו+500 אלף יורו על שכטר+מינימום 300 אלף יורו על אלירוי כהן אם הוא יימכר(עם כל הנאחס שעשיתי עכשיו הוא עוד יגמור את העונה, הקריירה שלו תדרדר ובסוף ישוחרר בחינם).

עומר, אמרת שאלירוי כהן היה פצוע חצי עונה, הוא שיחק ב19 משחקים השנה בק"ש, רק חודש היה פצוע וכבר חזר לפני שבועיים.

אין סרט שהוא ישקיע את זה במחלקת נוער, זה יכול להיות מה שיבדיל בין קריית שמונה לשאר הליגה, כי כולם מקבלים כסף מההתאחדות, זכויות שידור, ספונסרים וכו' בתקציב אותו דבר כשזה נוגע לקבוצות ברמות האלה, ה4 מיליון שקל האלה יכולים וחייבים להיכנס לתקציב ואז הם יהיו הרבה יותר קרובים לגדולות מבחינה תקציבית מאשר לקטנות, כמו שב"ש עשו בשנתיים האחרונות.
    אין לו גם מה להשקיע את זה בנוער, המחלקה שלו מספיק טובה ויוצאים ממנה המון כישרונות, לא צריך בכוח. מי שכן אמור להשקיע את הכסף במחלקות נוער אלה הפועל ומכבי תל אביב שיש להם תקציבים ברמה מעל הליגה, הייתי אומר גם חיפה אבל מחלקת הנוער שלהם גם ככה מעולה.

בקשר לשלומי אברסידיס, עם כל הכבוד לכישרון שלו, גם לראובן עובד יש כישרון. זה בחור נורא בעייתי עם הרבה היסטוריה, נתפס כבר עם סמים, גם העונה חקרו אותו בקשר לזה, אני בטוח שרן בן שמעון לא בונה עליו יותר מדי אלא יותר על רוצ'ט, תומר סוויסה שנותן עונה מעולה ושימון אבוחצירה.

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. לא יודע כיצד תגמר השנה. שמעתי ראיון של בן שמעון, גם הוא לא יודע איך העזיבה של כהן תשפיע על הקבוצה. אני רק ציינתי את העובדה שלדעתי מבחינת עומק קריית שמונה לא נפגעה, השאלה האם מבחינת איכות היא נפגעה.
    עד עכשיו קריית שמונה היא ההפתעה הנעימה של הליגה ובכל המשחקים שראיתי אותה השנה, כולל מולנו בוסרמיל, היא שיחקה כדורגל התקפי שכיף לראות.
    אי אפשר לדעת איך השנה תגמר. יתכן שהצאנס שאביסדריס מקבל והחזרה מפציעה של עמאשה יגרמו לעזיבה של כהן לא לפגוע מקצועית בקבוצה, יתכן שקריית שמונה תפגע ועדיין לאור סכום הכסף שקריית שמונה קיבלה, לאור הרצון של השחקן לעזוב ולאור העובדה שקריית שמונה היא עדיין לא קבוצה גדולה, מדובר בסיכון שהיא הייתה חייבת לקחת.

2. ראיתי את אביסידריס, הבחור מפוצץ בכישרון. באמת מדובר בכישרון נדיר. נכון, עד עכשיו הראש שלו לא היה במקום וזה פגע לו בקריריה. אבל לדעתי אחרי שעשה עבודות שירות ועבר פציעה ארוכה שגרמה לו להבין מה הוא מפסיד, איך זה להיות בלי כדורגל, הוא שינה גישה. בכל הפעמים שראיתי אותו השנה הוא עלה עם אש בעיניים. הבחור רעב לכדורגל וכשיש לך כישרון ורעב להוכיח את עצמך יוצאים דברים טובים. הוא במו רגליו סידר לשריצקי מעל מיליון שקל עם שני שערים מכריעים בחצי הגמר ובגמר גביע הטוטו שסידרו לקריית שמונה גביע.

3. אני חושב שמי שיקבע האם קריית שמונה תשמור על ההצלחה ותכנס לפליאוף העליון הוא האיש שהביא אותה לשם - רן בן שמעון. לדעתי הקבוצה הזאת שלו הרבה יותר משהיא של אלרועי כהן ולכן לדעתי קריית שמונה תגיע לפליאוף העליון ותמשיך לעשות דברים יפים (יש לי הרגשה שהיא עוד תכריע מי תהיה האלופה במשחקים בפליאוף העליון).

4. קריית שמונה תקבל לפחות 1.5 מיליון יורו על עיסקת כהן. שירצקי אמר שחלק ילך למחלקת הנוער וחלק ילך לרכש עבור הקבוצה הבוגרת בקיץ. גם אם שליש מהכסף (500 אלף יורו) יגיע לחיזוק הקבוצה הבוגרת זה עדיין כמה מאות אלפי יורו יותר ממה שרוב קבוצות הליגה ישקיעו בקיץ ברכש.
    לחשוב על הקבוצה הנוכחית של בן שמעון עם אפשרות לרכוש שחקנים במאות אלפי יורו בקיץ, באמת שאז השמיים יהיו הגבול.

14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחם תפקידה של קרית שמונה זה לא להתקרב לגדולות, היא לא יכולה. אין לה קהל שהולך אחריה בכמויות, (לפחות 4000 מינימום בכל משחק בית ולפחות 500 מינימום בכל משחק חוץ). אין לה מגרש ראוי, עם כל הכבוד, היציע המרכזי הוא בדיחה. המתקן אימונים שלה לא ברמה של קצף, וגם לא ברמה של קריית שלום ווולפסון. עם כל הכבוד למחלקת הנוער שלה, היא לא ברמה של הפועל, לא של מכבי ובטח שלא של מכבי חיפה, עם כל הכבוד, אביסידריס זה שחקן מלפני 3 שנים, ואלרואי כהן זה לפני שנתיים, זה לא שכל שנה יוצא שחקן או שניים ברמה של אלרואי...יש למחלקת נוער שלהם המון לאן להתקדם, המון. ביום שיהיה לה קהל שיילך איתה, אז היא תוכל לנסות להגיע אל הגדולות, בסופו של דבר, הקהל זה מה שנותן את היתרון הגדול מבחינת הכמויות והכסף שנכנס למועדון, מה גם שקרית שמונה זה פריפרייה, היא לא מסוגלת למשוך כוכבים, ושרצקי גם לא ינסה למשוך כוכבים בשנים הקרובות...

15. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשאני אומר לרוץ כמו קבוצה גדולה אני מדבר לעשות ריצה ממשית לאליפות, שהיא יכולה עד למחזורים האחרונים לזכות למרות שזה ברור לכולם שזה לא יקרה, כמו מכבי לפני שנה, בית"ר לפני שנתיים, נתניה לפני 3 שנים וכו'. זה כבר התקדמות. במשחקי הבית הם ממלאים כבר את האיצטדיון, אין מה לעשות שהוא קטן, אבל איזי שירצקי הפציץ עם המנויים ב20 שקל, חיילים נכנסים חינם וכו', אין ספק שזה עוזר ואם כל בעל בית היה מאמץ את זה הכדורגל כאן היה נראה פי 3 יותר טוב, הבעיה הכי גדולה בכדורגל שלנו לדעתי זה שאין קהל.

קריית שמונה הקבוצה הכי חזקה מבחינת נוער. זה לא רק שתהיה לך מחלקה רחבה(ויש להם, שירצקי דיבר על זה בתוכנית של המכשפה וברקוביץ'), זה גם לשתף אותם. יופי, למכבי יש מחלקת נוער רחבה, כמה שחקני בית יש למכבי היום? מצד שני הפועל, שנחשבת מאחור בכל החלק הזה של השחקני נוער, משחקת בהרכב עם 4-5 שחקני בית בממוצע.

ק"ש מורכבת משחקני נוער, אלירוי כהן, שלומי אברסידיס, וויאם עמאשה, עדי אלישע, דני עמוס(פותח היום קבוע אחרי ההתבטויות של גיא חיימוב לפני המשחק נגד מכבי), יניב לביא, בני בן זקן, אדריאן רוצ'ט ותומר סוויסה.
    כל הרשימה שציינתי למעלה אלה שחקנים מרכזיים ששיחקו הרבה העונה. פרט לדני עמוס כולם עם מעל 15 הופעות ליגה, ו7 מההרכב הפותח שלהם כולל שחקני בית(לביא, בן זקן, רוצ'ט, סוויסה, אלירוי, עמאשה, אלישע).

נערך לאחרונה ב: ‏10/2/11