צ'לסי ובארסה מנצחות כצפוי, ספורטיג מפתיעה את אינטר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Obafemi, ‏10/9/06.

1. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

תהיה היום הפתעה בבית א', אני לא בטוח עדיין מאיפה היא תבוא (הרגשה במקרה הזה שווה לרצון עז), אבל אני מאמין שלפחות אחד מהנצחונות הבטוחים האלה של צ'לסי ובארסה לא יקרה. אני מאמין בלב מלא שלבסקי למשל לא תסיים עם 0 נק', לגבי ברמן אני דווקא קצת פחות בטוח כי יותר מדי אנשים בטוחים שהם הולכים להפתיע, זה בדרךך לא עובד. הלוואי, הבית הזה חייב קצת סנסציה.

2. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

לירן, אתה יכול בבקשה להביא את עשרת הכובשים הכי גדולים של ליגת האלופות? אני רוצה לדעת כמה שערים צריך להבקיע העונה תיירי הנרי כדי לעלות למקום הראשון. למיטב ידיעתי, כדי להגיע למקום השני הוא לא צריך יותר מ-4 שערים, אבל יכול להיות שאני טועה.

3. Barcik Member

ההרכב של בארסה לא יהיה החזק ביותר, לירן, אבל גם לא חלש...

מארקז וסילביניו מחוץ לסגל למנוחה. מסי צפוי לרדת לספסל. העיתונים חושבים שג'יולי יפתח, לא הייתי פוסל את אפשרות גודיונסן.
    הרכב משוער שלי:
    ג'יולי - אטו - רונאלדיניו
    דקו - אינייסטה (אדמילסון) - שאבי
    בלטי - תוראם - פויול - ג'יו
    ואלדז

4. Paolo Maldini שחקן ותיקים

*טור לקראת תחילת ליגת האלופות המתמקד בקבוצות האיטלקיות, שכתבתי במקום אחר וחשבתי שיהיה נחמד להעתיק לפה*

http://img300.imageshack.us/img300/29/italyeyesgt8.Xxx
    הצ'מפיונס ליג בראייה איטלקית

נתחיל מהעובדות היבשות.
    51 שנות צ'מפיונס ליג, 21 אלופות אירופה.
    המאבק המפורסם בין שלושת הליגות שנחשבות הטובות באירופה, איטליה, ספרד ואנגליה, מתבטא גם כאן ובעיקר בליגת האלופות, המפעל מספר אחת.
    עד חודש מאי היה לנו שיוויון מוחלט. 10 זכיות לאיטליה, 10 זכיות לאנגליה, 10 זכיות לספרד. האחרונה עלתה ליתרון על השתיים כשפויול הניף את הגביע באותו ערב בסטאד דה פראנס.
    אני לא הולך להתמקד בכדורגל הספרדי שזכה במספר הרב ביותר של גביעי אירופה לאלופות, אני גם לא הולך לפרט על הכדורגל האנגלי שהצמיח אימפריות כמו ליברפול של שנות ה-80 ונוטינגהאם פורסט של שנות ה-70 המאוחרות, אכתוב ברשותכם על התחום שלי, בו אני אוהב להתעניין ועליו אני אוהב לכתוב. ניחשתם נכון, כדורגל איטלקי.

http://img313.imageshack.us/img313/8982/itafracuphatyn1.Xxx

בארץ המגף לא ישכחו עוד הרבה זמן את קיץ 2006 של הכדורגל המקומי. קיץ מלא תהפוכות, סערות, התרגשויות, כעסים, רומנים ומה לא. מאז שנות ה-80 המוקדמות חיכו לכוכב הרביעי והנה סוף כל סוף הוא הגיע. הנבחרת של מרצ'לו ליפי זכתה במונדיאל וגרמה לאי ודאות ולחוסר נוחות בקרב העם, אך ורק בגלל שעל הזכייה הפנטסטית הזו העיבה פרשת שחיתות שלא נראתה כמוהה באיטליה מאז, אותן תחילת שנות ה-80 המוקדמות.
    ברשימה המקוצרת של אנשי הכדורגל המפורסמים ניתן למצוא את פיירלואיג'י פאירטו, פראנקו קאררו, מאסימו דה סנטיס, אנטוניו ג'יראודו, קלאודיו לוטיטו, לאונרדו מאני, ג'יאנלוקה פפארסטה, אדריאנו גליאני, דיאגו דלה ולה, אינוצ'נזו מאציני ומעל כולם לוצ'יאנו מוג'י. נשיאים, מנהלים, שופטים, יושבי ראש, מאמנים ואפילו מספר שחקנים. כולם היו מעורבים בפרשה המסועפת שהכתימה את הכדורגל האיטלקי בכתם אחד גדול של שחיתות.
    קבוצות מרכזיות מאוד בנוף האיטלקי שסבלו מפשעי מקורביהם, הואשמו ונענשו בעונשים שונים. כך הגענו למצב ששבוע לאחר הזכייה ההיסטורית של הכדורגל האיטלקי באליפות העולם בכדורגל, המועדון הגדול ביותר שלו יורד לליגה השנייה ו-3 קבוצות חשובות לא פחות מקבלות עונשים כבדים שרק הזמן יגיד מתי תתאוששנה מהם.
    יובנטוס, אחת מקבוצות הכדורגל המפוארות ביותר בעולם, מוצאת את עצמה בפיתחה של עונת 2006/2007 בליגה השנייה, ללא כל זכות לשחק במפעל אירופאי כלשהוא, זאת למרות שבעונה שעברה סיימה במקום הראשון בסרייה אה, המקום שמוביל בוודאות לשלב הבתים של ליגת האלופות.
    פיורנטינה, אימפריית כדורגל בסדר גודל אירופאי שקמה מהקרשים והצליחה לחזור לליגה הראשונה מהליגה השלישית, הצליחה סוף כל סוף לאחר עונה מעולה להשתחל לרביעייה הראשונה ולקבל את הכרטיס לאירופה. גם עליה לא פסח המזל הרע ואוהדי הקבוצה יצטרכו לחכות שנה נוספת אם לא שנתיים כדי לחזור לשחק בליגת האלופות. גירעון של 17 נקודות בפתיחת העונה הקרובה יקח כמעט בוודאות מהסגולים את הסיכוי לסיים במקום המיוחל בצמרת הטבלה.
    ואיך אפשר שחיתות ללא גליאני? מנהל מילאן היה שותף גם הוא לסקנדל. מילאן אומנם נענשה קלות, שובצה במשחקי מוקדמות ליגת האלופות וזכתה להעפיל לשלב הבתים, אך השפעת הפרשה ניכרה בהעברות שעשתה הקבוצה.

http://www.datasport.it/immagini/moggi(6).Xxx

לאחר כל העונשים, חיסורי הנקודות, הורדות הליגה וההשעיות, בערב ה-22 לאוגוסט שלחה ה-FIGC (התאחדות הכדורגל האיטלקית) לאופ"א את רשימת 4 הקבוצות שייצגו אותה במפעל החשוב מכל.
    אינטר, רומא, מילאן וקייבו.
    השתיים הראשונות זכו לכרטיס בטוח בשלב הבתים. האחרות נאלצו לשחק 2 משחקים כדי להילחם על כך. מילאן, קבוצה מנוסה במעמדים מהסוג הזה, ניצחה פעמיים את הכוכב האדום בלגראד ועשתה את העבודה כפי שציפו ממנה. לחמורים המעופפים של קייבו זה הלך הרבה יותר קשה, הבחורים מהעיר ורונה לא הצליחו להעפיל על חשבון לבסקי סופיה וכך הגענו להגרלת שלב הבתים של ליגת האלופות בבאזל, עם נציגות איטלקית של 3 קבוצות בלבד. אינטר, רומא ומילאן.
    "האלופה" הנכנסת שובצה כראש בית 2 יחד עם באיירן מינכן הגדולה, ספורטינג ליסבון מפורטוגל וספרטק מוסקבה הרוסית. בית לא קל לכל הדעות, אך הציפיות מהנראצורי הן להעפיל לשלב הבא, יחד עם הגרמנים או בלעדיהם.
    "סגנית" האלופה ופיינליסטית הקופה איטליה, רומא, קיבלה גם היא בית קשה מאוד. בית 4 אליו שובצו הג'יאלורוסי הינו אחד הבתים הכי מעניינים ומרתקים שהוגרלו. רומא תאבק עם ולנסיה המתחדשת, אולימפיאקוס היוונית ושאחטר דונייצק האוקראינית. 4 קבוצות מדרגים שונים אך לא ניכרים הבדלי רמה גבוהים במיוחד, מה שמקשה על סיכויי ההעפלה לשמינית הגמר.
    והנציגה השלישית שהעפילה מהמוקדמות, מילאן, קיבלה אתנחתא קלה ולאחר ההגרלות הקשות בשנים קודמות, קיבלה בית נוח יחסית עם ליל, א.א.ק. אתונה ואנדרלכט.

http://img300.imageshack.us/img300/6514/itafracupinhandsofcannavaroinitalianairportrh1.Xxx

המטרה-ברורה. להחזיר את הכבוד, היוקרה, ההישגים וההצלחה לאיטליה. יש לנו נציגה אחת פחות מבשנים עברו לכן המשימה תהיה קשה יותר, מה גם שיובנטוס, הקבוצה שזכתה פעמיים בגביע הנכסף, לא תוכל לעזור. המטלה נמצאת על כתפיהם של רוברטו מאנצ'יני, לוסיאנו ספאלטי וקרלו אנצ'לוטי, שלושת המאמנים האיטלקים שעליהן רוב האחריות.

http://img441.imageshack.us/img441/3686/interzj9.Xxx

כמעט כל הקבוצות באיטליה סבלו עד מאוד מפרשת השחיתות. המרוויחה היחידה ואולי אחת המרוויחות הגדולות ביותר באירופה מהקיץ הזה היא פוטבול קלוב אינטרנציונלה מילאנו.
    כמו בכל שנה, גם הפעם פתח אדון מוראטי את הכיס הרחב שלו, רק שהפעם הכיס לא נגמר. "הדאבליסטית" עשתה את מסע הרכש הטוב ביותר באירופה כשצירפה לשורותיה את: פאביו גרוסו, פטריק ווירה, זלאטן איברהימוביץ', הרנן קרספו, אוליביה דאקור, מאייקון, מאקסוול, קוקו וגונזאלס. נראה כאילו אינטר הולכת השנה על תואר אמיתי. לא עוד גביע איטלקי חסר משמעות, לא עוד אליפות בבתי המשפט. הנראצורי רוצים לרענן את מדף התארים בג'וזפה מאצה!
    המטרה מספר 1 באינטר העונה היא אליפות באיטליה. ההצלחה בביצה המקומית תמיד היתה חשובה יותר מאשר התהילה האירופאית בקרב רוב הקבוצות האיטלקיות, גם אצל אינטר המצב דומה. למרות זאת, בקבוצה ישמחו להתקדם שלבים נוספים בליגת האלופות ולהתבסס מחדש כאחת הקבוצות הגדולות ביבשת. המצע מוכן, כל מה שנותר הוא לעשות את העבודה הלא פשוטה אך אפשרית בהחלט.

http://img303.imageshack.us/img303/3660/romavy9.Xxx

"אנחנו דרגה אחת מתחת למילאן ואינטר", כך אמר השבוע פרנצ'סקו טוטי. מי אנחנו שנתווכח עם המאסטרו? אם כך מדברים ברומא, סימן שהמצב לא טוב במיוחד. הבעיות הכלכליות ששוררות במועדון הפריעו להתחזקות הקבוצה בדרך לליגת האלופות ונראה כאילו הכישלון של לפני שנתיים הולך לחזור על עצמו, רומא לא מתכוונת להשקיע את מירב מאמציה בצ'מפיונס ליג ובנוסף היא לא מאמינה בהצלחה אפשרית במפעל זה. עם עזיבות של מידו, דאקור, קופרה, נונדה, בובו וקופור. יש משהו בדברי הקפיטן.
    רומא שובצה בדרג האיכות השני בהגרלת הבתים ולמרות זאת, העפלה לשמינית הגמר תהווה הצלחה לא קטנה.

http://img410.imageshack.us/img410/5458/milanms5.Xxx

אז כפי ששמתם לב, עד עתה סיכויי ההצלחה של האיטלקיות בליגת האלופות לא מזהירים והאופטימיות לא פורצת גבולות כבעבר. רומא מנמיכה ציפיות ואינטר זו אינטר.
    היינו יכולים לקבור כבר באוגוסט את הצ'אנס של גביע האלופות לחזור לאיטליה אילולא אסוציאציונה קאלצ'ו מילאן הוחזרה לתחרות.
    מילאן ממוקמת במקום השני בארון התארים של הצ'מפיונס ליג בכל הזמנים עם 6 זכיות ו-4 גמרים נוספים. אם להסתיר מעט את העבר הרחוק, ניתן לשים לב בבירור שמילאן היא המועדון המצליח והטוב ביותר בליגת האלופות ב-25 השנים האחרונות, ולא סתם היא ממוקמת במקום הראשון בדירוג הקבוצות של אופ"א שפורסם השבוע.
    בשנים האחרונות, מילאן מצליחה בליגת האלופות הרבה יותר מאשר בסרייה אה. השאלה היא האם מדובר במזל ומקריות, אלא בהשקעה וחשיבות גדולה יותר למפעל האירופאי.
    בכל מקרה, תצוגות כמו בשנים קודמות לא יבואו בקלות כל כך גם העונה. מלך השערים של ליגת האלופות והשחקן המוביל של הקבוצה, אנדריי שבצ'נקו, עזב למזומנים של אברמוביץ' בצ'לסי ויצר חור אחד גדול בשורת השחקנים.
    גורם זה מתווסף לגורם הניהול הרשלני ופרשת השחיתות שגרמו לכך שאת הקיץ הזה מועדון מילאן ירצה לשכוח.
    הרכישות הבולטות והיחידות היו של דניאלה בונרה המגן מפארמה וריקארדו אוליביירה החלוץ מבטיס. על הנייר, נראה שגם מילאן לא פייבוריטית במיוחד העונה.
    אבל מילאן הוכיחה לנו כבר שלא הכל זה יכולת. הניסיון האין-סופי של שחקניה, יחד עם התלכיד הקבוצתי, המסורת והקהל התומך בקורבה סוד, מביאים לכך שגם העונה, למרות הכל, מילאן היא הנציגה הבולטת של איטליה בליגת האלופות.

ומי יודע, אולי השחצנות הספרדית והיהירות האנגלית יפלו שבי בפני המלחמה האיטלקית שתנסה להחזיר את הכבוד האבוד.
    למרות הכל, ישנו תסריט שלא לקוח מהאגדות. שבו ב-23 למאי באתונה, חאבייר זנאטי, פרנצ'סקו טוטי ואולי פאולו מאלדיני בעונתו האחרונה כשחקן כדורגל, אחד מהם יזכה להניף את הגביע בעל האוזניים הגדולות ולהחזירו למקום הטבעי.

http://img148.imageshack.us/img148/120/championsleagueuw8.Xxx

ליגת האלופות היא המפעל האהוב עלי מכל, אני לא יכול לחכות יותר לשריקת הפתיחה של המשחקים ביום שלישי, לניפנוף הדגלים, להשמעת ההמנון המפורסם והמרגש, לעלייה על הדשא של השחקנים הטובים בעולם.
    אאחל לכם ולעולם הכדורגל שנה טובה, שנת צ'מפיונס ליג נהדרת, מלווה בהרבה דרמות, שמחות וחגיגות.
    נתראה אי שם באמצע מאי, בחיפה או באתונה, בערוץ הספורט או בצ'רלטון, עם איטלקית בגמר או בלי איטלקית בגמר. זאת עדיין ליגת האלופות.

שנה טובה ופורצה איטליה,
    איתי

5. נדב מיכאלי Member

קודם כל תודה על הסיקור הנפלא
    הליגה הטובה בעולם חוזרת סוף סוף אחרי שבשנה שעברה הצפוי קרה בגמר בפריז : בארסה הפייבוריטית המובהקת זכתה בתואר אחרי בצורת של 14 שנים.
    בארסה,צ'לסי,מילאן,ריאל,מנצ'סטר,באיירן,ליון,ליברפול,ארסנל,אינטר כרגיל מצהירות על הגעה לשלבים הגבוהים ביותר.
    אבל אנחנו מכירים את הכדורגל שמלא בהפתעות.
    שום דבר לא צפוי.
    שיהיה בהצלחה היום לליברפול ולבארסה.
    גו גו צ'מפיונס !

6. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

שינוי אחד מההרכב הזה שרשמתי אתמול לבין הרשמי שפותח- סלסידו בהפתעה די גדולה יפתח על הספסל, רייזחר הוותיק במקומו. מגמה הגנתית (כצפוי נו..קומאן.) אצל ההולנדים.

7. נדב מיכאלי Member

זה שלא שבניטז יעלה עם 7 חלוצים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx
    2 מאמנים טקטיקנים.

נערך לאחרונה ב: ‏12/9/06
  8. GUTE Member

הנה זה מתחיל!! אני מתרגש כמו ילד קטן.
    חג אלופות שמח לכולם!!! :aaa021:

9. Quique_Flores Member

2-1 לנו על אולימפיאקוס במחצית, בדקה ה-27 קונסטנטינו מעלה את היוונים ל1-0, דקה 33 מוריינטס משווה את התוצאה ל1-1 ובדקה ה-38 מוריינטס משלים את המהפך וקובע 2-1 לולנסיה

ושאלה לי אליכם אוהדי ריאל, (ובעיקר הנהלת ריאל) איך ננתם לבנאדם הזה ללכת? איך? הסקורר התותח הזה שכל כך זלזלתי בו כבש עבורנו כבר 5 שערים (כולל במשחק ידידות נגד צ'רלטון, חוץ מזה, 1 בליגה, 2 בליגת האלופות ו-1 במוקדמות ליגת האלופות)

אני מקווה שנשמור על היתרון מול היוונים המשוגעים

10. M_T_A Member

שום דבר לא צפוי, אבל כמה כיף לחזור לראות את הגאונות הזאת של בארסה.
    רונאלדיניו מחלק כדורים מדויקים על המילימטר, ג'יולי ובלטי מעבירים ביניהם 5 מסירות(אם לא יותר) תחת לחץ ושולחים את אינייסטה על שטח פנוי, לזה התגעגעתי.
    כבר באתי להגיד "לא משחק גדול של בארסה" אבל חשבתי לעצמי איך אפשר לא להגיד גדול על הגאונות הזאת?
    צריך לדבר על הקבוצה הזאת במושגים אחרים כנראה

11. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

נו, מה נאמר ומה נגיד, אפילו שאני מופתע יחסית ממה שהולך במגרש. סך הכל, משחק בטח שלא הכי מרת ומעניין למעט ניצוצות פה ושם.

פ.ס.וו נראים אפילו טיפה יותר טוב מחשבתי שיראו, או שזה ליברפול שפשוט חלשה, או שזה שניהם ביחד..

דקה עשירית פריצת יחיד פנטסטית של קונה שמסיים בבעיטה מ17 מטר למשקוף של ריינה. מהלך פנטסטי, אבל עם זאת מלבד פה ושם חצי מצבים לא ראינו יותר מזה.

כנ"ל לצד השני, כשבאלמי, אורליו ואיזה בעיטה של קיצוני הולנדי שפעם נחשב לאחד הטובים בתפקידו, אבל לא משהו של 100 אחוז. סך הכל לא ממש היה מה להבהל מההתקפות של ליברפול ונראה שבכל זאת חסר להם מאוד משהו. אולי צריך שקוייט (כרגיל, מאוד נייד, אבל לא יותר מזה..) יכנס יותר לעניינים, התיאום עם בלאמי שיחק לטובת ההולנדים.

אלכס ביינתים במשחק שקט וטוב, קרומקאמפ חושך, ריינה מהצד השני כמעט ונתן איזה שתי מתנות (פעם חשבתי שהוא שוער ברמה גבוהה, נשבע לכם..). קונה עם פעולות יחיד טובות אבל קצת לבד, הייתי מחליף אולי את קולינה שגם לא מרשים.

אממ...קלייברט? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ph34r.Xxx

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

משחק מאוד מאכזב. בצ'לסי אסיין מצויין, מקאללה כרגיל אין לו מחליף כל השער... אה... ועל שבצ'נקו אני כבר מרחם, לא הולך לו שום דבר ומוריניו מתחיל לאבד את הסבלנות....

עד שער היתרון היה ברור שורדר ברמן באה להוציא תיקו, משחק צפוף מאוד בחצי שלהם, כמעט בלתי אפשרי לפתח ככה משחק וזה היה ברור שהשער אם יבוא יבוא מטעות של ההגנה ולא ממהלך מסודר.
    אם הייתם אומרים לי שקלוזה פצוע הייתי מאמין... לא ראיתי אותו על המגרש כנ"ל דייגו שחוץ ממהלך אישי בודד יפה לא עשה שום דבר. ורדר ברמן נראית לא טוב, גם צ'לסי.

13. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

צ'לסי וברמן נראים כמו כלום, ולכן זה מהווה יתרון לצ'לסי שיודעים לעשות מכלום שערים. ברמן מאוד מאכזבים, ולא מציגים את הכדורגל המהיר והדומננטי שלהם, וזאת בהחלט לזכות מוריניו, ועבודה נהדרת של מקאללה שבלט מאוד בשמירה שלו על דייגו. אני בטוח שאפשר להוציא מהמשחק הזה יותר...

14. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

התלבטתי מה לראות ואז בסוף החלטתי שפשוט עדיף להתחיל את חגיגת ליגת האלופות עם חגיגת הכדורגל
    של בארסה,למרות שהם הולכים ולא רצים הם עדיין נראים מצויין.

15. נדב מיכאלי Member

אחלה משחק אימון לבארסה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx
    לא חשבתי שלבסקי סופיה תהווה יריבה רצינית וקשה על בארסה.
    בארסה משתעשעת על המגרש,בקלות יכולים לדחוף עוד 3-4 שערים .
    וקרלוס פויול כובש בליגת האלופות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/5eek.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx
    צריך לראות כדי להאמין.