פורטוגל שולחת את אנגליה הביתה אחרי דו קרב פנדלים

הנושא בפורום 'פורום יורו 2004' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏24/6/04.

1. John Barnes Member

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx וגם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

מה לעשות , אלה החיים של אוהד אנגליה.

2. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

בפנדלים, מעבר לבקהאם, אני מוצא את ג'יימס אשם. הוא פשוט היה נוראי, לא זינק לכיוון הנכון אפילו פעם אחת. פשוט שוער חרא.

3. רפאל Member

גדול!
    זהו זה הנה עוד טורניר שאנגליה נכשלת בו, מה שמוכיח שהזרים הם אלו שמעלים את האיכות בפריימרליג.

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

רשמית אני לא שונא יותר את אנגליה, היום אנגליה עפה מיורו 2004 בצורה הכי אכזרית שיש פנדלים, ומי כמוני יודע את זה.

אני פשוט מרגיש צורך להצדיע ל-2 דברים שקשורים לנבחרת האנגלית. האחד זה פרנק למפארד. הכובשים המצטיינים ביורו: ואן ניסטלרוי, רוני, זידאן, למפארד, בארוש, תומאסון, לארסון, היינץ, קסאנו, הנרי ואיברהימוביץ'. כווולם חלוצים חוץ מזידאן ולמפארד. זידאן ולמפארד לדעתי זה כבר לא חוצפה להזכיר את 2 השחקנים האלה במשפט אחד. למפארד נתן טורניר ענק מבחינתו האישית זהו מעכשיו אני לא רואה את למפארד מחוץ להרכב הראשון של אנגליה ובצדק, ברגע שהוא הבקיע את השער היום רציתי שאנגליה יעלו רק בשביל שהוא יצא מלך אבל אז כמובן בא בקהאם השרמנטי והחטיא פנדל. כואב לי עליו אבל אני שמח שהוא הראה לכולם שההתקדמות שלו העונה לא הייתה מקרית או חד פעמית. כל הכבוד פראנקי.

הדבר השני זה הקהל האנגלי. ללא ספק הדבר הכי מדהים שיש בכדורגל. 60 אלף אנגלים הגיעו לפורטוגל, היום האוהדים האנגלים עשו בית ספר לפורטוגזים ועודדו בכל שלב כולל בפיגור בהארכה וכולל אחרי ההפסד בניגוד מוחלט לקהל המקומי שבמשך כל המשחק היה בהלם. שמעתי רק את האנגלים המדהימים.

משחק ענק היה היום לא צריך יותר מדי להרחיב במילים היה שם כמעט הכל ופשוט כואב לי על הפסד בפנדלים ולא משנה מי המפסידה. אני אחד שיש לי טראומות מפנדלים ואני שונא את שיטה הזאת ואני מוצא את עצמי שכואב לי על קבוצות שמפסידות ככה גם אם אני שונא אותן...
    פורטוגל המשיכה היום הלאה אם הרבה מאוד מזל.

אני מקווה שנראה המשכיות למשחק הנהדר הזה בשאר משחקי רבע הגמר שנותרו לנו.

5. toon-UPON-tyne Member

*בתגובה להודעה:
    "זהו זה הנה עוד טורניר שאנגליה נכשלת בו, מה שמוכיח שהזרים הם אלו שמעלים את האיכות בפריימרליג."

זה לא ממש קשור, אנגליה עפה אז יש לזה השלכה על הפרמיירליג?.... והזרים מעלים את האיכות בכל ליגה אחרת הם לא היו שם...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏25/6/04
  6. John Barnes Member

זאת פםשוט הרגשה כל כך, אבל כ"כ גרועה לעוף מהיורו.... אני לא זוכר מתי הייתי עצוב כל כך.

7. Barcik Member

משחק מרתק ומותח שאמנם לא התעלה לרמת איכות גבוהה, אך החזיק את הצופה על קצה הכסא למשך כל הזמן (מזכיר לי את ביקורות הסרטים שלי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ). באמת, בלי ממש להתאמץ אני לא מצליח לחשוב על משחק שראיתי עם כזה קצת מטורף, ועוד בהארכה! פשוט מדהים. על הכושר האנגלי אנחנו יודעים הכל, אבל גם הפורטוגזים לא הפסיקו לרוץ. אחד מהמשחקים הכי מבדרים לאוהד נייטרלי ביורו.

בסך הכל, שני הנבחרות שיחקו פחות או יותר ברמה אחת. אנגליה הייתה טובה למדי, אך עם הוצאתם המוזרה משהו של ג'רארד וסקולס נפגעה הסגירה של הקישור. אנגליה, שפחדה מהטכניקה הפורטוגזית, לא שיחקה עם מלכודת נבדל ושמרה קרוב לשער. במקרה כזה, הקישור חייב לתת חיפוי ראוי. ג'רארד, למפארד, ואפילו בקהאם וסקולס עשו את זה. הארגריבס ונוויל היו איומים ונתנו לפורטוגזים שוב ושוב להסתנן לטווח של 20 מטר מהשער. ההגנה, לעומתם, הייתה מצויינת, אם כי השער של פושטיגה על מצפונו של טרי שלא קפץ. קמפבל נתן משחק נקי מטעויות לחלוטין. ואיזה משחק ענק של אשלי קול! איפה הטריקים שלך עכשיו, רונאלדו? גם מייקל אואן ראוי לציון על הופעה בה הוא שב להפוך כדורים אבודים להזדמנויות. שגיא כהן אמר פעם שחלוץ גדול חושב תמיד שהמגן יטעה. צודק.

אני עדיין לא מתרשם מפורטוגל. אין להם את זה. אין להם תוכנית משחק, אין להם סדר במשחק, אין להם מהלכי כדורגל. יש להם 6 שחקנים שרצים עם כל המהירות קדימה ומכדררים, בתקווה לטוב. הם עושים את זה טוב, אבל קשה לדעת מה יקרה כשהם יפגשו נבחרת טובה יותר מאנגליה. פיגו היה היום טוב מאוד, ולהחליף אותו הייתה טעות - דקו היה חלש בהרבה יותר ולא עשה שום פעולה תועלתית הערב. רונאלדו היה טוב כל זמן שהוא לא התמזמז עם קול באגף - מסתבר שיש תנועה בלי כדור לנער, וסקולארי יודע איך להוציא אותה ממנו. סימאו היה סביר. אין להם מספיק מגוון, ולכן הם פשוט לא יצרו הזדמנויות. היום, הם עלו די במקריות. אני לא רואה אותם ממשיכים.

והערה לסיום: אני לא סובל כששחקנים מתחילים ריצה לפנדל ועוצרים. זה אסור, קיבינימאט. אני רתחתי כאשר סימאו ורונאלדו עשו את זה. אם פיגו היה נותר על המגרש (הבנזונה תמיד עושה את זה) הייתי משתגע לגמרי.

8. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

וואו איזה משחק. וואו.
    הלכתי העירה, היינו באיזה מועדון של אוהדי אנגליה. מסך ענק, הכל בסבבה. המשחק מתחיל, אואן שם גול, כולם שמה קופצים ושמחים.
    אבל מה לעשות שהגול הזה הוא בדיור כמו הגול של קרואטיה מול אנגליה. הגול הזה פגע באנגלים. בעקבותיו ראינו משחק חלש של אנגליה לאורך 90 דקות, בלי יצירתיות רבה והתקפה. אואן היה נהדר, אבל בחלק ההתקפי הוא היה היחיד שהיה טוב. בהגנה סול קמפבל באחד המשחקים הטובים בקריירה שלו לצד ג'ון טרי במשחק מעולה היו מחסום והיו פנטאסטיים.
    החילופים של סוונגו תמוהים בהחלט. קודם כל הוא היה חייב להוציא את רוני. עכשיו הוא במצב שהוא רוצה לשמור על התוצאה ולא בהכרח להגדיל אותה (והחילופים הבאים שלו מעידים על כך), אז למה לא להכניס קשר ופשוט להשתלט על מרכז השדה? איזו שחקן שיודע מה לעשות עם הכדור כמו ג'ו קול (שלא ראה אפילו דקה אחת בטורניר!) או קיירון דייר (שראה רק 7 דקות בטורניר, כולן בגארבג' טיים מול שוויץ).
    הלאה. אני רואה את סקולס יוצא, אני כבר שמח, או סוף סוף השחקן הזה שלא עשה היום כלום (אשכרא אם זה היה מנג'ר הציון 2 היה הולם את המשחק שלו) יוצא, אולי נראה איזה קשר יצירתי במקומו, ופשוט נדהם לראות את פיל נוויל נכנס. פיל נוויל??? מה הוא בכלל עושה? הוא בכלל לא יודע לשחק כדורגל! מה הוא בכלל? הוא קשר? הוא מגן? הוא בלם? עקבתי אחריו איזה 5 דקות ופשוט נדהמתי. רגע אחד הוא היה בצד ימין, רגע אחד בצד שמאל, רגע מקדימה ורגע מאחורה. ולא, זה לא כי הוא נייד. בכל המקרים זה היה בלי כדור כשהכדור היה אצל הפורטוגלים, פיל נוויל פשוט לא ידע מה לעשות. אריקסון איבד שחקן ולמעשה את מרכז המגרש.
    הלאה. ג'רארד יוצא. אבל למה הרגריבס??? הוא באמת אחד השחקנים הכי אפסים שלבש אי פעם את המדים של נבחרת אנגליה. כזה שחקן גרוע לא ראיתי הרבה זמן. יש לאריקסון ספסל כל כך עמוק והוא מעדיף להשתמש בשני השחקנים הכי גרועים שלו? אנגליה מעשית שיחקה עם 9 שחקנים, לא היה מרכז שדה בגרוש. דוגמה: הרגריבס מקבל כדור, איכשהו מצליח בצורה דווקא יפה לעבור שני שחקנים, אולי ייצא ממנו משהו ואני אוכל את הכובע, אבל לא, הוא פשוט נופל. אדיוט.
    החילופים האלו התבררו כגרועים ביותר במיוחד אחרי הגול של פוסטיגה. לאנגליה כבר לא היה מה להתגונן, ואין ספק שהרגריבס ופיל נוויל לא יביאו את הישועה. אנגליה איבדה את הכל בחילופים האלה, תמוה לחלוטין.
    שער יפה של פוסטיגה והארכה. המשחק סוחף, אני כל כך נהנה. בהארכה יש המון הזדמנויות, עד שרוי קוסטה כובש שער פשוט נהדר. איזה גול, למרות שלבשתי חולצה של אנגליה ולמרות שהייתי איתה, פשוט קמתי ומחאתי כפיים. גול ענק. ממשיכים. אני שואל את עצמי למה למפארד על המגרש? הוא לא עושה הרבה. אבל אז הבנתי. למפארד יכול להיעלם לכמה דקות, אבל כשתצטרכו אותו הוא יהיה שמה. הייתה לי תחושה שמשום מקום למפארד יוכל לשים גול. ובאמת הוא שם, 2-2 ואיזה צרחות, פשוט ענק.
    פנדלים. היינו שמה איזה 20 איש, ופשוט היה קונצנזוס מדהים בין כולם שבקהאם יחטיא. זה פשוט מדהים, הבן אדם לא יודע לבעוט פנדלים. אף אחד לא הופתע כשהוא החטיא. איזה שחקן אפס, סוגר טורניר גרוע מבחינתו, שכדאי לו לשכוח אותו כמה שיותר מהר.
    ושוב, היה פשוט משחק ענק, כל כך נהנתי...

9. רפאל Member

באותה תקופה שאריקסון אימן בלאציו חשבתי שהוא אחד המאמנים הטובים בעולם אם לא הטוב ביותר אבל כיום אני ממש לא מבין את הבן אדם הזה.
    למה הוא לא לקח את הקשר האנגלי הטוב ביותר ג'ו קול?
    למה לקחת ליורו את בקהאם אחרי שנה גרועה שלו בריאל? וגם למה הוא המשיך לשתף אותו גם היום אחרי 3 משחקים כושלים לפני רבע הגמר?
    למה לעשות את הטעויות של טראפטוני והמאמן ההולנדי שאתה מוביל ולהוציא שחקן התקפי לשחקן הגנתי?
    ולמה ואסל? שחקן כזה גרוע!

10. Max Member

אני כל כך לא מסכים עם שגיא כהן בקשר לסקולארי, אפשר לקרוא לזה אולי רק מזל של אלופים, הוא הוציא את פיגו בדקות הכי טובות שלו והכניס את פוסטיגה שחוץ מהשער לא נגע בכדור, רונאלדו שכבר לא ידע מה לעשות נגד קול והיה ממש לא מועיל המשיך לשחק, אחרי זה הוא מכניס את רוי קושטה במקום מיגל, ואני שואל למה??
    אם מיגל לא היה פצוע אני לא רואה שום סיבה רציונאלית להוציא מגן ימני, להכניס קשר התקפי ואת הקשר ההתקפי שיש לך כבר להעיף להיות מגן ימני, וזה לא שמיגל היה רע, החילוף של סימאו אולי היה היחיד שהוא נכון.
    בסכ"ה היה במשחק הזה הכל מהכל, דרמות, מהפכים, טרגדיות אישיות, רגעים גדולים, שערים יפים, כדורגל טוב, מה לא, כל השאר כבר סיכמו בשבילי הכל, מקווה ששאר רבעי הגמר יהיו באותה רמה, רק שיגמרו ב 90 דקות, אין לי כוח לסיים לראות טלוויזיה רק ב 1 בלילה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

11. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

כי מדובר בנבחרת שונה, שחקנים שונים, יכולות שונות. אנגליה היא נבחרת עם סגל פחות טוב מזה של איטליה או ספרד. הדרך היחידה שלה להופיע למשחק ולא להיראות פאתטית לחלוטין היא בשיטה הזאת, לצערי. אריקסון הוא מאמן מצוין שהבין את המגבלות שלפניו והצליח להגיע לתוצאות יפות מאד עם סגל יחסית בינוני. אנגליה לא עולה בסגל שלה על דנמרק, למשל - ההבדל הוא שלאנגליה יש את סול קמפבל...

כמה שאני מסכים איתך... אבל לא היתה לו ברירה. אין אף חלוץ אנגלי סביר אחר. ואסל הוא הרע במיעוטו והתוכנית לא היתה שהוא ישחק בכלל עד שרוני נפצע - והבחירה היתה בינו לבין הסקי.

סה"כ אני מאד מקווה שאריקסון ישאר גם במונדיאל בגרמניה - אני לא רואה אף אחד שיוכל לעשות עבודה טובה ממנו.

12. toon-UPON-tyne Member

אני לא אומר שאריקסון לא עושה עבודה טובה אבל אני חושב שהוא יכל לעשות עבודה הרבה יותר טובה במשחק הזה כי אנגליה נראתה עייפה מדי ברוב המחצית השנייה ואח"כ בהארכה... היא נראתה מותשת, מרכז השדה לא היה קיים ולא היה מזיק להכניס את דייר האנרגטי במקום פיל נוויל חסר התועלת למשל.
    לא הייתה תועלת לשני חלוצים כשאין מרכז שדה....

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏25/6/04
  13. תונל Member

בקשר לשגיא כהן ששיבח את סקולרי על החילוף (פיגו בפוסטיגה) וקרא לו גדול מאמני דורנו: שגיא כהן נוטה לעיתים קרובות להוציא דברים מפרופורציה, כשהוא מתלהב ממשהו הוא דואג להבהיר את זה לצופים טוב מאד, מומלץ במקרים כאלה להתייחס אליו כאוהד רגיל מהרחוב שזורק את דעתו ולא כפרשן ערוץ הספורט המוביל בישראל.
    בקשר לחילוף של אריקסון - דריוס ואסל במקום ויין רוני : זה לא נכון שהיה חייב להכניס או את ואסל או את אמיל הסקי (הבלם). ברגע שרוני נפצע אריקסון היה חייב לעשות את הדבר הבא: ג'ו קול \קירון דייר לבחירתו במקום ויין רוני, כשפול סקולס עובר לשחק כחלוץ שני\חלוץ חופשי\מאחורי החלוץ. כך היה משיג 2 יתרונות עצומים: 1. פול סקולס הלא אפקטיבי באגף שמאל יעשה את התפקיד שהוא עושה הכי טוב במשך השנה, הבקעת שערים וסיכון שער היריב כמו חלוץ, ויוכל במידת הצורך לעשות הגנה במרכז השדה על מניש\קושטיניה. 2. בעקבות חולשתו של סקולס באגף, כל קשר שיהיה במקומו יעשה עבודה יותר טובה וכך אנגליה תרוויח שחקן טוב גם באגף שמאל וגם בעמדת החלוץ (הרי סקולס עדיף על ואסל\הסקי).
    בכל אופן בתור אוהד נייטרלי היה משחק מדהים. שבסופו אני עצוב בשביל האוהדים האנגלים ושמח בשביל הפורטוגלים כי הם מארחי הטורניר. מחר בבוקר (שישי) נראה איזה נזק עשו האוהדים האנגלים אחרי הבירות.

14. אורן04 Member

אנגליה עשתה בונקר בחצי השני, ובונקר עד הפיגור בהארכה. ובצדק התעופפה לה מהטורניר כמו אחיותיה לסגנון - איטליה וגרמניה. וחבל כי הם נתנו חצי ראשון מצויין.
    כמו מול צרפת, חשוב שהקבוצות האלה יבינו שבונקרים לא יביאו אותם לשום מקום (גם אם זה לא מדוייק).

15. משוגע בירוק Member

אולי צריך לחשוב על זה לעומק.... ארבעת הליגות הטובות באירופה - הסרייה A, הפריימיר ליג, הליגה הספרדית והבונדסליגה, למרות זאת הנבחרות - איטליה, ספרד, אנגליה וגרמניה מודחות בשלבים המוקדמים. אני חושב שעדיין קיים זילזול מצד הנבחרות הללו לקבוצות כמו: בולגריה, יוון, לטביה ואפילו אתמול ראינו את נבחרת אנגליה משחקת טוב כי היא הייתה בטוחה כל כך בניצחון עד ששכחה שיש סיכויים להפסד.
    ואז זה מגיע בבום ובינתיים הנבחרת המארחת התקדמה כבר עד חצי הגמר....