צ'מפיונס: גם דורטמונד יודעת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏24/4/13.

1. אלי מתחן Member

אני גם לא מאמין שיש מאמנים טובים בשוק שאפשר להביא. ספאלטי והידינק נשמעים כמו שמות שלא היה אכפת לי לראות אצלנו, גם היינקס בזכות העבודה המדהימה שהוא עשה במינכן, אף על פי שזה לא רלוונטי. אנצ'לוטי מאמן דגול אבל טקטיקן מדי, הקבוצות שלו בד"כ טובות במשחקים הנקודתיים אבל כושלות לאורך זמן.

2. riquelme1 Member

עזוב שטויות, ריאל מדריד בעיקר צריכה רכש.

מגן ימני בדחיפות, או להחזיר את קרבאחל, קשר אחורי או קשר אמצע מודרני שיודע לעשות הגנה וגם לתמוך בהתקפה(מארטינז למשל), גם חדירה וגם צ'אבי אלונסו לא מספיק תומכים בהתקפה, למעשה הם לגמרי לא תומכים, צ'אבי אלונסו בירידה חדה, ובלל אהבתי אותו הרבה יותר בליברפול ובריאל סוסיאדד בעיקר שהיה בועט הרבה יותר ותומך הרבה יותר בהתקפה, חדירה לא מספיק טכני אם כי הוא כן קשר מודרני.

גם חלוץ הוא בגדר חובה, את היגוואין הייתי משאיר ומוסיף אליו עוד חלוץ, את בנזמה- להעייף לכל הרוחות.

והשאלה מה עושים עם אוזיל, כשרון יש לו, אבל גם אופי חלש, הוא לא השחקן שיסחוב אותך והוא לא דוימננטי, אבל וזה אבל גדול, לדעתי בקבוצה אחרת אוזיל יכול לפרוח. קאקא גם על תקן תייר בשנתיים האחרונות בריאל, וכל שנייה שלו בקבוצה היא ביזבוז זמן לו ולקבוצה.

3. VAR Member

דורטמונד

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wub.Xxx

4. Bensh Member

http://graphics8.nytimes.com/images/2013/04/24/sports/soccer/dort85/dort85-blog480.Xxx

:aaa8:

5. Mellow29 Kopite

איזה תותח לבנדובסקי. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx
    עוד שחקן שהיה לו משחק יוצא מן הכלל זה גונדוגאן, שילוב נדיר בין איכויות הגנתיות והתקפיות.
    אני מקווה שדורטמונד באמת תצליח לעשות את זה וללכת עד הסוף, רגע לפני שחלק משמעותי מהשלד שלהם עובר לקבוצות אחרות. למי שיעמוד שם על הקווים בשנה הבאה, בתקווה שזה יהיה קלופ, תהיה עבודה קשה מאוד כדי להישאר באותה רמה.

מודריץ' טייל על המגרש יותר משעה עד שהוחלף. הופעה ממש עלובה שלו וגם אוזיל לא היה טוב יותר. אין לי מושג איך לריאל יש חלוץ אחד שעלה יותר מ-30 מ' יורו וחלוץ אחר שנקנה בגיל צעיר בסכום די משמעותי, ולשניהם יש אפס תרומה למשחק הקבוצתי. כ"כ קשה למצוא חלוץ שגם נוגע בכדור מדי פעם ויכול ליצור מצבים לשחקנים אחרים?

6. קשר שמאלי Member

היגוואין הוא בלוף מהלך
    חלוץ בינוני להחריד
    אין לו מקום בריאל מדריד

נערך לאחרונה ב: ‏25/4/13
  7. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מבין אותכם,מה לעזאזל אתם רוצים מהגוואין? אולי היחיד שניסה משהו אתמול על המגרש,מהיחידים שניסו לעשות איזשהו משחק לחץ,עשה את הלחץ על הומלס בשער וגם היה חד כדי לקחת את ההזדמנות. הוא לא מסי ולא רונאלדו, מה ציפיתם שהוא יקח כדור מהחצי וירוץ לגול? איפה התלונות שלכם לכריסטיאנו? איפה הוא היה אתמול? איפה היה אוזיל? איפה היה מודריץ'? איפה היה מוריניו? דווקא להיגוואין נתפסתם כאילו הוא החמיץ 5 פעמים מול שער ריק ועמד כל המשחק

8. Ohad_Glr Member

אני מודה שהופתעתי, ציפיתי שיהיה משחק שקול אתמול...
    דורטמונד פשוט נתנו נוק-אאוט לריאל מדריד- ומגיע להם כל הכבוד על זה.
    אני עדיין לא חושב שאלה פערי הרמות בין הקבוצות (ובכלל לא בטוח שדורטמונד קבוצה טובה יותר) אבל אתמול הכל התחבר להם ריאל הציגה יכולת נוראית

9. Igi Member

זה הולך להיות אחד הגמרים הגדולים שזכורים לי.

10. נעם Member

אגב, לכל המספידים של דורטמונד.
    דורטמונד איבדה בשנתיים האחרונות (עונות האליפות) את המון משחקני המפתח שלה - נורי שאהין, לוקאס באריוס ושינזי קגאווה... אז מה? אז היא הביאה את מרקו רויס גונדגאן ורוברט לבנדובסקי. כל עוד קלופ שמה, אין מה לדאוג.
    ואגב יש עוד עשרות שחקנים מוכשרים בליגה הגרמנית שרק מחכים לבמה של האלופות כדי שכולם פה יכירו אותם, אז קודם יעבור יוליאן דרקסלר, פטריק הרמן וממה דיוף ואז תתחילו לקנות חולצות שלהם.

11. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

לוקאס באריוס היה שחקן מפתח?
    להזכירך בעונה האחרונה שלו בדורטמונד הוא לא ראה הרכב בגלל לבנדובסקי, השער בכורה שלו לאותה עונה היה בכלל בפברואר, ובכל המסגרות הוא סיים את העונה עם חמישה שערים.

12. Rosez Member

דורטמונד בנויה כך. כל עוד הם יצליחו הם יודעים שהם יצטרכו להתמודד עם עזיבות של שחקנים שהם העלו לגדולה. כל המערכת שלהם בנויה כך שהם בוחרים בקפדנות את השחקנים לסגל כי אין הרבה מקום לטעויות.
    דורטמונד יתמודדו כבר עם עזיבות של שחקני מפתח, אך הפעם מספר שחקני המפתח שעוזבים יגדל בהרבה. זה ההבדל בין עונות קודמות לעונה הקרובה.

13. alexshw Member

עד עכשיו עזב אותם רק כוכב אחד באמת גדול - קגאווה. אני חושב ששאהין נופח מעבר לפרופורציות.
    הם לא התמודדו עם סוג של "מכירת חיסול".
    ברור שעם קלופ יש יותר סיכוי שהם יצליחו איכשהו להתגבר על עזיבות כוכבים.

14. South Boy Member

באליפות הראשונה של דורטמונד הוא היה בורג מרכזי והיה הגולר שלהם, וקגאווה היה זה שהזין את החלוצים שלהם בכדורים ואחרי שהם עזבו כל אחד בעונה אחרת אמרו שדורטמונד תיפול והיא רק הצליחה אפילו יותר.
    כמו שהאוהד ברמן אמר, יש הרבה כשרונות יוצאים מן הכלל בליגה הזאת, דרקסלר הוא רק אחד מהדור שהולך ומבסס את עצמו כמפחיד ביותר בכדורגל העולמי וכולל את שורלה, לארס בנדר, פטריק הרמן ועוד רבים אחרים וטובים, וזה מבלי להזכיר את אלה שמשחקים בקבוצות הגדולות.
    וקלופ אכן יזהה את הכשרונות האלה, גם מהליגה הגרמנית וגם מליגות אחרות, כמו שאמרתי אתמול קלופ הוא אחד המאמנים היחידים בעולם שבאמת עושה את ההבדל בקבוצה שלו והוא אחד מעמודי התווך בקבוצה, בהרבה קבוצות המאמן לא עושה שינוי כזה גדול בקבוצה ולא הוא אחראי על ההצלחות, אבל שיטת המשחק, הרכישות המבריקות שלו, ההתנהלות שלו מחוץ למגרש, מאמן ענק.

15. golding מנהלים

הוא לא נופח בכלל, הוא נתן עונה פנטסטית והיה חלק בלתי נפרד מתחילת המהפכה של קלופ שם. במידה ויחזור לעצמו דורטמונד רק תרוויח ותפצה על אבדה של שחקני מפתח נוספים.