צבע ביציע

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שלו, ‏9/12/10.

1. Telkiyski Member

מבין כל אוהדי היריבות אלה שהכי לא נעים להסתובב לידם אלה כמובן אוהדי בית"ר. גם אני חוויתי עליי.
    יש גם את החלק של הערסים מבין אוהדי מכבי אבל הרוב סתם אנשים בסדר.

oranfu אוהב/ת את זה.
  2. Drama2 הסמל מעל הכל

keep calm
    and read it again
    מודע לאירועים בהם אוהדי בית"ר מעורבים עם אוהדי ב"ש-ת"א-חיפה, זה מגעיל וצריך להפסיק את זה.

בתור הקהל "האלים" וה"פאנאט" בישראל אתה אמור לצפות מהם להיות הראשונים שישדדו דגל מאוהדי קבוצות עם מעט קהל (בכל זאת, "האלימים" בישראל) אך הם 'שומרים' את התגרות לקבוצות עם קהלים בסד"ג שלהם.

מנק' המבט שלי הקהל שלא נעים לשהות במחיצתו הוא הקהל של מכבי נתניה. הרבה פעמים מקללים ומתנהגים בבריונות כלפי האוהדים שלנו.

לירן אוהב/ת את זה.
  3. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

@Drama2 רוב הקהלים הגדולים לא "מתעסקים" עם קהלים קטנים שלא עשו להם דבר/התגרו בהם לפני כן. הארגונים הגדולים בדרך כלל "שומרים" את עצמם למאבקים בינם לבין עצמם.

4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

הערסים אצלנו, כמו סתם ערסים בכל מקום אחר, בעיקר עושים רעש לא באמת מזיק. החבר'ה של לה פמיליה ודומיהם עושים מעבר, וזו הבעיה.
    *כמובן שכמו בכל מקום יש יוצאים מן הכלל.

לכל מקום אני יכול להגיע בכיף בלי לחשוש, כולל דרבי (שזה כיף בכל קנה מידה) ומשחקים נגד חיפה שם יש הקנטות הדדיות (ודי מחוייכות אחרי הכל) חוץ מטדי ודוחא (בטדי הייתי עשרות פעמים, בדוחא משהו כמו 7-8 וכנראה לא אחזור), שם אני מתפלל שלא יעשו לי משהו לרכב, או שכמה בבונים מעוטי אייקיו יזרקו עלי אבנים.

5. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

בית"ר ירושלים ובני סכנין אלו קהלים שקשה מאוד להיות לידם לצופה הנייטרלי. אני לא מדבר על יריבויות. הם נוראים. אני זוכר בהרצליה איך היו מחכים ומפוצצים לנו מכונית או מחכים לנו ויורקים עלינו אחרי שהעזנו לנצח אותם בעונת האליפות של יוסי מזרחי שלהם (ראדי וקימוטו האגדי כבשו). במגרש הישן בסכנין (לפני דוחא) קיבלנו קללות איומות.

במאבקי העלייה עם בני יהודה הם גם עשו לנו את המוות וחיכו לנו מחוץ ליציעים עם שלשלאות ואבנים. אבל זה היה באמת מאבק עיקש בין הקבוצות. בימים כתיקונם אין באמת פחד להסתובב לידם.

כמובן שלאוהדי היריבות אין מה להתקרב לאולטראס הרצליה המשוגעים המטורפים המפחידים שילוב של פרטיזן, הכוכב ולגיה ורשה....

orimor2212 ו-Nave אוהבים את זה.
  6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. כבר סיפרתי שבמשחק האחרון בטדי עפו לי בלוקים מעל הראש כשבדרך לאוטו עברתי באזור ההסעות שלנו. אחד מאותם בלוקים גם גרם לנזק לאחד האוטובוסים של ההסעות. בלוק אחר פגע בשמשה של אוטובוס הקבוצה שלנו באותו משחק.
    אלה היו כמובן אוהדי לה פמיליה.

2. מול מכבי תל אביב ההסעה פעם חנתה באיזה סמטה בבלומפילד וגם אז הותקפנו באבנים.

3. דווקא למשחקים מול סכנין אני נוסע קבוע ותמיד אירחו אותנו מעולה. אולי זה קשור לעובדה שלא היה ביננו באמת יריבות איתם. בדיוק להפך, אחרי התקרית שלהם עם מכבי תל אביב בשנה שעברה אחרי שניצחנו אותם בפתח תקווה הם חגגו איתנו מחוץ לאיצטדיון.

4. אבל שוב זה קשור ליריבות בין הקבוצות. הרבה פעמים הדברים משתנים עם הזמנים. בקריית אליעזר בזמנו מאות מיציע ג׳ רדפו אחרינו בזמנו זרקו לעברנו אבניים וניפצו את השמשה של אוטובוס האוהדים שלנו וזה היה משהו קבוע שקורה לנו כשהיינו מגיעים לפגוש את מכבי חיפה בקריית אליעזר באותם ימים.
    בשנים האחרונות כשחיפה נחלשה והיא בעיקר מחזיקה לנו אצבעות במאבק שלנו מול מכבי תל אביב התפתחה אחווה ולפני משחקים מול מכבי חיפה בסמי הם אפילו מזמינים את הארגון שלנו לשתות איתם בפאב שלהם לפני המשחק ואפילו אירחנו כמה מאוהדי חיפה בגמר בסמי בזמנו מול מכבי תל אביב.

7. gilad16 Member

קיבלתי אבנים בשכונת התקווה בזמנו, אבל להוציא את המשחק הזה מעולם לא היו לי בעיות עם בני יהודה.
    להוציא את הפעם הזו ואת הליגות הנמוכות, שם לא חסר לי סיפורים, בליגות מקצועניות רק מול בית"ר היו לי בעיות באופן אישי.

8. oFiRzZz Member

צר לי שזה מה שאתה מרגיש בגלל קומץ רעשני של 20 ערסים בלי מוח.
    תהיה בטוח שאין להם שום קשר לארגון האוהדים שלנו (שאני לא חלק ממנו, אבל מכיר הרבה אנשים שמשתייכים לשם).

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Drama2 אוהב/ת את זה.
  9. עידן444 Member

האמת שאני קצת מופתע ממה שהוא כתב.
    אבל לשימחתי אני כנראה כבר לא נמצא איפה ש"האקשן".
    גם על אלימות לפני המשחק האחרון מול ב"ש בנתניה שמעתי רק כאן.
    אגב, ה- 20 ערסים האלה הם ה"תעודת ביטוח" של ארגון האוהדים שלנו לצאת בבטחה מכל אצטדיון בלי לחטוף מכות.
    כשהם לא בסביבה יותר קל למצוא איזה ילד שמחזיק בדגל או תוף, להרביץ לו ולגנוב לו את הציוד כפי שקרה בעבר- בעיקר מול בית"ר.

Drama2 אוהב/ת את זה.
  10. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא ידעתי שגם אתם זכיתם לקבל את הצד הלא יפה של אוהדי סכנין. היה זמן לאוהדי סכנין באותם משחקים לקלל אותכם?
    הם היו עסוקים כל דקה במשחקים האלה בלקלל את חמודי כיאל המסכן.

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

what is impossible?
    impossible is nothing!

hbs7, gilad16 ו-Nave אוהבים את זה.
  12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

תמונה אחת שאני מאוד אהבתי,
    היציע בטרנר כשצולם בזמן העבודות על התפאורה בלילה -

https://fb-s-d-a.akamaihd.net/h-ak-xpt1/v/t1.0-9/16649245_673719322807060_8751304452564107370_n.Xxx?oh=03a56133958781d37f37a2fb49c09fec&oe=5945AB9F&__gda__=1495818520_86a0008e49e4ec04849a59085ba02e11

hbs7, Nave, gilad16 ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  13. amn Member

קמפיין דומה נערך גם השנה, מוזמנים לתרום: פסח בצהוב כחול- עמותת אחים לסמל
    (ולמודאגים:
    תמיכה בפרויקט איננה תמיכה בעמותה אלא תמיכה בעזרתה נרכוש מזון עבור ניצולי שואה ומשפחות נזקקות. הכסף לא עובר לקופת העמותה אלא ישירות לרכישת המוצרים), יש אפשרות גם לתרום ללא תשורה.

14. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

כעפולאי, יוצא לי להיחשף לחלק מהיוזמות של 'אחים לסמל' בגלל היכרות עם אחד האוהדים המוכרים ביציע ומגיע להם את כל הכבוד שבעולם על מה שהם עושים. ישר כוח.

15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

לחשוב שלתקופה מסוימת אתרי האינטרנט יצרו לעמותה הזו תדמית בעייתית של כאלה ששותפים לבלאגנים.
    הם הכי מפותחים ומסודרים מבין היוזמות האלה של אוהדי ספורט, בין אם בתחומי התרומה לקהילה ובין אם בכל הקשור למאבק על תנאי האוהדים כצרכנים והמלחמה בספסרות.

amn אוהב/ת את זה.