פרמייר ליג - מחזור 2

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י GentlePunter, ‏23/8/13.

1. GentlePunter Member

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/5/5a/Premier_League.Xxx/128px-Premier_League.Xxx.Xxx

עשרה משחקים בסוף השבוע שיתחילו להבהיר לנו את התמונה מי נגד מי בפרמייר העונה.

ארבע הגדולות ישחקו בימים ראשון ושני (הלו רגעעעעעעעעעעע WTF http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx). כך או כך, קצת על 7 משחקי השבת.

פולהאם - ארסנל (קרייבן קוטג', 14:45)
    שתי הקבוצות איבדו שחקנים בשבת, נותר לראות מי תדע להסתדר יותר טוב בלעדי החיסורים. ארסנל מחפשת נצחון שגם יביא אותה להיות הראשונה שתגיע ל-100 נצחונות בדרבים לונדונים בפרמייר.

פולהאם ללא השוער סטקלבורג (סטוקדייל בד"כ מגבה טוב) והמגן השמאלי ריצ'רדסון (הצעיר בריגס ולא ריסה שבדרך החוצה החליפו בשבוע שעבר). רואיז, אמורבייטה וקצ'ניקליץ' שלא שיחקו בסוף השבוע בנצחון בסנדרלנד עומדים בפני מבחן כשירות. דארן בנט וסקוט פארקר זמינים לאחר שצורפו השבוע לסגל הקבוצה.

ארסנל חזרה מטורקיה פחות או יותר בחתיכה אחת. ההיסטריה סביב מצבו של קוסיילני שככה והוא כראה יהיה כשיר אפילו לגומלין ביום ג', לשבת הוא ממילא מורחק. בהיעדרו של וורמאלן, ימשיך סאנייה לגבות כבלם כפי שעשה באיסטנבול וג'נקינסון שהיה טוב מול פנר יגן ויתקוף מימין. מונריאל וגיבס זמינים לבחירה בשמאל. האוקס, ארטטה ומיאיצ'י פצועים. שכחתי בשבוע שעבר לציין את המובן מאליו - גם דיאבי פצוע.

אברטון - WBA (גודיסון פארק, 17:00)
    משחק רשמי ראשון של מרטינז בגודיסון כמאמן הקבוצה הביתית, משחק שהוא אמור לנצח. בקרב האורחת הגיעו הגחמות של ניקולה אנלקה, קצת מוקדם מן הצפוי.

אברטון תחסר את אלקאראז בעוד שדיסטין, היברט, גוייה וגיבסון כולם בספק. ילאביץ' הועדף על פני קונה בשבוע שעבר ויהיה מעניין לראות את המגמה.

הבאגיז ללא אנלקה שחתך לאחר מות סוכנו ויחזור כשיתחשמק לו. גרה ות'ורן פצועים. ריד בספק לחזרה. בראנט זמין לחזרה לקישור.

האל {משהו} - נוריץ' (KC סטאדיום, 17:00)
    המארחת יצאה מההלם בברידג', אבל עכשיו אמורה לעשות משהו שסטיב ברוס לא באמת אוהב - לתקוף. האורחת מסתמנת כמרענן הרשמי של העונה, אבל מצפה לשורה תחתונה ממשית יותר השבת.

האל ללא קווין ופאייה מאחור.

נוריץ' צירפה את יוהאן אלמנדר לקאדר החלוצים הטוב שלה, מה שאומר שבקיו אולי יחזור לצ'מפיונשיפ עד סוף החודש. לירוי פר חוזר מהשעייה, רבים מחכים לראות מה במותניו. סנודגראס ובאסונג (למרות הגיבוי המרשים של וויטאקר בשבת) כנראה זמינים כדי ליצור הרכב פותח חזק בהרבה מזה שסיים בתיקו היחיד של המחזור הראשון. הופר, פילקינגטון ובנט פצועים.

ניוקאסל - ווסט האם (סיינט ג'יימס'ס פארק, 17:00)
    אחרי השחיטה התורנית שלהם במנצ'סטר, צריכים המגפייז להצהיר על כוונותיהם לעונה הקרובה. היריב שהם פוגשים לצורך העניין אולי אינו האידיאלי שאפשר לחשוב עליו אבל הפטישים של הבית אינם הפטישים של החוץ.

המארחת תחסר את סטיבן טיילור המורחק. גוטיירז הצטרף לרמי, וויליאמסון, חאידארה וריאן טיילור ברשימת הפצועים. טיוטה בספק. סאנטון אמור לחזור. קאבאייה? נראה מה יהיה. הרבה תלוי בצד שבן ארפה יקום עליו.

ווסט האם עדיין ללא אנדי קארול הפצוע. מק'קארת'ני בספק. אלרדייס הפתיע כשלא פתח עם דאונינג וראט בנצחון הביתי על קארדיף, מעניין מה יעשה מחר.

סאות'המפטון - סנדרלנד (סיינט מארי'ס, 17:00)
    דו-קרב של ניגודים. המארחת התחילה לקצור פירות על ההשקעה בקיץ, ובתגובה המשיכה להשקיע עם צירופו של אוסבלדו להתקפה. האורחת לא הצליחה לממש דבר מהדיבורים עת נכנעה בביתה לקבוצת חוץ חלשה.

הסיינטס בהרכב מלא עם חזרתו הצפוייה של קליין לעמדת המגן הימני. לוברן ושואו שהרשימו בשבוע שעבר ביחד עם פונטה סוגרים הגנה מתחזקת. בכורה אפשרית לאוסבלדו, כנראה על חשבונו של רודריגז הצעיר. פנצ'און הושאל לפאלאס.

החתולים השחורים מקבלים בחזרה את גארדנר וווהן החוזרים מהשעייה. המועדון השעה את המגן הסקוטי בארדסלי לאחר שפרסם ציוץ ציני אחרי ההפסד לפולהאם בו לא שותף. פלטשר, קאטרמול ו... ווס בראון עדיין פצועים.

סטוק סיטי - קריסטאל פאלאס (בריטניה סטאדיום, 17:00)
    שתי קבוצות שלא הבקיעו במחזור הראשון, וכנראה לא יבקיעו הרבה לאורך העונה נפגשות מה שנראה כמו קרב נגד הירידה - כבר במחזור השני...

סטוק ללא שי ופאלאסיוס הפצועים. אדאם שלא פתח בליברפול ולא קיבל את הפקודה לבעוט את הפנדל שוולטרס החטיא אמור לחזור להרכב הפותח.

פאלאס עם פנצ'און שהגיע מסו'טון בהשאלה. פאר, בולאסי, ת'ומאס ומארי פצועים. אם צ'מאח לא יפתח גם הפעם, אני כבר לא יודע מה לומר.

אסטון ווילה - ליברפול (ווילה פארק, 19:30)
    ווילה אחרי צמד משחקים קשים במהלך השבוע, ליברפול מחפשת מומנטום אחרי פתיחה עם, לשם שינוי, יותר מזל משכל. שתי הקבוצות שכבשו הכי הרבה בליגה ב-2013 נפגשות, אבל רק לאחת מהן יש את האס שלה בהרכב.

ווילה ללא נ'זוגביה והרד הפצועים. בייקר, מקורבנות המשחק באמירויות, כנראה לא כשיר. קלארק שהחליף אותו והפך עצמו לקורבן בברידג', כנראה כשיר לשחק עם תחבושת ראש.

בליברפול, סוארז עדיין מושעה. קואטס נפצע השבוע ומי שעוד זוכר יכול לשכוח ממנו לכמה חודשים. סקרטל בספק. בכורה לסיסוקו לא נראית ריאלית, לפחות לא מן ההרכב הפותח.

שיר המחזור יקדים את הבא לבוא ביום שני. יונייטד-צ'לסי.
    ניו אורדר - הכי מנצ'סטר שרק אפשר. צ'לסי - הכי כחולה שרק אפשר. אז מה זה אומר, Blue Monday?

נערך לאחרונה ב: ‏23/8/13
  2. GentlePunter Member

פשוט שכחתי כמה טמטום יש בעולם הזה, אז הערה קטנה ברשותכם.

את הקדימונים למחזורי הפרמייר התחלתי לכתוב בעונה שעברה בפורום הכדורגל של תפוז. לאחר מכן הוזמנתי לכאן ע"י אחד המנהלים. מראש הבהרתי כי אמשיך לפרסם את הקדימונים שלי גם שם.

היום, פנה אלי איזה חוכמולוג, גשש-בלש דה לה שמאטע שלא אנקוב בכינויו, והאשים אותי בהעתקת הקדימונים.

אז שיהיה ברור, GentlePunter של תפוז ו-GentlePunter של אייסוקר זה אותו האדם - והילד הזה הוא אני. וכן, אני באמת מעתיק מעצמי לעצמי.

3. cityblues beter dead than red

גנב!

4. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

המשחק שלנו בוילה פארק ממש מעניין, האם השנה נעלה עם יותר ביצים במשחקי החוץ? זה כבר נדע כשנראה את ההרכב. לדעתי צריך לעלות עם 4 שחקני התקפה ולא עם אלן או הנדרסון כקשר שלישי, צריך ללכת ולתקוף את וילה ולא להפוך את זה למשחק של מרכז שדה. מקווה שרוג'רס מבין את זה.
    ארסנל במשחק קשה מאוד במוקדם וגם אחרי שהייתה בטורקיה רק לפני יומיים, מתי בפעם האחרונה היא התחילה עם 0 מ6?

5. Mellow29 Kopite

מה הבעיה עם איך שאנחנו עולים במשחקי החוץ? אתה אולי מתכוון ל"נעלה עם יותר ביצים" באופן כללי, אבל ספציפית במשחקי חוץ אין הבדל גדול באיך שאנחנו משחקים תחת רודג'רס. אי אפשר להשוות את זה להודג'סון ודלגליש שעלו בצורה שונה למשחקי בית וחוץ.
    בשביל הדוגמא: ההרכב שעלינו איתו נגד סטוק בבית זה אותו מערך שאיתו שיחקנו גם בוילה פארק בשנה שעברה, הפרסונל טיפה שונה אבל גם אז זה היה לוקאס-ג'רארד ולפניהם קוטיניו-הנדרסון-דאונינג וסוארז בחוד.

אני משער שגם נעלה באותו הרכב כמו בשבוע שעבר. לדעתי רודג'רס ימשיך עם קוטיניו בצד שמאל, אם הוא משחק במרכז יותר קל לשים עליו שני שחקנים ולפרק אותו - כמו שהם עשו לווילשר במחזור הפתיחה. מבין השחקנים שיכולים לשחק במרכז ב4231 הנדרסון עדיף על אלן מבחינתי.
    מקווה גם לראות את אייבה במידת הצורך. הוא נראה בכושר מעולה ובניגוד לסטרלינג הראש שלו נמצא רק בכדורגל.

6. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מרגיש שבמשחקי הבית אנחנו לוקחים יותר יוזמה מבמשחקי חוץ. אני לא רוצה לראות את סטארידג' מבודד, אני רוצה הצטרפות מאסיבית להתקפה כמו שהייתה נגד סטוק, זה משהו שאתה ראית במשחקי חוץ עונה שעברה?

7. Mellow29 Kopite

בבית אנחנו בעיקר משחקים על פוזשן כי רוב היריבות באות להתגונן ולשבת די נמוך, אז די קל לעלות גם עם 7-8 שחקנים להתקפה. מצד שני היינו גם לפעמים מקבלים בראש.
    מאז שהגיעו סטארידג' וקוטיניו אנחנו יכולים לשחק גם על מתפרצות מהירות ועשינו את זה בצורה טובה בכמה משחקי חוץ (ניוקאסל, אסטון וילה זכורים לי), אז אמנם אין 60% פוזשן והמון שחקנים ברחבה, אבל מצד שני זו שיטה שעבדה בצורה מאוד אפקטיבית עבורנו מאז ינואר. זה ההבדל העיקרי לדעתי, עד ינואר היינו די מקובעים על משחק הפוזשן הזה, הרכש בינואר נתן לנו עוד כלים לצאת מהר למתפרצות.

בכל מקרה השאלה המעניינת היא מה יהיה בצד השני. קוטיניו יתן את ה3-4 מסירות עומק שלו ונחמיץ 2-3 מצבים טובים על כל אחד שנכבוש, השאלה איך נתמודד בהגנה עם וילה. וויימאן-בנטקה-אגבונלהור זו שלישיה מסוכנת מאוד, שני שחקני האגף פתחו טוב מאוד את העונה ובנטקה זה בנטקה. אם הם לא יעשו צחוק מההגנה שלנו אז יהיה בסדר.

8. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

מחר זה המבחן הגדול ביותר של טורה מאז שהגיע. אם הוא עובר את מחר אני מפסיק להיכנס בו. לדעתי יעשו ממנו צחוק ואני לא נותן לו שום סיכוי. הלוואי ואני טועה, אני אשמח מאוד לטעות.

9. GentlePunter Member

לו אני אוהד ליברפול, אני חותם על צהוב לטורה וגול חובה אחד מחר.

10. Kompany Member

ההרכב של ונגר היום (ווילשר על הספסל, לא מפתיע בעקבות היכולות שלו לאחרונה):
    סצשני
    גיבס, מרטסאקר, סנייה, ג'נקינסון
    ראמזי, ארוזיצקי, קאסורלה
    פודולסקי, ג'ירו, וולקוט

פציעה בולטת בשורות התותחנים שאין ספק שתשפיע עליהם המון: ריו מיאצ'י היפני - למה השם ישמור מציינים את זה באתרים? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx

אצל פולהאם פארקר בהופעת בכורה, יהיה משחק מעניין היום בקוטג'

11. Kompany Member

חבל בשביל פולהאם, אני לא חושב שההבדל בין שתי הקבוצות היום הוא שני גולים, עם קצת יותר חדות וריכוז בהתקפה פולהאם הייתה יכולה לצאת בשיוויון מהמחצית ובמקום זה קיבלה גול צד שני...
    מצד שני כל הכבוד לארסנל על שלשם שינוי הם מסיימים כראוי.

12. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

מלו,
    אני דווקא לא מסכים איתך שההגנה תכריע אצלנו. הייתי רוצה שנהיה תלויים בה, אבל לצערי הסיכוי שנספוג פחות מ2 שערים הוא כמעט אפסי לדעתי. עלכן, החדות של שחקני ההתקפה מול השער היא זו שתכריע, כי אנחנו כן שווים לפחות 2-3 שערים מול ההגנה של וילה כשאנחנו בפוקוס.

מסכים מאוד עם גיל שצריך לעלות פה עם כל הכלים ההתקפיים שברשותנו.

13. Roma מנהלים

משחק שני ברציפות, ונגר ביתרון של שני שערים והוא מכניס את מונריאל ה-מגן ומוציא קיצוני\חלוץ לא מבין אותו.

השיגעון השנתי שלו זה שגיבס\מונריאל יהפכו לקיצוני שהיה כל כך חסר לארסנל?

14. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

אולי זה קשור לכך שיש לו סגל קצר (ואני מדבר בלשון המעטה - אין לנו ספסל או שום דבר שקרוב לזה) והוא צריך לתת לשחקנים מנוחה? החילוף היום למשל, היה הרבה יותר כדי לתת לג'ירו מנוחה. וביתרון של שני שערים זה הגיוני מאד לעשות את זה.

15. Kompany Member

כל הכבוד לארסנל על שניצחו את המשחק הזה, אף פעם לא קל לשחק ולנצח בקרייבן קוטג' ולבטח אם אתה מגיע לשם כאשר חצי סגל פצוע לכן אין ספק שמגיע להם מילה טובה.

מלונדון אני ממשיך לניוקאסל שם משוחק אחד המשחקים המעניינים של המחזור, בינתיים שמתי לב להרכב של סאות'אמפטון היום וראיתי שעל הספסל יושבים גאסטון רמירז ואוסבאלדו, פייר? מדהים מה שבנו שם...