צעירים חסרי באלאק

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏24/5/10.

1. Bayern Straße nach sechs

חברה משחק אימון, ניסוי כלים, לא לקחת ללב יותר מידי, אם עכשיו לא נכנס אז כשבאמת נצטרך ייכנס.
    קרוס לא משחק בעמדה שלו ב-כ-ל-ל, ולכן לא בא לידי ביטוי.
    אני מאוד מצפה ליאנסן, בגדול זה המשחק שיחליט אם הוא נשאר או לא, אני מאוד מקווה שכן.

2. C-J Member

לא קרה כלום לאוזיל. הוא לא חלוץ. אין לו סיומת של חלוץ. ברור יוגי?!

ווסטרמן מתורגלכמגן שמאלי. הוא בסדר בשביל להגן (כולה הונגריה עם חצי חלוץ) אבל להתקפה התרומה שלו ושלי זהות.

קדירה משחק על כל המרחב המרכזי. לפעמים אף גבוה מדי. כנראה שהוא יהיה ה 50:50 ושוייני המנווט מאחוריו. אגב, מדברים על זה שהוא המחליף של באלאק כעובדה מוגמרת.

קלוזה היה המטרה של איזה 12 הרמות. בכולן הוא היה לבד(!) ברחבה בין 4 הגנתיים של היריב. חבל"ז.

3. Bayern Straße nach sechs

משחק די משעמם האמת, התחלנו חזק, נרדמנו אחר כך להרבה זמן, מחצית שנייה עם קאקאו שמקבל כדורים (ומאבד) בחצי שלו, ולמה הוא נמצא שם לעזאזל? אאוגו לא מבין בכלל מה הוא עושה במרכז השדה.
    אחר כך יאנסן, מארין וגומז נכנסו. גומז סוף סוף יוצא משנת החורף, שנת חורף של 620 דקות בכל המסגרות.
    מארין וקדירה היו נפלאים היום, הראשון עשה מה שבא לו. יאנסן ניסה בכל כוחו להוכיח ללאוו, היה מאוד פעיל, נכנס הרבה לרחבה, לטעמי אין צורך לנפות אותו.
    מה תגידו על באדשטובר? ועל פרידריך? השני פשוט היה בפאניקה ולא מדויק בכלל, נכון שהוא לא שיחק במקומו הטבעי אבל הוא היה חלש. באדשטובר אולי רק 20 דקות על המגרש, הופעת בכורה, עבודה שקטה ונקייה, באמת שלא מרגישים אותו. כמובן שזה לא מגיע בגלל 20 דקות היום, כל העונה.
    נוייר החליט שהיום כניסוי הוא ינסה להרחיק ולהציל כל כדור עם הראש, כמעט הצליח לו אבל הוא פיקשש לקראת הסיום, חבל, כל כך רציתי שבחמישי הוא ינסה בעיטות עקרב.
    קיסלינג ואנדי בק היחידים שלא שיחקו (משחקני השדה) אמורים להיות המנופים, אני לא רואה סיבה אחרת לכך שהם לא שיחקו, ולא זה לא בגלל מגבלת החילופים.
    בסך הכל משחק מאוד מוזר ששחקנים ממלאים תפקידים לא להם. וברור שיוגי צריך להתאים לשחקנים שיטה ולא את השחקנים לשיטה, בחמישי עם סגל מחוזק וגם יריבה קצת יותר מאתגרת נקווה להוציא מסקנות אמיתיות.

נערך לאחרונה ב: ‏30/5/10
  4. C-J Member

ש1: בשביל מה ווסטרמן מתרגל משחק שלם כמגן שמאלי? למה לא לתת למחליף הטבעי של לאם לעשות את זה?
    ת: א' - כי אין מחליף טבעי של לאם. ב' - כי זה היה תרגול רציני ביותר שמטרתו להשאיר את לאם בימין ווסטרמן בשמאל.

ש2: למה תורגלו שני מערכים - 442 ו- 4231?
    ת': א' - כי יוגי מטביע גמישות במערך בהתאם ליריב. ב' - כי יוגי עדיין לא סגור על מערך אופטימלי. ג' - כי חלק מהשחקנים מתאים לשיטה הראשונה וחלק מתאים לשניה. ד' - כל התשובות נכונות.

ש3: אז למה לצפות בהמשך?
    ת': א' - לאותו 442 רק עם סמי במקום מיכאל. ב' - ל 4231 שתורגל היום. ג'. ל 433.

ש4: ובכל זאת? לאיזה הרכבב לצפות?
    ת': (סליחה. ניחוש!) זו לא משאלת הלב שלי, אלא המסקנה מאיסוף 'הראיות':
    נוייר
    ולאם - מרטסאקר - באדשטובר - ווסטרמן
    שוייני - קדירה
    אוזיל - פולדי
    מולר
    קלוזה

5. FC_Bayern Member

לא יכולת לתאר את זה טוב יותר.
    כך בדיוק צריך להראות ההרכב של הנבחרת הגרמנית לאחר שצפיתי במשחקי ההכנה...

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

יש משהו במה ש C-J אומר, אבל אני לא קראתי מבין השורות שבדשטובר הולך להיות בהרכב הראשון. נהפוך הוא, אני חושב שהוא החליט לטובת ארנה פרידריך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx
    לפחות לאוו גם הבין שטסקי זה לא זה, אני מקווה.

חוץ מזה נראה שההרכב עם לאם בימין וווסטרמן משמאל כמו גם עם מולר בהרכב ההרכב של גרמניה למשחקים הראשונים עם כמה שינויים קוסמטים בעיקר להרכב של C-J:

נוייר - לאם, פרידריך, מרטסקר, ווסטרמן - שווייני- קדירה - אוזיל, פודולסקי - מולר - קלוזה

כמה מילים על קלוזה, אתמול הוא שוב נראה לא חד, לא מעורב ופשוט לא בכושר. גומז אומנם לא עשה יותר, אבל הוא נראה חלוץ מסוכן יותר, לפחות עכשי בפורמה הנוראית של קלוזה.

7. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך אומרים, "אם זה לא היה החמור שלי, הייתי צוחק".
    אני לא יכול להבין את המשחק של אתמול.
    עכשיו לעשות ניסויים מופרכים במקום להריץ את ההרכב (או עד כמה שניתן מההרכב)?
    מה היה הרעיון לשים את טוני קרוס קשר אחורי? אם לאוו רצה לבחון אם קרוס מתאים לנבחרת שיבדוק את זה בתפקיד שבו הוא אמור לשחק, כי טוני קרוס במבחן בתפקיד קשר אחורי אז בטוח שהוא ייכשל (טוב שהוא לא בחן אם נוייר מתאים כשהוא שם אותו חלוץ). מצד שני אם טוני קרוס אמור להיות קשר אחורי אז באמת אוי ואבוי לנו. הפעולה הטובה היחידה של קרוס היתה כאשר הוא במקרה מצא את עצמו בצד שמאל של הקישור ואז עשה פעולה קלאסית שלו עם מצב מסוכן.
    באמת וסטרמן זה המגן השמאלי הכי טוב שיש לנו להציע? כי אם אאוגו אמור להיות המגן (או יאנסן) אז למה אף אחד מהם לא קיבל קצת דקות משחק? לא דיברתם כאן על להכיר האחד את השני, להכיר את השיטה?
    כבר מזמן מזמן הוכח שאין לנו אף חלוץ שיודע לשחק כחלוץ בודד, בטח לא קלוזה. המסכן נראה אובד עצות כל המשחק. עד שסוף סוף קיבל כדור הוא היה בודד לגמרי.
    פשוט ריחמתי אתמול על קלוזה ועל קרוס. כואב הלב על ההתעללות הזו.
    עוד דבר לא ברור זה הרצון של יוגי שפולדי ישחק. נראה כאילו הוא יעשה הכל כדי שפולדי ישחק. אתמול הבחור שיחק ב - 3 תפקידים. באף אחד מהם הוא לא ממש מצא את עצמו. חצי חלוץ חצי קשר (מצד שמאל), קשר שמאלי והכי יפה - קשר אחורי. מה החוכמה בזה? לא פלא שכמעט לא התקפנו משמאל.
    אוזיל הרגיז אותי. הוא מגיע להרבה מצבים מצויינים ומחמיץ. הבעיה היא שזה נראה כאילו הוא מזלזל. וזה לא הפעם הראשונה, זה קורה לו גם בברמן. אני מקווה שזה רק נראה כמו זלזול ולא זלזלול באמת.
    נקודות האור הגדולות היו פרידריך וקדירה. וגם מארין - אבל לא נראה לי שזה יעזור לו.
    לי נראה שיוגי לא ממש יודע מה הוא רוצה מעצמו. למזלנו אתמול שיחקנו נגד קבוצה חלשה מאוד והמזל היותר גדול שלנו זה שיש לנו שחקנים מצויינים למרות המאמן.

ההרכב צריך להיות (לדעתי)
    נוייר - לאם, ווסטרמן/פרידריך, באדשטובר, אאוגו/יאנסן - קדירה ושוויני (שניהם מאחור), מארין, אוזיל - קלוזה/גומז, מולר.
    (עם מולר (כמו שהוא משחק בבאיירן) אפשר להיות גמישים ולעבור ל - 5 קשרים ומולר גם יודע לעשות הגנה בצורה טובה. אבל אז שוב הבעיה של זה שאין לנו חלוץ שיודע לשחק חלוץ בודד. מצד שני אם השחקנים מתאימים למערך גמיש כזה שאפשר לעבור אליו תוך כדי משחק, אז סביר להניח שנעבור אליו כשנהיה כבר ביתרון, כשפחות צריך את החלוצים לכבוש. במצב כזה עדיף גומז שקצת יודע יותר טוב מקלוזה להיות לבד. אבל כמובן שהוא לא מתאים לזה למשחק שלם).

8. דנידין Member

לקחת מאוד ללב נדב בשביל משחק אימון עם ניסוי של עמדות. אם לא מנסים שחקנים בעמדות מסויימות, לעולם לא יודעים איך יתפקדו שם. במשחקי אימון מותר הכל, לכן הם קיימים.

9. cazzo Il Capocuoco

העניין הוא שאין הרבה משחקי ידידות וזמן אימונים לנבחרות, זה לא כמו קבוצה שרוב הזמן נמצאת ביחד.

10. דנידין Member

הפציעה של באלאק גרמה לכל הבארדק הזה. כל עוד באלאק היה בשטח, ידענו שפודולסקי בשמאל, שוויני בימין או קשר אחורי ועוד קשר לפי כושר ישחקו בקישור. עכשיו זה סרט בעייתי לנבחרת וצריך לנסות הרבה דברים כדי למצוא סוג של קישור תחרותי. אם היה לגרמניה חצי שנה להתכונן לזה, אולי זה היה אפשרי, אבל עכשיו אין קישור מסודר, כל אחד זורק שמות של "זה צריך להיות כאן" "ההוא צריך להיות שם" וזה בכלל לא פשוט.

11. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

עוזב יואב, דני שלנו חיי בפלנטת יואכים שמה רואים דברים מהז'אנר של המדע הבידיוני.

אני מסכים עם רוב הדברים של נדב כמובן, פרט לארנה פרידריך כמובן (אולי התבלבלת עם מרטסקר?!).
    לגבי קרוס: הוא לא עומד למבחן, מי שיעופו מהקאדר הם שניים מתוך השלושה שלא שיחקו אתמול: קיסלינג ובק ככל הנראה (קשה לי להאמין שהוא ישלח את טסקי הביתה).

אני דווקא חושב שלנוכח המצב ולנוכח העקשנות של לאוו לא לזמן את גננטר או את פרינגס, הוא היה חייב לנסות משהו לא שיגרתי. ואני לא חושב אגב שקרוס היה כזה גרוע.
    מעבר לזה אני גם בדיעה שצריך להריץ את ההרכב שצריך לרוץ במונדיאל ויותר מזה את השניים שלושה מערכים שהוא מתכנן להשתמש בהם, ואתמול לאוו ראה את העניין כמו דני, למה להתרגש? כולה משחק אימון...

וככה זה נראה.

היום בחדשות אמר אחד הפרשנים שלאוו יקח שעה פרטית אצל לנה שזכתה אתמול ביורוווזיון, לדעת המומחים ההכנה שלה היא מה שזיכתה אותה, אז אולי באמת (היום ב 5 היא בהנובר יוגי!) ? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

לאוו הוא המאמן ואיתו אנחנו יוצאים לקרב, אבל בחייאת יוגי, קצת טקט, קצת מחשבה, תחזור לעצמך לפני שיהיה מאוחר מדי!

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/5/10
  12. דנידין Member

אני מוכן להסכים עם המערך שלך לירן:

נראה בסדר, אולי עם גומז במקום מולר, אבל אז זה יהיה 4-4-2 ואולי בעצם עדיף עם מולר.

בכל מקרה, כל אחד כאן כתב קומבינצית קישור אחרת, אני בכלל רוצה את וסטרמן בקישור האחורי ושוויני מימין, לכן צריך להבין כמה הפציעה של באלאק הרסה מערך והרכב קבוע שהנבחרת מתורגלת לשחק בו וכמה קשה עכשיו לבנות קישור, לא רק למאמן, אלא גם לכל האנשים יחד כאן שכולם כתבו מערך אחר לגמרי.

13. Bayern Straße nach sechs

רק כדי להמחיש עד כמה יוגי לא יודע מה הכיוון, ומה התוצאה הסופית של כל הניסויים. היום ומחר הוא מזמן את כל הצוות המקצועי על מנת להחליט על המנופים. הוא קורא לזה החלטה קשה, 'ברוטלית' אפילו! והוא אומר שאין לו מושג מי שני המנופים, כבר עד כדי כך קשה?
    לי הוא נראה קצת בפאניקה מאז הפציעה של באלאק, אבל עם זאת הוא מאוד מתלהב מקדירה אתמול, ולא בכדי. ולכן אני שואל, למה הוא לא המשיך באותו קו עם אותה שיטה ושחקנים והשינוי הוא רק קדירה במקום באלאק. רק לנסות, אולי זה בכל זאת יעבוד, ישר החליטו כולם שבאלאק בחוץ והקישור מתמוטט.

14. דנידין Member

כי קאדירה הוא לא באלאק ואם נתנהג לקאדירה כיאלו שהוא באלאק, אולי עוד נגיד שלום בשלב הבתים.
    הרבה כאן חושבים שצריך לשנות מערך ל 5 קשרים, אפילו הרוב, ולא סתם.

15. Bayern Straße nach sechs

אני גם חושב שצריך לשחק עם חמישה קשרים, אבל לשלוח את אאוגו, קרוס, פולדי ויאנסן לשחק כקשרים אחוריים כשאין להם שום קשר לשם זה פשוט אבסורד. זאת המטרה של המשחקי אימון? לגלות את התפקיד האידאלי שבמשך כל הקריירה שלהם התחבא?
    ברור שקדירה הוא לא באלאק, אבל העניין הוא שלא קיבלנו כלום ממשחק ההכנה הזה, מה עם חילופי מקום (למה ווסטרמן לא שיחק קשר אחורי ואאוגו/יאנסן כמגן שמאלי?) קצת גיוון בשיטות המשחק.

אולי רק משחק אימון חסר חשיבות, אבל אני מאוכזב מהדרך, לא אכפת לי איך שיחקו אתמול, מבחינתי היינו מפסידים 3-0 אבל היינו יוצאים עם ידע לגבי מערך, שחקנים, עמדות, משהו!
    בשביל לדעת שקרוס לא יודע לשחק קשר אחורי וקלוזה חלוץ בודד יכולת להכנס לפיפא או למנג'ר אדון יוגי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx