צ'לסי 2018/19

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י golding, ‏10/8/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Armstrong Member

סגרנו. שלח מייל למאוריציו.

2. Footballover Member

בואו פשוט נסיט לשם את קאנטה וסגרנו את הבעיה...

3. Raulito Madridista

אולי זה יכול להשתפר עם תרגול ואני לא רוצה לשפוט על סמך מעט מדי משחקים אבל האזרד נוסה כחלוץ בשנה שעברה מול ברצלונה ודי נעלם וכל זה במשחק ענק של וויליאן(בעיקר בגשר). גם בליגה זה קרה כמה וכמה פעמים והתוצאה לא הייתה מי-יודע מה. לא כל קשר התקפי מהיר ודריבליסט יכול לשחק כחלוץ ולדעתי צ'לסי מפסידה מהערמומיות והקסם שלו במצב הנוכחי. פדרו יודע לשבור נבדל באומנות, למד את זה בברצלונה, הוא כן רגל מסיימת ועושה בלאגן להגנות אבל הוא איבד מהמהירות לדעתי אבל אופצייה כזו כן הייתי שוקל. ולזה שסיפר על הפיפה - לבחור בצ'לסי, על מה ולמה? :)

4. Coutinho10 Member

כי הטקטיקה של סארי עושה להם פלאים בפיפא, וכי דויד לואיז אדיר כי זה הנתונים האמיתיים שלו מינוס האינטליגנציה.

5. k_700 Member

לא חושב שהאזארד יהיה טוב כחלוץ בתפקיד של מרטנס.
    האזארד לא צריך מרחבים אבל הוא כן שחקן שצריך מאוד את הכדור לרגל כדי להתחיל את הדהירה שלו.
    שני בלמים פשוט יחסמו אותו ברוב המשחק מלקבל את הכדור לרגל ואז הוא בעצם יצטרך לברוח מהתפקיד כדי לבוא לידי ביטוי.

מי שכן יכול אולי להכנס לתפקיד הזה הוא דווקא פדרו לדעתי.

האזארד צריך לשחק איפה שהכי נוח לו, אתה לא מקריב את השחקן הכי טוב שלך בשביל השיטה.

Coutinho10 ו-Footballover אוהבים את זה.
  6. nadav-999 Member

כתבתי את זה כבר באיזשהו דיון,נביל פאקיר בינואר יכול להיות ההבדל בין מאבק אמיתי על התואר לבין עונת בניה שתסתיים במלחמה על הטופ 4,לא נחזיק עוד הרבה זמן ככה,הקבוצות לומדות אותנו וביום שהזארד לא במשחק טוב אנחנו דיי מביכים בכל הנושא של יצירת מצבים מסוכנים ליד השער,פאקיר יכנס בדיוק למשבצת של מרטנס,רואה אותו מצליח בגדול בליגה הזאת ותחת השיטה של סארי..
    אבל על מי אני עובד,בסוף נגמור עם איזה בלוטי בסכום הזוי בדקה האחרונה של החלון ושוב נבכה על זה שאין חלוץ בקיץ,למה קוסטה לא פה למה?! מתגעגע כל כך לתקופה ששיחק פה חלוץ..

7. Coutinho10 Member

מה הקטע לחפש בכוח את המרטנס הבא ? יש אחד כמוהו. זה שחקן שכל החיים שלו שיחק באגף, היה נחמד ופתאום בגיל 29 גילו שהוא מריח שערים מקילומטר כשמציבים אותו באמצע. אף אחד לא מבטיח שזה יקרה עם שחקן אחר.
    נאביל פקיר שחקן נהדר אבל הוא לא חלוץ סקורר וזה עוד שחקן שצריך את הכדור ברגל.
    מה גם שהוא לא מספיק נייד בשביל להיות 9 קבוע, הוא לא אחד כזה שיעשה תנועה בלתי פוסקת מול קבוצות מסתגרות.
    אם כבר שחקנים כמו פאקו אלקאסר/לאוטרו מרטינז, חבר'ה שהם קטנים וזריזים ובעיקר מריחים שערים, זה הכיוון שסארי צריך לבדוק בעיניי.
    בכל מקרה כשמדובר בשימוש בחומר הקיים נראה שכולנו מסכימים שפדרו שווה ניסיון.

8. Footballover Member

מסכים עם קיי, גם ראינו שהזארד לא יודע לשחק בתפקיד הזה בעבר. ריאלית אני חושב שאף אחד לא אמור להיות מוסט לשם, לא פדרו ולא אף אחד... אנחנו צריכים למשוך עד ינואר ולנסות לעקוץ איזה חלוץ שיוכל לתת כמה גולים עד סוף העונה. אם זה לא יקרה, אני מקווה שז'ירו יהיה החלוץ הראשון שלנו. בעצם, אני בטוח שזה יקרה בשלב כלשהו, אני רק מקווה שזה לא יהיה מאוחר מדי.

בלי קשר לדיון הזה, צריך להגיד מילה טובה על רוס בארקלי. הבחור הזה נכנס לכושר ומתחיל להראות את הכישרון שכולם ידעו שיש לו. אני תמכתי במעבר הזה אבל הייתי סקפטי לגבי האם הוא יוכל לעשות קפיצת מדרגה לרמות הגבוהות ודווקא אחרי הפציעה שהוא עבר. עושה רושם שבהחלט יש לו סיכוי לעשות את זה. נראה לי שקיבלנו שחקן הרבה יותר בוגר ביחס לגרסה של אברטון. הפציעה, המעבר ללונדון, לא לשחק שנה ואז להחלים ולהגיע לסיטואציה שאתה כשיר ולא מקבל דקות, היו דברים שכנראה מאוד חישלו אותו. דבר אחד בטוח לגביו - האופי והראש שלו נמצאים במקום הנכון. ההגעה של סארי הייתה טובה במיוחד עבורו, אפשר היה לראות כמה הוא התאמץ במשחקי ההכנה והוא בא על שכרו.
    דיברו על זה בתקשורת באנגליה ואני מסכים עם הקביעה שהמעבר לתפקיד קבוע וספציפי בשיטה של סארי עזר לו מאוד. באברטון הוא שיחק בכל עמדה אפשרית בערך והיה עוד אחד מהשחקנים האלה שטובים בהכל אבל לא באמת טובים בכלום. אצלינו, בהתחלה הוא התקשה והיה צריך להסתגל אבל נראה שהוא מתקרב להבנה של הדרישות ממנו - הוא צובר בטחון ממשחק למשחק, הוא התחיל להבקיע ולבשל, ולכן כרגע אני נותן לו לפתוח לפני קובאצ'יץ'. יש סיכוי שה-15 מיליון האלה ששמנו עליו יתבררו כגניבה רצינית.

שוב אני קופץ נושא והפעם לעניין הווינגרים, אלה שהם לא הזארד. וויליאן נראה כמו כלום ושום דבר מתחילת העונה. יש לו את התקופות האלה אבל אני באמת חושב שהזמן שלו בקבוצה מגיע לקיצו. אני חשבתי את זה בקיץ ואני חושב גם עכשיו שאנחנו עוד נצטער על כך שלא הסכמנו להצעה של ברצלונה. הפציעה המיותרת של פדרו בסוף המשחק מול פאוק עלתה לנו בהמון נקודות, אני משוכנע בזה, אבל בכל מקרה גם פדרו זה לא השחקן שאני הולך להשליך עליו את יהבי. אנחנו נצטרך להתייחס גם לסוגיה הזאת בקיץ, אם זה אומר שוב לגשת לשוק ולהביא איזה מישהו באמת מעניין, או חס וחלילה לתת כמה דקות להדסון אודוי עד אז, גם זו אפשרות.

Coutinho10 אוהב/ת את זה.
  9. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדיון הזה הוא היפותטי לחלוטין כי לא באמת ראינו את הזאר כחלוץ תחת סארי, אבל אם יהיה ניסוי כזה אני לא חושב שמדובר בהקרבה של השחקן לשיטה, אלא דווקא בשימוש השיטה בשביל מיקסום היכולות של השחקן ולהפך. כחלוץ הוא לא צריך לרדוף אחרי מגנים ו/או קיצונים, הוא יהיה יותר מעורב בניהול של משחק ההתקפה ויחזק עוד יותר את מרכז השדה הטכני של צ׳לסי. וכן, הוא יהיה קרוב יותר אל השער.

זה דיי מזכיר לי את המשחקים הראשונים של אלכסיס כחלוץ בארסנל והביקורת החריפה שהייתה על ונגר בנושא. הוא הפסיק עם זה ואז עונה לאחר מכן (16/17) אלכסיס נתן את העונה הכי טובה בקריירה שלו. הזאר שחקן טוב מאלכסיס ונמצא בקבוצה מאומנת ומוכשרת מזו שהלה שיחק בה; אני לא אומר שזה ניסיון שבוודאות יצליח ויעשה פלאים עבור כולם, אבל זה בהחלט מתחיל להרגיש כמו החלטה מתבקשת לאור היכולת של מוראטה.

golding ו-Clichy אוהבים את זה.
  10. k_700 Member

האזרד ואלכסיס שחקנים שונים.
    האזרד צריך את הכדור ברגל ורצוי עפ הפנים לשער.
    הוא הרבה פחות פיזי מאלכסיס במאבקים בלי הכדור ויהיה הרבה יותר קל לסגור אותו או פשוט להסיט אותו מהעמדה.

וזה לגמרי הקרבת השחקן למען השיטה.
    הוא השחקן הטוב בליגה כרגע מהעמדה בה משחק כרגע.

11. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלכסיס - כמו הזאר - גם הוא צריך ואוהב את הכדור ברגליים שלו. רק שלהבדיל מהבלגי הוא שחקן פחות חכם ממנו. מעבר לכך, משהו שפחות שמים לב אצל הזאר אולי זה שהמשחק עם הגב שלו אל השער מצוין. דוגמא מושלמת זה המשחק שלו מול ברזיל במונדיאל האחרון.

לגבי המשפט האחרון שלך: את אותו הדבר היה אפשר להגיד על מסי בזמנו. אתה מסתכל על זה כ״הקרבה״ כי אתה מעריך שהוא יכשל שם. אני לא.

12. k_700 Member

טוב, מסי.
    אז נצטרך להמתין עד שהניסוי הזה יצא לפועל.
    אין לי ספק שהוא יהיה שחקן הרבה פחות אפקטיבי בתפקיד הזה.
    סרי מראה בינתיים שיקול דעת מספיק טוב כדי לא לחשוב על מהלכים שבסבירות גבוהה יכשלו.

13. yonmu Member

מצד שני, זה לא שיש איזה קיצוני מדהים שיכנס להרכב ברגע שהזארד יעבור לחוד.
    אם היה מחכה שם איזה מרסיאל היה היגיון כי גם אם הזארד יתפקד פחות טוב, אתה מקבל שחקן מעולה בהרכב במקום שחקן בינוני.
    אבל מה יש לסארי לשלוף? פדרו בינוני או ז'ירו בינוני או מוראטה בינוני ומטה. אף אחד מהם לא עדיף על האחר בפער ששווה את הסיכון בשינוי התפקוד של הזארד. תישאר עם המצב הבטוח של וויליאן והזארד באגפים ובשפיץ תאלתר.

כשבוחנים את הסגל שלכם העבודה של סארי ראויה להרבה יותר הערכה. זה סגל חסר מאוד, בטח בהשוואה לעומק של סיטי ולחיזוק שליברפול עברה. גם הסגל של יונייטד עדיף בהרבה.

14. k_700 Member

אם היה מארסיאל היה הרבה יותר הגיוני לשחק עם מארסיאל כחלוץ ולהמשיך עם האזרד איפה שהוא הכי טוב בליגה.

15. cheddar Member

למפארד קיבל אישור מיוחד להשתמש במושאלים שלו מצ'לסי במשחק נגד צ'לסי

מצב נושא:
הנושא נעול.