ענייני דיומא: אדי האו נועד לגדולות?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י alexshw, ‏28/10/18.

?

מה היא התקרה להערכתכם של אדי האו

1. קבוצת טופ בכדורגל עולמי

1 הצבעות
    9.1%
  2. יורש טבעי של פוצי/מועדוני מרכז טבלה יותר גדולים מבורנמות

6 הצבעות
    54.5%
  3. מאמן חממה. מקומו בבורנמות.

4 הצבעות
    36.4%
  1. k_700 Member

סגל מאוד מוכשר,
    אקה, בגוביץ' בשער, שוער מחליף ברמה של בורוץ', אדם סמית' בהגנה, לרמה, לואיס קוק(היה אחד מהכשרונות הכי גדולים בממלכה אנדר 20, היה ענק בלידס מגיל 17 בערך),אייב, קאלום ווילסון, דפו.

סגל מוכשר מאוד ביחס ליריבות שלהם, עם נסיון לליגה, עם כשרון בעמדות מפתח, עם YOUTH לצד וטרנים.
    זה לא סגל שמרים את עצמו מציפיות של לרדת ליגה לאמצע טבלה.

2. alexshw Member

טוטנהאם היו פעם אחת בשמינית ולפני הרבה זמן ברבע גמר. לסטר לצורך העניין הבליחו עם רבע גמר לפני שנתיים.
    טוטנהאם הפכה לחברה קבועה בטופ 4, יש לי הרגשה שזה עד שיונייטד תתחיל להתנהל קצת ביותר הגיון וגם אם לא יש את ארסנל שיכולה לחזור למסלול ואם טוטנהאם כל כך מוגבלת כלכלית בזמן הקרוב יהיה לה קשה לשמור על מיקומה שם.
    בכל אופן אין מה להשוות ברמת הציפיות שיש שם עם 5 החברות האחרות בטופ 6 וגם לא ברמת הלחץ.

אדי האו מתאים בכל הפרמטרים לאימון טוטנהאם כפי שפוצ'טינו התאים.

אינך בקיא במה קרה בבורנמות וכל העבודה של האו שם מההתחלה. כדאי שתבדוק את הסגל בעונת העליה.
    גם מי זה לואיס קוק? כישרון צעיר שהאו מפתח, ועכשיו גם ברוקס. מי ישמע זה שחקן בעל שם, שהגיע מוכן.
    פרייזר אחד משחקני ההתקפה המצטיינים בליגה מתחילת העונה הגיע בחצי מיליון פאונד מאברדין נדמה לי.
    לא מבין מה אתה בא להוכיח כאן. אומרים לך שחלק מהשלד שלו זה שחקנים שהולכים איתו עוד מליג ואן ושזה מועדון בעל אמצעים מאוד צנועים.
    ברור אחרי שבזכות העבודה של האו הם כבר מתחילים עונה רביעית בפרמייר ליג יהיה להם כסף לשים על לרמה.

נערך לאחרונה ב: ‏30/10/18
    Coutinho10 אוהב/ת את זה.
  3. k_700 Member

אני מדבר על הסגל שלהם הקיץ.
    הסגל שלהם הקיץ הוא מספיק מרשים וטוב כדי להאבק ביריבות הישירות שלהם.

ברור שהוא פיתח שחקנים לאורך השנים וברור שהוא לקח הרפתקאות עם כשרונות צעירים והצליח איתם.
    הקיץ, הסגל הזה מספיק אטרקטיבי כדי לתת קונטרה ליריבות שלו.

טוטנהאם לא מוגבלת כלכלית ואין לי ספק שבקיץ הקרוב הם יקנו שחקנים ושוב הסגל שלהם די שלם, הם צריכים פינישים אחרונים בעוד ארסנל(צריכה לבנות הגנה שלמה ואולי גם שוער) ויונייטד אחרי הקיץ הקרוב תחליף מאמן וכנראה שוב גם חצי קבוצה.

כרגע טוטנהאם היא טופ 4, הפער בינה לבין ארסנל ויונייטד די גדול.

ברור לי שאתה חי על נוסטלגיות כי זה עבד להם עם פוצ'טינו.
    האו הוא לא פוצ'טינו, זה כמובן יכול לקרות ולא יפתיע הרבה אנשים אבל יש לזה מעט מאוד סיכוי להצליח ברמת הפוצ'טינו, כי הוא מאמן הרבה פחות טוב, הרבה פחות אטרקטיבי ממנו.

4. alexshw Member

הפער שלה מארסנל זה סימן שאלה העונה ואם כן זה רק בגלל עמדת המאמן.
    הפער שלה מול יונייטד גם הוא קשור אך ורק להיעדר ניהול מוחלט ביונייטד ומנג'ר שאיבד את שפיותו, זה משהו שלא הייתי בונה עליו במקומם לעד.
    אל תהפוך את טוטנהאם למה שהיא לא.

לא יודע על סמך מה פוצ'טינו יותר אטרקטיבי מהאו אם ניקח את הקריירה שלו לפני טוטנהאם.
    לפני טוטנהאם הוא היה באספניול שם פחות עקבתי, ובפרמייר ליג הוא נתן עבודה פנטסטית של עונה וחצי.
    האו נותן עבודה פנטסטית בפרמייר ליג עונה רביעית(ועוד כאמור לפני זה עשה פלאים).

5. k_700 Member

איפה קראת שכתבתי שטוטנהאם מקובעת בטאבו של הטופ 4 לעד?
    יש משהו שהוא לעד בכדורגל?

יש משהו שהוא לעד בפורום הזה, שאתה למשל לא תרד ממנטרות שהתחלת לדקלם לפני 3-4 שנים גם אם יתהפך העולם.

ברור שלמנצ'סטר יונייטד וארסנל יש את הכוח הכלכלי, המסורת והעוצמה לחזור פול פאוור ולנצח את טוטנהאם.
    אבל לארסל ומנצ'סטר יונייטד יש עוד דרך ארוכה לפני שזה יקרה.
    הכאוס במועדונים האלה עדיין מתחולל בזמן ששם יש שקט תעשייתי של קבוצה שרצה בהצלחה גדולה כבר 3-4 שנים עם סגל צעיר שמגיע לפיק שלו ועם מאמן מצוין שלמרות שאתה כבר מסמן לו שנתיים את הדרך החוצה (הוא לא אמור לזחול למנצ'סטר?) הוא לא מראה בכלל סימנים של עזיבה.

שוב בפעם האלף,
    נכון שהאו הוא פוטנציאלית שם גנרי של מאמן שבטוטנהאם היו הולכים עליו לפי איך שהם מתנהלים היסטורית.
    לא טענתי שזה הזוי.
    טענתי שאני כאוהד כדורגל מצפה מהם להתקדם לפחות כמו שהקבוצה שלהם התקדמה ב4 שנים האחרונות.
    זו קבוצה שעברה טרנזקשן רציני שמחזיקה בכמה שחקנים שהם טופ 5 לעמדה שלהם בליגה, זו קבוצה שלא הגיעה לרבע גמר אלופות בשנה שעברה אבל עם הגרלה יותר נוחה ועם יותר תשומת לב למפעל הזה היא יכולה להיות שם, ברמה היא שם.
    הזכרת את לסטר שהבליחה לרבע גמר? טוטנהאם הרבה יותר טובה מהלסטר ההיא.

יש שם זלזול מסוים בשלב הבתים השנה.
    ראיתי את המשחקים שלהם, באחרון היא הייתה צריכה לסיים את זה עם חמישיה לפני שספגה את השיוויון.
    חבל מבחינתם אבל לא סוף העולם, בליגה המצב שלהם נהדר למרות כל מה שנאבקו איתו מתחילת העונה.

פוצ'טינו(שאגב, לא סוד שאני לא החזקתי ממנו בכלל בהתחלה) לא רק שיותר אטרקטיבי מהאו הוא גם מאמן שלפחות הביא משהו מחדש לליגה הזאת.
    קבוצה שחיה על הYOUTH שלה, שיודעת להעלות הילוך ככל שהמשחק נמשך, שיודעת ללחוץ גבוה מאוד ולרצוח אותך במשחק מעבר מהיר, שיודעת למקסם יכולות של פליימיקר כמו אריקסן ביחד עם עלי וקיין, שידע להעמיד גם הגנות חזקות מאוד שהיה קשה לפצח למרות שתכלס הם מעמידים קו הגנה גבוה ברוב הזמן שהוא נמצא שם.
    הוא גם הראה את הנצוצות האלה באימון שלו בליגה לפני בסאותהמפטון.
    היה שם משהו וזה גם התאים הרבה יותר למעמד של טוטנהאם אז לפני 4 שנים.

לא בטוח שמינוי פוצ'טינו היה הגיוני היום ב2018, טוטנהאם קבוצה הרבה יותר טובה היום במעמד הרבה יותר גבוה(כמובן הרבה בזכותו).

6. alexshw Member

לגבי ארסנל אוהדי ארסנל יודעים טוב ממני, לגבי יונייטד אין שום דרך ארוכה. אם ישנו תפיסה, אפשר כבר בעונה הבאה להתחרות על אליפות ולבטח להיות לפני טוטנהאם בהכל. בעצם כבר בעונה שעברה היינו עם סגלים זהים של 2 הקבוצות ועם מאמנים זהים.

טוטנהאם הגיעה לתקרתה בעונה שעברה. זו תחושתי שהבעתי אותה עוד בשלהיי אותה עונה. לא מבין בנסיבות הקיימות מה פוצי יכול לעשות מעבר, פרט ללנסות להביא תואר באחד הגביעים באנגליה, אבל לפי גביעים אני לא נוהג למדוד מאמן.

7. k_700 Member

חחחח אתה שנים מזיין לי את המוח על דירקטור אוף שמוטבול.

אז חכה, לא רק שאין מאמן חדש בקנה בהקשר שלנו, אין גם אף שם של דיריקטור אוף פוטבול שמבין בכדורגל ולא במספרים ויודע מה זה נבדל.
    הדבר היחיד שיש בהקשר שלנו זה קישור לפסיכופט, מממן טירור שאפילו ארמון המלוכה בסעודיה מנסה להסיר מעליו.
    יונייטד זה קן קוקיה אחד גדול שמתנהל בצורה שאתה מפספס את הרכבת עד שאתה מקבל כבר את ההחלטה האסטרטגית.

לא מן הנמנע שתדלג על עונה כי הכל קורה פה באיחור והרי מבחינתך זה לא רק למנות מאמן מוצלח(מבחינתי אגב, מאמן אחד מוצלח, גם אם יתמנה במזל יכול לקחת את הסגל הזה 4 צעדים קדימה).
    אז תחליט, אתה מציג לי פה תיאוריות שמבחינת הזמן יקח לא מעט זמן לסיים אבל מצד שני פתאום אומר לי שאין דרך ארוכה.
    יש דרך מאוד ארוכה בהקשר של יונייטד כי אפילו אין שם הבנה עדיין איפה הבעיה.

טוטנהאם הגיעה לתקרה שלה בעונה שעברה, זו תחושתך ובגלל זה למרות כל החיסורים בתחילת העונה זו הייתה פתיחת העונה הכי טובה שלה(ב7 או 8 מחזורים ראשונים), קצת מוזר.

ברור שלצפות מפוצ'טינו לזכות בתארים זה לא הגיוני.
    וזה לא כי הגיעו שם למיצוי אלא כי יש שתי אריות כדורגל מעליו בטבלה.
    אני גם מאלכס פרגוסון לא הייתי מצפה באמת לקחת אליפות או אלופות עם הסגל של טוטנהאם ובעולם שבו יש לי עכשיו את ליברפול וסיטי.

8. alexshw Member

הערכות שלי זה לא ל 8 מחזורים ולא לעשר.
    רשמתי שינוי תפיסה ביונייטד. אתה סך הכל מסביר למה אין שינוי. ונראה לי גם הכי נוח לך לבקר את המאמן התורן במקום לרצות בשינוי.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

9. Coutinho10 Member

מה עשה פוצ'טינו בקריירה לפני טוטנהאם ?
    מה הוא עשה בסאותה'מפטון שכ"כ יותר מרשים ממה שעשה אדי האו בבורנמות' ?

זה שהאו לא היה במועדון גדול לא אומר שהוא אולי לא בנוי לשם. ומצד שני פוצ'טינו באספניול לא היה שוס גדול ונתן עונה נחמדה בסות'ון, (לא איזה משהו חריג שלא קורה בערך כל שנה עם מאמנים אחרים כמו דייץ' למשל, עונה מוצלחת עם קבוצה קטנה) את ההצלחה האמיתית שלו בקריירה הוא עשה בטוטנהאם (עדיין בלי תואר) בתפקיד היוקרתי הראשון שלו.

לגרום לקבוצה כמו בורנמות' עם תקציב כזה וסגל שחקנים על סף האלמוני להציג ולשחק בצ'מפיונשיפ, בעונה הראשונה בפרמייר ליג וגם באלה שבאו אחריה, כדורגל אטרקטיבי ולהפיק 200% מסגל כזה זה לא משהו שקורה כל יום.

קיי אמר שהוא נאיבי לפעמים, מסכים, מצד שני בקבוצה גדולה עם הגנה איכותית זה יכול להיראות הרבה יותר טוב ואולי גם ללכת לכיוון של תארים.
    לא חסרים מאמנים שמקובעים על התקפה, מצד שני אני לא בטוח שאם תשימו את פפ גווארדיולה בבורנמות' זה יעבוד יותר טוב. אז כנראה שיש כמה דברים שהאו עושה בצורה מעולה.

Clichy ו-alexshw אוהבים את זה.
  10. k_700 Member

שינוי תפיסה זה שם קוד לתהליך ארוך מאוד, בטח ביונייטד(ששם אפילו לוקח זמן להבין שהמאמן הכי כושל בתולדותיה הוא אשכרה מאמן כושל שכבר היה צריך להיות מפוטר).

עד שדברים יתאפסו ביונייטד אתה יכול לפספס עוד עונה.
    העונה אני לא רואה כבר מה אפשר להציל ברמה שעכשיו תשנה מאמן/DOF ותעקוף את טוטנהאם בסיבוב ולמרות שעברנו רק שליש עונה.
    הפער באיכות המשחק, בטבלה גדול מדי כדי שזה יקרה.
    בשנה הבאה? אניגמה.
    בטח אם אתה מצפה לשינויים הרבה יותר רחבים מסתם לשנות למאמן הנכון.
    וזה בלי בכלל לדבר על הסגל שבו צריך לשנות כבר הגנה שלמה, כנראה להתמודד עם רצון עזיבה של כמה כוכבים ולקנות בהרבה מאוד כסף עוד שחקנים חדשים.

תנאי הכניסה לעונה הבאה מבחינתנו יכולים להיות זהים לאלו של ארסנל השנה.

11. alexshw Member

תהליך ארוך מאוד זה בדיוק בורנמות וטוטנהאם. כסף כמו שיש ביונייטד מקצר מאוד תהליכים ואין מה לדבר עליהם במועדוני טופ.
    יש ביונייטד הרבה אמצעים כספיים, יש ביונייטד כישרון רב בסגל. שינוי תפיסה אומר שאנשים שמוכשרים בתחום הכדורגל יקבלו את ההחלטות, כולל על המאמן ואז אתה תראה מהר מאוד ובלי שום תהליך ארוך חזרה למקומות שצריך להיות בהם.
    הבעיות ביונייטד זה לא פיזיקה גרעינית.

אני נזהר תמיד מדיבורים על "צריך ללמוד" ו"תוצאות רק בעוד שנתיים-שלוש" במועדונים גדולים.
    אנשים כאלה לא יגיעו לא לעוד שנתיים ובטח לא לעוד שלוש.
    אני בערך 23 שנים עוקב אחרי הכדורגל בכלל, קשה מאוד כבר לעבוד עליי.

12. k_700 Member

לא פיסיקה גרעינית שום דבר בכדורגל.
    אבל, אין שום סימנים על הפנמה או שינוי תפיסה.
    מקסימום נראה שיפטרו את המאמן והמאמן הבא יקבל את הכוח לבנות קבוצה לפי ראות עיניו(שזה אגב יכול להיות תנאי מספיק להצלחה, אם מדובר במאמן טוב שיביא גם שחקנים טובים).

אתה כותב לי כאילו השינוי הזה שתיארת במשפט הוא אשכרה דבר שמישהו במערכת שלך מבין בכלל שצריך לקרות.
    כרגע אין לזה שום עדות.
    המעמד של וודי לא בסכנה, אנחנו עדיין לא יודעים מי מהגלייזרים אחראי על מה ואם אחראי אז מי מהם יזוז מתפקידו ואפילו הראש של המנג'ר כבר לא כזה על הגריל.

הדבר היחיד שיש בהקשר שלך בזמן האחרון זה שפסיכופט סוני רצה לקנות את המועדון לפני שהראש שלו שקע בצרות אחרות.
    ולכן, כשאלה הרוחות הייתי אומר שהדרך שלך עוד ארוכה עד שתשיל את טוטנהאם מהכסא של הטופ 4, בטח אם סביר להניח שבסך הכל הסדר ישאר על קנו במקרה שלנו.

13. alexshw Member

אז זה לא נקרא תהליך ואין מה לדבר על זה כתהליך. זה נקרא לסובב רולטת מאמנים פעם בכמה שנים וביתר הזמן לעסוק במכירות.

14. סמואל אטו Member

אני חושב שהנקודה הכי מעניינת בנושא נכתבה ע"י @menachem88 .
    הקבוצות הגדולות באנגליה מפאת כוח משיכה וכוח כלכלי מחפשות מאמנים שיש להם נסיון והצלחות בצמרת הכדורגל, מאמנים בעלי רעיונות מתקדמים ולא מעט יחסי ציבור. מאחר והצמרת באנגליה היא כמעט בלתי אפשרית לפרוץ, הרבה יותר קשה לרשום לעצמך הצלחות וליצור הייפ תקשורתי גדול בתוכה.
    לעומת זאת ליגות "פתוחות" יותר כמו הצרפתית, גרמנית והספרדית(אפילו צמרת פורטוגל) נותנות הזדמנות עבור מאמנים להגיע רחוק בתוך הליגה ולהצליח באירופה(ז'ארדים, אמרי, טוכל, וילאס בואש). אם אדי האו רוצה להגיע לצמרת הליגה האנגלית(ואני לא בטוח אם זו אכן שאיפה שלו, עבודה לטווח ארוך במועדון אחד יכול להיות מספק לא פחות מלהניף גביע פעם ב.. ולהיות מפוטר אחרי קצת זמן) אז הסיכוי הכי טוב שלו יהיה לצאת החוצה ולהוכיח את עצמו בקבוצת צמרת בליגה מדרג נמוך יותר או ליגה "פתוחה" יותר.
    אין לי ספק שאחרי הצלחה באיזו שאלקה, פורטו או מונאקו יסתכלו עליו בצורה אחרת לגמרי.

Rushie, סולשאאאר ו-Mellow29 אוהבים את זה.