קבוצה אחת לא מספיק?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י מ.ח.א, ‏11/12/06.

1. orend84 Member

צודק, אם היו 2 קבוצות בסכנין מה הייתה עושה ? חח.

2. W.Rooney Member

לאו דווקא. לא כל אדם שנולד בליברפול הוא אוהד ליברפול או אברטון, ולא כל אדם שנולד במנצ'סטר הוא אוהד יונייטד או סיטי. לא חסרים אוהדי ליברפול בניוקאסל, או אוהדי סיטי בברמינגהאם. נכון, פחות, אבל יש.

3. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה נכון, אבל לא במימדים בארץ. אצלנו כמעט כולם אוהדים את התל אביביות, בית"ר או מכבי חיפה.
    שם רוב העיר אוהבת את הקבוצות המקומיות. לעניין הטריטוריאלי יש הרבה יותר משקל.

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בקשר לאחד שגר בראשון לציון ואוהד את מכבי חיפה.. (סתם דוגמא)

אין שום ספק שכל אחד כזה שגר בעיר מסויימת ואוהד קבוצה גדולה (לא העיר שלו כמובן) שזה התחיל כתוצאה מהצלחות.

אני לא רוצה להכליל אבל תמיד שמישהו בכל מקום רצה לרדת עליי או סתם להתווכח בנוגע לקבוצות וקהלים בארץ השאלה הראשונה שלי אליו הייתה איפה אתה גר ואת מי אתה אוהד. אם ראיתי שזה אחד שגר בהרצליה לדוגמא ואוהד את בית"ר ירושלים הייתי מתייחס אליו בעירבון מוגבל. לא אוהד אמיתי (לא מכליל!)

אין מה לעשות, החיבור שלך עם הקבוצה הוא הרבה יותר בא מהנשמה אם אתה מתחבר אליה בגלל שאתה גר שם מאשר בגלל שזאת קבוצה גדולה שלקחה בילדות שלך אליפויות. רוב אותם אוהדים לא חיים את הקבוצה כמו שאפשר לחיות קבוצה שאתה חי בעיר הזאת.
    הכי קל ופשוט לאהוד את מכבי חיפה/מכבי ת"א/בית"ר ירושלים.

5. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

נגיד שיש הפועל סכנין ומכבי סכנין, הייתי הולך עם הפועל http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx , כי אני אנטי מכבי.

6. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

לירן, דווקא בתור באר שבעי אתה צריך לדעת שיש אוהדי הפועל ב"ש מחוץ לב"ש, בעיקר כי ההורים שעזבו את העיר משפיעים עליהם ועדיין אוהבים את הקבוצה. מהבחינה הזאת זה לגיטימי לחלוטין בעיניי, אני גם לא חושב שאפשר לעשות השוואות בין אוהדים כי אי אפשר למדוד אהבה.

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

נכון, בגלל זה אמרתי שאני לא מכליל, יש יוצאים מן הכלל.

אבל אין ספק שהרוב הגדול של אותם אנשים זה כתוצאה מהצלחות.

ובכוונה אמרתי של קבוצות גדולות כי בעניין של קבוצות קטנות זה ברור שזה בא מהנשמה כי אין שום סיבה שקשורה להצלחות לאהוד קבוצות כמו באר שבע, כפר סבא, מכבי פ"ת וכדומה.