פרוייקט פתיחת עונת הכדורגל באיטליה 2006/7

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Nesta, ‏5/9/06.

1. saviola Member

מאוד משמח אותנו לראות את ההודעה שלך http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx
    באופן אישי אני יכול להגיד לך שהרוב זה ידע אישי, בתוספת של האתר הרשמי של הקבוצה והסגל המועדכן מהגאזטה.

2. Raulito Madridista

קודם כל, כל הכבוד על ההשקעה הגדולה, פרוייקט גדול מאוד ונרחב של פתיחת העונה, לא קראתי הכל כי זה ארוך מאוד, אבל מה שקראתי, נהנתי מאוד, כל הכבוד ליניב שכן מגיב לאחרונה, ולשאר שלקחו חלק בהכנת הפרוייקט הזה. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

לדעתי הקבוצה שהתחזקה משמעותית ביותר בחלון העברות של הקיץ היא אינטר ללא ספק. פטריק ווירה, הרנאן קרספו, זלאטן איברהימוביץ, פאביו גרוסו, ארבעה שחקנים אדירים, וגם הצטרפו מספר שחקנים טובים לספסל, אם זה דאקורט שבסופו של דבר מחליף את פיזארו שעזב לרומא, או אם זה מאייקון שיישמש כמחליף בחלק ההגנתי. אינטר עשתה רכישות טובות מאוד, השנה יש לה את הסגל הכי חזק באיטליה והיא הקבוצה הכי מאוזנת. מנצ'יני צריך למצוא את הנוסחה, אם השנה אינטר לא תיקח אני לא יודע מתי כן האמת.
    בסוםר קאפ האיטלקינגד רומא זה נראה טוב מאוד, חזרה גדולה מפיגור, למרות הפתיחה הרעה. אם סטאנקוביץ יעבור לאגף ימין ופיגו בשמאל, משחקים האגפים של אינטר יהיה טוב יותר מעכשיו. אם פיזארו היה נשאר אולי היינו רואים 4-3-3. רכישת זלאטן דיי מיותרת, במקומו היה צריך להגיע קשר כנף. מקווה שסולארי ייקבל צ'אנסים העונה. אדריאנו נשאר לבסוף ויילחם על מקומו בהרכב.

מילאן היא הקבוצה שלא ניצלה כמו שצריך את חלון העברות ולא התחזקה מספיק, אבל עדיין היא תיאבק על אליפות. הסמל האדיר של המועדון בשבע השנים האחרונות, שבשנקו, נמכר לצ'לסי בגלל רצונו לעזוב. במקומו, לא רק שלא הגיע חלוץ ברמה שלו, הגיע שחקן שהיה פצוע הרבה זמן, אוליביירה, ולא בטוח שהוא התשובה. על אינזאגי לא בטוח שאפשר לבנות למרות שזה נראה טוב, בינתיים. דניאל בונדרה ייחזק את ההגנה אבל היה צריך עוד חיזוק. טוב מאוד עבור מילאן שאקא נשאר.

רומא, הצלע השלישית שאמורה להיאבק על אליפות איטליה, לא עשתה רכשים יותר מדיי רציניים בקיץ. למרות שנונדה, מידו וקופור עזבו, זה לא ייפגע יותר מדיי בקבוצה, הם לא היו שחקני הרכב וגם שכן, כשלו ולא תרמו יותר מדיי. דאקורט עבר לאינטר, אבל במקומו הגיע פיזארו. החמצה של רומא שלא רכשה את טרזגה או חלוץ טוב אחר, לא יודע אם מונטלה הוא התשובה. בכל מקרה, טוטי, מנסיני ומונטלה עדיין שלישייה אדירה, בקישור יש את דה רוסי מאחורה וגם פיזאור, קיבו ומקסס בהגנה, גם פאנוצ'י, סגל טוב יש לה.

לאציו, קבוצה שעם השנים דועכת לאט לאט, תפתח את העונה עם עונש כבד של 11 נקודות. לקבוצה אין יותר מדיי כוכבים, אבל ליגה היא לא תרד, לאופ"א יש לה קשה מאוד להגיע. די קאניו שהיה צרה גדולה שלה עזב. לאציו השאירה את אודו בסופו של דבר והוא יהווה את החלק המרכזי בהגנה שלה. סימונה אינזאגי, פעם היה הבטחה גדולה וכיום כלום. רק שחקן ספסל וגם זה בקושי.

פיורנטינה של לוקה טוני, תפתח את העונה במינוס קשה מאוד של 19 נקודות. אני לא רואה אותה יורדת ליגה, אבל גם לא מתמודדת על אופ"א, זה ישפיע מנטלית כל העניין הזה של הנקודות, מינוס גדול מאוד, אבל פיורנטינה תצליח להינצל. אדריאן מוטו וטוני יהיו שחקניה המרכזיים. אני בטוח שטוני לא יישחזר את העונה האדירה שלו אשתקד, לא רואה אותו עובר את ה-15 גולים. מוטו ייצטרך להוכיח שוב את יכולתו מימי פארמה. הויולה לא יהיו אדירים כמו אשתקד, בכל זאת, עזבו אותם שחקנים רציניים.

פאלרמו החליפה את רוב ההרכב שלה, ונפרדה גם מגרוסו, אבל רכשה שחקנים טובים, אחד אדיר באגף כמו ברשיאנו. די מקלה שמקבל צ'אנסים גם בנבחרת האיטלקית לאחרונה, יהיה השחקן המרכזי בהתקפה. אמוארי גם ייצטרך להיות טוב.
    מעניין אם היא תצליח להשתכל למוקדמות האלופות אחרי שנתיים של אופ"א. קבוצה מהנה היא בטוח תיהיה.

3. Roberto Baggio Member

אני באמת לא מבין למה כולכם מתלהבים כל כך ממסע הרכש של אינטר. הקבוצה של העונה שעברה היתה אפורה ומלבד חוליו קרוז לא היה חלוץ סוקרר בהתקפה, ולכן הם קנו את זלאטן וקרספו, וגם הם כבר בני 31. מכל החלוצים שיש להם עכשיו, רק שני הארגנטינים הם סקוררים שאפשר לסמוך עליהם. כל עוד אדריאנו משחק גרוע ולא כובש (ולא מעניין שהוא אומר שהוא ישתפר, נראה מה הוא יגיד כשהוא שוב ייתפס במועדון ב-4 בבוקר), אני לא בטוח שאינטר כזאת טובה לאירופה. באיטליה זה סיפור אחר והליגה כיום סובלת מעודף קבוצות בינוניות. עד שהיו עוד שתי קבוצות נורמליות כמו לאציו ופיורנטינה, הן נקברו בגלל פרשת השחיתות.

מסע הרכש של מילאן עיצבן הרבה כי הוא נמשך המון זמן, אבל לעומת אחרים, אני בסך הכל חושב שהרכישות שהגיעו היו בסדר. הבעיה היא עם אלו שלא הגיעו. איך היה אפשר לא להצליח לקנות את אודו, שהיה מוכן לתרום כליה כדי לחזור למילאן (הוא גדל בה, למי שלא יודע). אני לא באמת מאמין שלא הגיעו הצעות רשמיות עבורו - לוטיטו משקר. כל כך הרבה פרסומים לא באים בלי הצעה. סכום טוב ולוטיטו היה מתקפל. אבל זה מאחורינו. גם בונרה ופבאלי זה בסדר, למרות שבקיץ הבא נצטרך עוד שני שחקני הגנה במקום בילי קוסטקורטה ומאלדיני, ושוב יהיה קשה לעבוד על התיאום.

אצל רומא העניינים מאכזבים, כי היה אמור להגיע חלוץ. אי אפשר לדעת איזה מונטלה יגיע לעונה הזאת. לפני שנתיים הוא נותן 22 גולים ובעונה שעברה הוא נתן שער ובילה רוב הזמן על שולחן הניתוחים. מקווה בשבילו ובשביל רומא שהכל יתחבר, כי אני מעדיף אותם כמקום שני (או ראשון) מאשר את הנראצורי.

פארמה נחלשה מאוד הקיץ ולדעתי היא תאבק העונה בתחתית. זאת הקבוצה הכי סימפטית בעיני בסריה A אחרי הקבוצה שלי, ומאוד לא בא לי שהג'יאלובלו ירדו ליגה. אני פשוט לא יודע איך הם יסתדרו בלי שחקנים שהיו עמוד התווך של קבוצה בעונות האחרונות. סימפליסיו, ברשיאנו, מרקיוני, קוראדי, פאולו קנאברו, ובונרה היו שחקני הרכב (לפחות חוץ ממרקיוני, שאחרי הפציעה חזר להרכב). את בונרה הם מכרו בחוכמה, משום שהוא היה בירידה ביכולת ומילאן שילמה עליו בסביבות ה-5 מיליון אירו, על פי הפרסומים. כמו שאמרתי, נראה לי שהולכת לפארמה עוד עונה קשה. אהבתי את פארמה של לפני שלוש שנים עם פראנדלי, שלמרות מכירת כוכבים והתמוטטות כלכלית, עדיין הציגה יכולת אדירה וכדורגל מהנה. זאת היתה גם עונת הפריצה של ג'ילארדינו. אני אשמח לראות אותה חוזרת בעתיד למקומה בצמרת.

ראוי לציין לטובה גם את מסע הרכש של פאלרמו (ולרעה את המכירות שלה) ושל טורינו. רג'ינה יורדת בטוחה.

עוד שתי הערות קטנות ל-Raulito:

שבצ'נקו היה הופך לסמל תוך כמה שנים, אבל הוא היה בשנים האחרונות רק כוכב הקבוצה, ממש לא הסמל שלה. סמל זה מאלדיני או קוסטקורטה. שבצ'נקו הוא רק חתיכת שכיר חרב שעשה צחוק מסרט הקפטן של מילאן ואחרי הצהרות שהוא רוצה להיות מילאנייסטה כמו בארזי ומאלדיני, הוא עבר לצ'לסי עם תירוץ מפגר...

הקריירה של סימונה איזנאגי נבניתה על שני דברים:
    1) הוא אח של פיפו אינזאגי.
    2) הרביעייה שלו נגד מארסיי בליגת האלופות לפני 7 שנים (ודאבל באותה עונה עם קבוצת הכוכבים של לאציו).

לסיום, כל הכבוד על העבודה האדירה - יניב, אור ויואב. :aaa8:

נערך לאחרונה ב: ‏8/9/06
  4. Jose Mourinho Member

חביבי, זלאטן בן 25.

:aaarofl:
    היא הייתה לוזרית, היא הייתה מחמיצנית, אבל אפורה?! אינטר שיחקה כדורגל התקפי, יפה ומלהיב.

ולגבי מסע הרכש של אינטר, בהחלט יש מה להתלהב, רכישות נהדרות(משום מה ציינת רק את זלאטן וקרספו ושכחת את ויירה וגרוסו), והסגל הוא אחד מ-5 הטובים ביותר בעולם. רק חבל שהמאמן הוא מנצ'יני, וזו הסיבה העיקרית לפסימיות שלי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏9/9/06
  5. Roberto Baggio Member

הניסוח לא היה נכון. דיברתי על כך שקרספו וקרוז הם הסקוררים היחידים בקבוצה, וגם הם בני 31.

מילאן, רומא ולאציו הציגו כדורגל הרבה יותר אטראקטיבי משל אינטר. בהרבה מאוד משחקים בעונה שעברה אינטר היתה חסרת יצירתיות. אולי יחסית למראות הזוועה של יובה, אינטר היתה בסדר, אבל בקבוצה של העונה שעברה היה קשה למצוא משהו מלהיב, אולי מלבד פיגו. שלא תבין אותי לא נכון, יש באינטר שחקנים מלהיבים, אבל בעונה שעברה זה היה רק פיגו שעשה את מה שהוא יודע.
    זאת דעתי האישית לפחות.

אני דווקא חושב שאינטר עשתה את הרכש שהיא היתה צריכה, ובגלל זה אני לא מתלהב. עדיין, עם כל זה שאינטר של העונה היא בעלת סגל טוב יותר משל העונה שעברה (ולא בהכרח קבוצה טובה יותר), אני לא מאמין שאינטר מסוגלת ללכת עד הסוף בליגת האלופות. אם היא תזכה באליפות, זה יהיה אך ורק בגלל חולשה של הליגה. מילאן עם מינוס נקודות ורומא בלי חלוץ רכש, כשאין אף אחת אחרת שמסוגלת לאיים עליה.
    ויירה בא להחליף את ורון, גרוסו כדי להחליף את פבאלי, מאקסוול במקום וומה, דאקור יהיה מחליף בקישור במקום פיזארו, מאריאנו גונזאלס אמור להשתלב באחד האגפים (אולי במקום סטאנקוביץ' שלא מתפקד בעמדה שלו, או אולי במקום פיגו שהולך ומזדקן, או שאולי הוא יהיה עוד מחליף), מאייקון כדי להחליף בעתיד/הווה את חבייר זאנטי, קרספו כדי שיהיה חלוץ סקורר נוסף בקבוצה וזלאטן כדי ללכת מכות עם אדריאנו.

רק תזכרו שגם בקיץ 2001, אם אינני טועה (שנה פלוס מינוס, אבל אני די בטוח שזה היה 2001), באו לאינטר המון שחקנים (מעל עשרה) ואז זה הסתיים בלי אליפות (4-2 ללאציו, זוכרים?).

אני מאמין שמילאן קבוצה טובה יותר מאינטר, ורק הפחתת הנקודות שיש לה מאזנת בין הקבוצות בליגה.

נערך לאחרונה ב: ‏9/9/06
  6. Jose Mourinho Member

1. אתה כנראה לא ראית מספיק משחקים של אינטר בעונה שעברה(ואני מניח שזה אכן כך). ברוב המוחלט של הפעמים אינטר הציגה כדורגל התקפי ומלהיב, גם אם זה לא נגמר תמיד בניצחון.
    לאציו? נו באמת...

2. אתה בעצם רומז שאינטר לא יכולה ולא מסוגלת לזכות באליפות בזכות עצמה, ושאם היא תזכה זה יהיה אך ורק בגלל העונשים שקיבלו יובה ומילאן?

אגב, באותה עונה ארורה שהזכרת אינטר רצה לאליפות עד הסוף. אם אינטר תגיע לאותו מצב גם העונה, אני חותם לך שהיא לא תפספס שוב.

מסכים איתך לגבי זה שכרגע מילאן קבוצה טובה מאינטר(למרות שלאינטר יש סגל שחקנים טוב יותר), וזה הרבה אם לא אך ורק בזכות הפער העצום באיכות המאמנים.

7. Deki Member

לאציו שיחקה יותר כדורגל יותר אטרקטיבי מאינטר?! :aaarofl:
    בקשר ליצירתיות... ורון, אדריאנו וגם סטנקוביץ' דאגו לזה בחלק ההתקפי... יחד עם פיגו.

יש הבדל קטן ביניהם... מנצ'יני ווינר, אנצ'לוטי, עם כל הכבוד לתארים שהוא זכה בהם, נחשב הרבה שנים ללוזר עד הזכיה בליגת האלופות.

8. Jose Mourinho Member

ושכחת גם את קמביאסו ורקובה.

9. Roberto Baggio Member

ציפיתי ללינץ' מהאינטריסטים...

ראיתי מספיק. כרגע אני עדיין לא מספיק עשיר בשבי לווין ואת כל המשחקים של אינטר ששידרו בארץ ראיתי. אפשר להוסיף לזה את כל התקצירים שאני מוריד. אינטר לא היתה מספיק אטראקטיבית בעונה שעברה. נכון ש"אפורה" אולי לא מתאים, אבל מקבוצה כמו אינטר, שניחנת בהמון דרום אמריקאים, אני תמיד מצפה לכדורגל מעניין וסוחף ולא לפסים איטיים במשך 90 דקות. זאת האמת - מרוב משחקיה של אינטר לא נהנתי מי יודע מה העונה. שוב - אמנם אלה לא היו משחקים משעממים כמו של יובה, אבל אינטר של העונה שעברה לא הלהיבה ברוב המקרים.

היא תמיד יכולה, אבל העונה רוב הסיכויים שהיא תזכה באליפות הם כי מילאן ויובה לא יכולות לאיים עליה, כל אחת מהסיבות שלה. בשלוש העונות האחרונות, אינטר היתה קבוצה פחות יציבה ממילאן ויובה ואני חושב שגם אתם תסכימו איתי שהשתיים הללו עלו על אינטר.

צודק, יש גבול ללוזריות.

אני דווקא חושב שזה בגלל שההרכב של מילאן כמעט זהה במשך שנים והוא הרבה יותר מגובש מזה של אינטר, שכמעט כל עונה מתחלפים בו שחקן-שניים. אין לאנצ'לוטי יותר מדי יתרונות על פני מאנצ'יני, רק בניסיון.

כן. מה הצחוק? כמעט כל משחק בעונה שעברה של לאציו היה מלא שערים, והקבוצה הפתיעה אותי במידת האטראקטיביות שלה. נהנתי לצפות במשחקים שלה יותר מבמשחקים של אינטר. בעונה שעברה הערוץ ESPN דאג לספק לנו חלק ממשחקי הבית של לאציו ושמחתי על כך מאוד. אם הם ימשיכו בשידורים גם העונה, כדאי לכם לצפות קצת לפני שאתם פוסלים ישר. מתוך הקבוצות שהם שידור, העדפתי תמיד את המשחקים של לאציו.

בקשר ליצירתיות, כמו שאמרתי - יש באינטר שחקנים יצירתיים, אבל היחיד שהראה יציבות והיה יצירתי במהלך כמה משחקים רצופים זהו פיגו. אדריאנו הרבה פעמים היה גרוע, סטאנקוביץ' פעם בסדר ופעם לא (יחסית לאיך שהוא היה כשהגיע לאינטר לפני שנתיים וחצי, הוא התקלקל). את ורון אולי אפשר להוסיף עם כמה פעולות, אבל הוא לא השחקן הכי יצירתי בעולם. רקובה בהחלט גם ראוי להיכנס לרשימה, אבל הוא לא מספק הנאה שבוע אחר שבוע.
    אם כבר, אז הוא יצירתי ויציב בלעצבן שחקנים מחזור מדי מחזור. הוא גם מעולה בכיסוחים, תשאלו את קרספו מה הוא קיבל בברך מוורון לפני שנתיים.

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/drunk.Xxx

10. Jose Mourinho Member

לא יודע מה להגיד לך, אולי לא נהנת בכוונה מהמשחקים של אינטר. הרבה כן נהנו מכדורגל יפה ואטרקטיבי שאינטר הציגה כמעט בכל המשחקים שלה.

בקשר לקמביאסו, מה ההפתעה? למרות היותו קשר אחורי, הוא הרבה פעמים משתתף בהתקפות, מבשל וכובש שערים. שחקן יצירתי.

אתה יודע למה במשחקים של לאציו היו הרבה שערים יחסית למשחקים של אינטר? כי ללאציו לא הייתה הגנה טובה כמו זו של אינטר. בהתקפה כבשנו יותר מהם.

11. Deki Member

זאת דעתך... משחק עם הרבה שערים לדעתי לא נחשב אוטומטית אטרקטיבי.

ורון לא השחקן הכי יצירתי בעולם, אבל בטח ובטח שאחד היצירתיים בעולם. הוא דווקא תמיד הראה יציבות למעט כמה משחקים... פליימייקר ענק! אדריאנו, גם כשהוא לא היה בשיאו, תמיד נתן מסירות חכמות ופתח את המשחק..

לא שכחתי אותו, לא כתבתי אותו מאותה הסיבה שידעתי שיצחקו. קשר הגנתי שעושה התקפה מצויין.

12. Roberto Baggio Member

אינטר היתה בסדר לפעמים, אבל ברוב הזמן היא היתה אפורה מדי. אולי זה בגלל הציפייות הגבוהות שלי ממנה. אני כמעט בטוח שהעונה אינטר תהיה יותר טובה.

קאמביאסו לא שחקן יצירתי. הוא די באמצע מבחינתי בין סוסי עבודה כמו אמרסון ושחקנים יצירתיים כמו פירלו.

וכן - אתה צודק. אצל לאציו הובקעו יותר שערים בגלל שההגנה שלה יותר חלשה. אולי הקטע שיש יותר שערים במשחקים שלה לא נכון. אבל בכל מקרה, נהנתי לראות את הקבוצה הזאת. אולי כי ממנה אני מצפה לפחות ומקבל יותר.

Deki, ברוב המשחקים שאדיראנו לא היה בשיאו, הוא גם נהג לאבד המון כדורים ולהיות מגושם.

נערך לאחרונה ב: ‏9/9/06
  13. Deki Member

לא אמרתי שהוא לא איבד. הוא אפילו איבד יותר מדי. אבל כשהוא הצליח למסור את הכדור טוב ונכון, זה נתן תוספת ענקית להתקפה של אינטר.

14. milanezi22 Member

תודה לכל מי שהשקיע בפרוייקט הזה, תענוג לקרוא על הליגה האיטלקית באסוקר..

15. שחטאר דונייצק Member