פרו 2013: שלב הליגייס

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י itay7, ‏22/2/13.

1. itay7 Member

האמת שזה מגזין מאוד נחשב ובכלל לונדון הפכה למרכז קולינרי יותר גדול מאשר פריז ויתר אירופה. אכלתי ב-4 מ-15 המקומות הראשונים, הישג לא רע, ועדיין הייתי מעדיף לאכול בחור הזה על פני כל מסעדה ברשימה -
    http://1.bp.blogspot.com/_6UCK86qj86k/SsoKpnZStlI/AAAAAAAAAUA/Lm7iuXQA0PU/s400/DSC_1001.Xxx

במשהו קצת יותר קשור לליגה, זה לקח הרבה מאוד זמן, אבל סוף-סוף נשיא חואן אאוריץ' מתעשת ומפטר את המאמן חוסה מארי באקרו לפני שהוא גורר אותו לליגה השנייה עם התקציב הגבוה בליגה. רוברטו מוסקרה וחואן ריינוסו מועמדים להחליף אותו, אבל לא מן הנמנע שיגיע מאמן זר (צ'פו חופשי, לא?).

נערך לאחרונה ב: ‏7/9/13
  2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

באמת? יוצא לי להגיע ללונדון לא מעט בשנתיים האחרונות, מטעמי עבודה, אכלתי בסתם חורים שמצאתי וגם לקחו אותי לכל מיני מקומות נחשבים, אם זו בירת הקולינריה החדשה של אירופה מצבם רע, רע מאוד, לטעמי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

3. itay7 Member

תחפש פה - "בלונדון יש" (אזהרת פרובינציאליות - גם שם יש כתבה על אוכל פרואני בלונדון).

4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

תודה, אבדוק לפני הפעם הבאה, אבל כבר לקחו אותי למקומות מומלצים לא פעם ולא פעמיים.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הבנתי שטרוביאני פוטר בין היתר בשל ההתנהגות שלו וההרחקה (הנוספת) שספג? לא הרבה מאמנים מפוטרים בשל בעיות משמעת, לא מפתיע שהמחנך המכובד טרוביאני כן. אני מניח שצ'צ'ו שוב נקרא לדגל, יכול להיות שהפעם זה לא זמני והאגדה מתחילה סוף סוף קריירה חדשה?

6. itay7 Member

בין היתר זו ההגדרה הנכונה, כי היו כ"כ הרבה גורמים. הדבר הכי פיקנטי היה ההאשמה של השחקנים הברזילאים של הוואנקאיו שהוא מפלה אותם על רקע לאומני. צ'צ'ו סירב לאמן את הקבוצה, נמאס לו מהדבר הזה, לפחות כלפי חוץ.
    הדבר הכי הזוי הוא שלאון דה הוואנוקו פיטרה את פפה סוטו, שדווקא הצליח לא רע איתה והרים אותה מהפתיחה הקשה (אחרי שפיטרו את אוספינה), ועכשיו טרוביאני הוא המועמד המוביל לשם. לא מובן לי איך הוא ממשיך לקבל קבוצות, עוד יותר לא מובן לי איך הוא לא נכשל טוטאלית בהן אלא סתם אמצע טבלה (בהתאם לציפיות) ובכל זאת מפוטר תמיד.

קצת קשה לי לעקוב על הליגה, גם הליגייס נורא מייגעות (44 מחזורים בעונה, די עם זה), אבל בינתיים בבית A יש מתח גדול, אחרי שבכל הסיבוב הראשון גארסילאסו ניצחה משחק אחד בלבד (דווקא את קריסטל), ובכל זאת שומרת על המקום הראשון עם פער של שתי נקודות על קריסטל, שבעצמה גם מפשלת בגדול, כולל הפסד ביתי לאוניון קומרסיו האחרונה. עדיין נראה לי שאנחנו פייבורטים להגיע בסופו של דבר לגמר, גם בגלל שיש לנו עוד משחק ביתי מול גארסילאסו, וגם בגלל שנראה שהקבוצה מקוסקו פשוט מפחדת מגמר שני רצוף. ויואס עד עכשיו על הפנים, כל הזמן נותן קרדיט לצ'ירוקה המעפן, ומרוב דיבורים על "סגנון משחק התקפי" בסוף הניצחונות שלנו תמיד הם 1-0 קטן.
    בבית B אוניברסיטאריו משייטת לגמר, שכמו שהיה צפוי, פשוט אין לה שם אף יריבה רצינית, ולמרות שגם היא מאבדת נקודות זה לא מפריע לה להישאר בפער גדול מהיתר, אחרי שבכל משחק שהיה מוקש היא ניצחה (את UTC בקחאמארקה ולאחר-מכן שאינטי-גז התקרבה היא ניצחה גם אותה). מי שהתאוששה המון היא חואן אאוריץ', שהייתה נראית מועמדת לירידה בזמנו של חוסה מארי בארקרו, ואחרי רצף ניצחונות מרשים תחת מוסקרה היא כבר 13 נקודות מהקו האדום, ו-4 בלבד ממקום בסודאמריקנה.

7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

איתי, לפי הפירסומים בקולומביה, הרנאן דאריו גומס קרוב מאוד לקחת את תפקיד אימון הנבחרת. שמעת משהו על כך? הוא אפילו התראיין ואמר שלפרו יש נבחרת טובה שיכולה להעפיל לרוסיה 2018. יהיה מעניין לראות מה יהיה איתו. סה"כ הוא מאמן לא רע שלקח אותנו ואת אקואדור למונדיאל, אבל פה זה בערך הסתיים, כי מאז 2002 הבחור רק חווה כישלונות.

8. itay7 Member

לא חושב שזה על הפרק, כנ"ל לגבי גארקה שאמרו שהוא נפגש עם בורגה בזמן שפרו היו בארגנטינה.
    לפי איך שאני רואה את מצב העניינים, ימנו מאמן פרואני (כנראה מוסקרה) ואחרי הקופה אמריקה של 2015 יפטרו אותו ויביאו את אחמד, שבטח לא ימשיך מעבר לעונה הבאה בקריסטל (ועובדה שקיצרו לו את החוזה משנתיים לשנה בהסכמה משותפת). האמת שכבר כתבתי שאני לא חושב שזה בכלל רלוונטי כרגע מי יהיה המאמן, יש בעיות הרבה יותר חשובות לסדר לפני שיהיה אפשר לחשוב על העפלה למונדיאל.

שלושה מאמנים שאימנו בעבר בפרו ופוטרו במהלך העונה יאמנו במונדיאל - חורחה סמפאולי, חוסה לואיס פינטו ולואיס סוארס. שלושתם, יחד עם הספרדי חוסה מארי באקרו שפוטר מאאוריץ' והפראגוואי רונלד צ'ילאברט (שמאמן את אינטי גז) תמימי דעים - השחקן הפרואני הוא לא ממושמע, קונפורמיסט, "אוהב את הלילה" ולא מקצוען. תוסיף לזה את התקשורת הצהובה והרדודה שמתעסקת בטפל (כמו לבקר את בורגה שלא עולים למונדיאל במקום לבקר אותו על השיטה המזעזעת שיש שתי דרכים לעלות לליגה הראשונה, באחת 14 קבוצות ובשנייה מעל 22,000 קבוצות, או על העובדה שאין מחלקות נוער לקבוצות מחוץ ללימה), כך שסוגיית המאמן ממש לא צריכה להטריד אף-אחד.

9. itay7 Member

המחזור ה-40 שוחק בסופ"ש ונראה שבית B סגור, שאוניברסיטאריו עם ניצחון חוץ גדול על אאוריץ' פתחה פער של 9 נקודות 4 מחזורים לסיום. בית A רותח, שגארסילאסו חזרה למקום הראשון בעקבות התיקו של קריסטל מול אליאנסה, ובראשון הקרוב גארסילאסו תגיע לאצטדיון אלברטו גאיירדו עם יתרון שתי נקודות על קריסטל. הטבלה

האמת שהמשחק בין אליאנסה לקריסטל היה די מאכזב, אליאנסה קבוצה נורא מוגבלת ולא עשתה כלום, קריסטל מצד שני שלטה, תקפה אבל היא כ"כ לא חדה וזו הבעיה לכל אורך תקופת קלאדיו ויואס. אם זה לא מספיק אז שער חוקי לחלוטין של אירבן אבילה נפסל בטענת נבדל שלא היה (גם לא היה קשה לראות שלא היה נבדל, אפילו לא היה קו אחד וגם קו הרחבה היה אמור לעזור לקוון).

בתחתית נראה שגורלה של חוסה גאלבס די נגזר, וגם אוניון קומרסיו חטפה מכה קשה עם התבוסה לגארסילאסו, והיא פשוט חייבת ניצחון על פסיפיקו שבמרחק שבע נקודות ממנה אחרת היא די בטוח תפגוש את גאלבס בליגה השנייה בעונה הבאה. אגב, העולה מהליגה השנייה כבר הוכרעה, שלצערי בסופו של דבר "לוס קאיימנס" זכו בתואר בצדק, וכך בעונה הבאה תהיה עוד קבוצה ללא מסורת וקהל שגם לא יכולה לשחק בכפר ממנו היא מגיעה, ואלפונסו אוגארטה מפונו תצטרך לנסות שוב בעונה הבאה לחזור לליגה הבכירה.
    העולה השנייה תצא מה-"קופה פרו" המושמצת, שם החל השלב הלאומי עם 16 קבוצות מרחבי המדינה, שגומלין שמינית-הגמר ייערך מחר וקבוצת החוץ היחידה שהשיגה משהו ביום ראשון היא הפייבוריטית קרלוס מאנוצ'י מטרוחייו.

שעות משחקי המחזור ה-41 (שבע שעות הבדל) - המשחק המרכזי בין קריסטל לגארסילאסו הוא ביום ראשון ב-18:15 שעון ישראל, שמיד לאחריו (20:20) ייערך קרב התחתית בין קומרסיו לפסיפיקו.

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני די בטוח שמעולם לא שמעתי על המועדון הזה, אני רואה שהוא מהצפון הרחוק אבל מעבר לכך יש לך פרטים מעניינים כלשהם על העולה החדשה?