ענייני דיומא - כמה מכל זה באמת על המנג׳רים?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏1/10/17.

1. alexshw Member

זה לא נכון ואין מה לחשב אחוזים. כל מקרה צריך לקחת לגופו.
    יש מקרים שקבוצות זוכות להצלחה כי הסגל שלהם טוב מדי והמאמן פשוט לא מפריע. יש מקרים שרואים טביעת יד חזקה מאוד של מאמן בקבוצה ושהוא ממש מקדם אותה בכל אספקט. דוגמא מאוד יפה היום זה טוטנהאם.

oranfu אוהב/ת את זה.
  2. DRORIKO Member

אלה יוצאים מן הכלל. בדרך כלל למאמן כן יש חשיבות, וזה מתחבר לדיון שלנו על קונטה אתמול. נכון שעם הסגל שהיה לו הוא בסך הכל עשה את מה שהיה חייב לעשות בעונה שהמנצ'סטריות היו על הפנים, אבל עדיין יש לו חלק גדול באליפות, כמו המעבר ההוא ל-3 בלמים שהקפיץ את הקבוצה, כמו דוד לואיז שכולם עיקמו את האף כשהגיע ואצל קונטה היה יחסית טוב. מקרים כמו של די מתיאו או כמו של אברם אמנם קיימים,אבל לא יותר מדי.

3. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

מה שאתה אומר לא ממש רלוונטי. ברור שבקבוצה כמו יונייטד הסגל מספיק טוב כדי שגם אם המאמן הוא מויס היא לא תידרדר מתחת למקום 6-7, אבל מה זה עוזר? מקום 6-7 זה כישלון. השפעתו של המאמן צריכה להיבחן בגבולות הגזרה של המועדון, לא באופן היפותטי.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  4. סמואל אטו Member

ואם עונה אחרי יונייטד הייתה זוכה איתו באליפות הוא עדיין היה כישלון? לא לפי איך שאתה מתאר את זה.

כל דבר חייב להימדד באופן היפותטי לפני הכל, אם לא אתה תיכנס לסחרור משבת לשבת. אם מויס אלוף אז הוא הצלחה ואם הוא מקום 6 הוא כישלון. זה לא דרך בריאה להתנהלות של מועדון.

נערך לאחרונה ב: ‏2/10/17
  5. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אם היה נשאר וזוכה באליפות כמובן שהיה נחשב הצלחה. אבל מרגע שמונה ועד שפוטר הוא לא נתן סיבה אחת להאמין שהוא מסוגל לעשות את זה, לא בהתנהלותו התקשורתית ולא בהחלטותיו המקצועיות.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  6. סמואל אטו Member

מה ז״א...
    הרי המנהלים מינו אותו על סמך הרעיון שהוא מספיק טוב כדי להוביל את יונייטד לאליפות, לא? עונה אחת לא טובה של כל המועדון לא יכול ליפול רק על המאמן.
    הוא לא צריך להוכיח את עצמו רק אחרי הגעתו למועדון, הוא צריך להוכיח את עצמו לפני ואז להיבחן לפי עבודתו כ-״מאמן״ בידיעה שתוצאות זה דבר נזיל והפכפך.

קונטה היה שנה שעברה גאון ופתאום השנה קראתי כבר השוואות למוריניו.
    המאניה-דיפרסיה הזאת מגוכחת.

נערך לאחרונה ב: ‏3/10/17
  7. DRORIKO Member

מי הפך את קונטה לגאון? אבי מלר?

8. סמואל אטו Member

תיכנס לדיון צ׳לסי של העונה שעברה.

9. DRORIKO Member

אז אמרו....

10. סמואל אטו Member

על זה אנחנו מדברים...

11. סמואל אטו Member

למה צריך לקחת כל מקרה לגופו?
    בכל מועדון יש מאמן, מסורת, סגל, תקציב ועוד פרמטרים אחרים שלפיהם נקבע רמת המועדון וטווח הפוטנציאל שלו.

נערך לאחרונה ב: ‏3/10/17
  12. Raulito Madridista

קשה לי מאוד לקחת את הדיון הזה לקו אחד, הדוגמא הכי טובה היא קלופ. שערורייה מבחינתי שהוא לא חיזק את ההגנה בלפחות בלם אחד, מה, ההוא מסאות'המפטון לא מגיע אז זהו, אין עוד בלמים בעולם? מצד שני אני לא רואה מאמן אחר שמתאים יותר לליברפול והוא בטח לא הבעייה, הוא קיבל סגל בינוני שלדעתי לוקח יותר משנה-שנתיים לשבצר אותו לעמדה נחוצה, וכמובן שהתחרות קשה והכיס של צמד המנצ'סטריות יותר עמוק. להגיד שכל מקרה לגופו זו קלישאה עמוקה מדי ומצדי שני הכוח של מאמן בריאל מדריד או ברצלונה הוא לא בדיוק כזה גדול ואוני אמארי בפאריס הוא בובה.
    אני יכול לומר שהשחקנים היום כן מקבלים ביקורת אבל בעיקר מהתקשורת ולדעתי מפטרים בקלות יתר על המידה. אפילו כשריאל הסריחה עם ה-4:0 העלוב מול בארסה בברנבאו וברור שבניטס טעה עם המערך של פיפה(או שמא היה זה פלורנטינו?) - כתבתי יותר מפעם אחת שלא יעלה על הדעת שראמוס ורונאלדו יעשו לו סבוטאז' וישחקו ככה.

לא מודד מאמן לפי החלטה טקטית אחת או אחרת כי במהלך עונה יש אלפי כאלה, אבל כן יש מקרים של התעקשות לא ברורה, למשל בנזמה ולא מוראטה וכן-הלאה. ויש מאמנים שפשוט בגרף ירידה עצום ומוריניו אחד מהם.

13. cheddar Member

שון דייץ' זה נראה לי דוגמא של מאמן שעשה עבודה יפה והשפיע בברנלי, עם משאבים מאוד נמוכים.

14. Coutinho10 Member

אי אפשר להגיד שלקלופ לא היה כסף לרכש, היו לו 40 מיליון והוא בחר להוציא אותם על צ׳מברליין (שבקושי משחק, בטח לא בקישור).
    יכל להביא בלם בכסף הזה ולהוסיף עוד קצת כסף במקרה הצורך. הייתי מקבל אפילו שני בלמים צעירים בפחות כסף בכיף. אנחנו לא מסכנים בליברפול, יש לו כסף להוציא והוא מתעקש שרוב השחקנים בעולם לא מספיק טובים כדי לשחק בליברפול.

נערך לאחרונה ב: ‏4/10/17
  15. סולשאאאר Member

ועם זאת, אני זוכר אותך כותב אחרי המשחק הזה באופן מאוד בוטה "בניטז- מאמן כושל- לך הביתה".
    אני לא בא בביקורת, כן? גם אני כנראה הייתי כותב אותו דבר אחרי השפלה כזאת.

אני פשוט משתמש בך בתור דוגמא להראות שרוב מוחלט של אוהדי כדורגל בעולם שופטים מנג'רים באופן הרבה יותר חמור ממה שהם שופטים שחקנים. המנג'ר הוא הראשון לחטוף מאיתנו אש כשהקבוצה נראית רע, אבל הוא ממש לא תמיד הראשון לקבל מאיתנו מחמאות כשהיא נראית נהדר.

קטונתי מלהגיד "כמה מכל זה הוא באמת על המנג'ר", אבל אין ספק שאוהד הכדורגל הממוצע ישמח להאשים את המנג'ר כמעט בכל דבר שקורה על כר הדשא, אפילו שהמציאות היא לרוב מורכבת יותר.