על שולחן הניתוחים...

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Dyer, ‏30/9/03.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

יותר מהנרי? תלוי איך אתה מגדיר שחקן העונה.

בלי הנרי ארסנל לא הייתה כבר בליגת האלופות ואני בספק (גדול) אם היא הייתה במקום הראשון). ההשפעה של הנרי היא גדולה יותר מאשר זאתי של פירס.

2. ArsenalFan Member

אני יודע שדעתי שונה ולא שגרתית ממרבית אוהדי ארסנל (או חובבי הפרמייר ליג בכלל), ולא שאני מנסה לזלזל במה שתיירי הנרי עשה העונה ובעיקר ב-6 השבועות האחרונים, אבל בוא לא נשכח שלפני כן להנרי לא הייתה תקופה עד כדי כך מזהירה, פתיחת העונה שלו הייתה חלשה והוא התקשה להגיע לכושר שלו מהעונה שעברה, ולקח לו קצת יותר מדי זמן להיכנס כמו שצריך לעונה הזו. כמובן שעכשיו קשה לזכור את זה, כי הנרי בכושר מדהים והוא מוכיח כל משחק שוב שהוא אחד השחקנים הגדולים בעולם. ואני מסכים שבלעדיו קשה להאמין שהיינו עושים משהו בצ'מפיונס ליג.

מה שבטוח, רובר פירס החזיק את הקישור שלנו כל העונה- בלי ויירה, עם שחקנים מוגבלים ביכולתם כמו פארלור וג'ילברטו לצידו ועם ליונגברג שגם הוא נכנס לעונה מאוחר מדי (בתקווה שהוא ישמור על כושרו הנוכחי לפחות), הוא לקח על עצמו את כל ניהול המשחק של הקבוצה, נתן מעצמו כפליים, השקיע ורץ כמו מטורף, ניהל את ההתקפות, ירד להגנה, ובסופו של דבר במקרים רבים הוא גם היה שם בשביל ההברקות והשערים (ליברפול, טוטנהאם...).

מה גם שפירס הוא השחקן ששומר הכי הרבה יציבות בארסנל.

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

עדיין אני חושב שתרומתו של הנרי יותר חשובה מפירס בגלל שהנרי ידע להיות במקום הנכון בזמן הנכון ולהכנס לכושר בדיוק בדיוק בדיוק מתי שארסנל ממש הצטרכה אותו. ליגת האלופות היא הדוגמא הכי מושלמת שיכולה להיות. הנרי לבדו העלה את ארסנל, פירס לבדו לא היה מצליח.

התלות של ארסנל בהנרי היא גדולה וכולם יודעים את זה ולדעתי היא אף מוגזמת.

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוקי אני רוצה לפתוח דיון על אדו שחקנה של ארסנל.
    נכון, לא שחקן מהדרג הראשון באירופה, אבל בהחלט שחקן שצריך לקבל דקות בארסנל.
    איך ארסנל מגיעה למצב שפארלור מקבל יותר דקות ממנו?
    אולי אוהדי ארסנל יכולים להסביר לי למה אדו לא מקבל צאנסים בארסנל, כי את הצאנס האחרון שהוא קיבל אני זוכר טוב מאוד, בגביע מול היוניטד שנה שעברה באולד טראפורד, הוא היה אחראי על הקישור ונתן משחק מעולה עם שער גדול.
    נו, מה דעתכם על אדו ומעמדו בארסל?

5. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

השער לא היה ממש גדול.... כדור חופשי שפגע בחומה, שינה כיוון ועף לחיבורים של בארטז. ברור לכולם שאדו יותר כשרוני מפארלור הסופר-אפור+הוא מוסיף איום בכדורים נייחים ברגל שמאל שאין להרכב הקבוע של ארסנל, אבל ריי פארלור הרבה יותר ממושמע ממנו על המגרש ועובד הרבה יותר קשה, ובקבוצה שרוב שחקניה אוהבים לעלות ולתקוף צריך גם שחקן כזה. מה גם שפארלור אנגלי ועוד שחקן בית וכנראה שלונגר בכל זאת חשוב לשמור על קשר לקהילה שממנה הקבוצה נבנתה.

6. ArsenalFan Member

בנוסף לכך, פארלור מתפקד כמחליף הקפטן בקבוצה לפטריק ויירה, מעמד שאין לאדו.

אדו רחוק מלהיות שחקן גדול, כפי שכבר אמרת, משה. בד"כ הוא ממלא את תפקידו בצורה לא רעה, ולפעמים הוא אפילו נותן משחקים גדולים, שגורמים לי לומר בוודאות שאדו שחקן טוב בהרבה מג'ילברטו סילבה, הוא עולה עליו במשחק ההתקפה בבירור (למרות שגם הוא לא בדיוק השחקן הברזילאי הטיפוסי), וגם במשחק ההגנה אדו לא ממש נופל ממנו. בהיעדרו של ג'ובאני ואן ברונקהורסט שכבר הפך בעל כורחו למגן שמאלי, לאדו מגיע היום מקום בהרכב הפותח לצד פטריק ויירה. כמובן, אלא אם כן ונגר מחליט לאמץ את מה שאני אומר כבר חודשים, ולתת לברגקאמפ מקום בקישור שיפנה מקום לחלוץ יותר מהיר לצד הנרי (אליאדייר, למשל), או אולי מחזיר לקבוצה מתישהו את ג'רמיין פנאנט ופירס נכנס למרכז הקישור.

ואגב, שמינית הגמר מול יונייטד בשנה שעברה ממש לא הייתה ההזדמנות היחידה של אדו להוכיח את עצמו. אדו הראה שהוא שחקן הרכב לגיטימי עוד בעונת הדאבל כשבחודשים האחרונים הוא קיבל הזדמנויות רבות בהרכב, במיוחד אחרי הפציעה הטראגית של רובר פירס, והוא היה מעולה (בעיקר בדרבי נגד טוטנהאם, מי שזוכר). עוד משחקים שזכורים לו לטובה מהשנה, למשל- ההופעה המעולה שלו באנפילד נגד ליברפול כשהוא סגר לחלוטין במחצית השנייה את ג'רארד, וכמובן היום הגדול שלו מול אינטר בסאן סירו.

ארסנל לא תלויה רק בהנרי. בוודאי שיש תלות וצריך כנראה חלוץ נוסף שיוריד את הלחץ מהנרי, אבל הקבוצה היחידה בפרמייר ליג שאין לה תלות בכוכבים שלה היא צ'לסי. גם יונייטד בלי ואן ניסטלרוי תהיה יונייטד אחרת במשחק ההתקפה, ואני כבר לא מדבר על ליברפול ללא אואן או ניוקאסל ללא שירר. הנרי עצמו חייב את התמיכה של ליונגברג ובעיקר פירס באגפים, עוד לא הזכרתי את תפקידו המרכזי של פטריק ויירה בקבוצה, ולצערי הרב, גם לסול קמפבל יש תפקיד גדול במשחק ההגנה של ארסנל (גדול עליו במידה אחת לפחות). התלות באלו לא פחות מרכזית, אבל זה המצב אצל כולם. ומה לעשות שעדיין דניס ברגקאמפ הוא השחקן הכי טוב למסירה אחת שגומרת משחק בפרמייר ליג? גם זו סוג של תלות.

לפני 5 שנים אמרו שארסנל תלויה לחלוטין בדניס ברגקאמפ. לפני שנתיים וחצי, אמרו שארסנל היא קבוצה של איש אחד- פטריק ויירה. היום בלי תיירי הנרי אנחנו משהו כמו לסטר ביום רע.

נו, אז מדברים. פקה-פקה.

7. shmulikwe Member

אני לא מבין איפה הבעיה אצל שחקני ארסנל שישחקו הערב ואני מקווה שיפתיעו וינצחו, וכן זה כן נקרא הפתעה לנצח בסאות' לאור היכולת האחרונה שהקבוצה הציגה למרות השלושער מול וולבס שלא שווים יותר משער אחד מול סאות'..
    ובקשר להתחלה יש לארסנל פחות או יותר את השחקנים בין הכי טובים כמעט בכל עמדה, בהגנה קמפבל לאורן וקול הם אחד מהטובים בתפקיד באנגליה ואומנם טורה קצת פחות טוב אבל עדיין מספיק טוב לכל קבוצה באנגליה.
    הקישור שלה באמת מדהים: פירס, ליונברג הם ברמה עולמית וויירה שהוא יותר הגנתי לדעתי הוא הכי טוב בתפקיד בעולם. ומה עם אדו ופראולר שלמרות שלא ממש משחקים ופראולר די אפור הם שחקנים ממש טובים ושווים הרבה מאוד לכל קבוצה.
    פנאנט הוא השחקן הצעיר בין הכי טובים (למה הוא לא בקבוצה?!?)באנגליה והנרי (http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx) וילטורד קאנו ברקאמפ ואלדאייר (שהוא שחקן סופר מוכשר) הם יותר ממספיק בשביל לנצח ולשכנע בכל משחק
    אז מה לעזאלזל נסגר איתם למה הם לא עוברים חלק כל משחק ומנצחים בקלות? למרות שלזכותם יאמר שלא הפסידו העונה הם בהחלט לא משכנעים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx
    אז מה הבעיה? שחקנים? בעיה מנטאלית? חוסר מזל?
    מה? מה? מה? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏29/12/03
  8. נדב Member

נראה לי שהכל מזלזול... ארסנל לא שיחקה נגד קבוצות ענק!!! וכנראה השחקנים קצת זילזלו, באמת נקווה שזה לא יקרה הפעם...

9. ArsenalFan Member

יש לא מעט נקודות שאני לא מסכים איתן במה ש-shmulikwe כתב, אבל נעזוב את זה. אם שואלים אותי מה הבעייה, הרי שהיא מאוד פשוטה: כמה מהשחקנים הבולטים שלנו נמצאים בירידה בכושר, הקבוצה לא קיבלה שום חיזוק משמעותי כבר הרבה זמן ואין ריענון בקבוצה (יש כאלה שקוראים לזה "עייפות החומר") ושמירה על הסגל הקיים במקרה שלנו זו היחלשות.

אני לא חושב. אחרי ששחקנים אצלנו הגיעו יהירים לכמה משחקים בשנה שעברה וזלזלו, הם חטפו על הראש, והפסידו את האליפות. הם כבר יודעים טוב מזה. השנה כל השחקנים באמת מתאמצים, וגם כשפורטסמות' ולסטר לקחו מאיתנו נקודות, השחקנים נתנו את כל מה שיש להם. נכון שבפוטנציאל (המילה ה"אהובה" עליי בכל הקשור לארסנל http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx ) אנחנו מסוגלים גם להכניס חמישיה לאינטר בסאן סירו, אבל כמה פעמים זה כבר קורה?

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני מבטל את הדביקות של הדיון הזה, זה דיון מצויין אבל אין צורך שיהיה דביק. שישאר למעלה בגלל שנדון בו.

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוקי, הזמן לדון ברכישה החדשה של טוטנהאם, ג'רמיין דה-פו.
    נדון בשאלה האם טוטנהאם עשתה רכישה נכונה?
    מה הוא יכול לתרום לטוטנהאם?
    וכמובן ננתח את השחקן:
    מה הוא תרם לווסטהאם, מהם האיכויות שלו, מהם החסרונות שלו, ואיך יראה עתידו.

http://images.one.co.il/images/d/gg34972.Xxx
    ג'רמיין דה - פו

12. Julian Joachim Member

לי הוא נראה קצת טרבל-מייקר ואני בעיקר מתפלא שמביאים אותו ליד קאנוטה שהוא גם כן טרבל מייקר לא קטן... אבל על האיכויות שלו אין וויכוח. שחקן מצויין עם כדרור טוב מאוד ומאוד מגוון, עושה הכל. אני רק מקווה בשבילו שהוא יצליח להשתלב בהרכב לצד קין/פוסטיגה/קנוטה, כי אחרת זה היה מהלך מאוד דבילי מבחינתו.

13. Hammers Fan Member

אותי מצחיקים כל אוהדי התרנגולות שבטוחים שהם בדרך לליגת האלופות בגלל ההתקפה המעולה שלהם - דה-פו לצד קאנוטה...

לאן בדיוק שניהם הובילו אותנו בשנה שעברה? לדיוויז'ן 1.

על הנייר מדובר בחלוץ מצויין- חד, מהיר וטכני עם תנועה טובה ללא כדור. אבל מה שווה שחקן כשהוא רק גורם ללחץ סביב המועדון, משחרר הצהרות מטומטמות בעיתונים ולא מפסיק להשתחצן?

אני מסכים שהוא יכול להוביל את טוטנהאם למקום מכובד בפרימיירשיפ, אולי גם לגביע אופ"א. אבל תוך שנתיים-שלוש הוא שוב יתחיל לעשות בעיות, כי הוא בסופו של דבר רוצה לגמור בארסנל, צ'לסי או מנצ'סטר יונייטד.

הוא ירק לנו בפנים, הוא לא יהסס לעשות זאת גם לטוטנהאם.

14. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל, מי שהוביל את ווסטהאם לליגה השנייה עונה שעברה היה הקישור הבעייתי והרופף שלה, ובעיקר שחקני הגנה ברמה של תחתית דיויז'ן וואן.
    דפו לא היה מדהים היום, אבל במהלך אחד הראה מה הוא באמת שווה. הוא שחקן מצויין, אני מקווה שלהבא הוא יוכל לתרום יותר ממהלך אחד למשחק (צריך לזכור, בכל זאת הופעת בכורה).
    כן, הוא שחקן בעייתי ואני מודע לזה, אני מאוד מקווה שלא נגיע למצב גרוע מספיק שהוא יוכל להתחיל לקטר, אבל אני חושב שלעובדה שלטוטנהאם יש שאיפות קצת גבוהות יותר מאלה של הפטישים תהיה השפעה חיובית על האופי שלו. אם לא, הוא יהיה בדרך החוצה, ואז לא בטוח שיהיה כבר מי שיקפוץ על ההזדמנות. אני חושב שהוא מודע לזה. אני גם מקווה שיביאו בפגרה מאמן עם ביצים שיוכל לרסן אותו.

גם אותי מצחיקים אוהדי ספרס שחושבים שנגיע לצ'מפיונס, אבל באמת יש כזה דבר? אני לא שמעתי על זה, ומספיק לראות את תצוגת הנפל בהגנה כדי להבין שיש עוד הרבה מה לשפר.

15. Hammers Fan Member

זה בדיוק מה שאני אומר. לנו היו את די קאניו, קאנוטה, דה-פו ופרדיננד בעונה שעברה, כבשנו שערים ותמיד ספגנו שער אחד יותר (למרות שאני לא מסכים עם הקביעה שגלן ג'ונסון, כריסטיאן דיילי ותומס רפקה זו הגנה של תחתית דיוויז'ן 1).

אולי לטוטנהאם יש התקפה טובה, אולי גם מצויינת, אבל עם ריצ'ארדס, גארדנר וקאר בהגנה לא תגיעו לליגת האלופות, צר לי מאוד. ארבעה שערים מול סיטי ללא אנלקה ושלושה מפורטסמות' שעד לא ממזמן שכחה מה זה שער חוץ זה חמור מאוד לקבוצה שמתיימרת להיות אחת מהגדולות.

בואו נודה באמת, פליט עשה טעות, טעות של טירון. היו לו 7 מיליון לבזבז והוא הלך על עוד חלוץ http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx , ושלא יטען שההגנה הכי טובה היא ההתקפה...

אבל מה אכפת לי, יש לנו 7 מיליון בבנק, את סופר בובי Z (שכבש היום שער בכורה חשוב בברדפורד) והרבה פחות לחץ סביב המועדון...