צ'לסי 2009/2010: דאבל!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י KirkH, ‏17/6/09.

1. איגור .פ. Member

לא משנה כמה ישחק בניון בצ'לסי הוא את שלו עשה בשקט בשקט הגיע לאחת הקבוצות הגדולות בעולם.

האופי של בניון עזר לו להגיע לאן שהגיע.

2. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

האופי של בניון עזר לו לקפוץ מקבוצה לקבוצה, אני מעתיק את ההודעות שלי מהפורום של ליברפול כי אין לי כח לנסח מחדש.
    התלונות כלפי בניון הן שהוא ביקש לעזוב את הקבוצה, זה משהו שלא קורה הרבה באנגליה, זה די נדיר וזה תמיד נעשה ע"י הזרים (אם הוא ישראלי, אז זה ודאי).
    אפילו כשניסינו להביא את בארי הוא לא העז לבקש לעזוב את הוילה, ואני יכול לתת עוד המון המון דוגמאות לדבר כזה, יונייטד וקאריק, יונייטד וריו פירדננד, יונייטד ורוני, ליברפול וקראוץ', ליברפול ובארמבי, בקיצור הבנתם.
    בניון מגעיל אותי, הוא בכה לראסינג בשביל לעבור לווסטהאם, בסדר. בכה לווסטהאם בשביל לעבור לליברפול שבוע אחרי שהוא אמר ש"החוזה החדש בווסטהאם מרגש אותי, אני מאושר", נניח........, עכשיו הוא בוכה להנהלת ליברפול שהוא רוצה ללכת לצ'לסי כמה שבועות אחרי שאמר שהוא היה רוצה לסיים את הקריירה אצלנו ו"יישאר כל עוד ירצו אותי בליברפול".
    אני מאחל לו רק ספסל ולחזור לעונת פרישה במכבי תל אביב, אחת כזאת מוצלחת כמו שהייתה לברקוביץ' שהתנהג כמוהו באנגליה.
    אבל יודעים מה? לפחות ברקוביץ' העלה את הסיטי ליגה, אז שם יזכרו אותו לטובה, את בניון אף אחד לא יזכור בשום מקום בעוד 10 שנים.
    היחיד שסגר על העברה מליברפול עוד לפני שהיה מאמן, כנראה שלרונן קצב היה את ברוטון ופורסלו בספיד דייל. הצנוע מדימונה בוכה שליברפול כבר לא מספיק טובה בשבילו, הוא צריך לפרוש עם 20 מ' , לא מספיק לו 18 מ'. מעניין מתי הוא יבכה לצ'לסי שהוא כבר מבוגר והוא רוצה להספיק לשחק לפני שהוא פורש אז שייתנו לו לעבור לפולהאם/מכבי חיפה/מכבי תל אביב/דינמו מוסקבה.
    רודף בצע שלא מספיק לו ה80 אלף לשבוע בחוזה המשופר שהוא קיבל מאיתנו לפני עונה. רוצה עוד מענק חתימה ועוד מענק חתימה, חתם על חוזה משופר בווסטהאם והלך לליברפול, חתם על חוזה משופר בליברפול והלך לצ'לסי.
    להעריך את המנטליות של השחקן הבריטי, שגם כשהוא מת לעבור הוא לא מגיש בקשת העברה אלא נותן למועדון שלו לנסות ולסכם על המחיר, הלך הלך, לא הלך לא הלך, טיפה כבוד למועדון שקידם אותך עד לנקודה הזאת. לא כמו ליגת העל ובניון, שאחרי חתימת חוזה כבר מחפשים את החוזה השמן הבא.

נערך לאחרונה ב: ‏3/7/10
  3. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא כבר בגיל שמי יודע מתי תהיה לו אפשרות לחתום באחת הקבוצות הטובות בעולם(מבחינת יכולת וצ'לסי של העונה שעברה הייתה אחת כזאת) ואם הוא גם יקבל עוד כמה ירוקים לכיס אז מה רע, הדרך שבה הוא עזב אולי פגומה אבל זה לא רק בגלל כסף, בעוד שבליברפול מתחילים תהליך ניקוי שמי יודע האם הוא יצליח בצ'לסי הוא נכנס למכונה משומנת שתשחק בעונה הבאה בליגת האלופות לעומת ליברפול זה לא רק בגלל כסף.

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לא יודע עד כמה יש פה שיקול כלכלי מבחינתו של בניון, כסף לא חסר לו כך או כך.
    הוא כבר בן 30, לא נשאר לו עוד עונות לתת בשיא, הייתה לו הצעה מקבוצה טובה וחזקה יותר, אלופת אנגליה, שמשחקת בליגת האלופות, ולגיטימי שהוא ירצה להעביר את שנותיו האחרונות בטופ בקבוצה שבאמת נמצאת בטופ בנקודת זמן הזאת. בניון לא שחקן בית של ליברפול, שהוא על המגרש הוא מחוייב כמו אחרון שחקני הבית בזה אני בטוח, אבל יותר מעניינת אותו הקריירה שלו, השאיפות שעדיין יש לו, בצ'לסי המעמד שלו יהיה נחות מזה שהיה לו בליברפול, אני בטוח שהוא מודע לזה, אבל זה להיות חלק ממועדון חזק וטוב יותר כרגע, החלטה מובנת.

5. שחקן. Member

השיקול העיקרי של יוסי זה לזכות בתארים. הרי בליברפול הייתה לו משכורת פחות או יותר דומה, אם אני לא טועה.. תארים, הישגים, יוקרה, אין שחקן שלא חושק בזה. כסף בא והולך, תארים ממש לא. ובצ'לסי יש לו את הסיכויים הכי טובים לעשות את זה (בהנחה שלא היו לו הצעות מאינטר, ברצלונה, ריאל, ויונייטד).

6. Pinko Member

עם המנחוס של בניון, נראה לי צ'לסקי תיכנס לבצורת תארים עד שהוא ייסים את החוזה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

וברצינות, אני חושב שיוסי עשה את ההחלטה הטובה ביותר מכל כיוון שלא תיסתכלו על זה. הולך למועדון החזק ביותר כרגע (עם כל הצער), הגאה ביותר, עם השחקנים הכי טובים ועם מקום מובטח באלופות. אין ספק, יוסי שיחק אותה בגדול כאן.

נערך לאחרונה ב: ‏5/7/10
  7. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא המה, זה האיך. הידיעה שהנאמנות היחידה של בניון היא לבניון. שלדבריו שהוא אומר אין כל משמעות כי הם רק מהשפה אל החוץ, הדברים "הנכונים" לומר. היום הוא חולה על המועדון שלו, מחר כל מה שמעניין אותו זה לעזוב. הוא בוודאי יותר מחוכם מברקוביץ', שתמיה היה מצהיר שהוא רוצה לשחק במועדון גדול יותר, אבל מלבד זאת ההתנהלות שלו אינה שונה. אני ואני ואני. אני יכול להבין את ההחלטות שלו, אין לי בעיה עם כל המעברים שהוא עשה, אבל הדרך מגעילה.

8. שחקן. Member

איזו דרך בדיוק? הוא שחקן בית? מה רוצים ממנו? אפשר לחשוב שאם טורס יקבל מחר הצעה פי 2 מברצלונה הוא לא יעזוב את ליברפול... בניון רוצה לזכות בתארים, הדרך לא חשובה בכלל.

9. שלו Guest

יוסי אמר לא מעט פעמים שהוא רוצה לסיים את הקריירה בליברפול ושהוא הגיע למקום הכי טוב שיש. אז על מה ולמה? כסף חסר? לא. בלי עין הרע ושרק יהיה לו עוד ועוד, כן? אבל למה? הרי ברור שהמעמד שלו בליברפול הרבה יותר גבוה מהמעמד העתידי שלו בצ'לסי. אולי זו מירית. אבל לא מאשים אותו, קודם כל המשפחה. פשוט שלא יטרח לצאת בהצהרות מיותרות. הדבר היחידי שאוהדי צ'לסי (בארץ לפחות) הרויחו מהמעבר של יוסי מאנפילד לספסל בברידג' זו חגיגת השידורים. תו-לא.

10. שחקן. Member

אז אין להם מושג מי זה בניון. אגדיל ואומר שלהערכתי הוא יהפוך לשחקן השלישי הכי טוב בחלק ההתקפי של צ'לסי, כפי שהיה בליברפול (למרות שגם שם אף אחד לא נתן לו צ'אנס).

11. שלו Guest

תראה במידה והוא ישחק ולא יחמם את הספסל, יש מצב. אבל קשה לי לראות אותו באנקר בהרכב של צ'לסי בעונה הבאה.

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכיוון שלפי הפרסומים דקו כניראה לא ימשיך המאבק של בניון יהיה קל יותר, למרות שאסור לשכוח שגם ז'ירקוב יוכל לשחק כקשר (אומנם בצד שמאל ועדיין).

בניון לדעתי טוב מספיק להיות ברוטציה של צ'לסי וכשהוא בשיאו (ויש לו תקופות כאלה במהלך השנה) הוא יוכל גם להיכנס להרכב הראשון.

בכל מקרה, אני מסכים מאוד עם התגובות של אמיר ואחרים. יוסי בניון במונחים ישראלים הוא כדורגלן גדול, אולי הגדול ביותר שהיה כאן, אבל מבחינת אופי, וראו את זה גם בהתנהגות שלו בזמנו בנבחרת, הוא לא מנהיג כי האופי שלו רואה רק את התוצאה מול העיניים ולא את הדרך שכמו שאמיר אמר היא פשוט "מגעילה".

לסיכום, רכישה בהחלט טובה של צ'לסי. גם כשיעלה מהספסל כמחליף בנוין יכול לתרום המון.

נ.ב
    בקשר לנושא השידורים, שמח מאוד שעזב את ליברפול. זה היה בלתי נסבל בשנה שעברה לראות את ליברפול בעוד משחק משעמם על המקום ה6 רק כי בניון משחק שם.

13. orend84 Member

לי זכור שרוני עשה בעיות באברטון ולא היה שקט ואשלי קול עשה בעיות לארסנל ואני יכול לתת עוד המון דוגמאות..

14. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

סמי שוב יחליף את באלאק?

לפני שאתם שוחטים אותי שזה רק צהובון ובלה בלה, אני יגיד שזה לא דבר מופרך בהכרח.
    למרות שאני בספק אם זה לא קפיצת מדרגה גבוהה מדי בשבילו.

בכל אופן 15-20 מיליון יספיקו. (באותו עיתון היה כתוב שמניו הציעה 30 עבורו, זה כבר פנטזיה של הכותב בלבד).

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏6/7/10
  15. Rudess Member