על נהיגה, טסטים ותאוריות

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Hotspur, ‏13/6/04.

1. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה יש לחכות לתגובה? כבר אמרתי שאני מסכים להתערב איתך.
    וגיא אתה לא מכיר את פלדש, הוא חושב שבכל דבר הוא מבין יותר מכולם...

2. Julian Joachim Member

לא יפה דאייר. אני לא חושב שאני יודע יותר טוב ממך, אני יודע שאני יודע יותר טוב ממך.

ותגיד לי על מה אתה רוצה להתערב.

3. סביולה Member

טוב בהמלצתו של דייר נכנסתי לקרוא את הת'רד הזה, ואני חייב להגיד שאני כל מה שפולדש אמר... תאמין לי - אין לך מושג על מה אתה מדבר.
    הסיכוי שאתה תעשה רשיון עד נובמבר הוא כמו הסיכוי שבנצור יגיע עד אז לגיל 18...
    אבל אין לי כוח להסביר לך את זה, כי אתה דביל מדי.

בקשר לשאר ענייני הת'רד:
    אוטומט/ידני - מי שנהנה מנהיגה, אז ברור שרק ידני. מי שבשבילו נהיגה זה סתם הדרך הכי טובה להגיע ממקום למקום ובסך הכל זה די סיוט בשבילו, אז ברור שאוטומט עדיף. אני אוהב לנהוג סה"כ ונהנה מהידני.

טסטים - הכי חשוב, ובהרבה, זה הבטחון שאתה משדר לטסטר. בסופו של דבר, 90% ממי שניגש לטסט יודע לנהוג מספיק בשביל לעבור טסט. הרי על מה מכשילים כמעט תמיד? על בלימות, נגיעות בהגה וכו', כל הדברים שהטסטר גורם להם. ברגע שמראים לטסטר שאתה יודע מה אתה עושה ושאתה לא לחוץ, הטסטר מרגיש בטוח ואין לו שום סיבה לבלום אותך אחרי כל שטות. מעבר לזה, אם טסטר רואה שאתה נוהג טוב עם בטחון, אז אפילו אם תעשה איזה שגיאה, הוא עדיין יוכל להעביר אותך. כשעברתי טסט (שני), בסוף הטסט איזה מטורף אחד חתך אותי מימין ב - 100 קמ"ש לפחות בדיוק כשהייתי חייב לעבור נתיב ימינה בשביל לפנות. לא היה לי שום דרך לראות שהוא בא, כי הוא בדיוק נכנס מאיזה צומת צדדית. בקיצור, הטסטר בלם אותי... אבל מה? כל הטסט הייתי לגמרי בטוח בעצמי, היה לי ברור שאני עובר ונהגתי יפה. אז אפילו שבעקרון הוא היה אמור להכשיל אותי, עברתי. כי הטסטר ראה שאין שום סיבה שאני אצטרך לעבור עוד טסט או שניים רק בגלל איזה מטורף אחד ושאין שום סיבה שאני לא אעבור.
    מעבר לזה - מספר הטסט שעברת ממש לא אומר כלום חוץ מכמה מזל יש. כמעט הכל תלוי בטסטר.

אני לא יודע איך זה אצל כולם, אבל אצלי כבר בשיעור הראשון נהגתי יפה (המורה שלי לא האמין לי שאף פעם לא נהגתי לפני זה...) וכבר בשיעור 3-4 כבר השתלטתי לגמרי על הנהיגה, הילוכים, איתותים, דוושות וכו'. אבל עדיין בסופו של דבר היו לי כמעט 50 שיעורים עד שעברתי טסט. למה? כמה סיבות. אחת היא שלא התייחסתי לשיעורים כמו שהייתי אמור. לא יודע למה, אבל לא ממש יכולתי לנהוג במהירות המותרת ולפי הכללים, סתם כי זה נראה לי דבילי. חוץ מזה, לקח לי הרבה זמן להתאים את הנהיגה שלי לחוקי התנועה. על מגרש חנייה הייתי עובר טסט ממש אחרי 5 שיעורים. על הכביש היתה לי בעיה...

4. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

ובפעם הבאה שזה יקרה לך לא תדע איך להגיב לזה ותהיה תאונה. אז מה עשינו בזה?

5. shmulikwe Member

יש לי שאלה בקשר לתיאוריה, אני צריך את הטופס הירוק חתום איכשהוא? צריך אותו בכלל לתאוריה? ומישהוא אמר לי שצריך לבוא ממש ממש מוקדם כדי להרשם (להבחן מבחן עיוני) זה נכון? ובכלליות אם מישהוא יוכל להסביר לי איך זה הולך כל הקטע של תיאוריה וזה אני אודה לו מאוד..

6. Roy Member

אוקיי...
    כדי לגשת לתיאוריה אתה צריך שלושה דברים.

הראשון הוא טופס ירוק שעליו יש אישור שרופא המשפחה שלך חתם עליו, כלומר סימן וי בכל המקומות והצהיר שאתה כשיר לנהוג, ואישור שעברת בדיקת עיניים ועברת אותה.

הדבר השני שאתה צריך הוא קבלה על כך ששילמת אגרה על סך של 131 שקל, דבר שאתה עושה לאחר שאתה מקבל מהמורה שלך את ספח האגרה וניגש לדואר לשלם את התשלום. בדואר הם חותמים לך ואתה ניגש עם הקבלה החתומה לתיאוריה.

אחרי שיש לך את שני אלה, אתה מוסיף תעודת זהות, ועם זה ניגש לדלפק ההרשמה במקום בו אתה נבחן בתיאוריה, וכל זאת כמובן באותו יום בו אתה ניגש לתיאוריה, כלומר, אין צורך לגשת עם הקבלה והטופס הירוק כמה ימים לפני המועד בו החלטת להבחן. בכל אופן, מבחינת שעה, זה עניין משתנה. כשהייתה שביתה במשרדי הממשלה, היית צריך להיות כבר ב-6 בבוקר במשרד הרישוי כדי להירשם, מכיוון והייתה להם מכסה של נבחנים שהיית צריך להכנס לתוכה. היום, כשכל יום יש מבחני תיאוריה בכל הארץ, זה שונה. אני הגעתי ב-10:25 כשהשעה האחרונה להכנס הייתה 10:30, ונכנסתי. אז זה עניין של מזל, וזה תלוי במקום בו אתה עושה, כמה הוא עמוס וכמה מתכוונים לגשת באותו תאריך. שאל חברים שלך או אנשים שעשו במקום בו אתה הולך להבחן.

בהצלחה.

7. shmulikwe Member

אבל אין לי עדיין מורה.. יש סיכוי שאני ישלם בלי הטופס הזה שהוא מביא לי?

8. שגיא Guest

תבקש מחבר שהתחיל ללמוד שהמורה שלו יביא לך טופס כזה.

9. Roy Member

אני לא יודע...

תבקש ממישהו שכן לומד שיביא לך ממורה שלו את הטופס הזה לתשלום...

10. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

11. שבצ'נקו Member

עברתי תאוריה ביום האחרון של החופש הגדול,דרך אגב מהפעם הראשונה,זה לא כזה מסובך,שלוש ימים ללמוד טוב וזהו אתה בפנים.
    תאמת די נלחצתי ביום הבחינה.
    עכשיו,בימים אלו אני אתחיל ללמוד גם נהיגה,וחבר שלי שהתחיל ללמוד אומר שזה דבר כיפי ביותר לנהוג ולא מסובך בכלל.

אני כבר מחכה לשיעור הראשון שלי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx .

12. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

מלה לעזאזל להחיות דיונים מתים?

13. ליהי Member

הטסט לא קשור בגרוש לביטחון.
    טסטרים לוקחים בחשבון שאתה מאוד מתרגש בזמן הטסט.
    בטסט שלי (שהיה כשהייתי עוד צעירה) התרגשתי נורא, איך שיצאתי מהחניה נכבה לי האוטו פעמיים. ברציפות. לפני הזינוק בעלייה לקחתי נשימה של 30 שניות בערך והזעתי כאילו עשיתי ג'וגינג שעתיים וחצי על גחלים, ובכל זאת עברתי ראשון.

זה הכל טכניקה, כללים, להסתכל הרבה במראות,האיתות, הציות לשלטים ורמזורים, ונהיגה איטית כמו צב בעיר, 50+ בין עירוני.
    וזה אפשרי מאוד להוציא רישיון תוך זמן קצת, בתנאי שכבר עברת תאוריה.

14. Roy Member

ליהי תעשי לי טובה, שנינו יודעים שלבנות הרבה הרבה הרבה יותר קל לעבור טסט ראשון מאשר לבנים. יש לי כל כך הרבה בנות בכיתה שעברו ראשון, ואין להן מושג, מול המון בנים שלא עברו ראשון.

אני לא אומר שבת שתעבור ברמזור אדום תעבור ראשון, אבל יש לכן הנחות שאנחנו לא זוכים לקבל. וזאת עובדה אין מה להתווכח.

15. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא בכוונה לחזק את דבריו של רועי, אבל את כל הדברים (שגיאות) שאת עשית אני לא עשיתי, הבאתי חניה בת זונה, הסתכלתי טוב כל כמה שניות למראות, לא התפרצתי (למעשה לא היה לאן במקרה שלי) ובכל זאת הכשילו אותי בראשון.... עכשיו מחכה לתאריך לשני.

הבהרה: חניה בת זונה= שתי חניות מדויקות, אחת בניצב ואחת במקביל, לפי הספר, הפתעתי אפילו את עצמי.

נערך לאחרונה ב: ‏12/10/04