פלייאוף בצ'מפיונשיפ: ווטפורד בפרמיירליג!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏5/5/06.

1. superleeds Member

הכל טוב ונכון אבל כפי שאמרו הכל נקבע על המגרש ולא ביצעים אם כי המסורת וכובד האחריות אולי נותן לשחקנים עוד מרץ.

כמה דברים פיקנטיים לקראת המשחק-

נקבע שקבוצת לידס תתארח בקרדיף במלון של "ביש מזל" וזה משום שמתוך 32 משחקים גדולים שהתקיימו מאז שהקרדיף החליפה את וומבלי ב-29 מהם קבוצת המפסדיה התארחה במלון ההוא אולם ליברפול המנצח שם בשבת דווקה היתה שם.

יש ביקורת בקרב אוהדי לידס שנתנו כמי ימי מנוחה לשחקנים ושיש כביכול אווירה של בטחון יתר באלנד רוד. לדעתי זה מוצדק לשחקנים יש את כל הקיץ לנוח (מחוץ מאלה שישחקו במונדיאל....סתם!)

הוסכם בהתאם למסורת של השנים הקודמות שקבוצה המפסידה תיקח כל ההכנסות של המשחק כי המנצחת ממילא עומדת להרוויח הון עתק מההעפלה לפרמייר ליג

2. superleeds Member

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/5eek.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/5eek.Xxx
    ימים ספורים לפני המשחק הגורלי הפרפרים בבטן מתרבים. זה יהיה רגע מאושר ומתוק אם לידס תנצח הפחד הוא איך אני וכל אוהדי לידס יאכלו את זה אם ההיפך יקרה. האכזבה תהיה קשה כי מי יודע כמה שנים יצטרכו לבלות בליגת המשנה .אולם תמיד אמרתי שאני לא תולה תקוות בפליי אוף ולידס צריכה להיבנות ולהתחזק כך שיסיימו את הליגה בראש הטבלה ולא יצטרכו לחגיגה המפוקפקת הזאת ואכן זה התכנון של הבעלים של המעודון הם לא היו אמורים לעלות בשנה השנייה רק בליגה הזאת ואם יעלו זה רק בונוס.

אחד העיתונים מעלה זכרונות מרים מ-1987 שלידס השתתפה בפליי אוף הראשון שאז היה נסיוני .הגמר היה בשני משחקים בבית ובחוץ אך מכיון ששני המשחקים הניבו 1:0 לקבוצה הביתית החליטו לקיים משחק שלישי ומכריע במגרש נויטרלי. לידס הובליה 1:0 על היריבה צרלתון (מקום 3 מהתחתית של הליגה הראשונה) עד המחצית השנייה של הוארכה ואז צרלטון הבקיעו שני שערים מפתיעים ולבבות אוהדי לידס נשברו. למרות האכזבה הקשה ידעו שהקבוצה לא הייתה כל כך בשלה לליגה הראשונה .כעבור 3 שנים אחרי השקעת בשחקנים בכירים לקחו את אליפות ליגה 2 ושנתיים לאחר מכן האליפות הגדולה ליגה 1. היו ימים!

3. ForresT Member

חברה אוהדי לידס-בתור אחד שהיה באלנד רואד בשנה שעברה במשחק ונדבק במחלה ולא מבין ממש בהיסטוריה של המועדון..יש לי שאלה קטנה
    מישהו יודע מהי הסיבה ההיסטורית לשנאה בין מנצסטר יונייטד ללידס?נעזוב בצד את השחקנים שעברו
    סליחה על הסטייה מהנושא=)

4. superleeds Member

אין זו שאלה קטנה בכלל -מה באמת שורש השינאה?-

אנסה לברר את הנושא!

5. superleeds Member

שאלת-קיבלת!

שאלתי את השאלה הכמאט אפיקורסית בפורום אוהדי לידס וקיבלתי מגוון של תשובות.

אפשר לסכם ולומר שהאמת שוכנת בין כל התשובות.

ראשית כל-יש יריבות מסורתית בין שני המחוזות-יורקשייר ולנקהשייר מאז "מלחמת השושנים" במאה ה-15!
    שני בתי מלוכה כל אחד מהמחוזות הללו נלחמו על השלטון באנגליה.

שתי הקבוצות הכדורגל אימצו את צבע השושנה של המחוז -לבנה V אדומה.

אבל כמובן ההסבר יותר עמוק -הרי יש עוד קבוצות במחוז לנקהשייר ולא לדבר על מנצטר עצמה.

כנראה זה התחיל בשנות ה-60/70 כששתי הקבוצות התחרו בצמרת.

צריך להגיד שהשינאה היא יותא מכיוונה של לידס כי למנצטר אונ' יש יריבה יותר קרובה אליה (סיטי).

השינאה נובעת כנראה מההתנשאות של מנצטר שהם הקבוצה של המדינה-הרי הם ה-אוניטד . הם היו הקבוצה האנגלית הראשונה לקחת גביע האלופות של אירופה (1968) שני מאמנים קיבלו תואר אבירות (סיר). אז כן יש כאן גם קינאה בהישגים היותר מפוארים.

בנוסף הרבה כוכבים של לידס "ערקו" גם החל משנות ה-70. אני לא מדבר על קנטונה אלא תוצרת בית של לידס שזה נחשב בגידה. הדוגמה האחרונה היא אלן סמית. האוהדים הבינו כשהוא רצה לעזוב אבל לא סלחו לו שערק לאדומים.

6. dani12 Member

המשחק משודר?

7. ForresT Member

סופרלידס-תודה רבה!סיפקת לי תשובה מעניינת..
    הבחור ששאל אם יש שידור-כן אני מכיר אתר שיתן לינק למשחק כמעט 100%,איכות סבירה ביותר ובלי תקיעות,ביום המשחק תשלח לי פרטית

8. Norman Hunter Member

אהבתי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/lol.Xxx אחרי השום בנעליים, המים הקדושים והעלייה למגרש ברגל ימין, מגיע שון דרי לקראת היום הגדול מחר עם זה: http://www.thesun.co.uk/article/0,,2002390...6230253,00.html

9. Bill Shankly Member

בהצלחה לווטפורד !
    מגיע לאבי מלר לשמוח קצת...
    אחלה בן-אדם ופרשן ..

נערך לאחרונה ב: ‏20/5/06
  10. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

מחר באצטדיון המילניום תיקבע העולה האחרונה לפרמיירשיפ, אחרי רדינג ושפילד יונייטד.

ווטפורד ולידס, הראשונה עשתה את זה למרות הנמכת ציפיות בתחילת העונה, כולל מכירת הכוכב הגדול שלה איידור הלגוסון, השנייה מתה כבר שנתיים לחזור למקום שלדעתה היא ראוייה לו.
    קרב אדיר בין צפון לדרום, יורקשייר מול לונדון (טוב, ליד לונדון).

אני לצערי לא אוכל לצפות בלינק שאוהדי לידס בפורום מתכוונים לתת, אני כמובן אשמח שתפרסמו את הלינק, ושיהיה לכם (ולמען הספורטיביות גם לווטפורד) הרבה הרבה בהצלחה.

11. eastlands Member

דיברתי עם מלר מקודם ,והוא נשמע מאוד נרגש , מחר בבוקר הוא יוצא מלונדון עם הסעה של אוהדי ווטפורד לקארדיף , אן ספק חוויה אמיתית הפלי אוף , אני כמובן רואה את המשחק באחד מעשרות הערוצים שמשדרים לי בלווין ,עדיין לא לקחתי צד היות ואן לי בעיה גם עם לידס וגם עם ווטפורד, מקוה לדרמה עם שערים במשחק הכמעט אחרון העונה (שבוע הבא סוונסי-בארנסלי )

12. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

לידס כזכור ייאלצו להסתדר בלי המורחקים מהמשחק השני מול פרסטון, קרייני וקרסוול. לרשות מנג'ר ווטפורד אדריאן בות'רויד יעמוד סגל כמעט מלא לעומת זאת. האמר בואזה חוזר לסגל לראשונה מזה זמן רב לאחר שהחלים משבר בכף רגלו, ולמעשה רק קלרק קרלייל ייעדר בשל מתיחה בירך. בות'רויד מנסה לחמם קצת את האווירה לקראת המשחק, בלקוול מרגיע, אבל רגוע לא נראה לי שיהיה, נקווה שהמייטי וייטס יצאו עם ידם על העליונה, למרות האהבה למלר.

13. קינג לדלי Member

סוונסי הוולשית בקארדיף...יהיה מעניין.
    מה שבטוח שאוהדי קארדיף כבר מתכננים מארבים ...

14. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

ועוד מארבים של אוהדי קרדיף, לא תגידו סתם חוליגנים פשוטים... אחד הגרעינים הקשים בכדורגל האנגלי אלה

15. dani12 Member

מה עם לינק?