קבוצה אחת לא מספיק?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י מ.ח.א, ‏11/12/06.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אתם מבלבלים בין אהדה לאהבה.

לאהוד כמה קבוצות במקביל אפשר חופשי.. מילאן באיטליה, מנצ'סטר באנגליה, בארסה בפרד אפשר... אבל אם יש מצב כזה אף אחת מהקבוצות זו לא אהבה אמיתית, אחת שתשבור שולחנות בבית אחרי הפסד.

2. -=Messi=- Member

סלחו לי אבל יש פה ממש קצת שבאמת אוהדים קבוצות בחו"ל.
    איך אפשר לאהוד קבוצה ולא לדעת איך המגרש שלה נראה??? אני רק מחבב...יש אנשים שסתם אומרים את המילה "אוהד".
    אני מחבב בכל ליגה קבוצה. לא ממש עוקב אבל שמח אם הם ינצחו...
    איטליה-אינטר(לא מהשנה, וממש העדפתי אותם איך שהם היו לפני 3 שנים שהם היו משחקים כדורגל עליז .)
    ספרד-ברצלונה (ולא, לא משנה שעברה. אני עוד אוהד אותה עוד מתקופת השליטה של ההולנדים.)
    ארגנטינה-בוקה (פשוט מהמשחק הראשון שראיתי את הקהל וההתלהבות מאוד אהבתי אותם.)
    אנגליה- בחיים אני לא יחבב קבוצה מהליגה האנגלית! לעולם לא!!!!!!!!! רק עכשיו אני רוצה שארסנל יגיעו הכי רחוק שם בגלל המשחק היפה והצרפתי.
    ואת בית"ר ממש אני אוהד מאז שהתחלתי לדבר... פשוט שמעתי את המילה בית"ר כל הזמן בבית וגדלתי עליהם... נולדתי בית"רי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx
    ואין דבר כזה "התחלתי לאהוד". זה פשוט הצביעות הכי גדולה שיש!
    אני מאמין שיש פה כאלה שאהדים את הקבוצות בחו"ל. אבל לא כל אחד בוחר לעצמו קבוצה והופ הוא אוהד אותה.

3. W.Rooney Member

יש הבדל בין לרצות, כמו שאתה אומר, לבין לאהוד. אתה רוצה שאינטר ינצחו וייקחו אליפות בליגה האיטלקית ? יופי. אוהד של אינטר אתה לא.

אתם מבלבלים בין שני דברים שונים ..

4. מ.ח.א Member

נכון אתה צודק זה לא שבוחרים קבוצה ואוהדים אותה
    זה לא מה שאמרתי
    אמרתי שמסתכלים ליגה ולאט לאט מתחילים לחבב מישהי ולאט לאט אתה מתחיל להתחבר אל הקבוצה הזאת רגשית ומתחילים להתמסר אליה
    וכן , זה לוקח זמן

נערך לאחרונה ב: ‏12/12/06
  5. Nevermore Member

אין לי מושג איך אפשר לאהוד מס' קבוצות גדולות במקביל, אהבה יש רק אחת.

אבל כל אחד ורצונותיו, שיהנה לו.

6. מ.ח.א Member

כאן יש לי בעיה
    אני פשוט לא יודע איך לתאר את זה
    אני בדיכאון כשאינטר מפסידה , אני בלחץ עצום לפני כל משחק של אינטר
    אני פשוט לא יודע איך לתאר את זה
    אני לא יודע מה אני צריך להגיד כדי להוכיח לכם שאני אוהד של הקבוצות האלה
    תחשבו מה שאתם רוצים
    אני יודע על מה אני מדבר ומה אני מרגיש

7. Riki Member

קודם כל אתם מדברים שטויות. מצד אחד יש אהבה למכבי חיפה, משהו שגדלתי איתו, יש שמחה עצב ועצבים שתופסים חלק גם בשאר התחומים בחיי.
    ובאותה נשימה, אני לא חושבת שיש מישהו פה שיעז להגיד לי שאווו את לא אוהבת באמת את ריאל. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx
    דיי לזיין תשכל. זה משהו שאתה חיי איתו שנים, אהבה שגודלת מיום ליום עד שאתה לגמרי מתחרפן בגללה.
    אני לא חושבת שיש בושה בלהגיד שאני אוהדת של חיפה וריאל בגלל אבא, גדלתי עם זה, לזה הייתי חשופה, והאהבה והאהדה אליהן באה בטבעי.
    עכשיו הרשה לי לחלוק עליך לירן, אהדה מלווה באהבה.
    יש להרגיש\לחוש סימפטיה מסוימת לקבוצה, אבל זאת לא אהדה ואין בזה שום דבר רע.
    אני למשל מרגישה סימפטיה לבוקה ויובה בכל פעם, זה משנה במאומה ?

ויש משהו בעובדה שאתה נמצא במגרש וחיי את המשחק יחד עם השחקנים וכל האווירה, אבל באותה מידה אני קפצתי על הספה בבית בצרחות, שלקחנו תקלאסיקו...

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בשורה התחתונה זה דיון מיותר.

כל אחד יאהב/יאהד/יחבב/יסמפט את מי שבא לו כמה שבא לו.

לא אמור להיות לי אכפת אם ריקי אוהדץ גם את ריאל, גם את ברצלונה (מקצין..), גם את מנצ'סטר, גם את ריבר, גם את באיירן ועוד ועוד....
    אני חושב שאם זה ככה אז אין שום אהדה אמיתית אבל שכל אחד יעשה מה שבא לו.

9. Riki Member

חוצפן, טוב נו...

הדוגמא הכי טובה לדיון הזה זה מיכאל, תיסכול כם מת''א וגם אינטר והכול בשנה אחת... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

10. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

כל כמה שבועות הדיון הזה עולה, וכבר הבהרתי את דעתי. לאהוד קבוצה אחת בארץ ואחת בחו"ל זה מובן ואפשרי. לאהוד כמה קבוצות מחו"ל זה כמובן מותר (מי אני שאגיד שלא?), אבל לא רצוי, ואני לא מבין איך אפשר לחיות עם זה. הרי, כאוהד של מנצ'סטר יונייטד, אני עוקב אחריה בכל יום, קורא את כל הידיעות עליה, רואה את כל המשחקים שלה ועוקב בדאגה אחרי מצב כף רגלו השמאלית של ווסלי בראון. אני לא יכול לראות איך אני עוקב ככה אחרי עוד קבוצה.

11. -=Messi=- Member

איך אתם מדברים.
    חחחחח איך אתה אומר "לאהוד קבוצה אחת בארץ ואחת בחו"ל זה מובן ואפשרי"
    אני לא מבין, מה אתם מתייחסים לאהדה כסוג של משחק או משהו?...
    מ.ח.א, גם אני לפני 3 שנים במשחקים של אינטר הייתי בלחץ לפני משחק וקפצתי בניצחונות. אבל עכשיו זה לא עושה לי כמעט רגש. אני מאמין שגם לך זה יעבור עם הזמן.
    הייתי גם אוהד פעם של שאלקה וזה עבר אחרי כמה חודשים שהבנתי שזה לא זה...

12. BK-H Member

אני חושב שאפשר להיות אוהד של המון קבוצות.
    אבל אהבה יש רק לקבוצה אחת.
    אני אוהב את חיפה, ואני גם אוהד את ברצלונה ואת ריבר, ואם חיפה תפגוש את ברצלונה אני יעודד את חיפה בלי שום ספק.
    אבל להגיד שאני לא יכול להיות אוהד גם של ברצלונה וגם של ריבר בגלל ששתיהן מחו"ל?!
    מה זאת האמירה המפגרת הזאת? אני אוהד את שתי הקבוצות האלה כי אני אוהב את כדורגל שלהן וירשתי חלק מהאהדה שלי באבא שלי.
    אני ממש לא חושב שאסור לאהוד יותר מ-2 קבוצות, בכל ליגה אתה אוהד של קבוצה אחרת, אבל אהבה זה רק לקבוצה אחת!

13. Makaay#10 Member

אני אוהד גם את מכבי וגם את באיירן.
    ושמישהו ינסה לעצור אותי

14. W.Rooney Member

אם אתה בלחץ לפני כל משחק של אחת מ-5 הקבוצות שאתה אוהד, מתרגש, והלב שלך דופק - משהו פה לא בסדר.
    אני יכול לקבל את העובדה שיש לך סימפטיה מסויימת לכמה קבוצות גדולות, גם לי יש, אבל לא יותר מכך. אתה נהנה לראות משחקים של ברצלונה למשל. גם אני נהנה. זה לא הופך אותך לאוהד שלהם.

אהדה לקבוצה מתבטאת באהבה ובאמוציות רבות.

15. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/hahaha.Xxx