קבוצות באירופה 2005/6 ודירוג אופ"א לקבוצות ומדינות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י עומר, ‏21/5/05.

1. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

כי לוקומוטיב יכולה לקנות את חיפה, את ההנהלה שלה, וההר עליו הם רצים באימונים, ועוד ישאר להם כסף לאיזה ארגנטינאי כושל.

ברוז' ואנדרלכט פשוט קבוצות יותר טובות זה הכל.

כשיהיה לכם תואר יותר גדול מהסופר-קאפ נדבר http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

זה לא כמו לאהוד את סלטיק וריינג'רס? בארסה וריאל? מנ' יו' וארסנל?

נערך לאחרונה ב: ‏31/5/05
  2. shachtiur Member

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏31/5/05
  3. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואללה? לא תולשים חצי מהמושבים באיצטדיון וזורקים זה על זה כמו במוסקבה?

מפסידים את כל הילדות שלכם..

4. shachtiur Member

באוקרינה זה לא ככה רוב האנשים מתעסקים בספורט וזה כמו תרבות זה משהו יפה שבאים לראות אותו באוקראינה אף פעם לא נתקלתי באלימות או משהו דומה לזה
    אוליי זה כי עדיין המדינה שם היא קומוניסטית
    ועוד משהו עם מכבי מקבלת את דינאמו קייב אני מבטיח שיבואו למשחק הרבה מאוד אנשים ולא כולם יהיו אוהדיי מכבי חיפה אפילו לא רובם

5. superleeds Member

בהמשך לענין ראיתי שלפי תקנון אופ"א רק מחזיק הגביע שבא מ-3 המדינות (אנגליה איטליה,ספרד) ששולחות 4 נציגים לליגת אלופות לא יכול להצטרף אליהם אם הוא בעצמוו לא גמר בין 4 המקומות הראשונים בליגה. כלומר אסור למדינה אחת לשלוח 5 קבוצות. אך אם הזוכה בגביע הוא מ-49 המדינות האחרות הוא יכול להגן על התואר!

חשבתי גם שאיך לא היה עד השנה מקרה שהזוכה בגביע לא הצליח כל כך בליגה המקומית שלו. ואכן היה ב-2002 ראל מדריד לקחה אליפות אירופה אך לא גמרה מספיק גבוה בליגה הספרדית כדי לזכות בכרטיס חזרה לשנה לאחר מכן. הפתרון היה שהאיגוד הכדורגל הספררדי הכריח את הקבוצה הרביעת בספרד לוותר לראל מדריד! כמובן שלא ילך באנגליה -אין מצב שאברטון תוותר לליברפול!

נמשיך לעקוב -אך לא אתפלא אם בסוף לא יאשרו השתתפותה של ליברפול-לנו הישראלים נסיון מר עם המרובעים בהנהלת אופ"א.

ועוד דבר -הרי אחרי 5 זכיות ליברפול שומרת את הגביע ולא צריך להחזיר אותו לאופ"א בשנה הבאה. זה אומר שיצטרכו לצרף עוד גביע-אך אם יתנו לליברפול להגן על התואר אולי לא יצטרכו למהר כל כך ! (בסדר אני יודע- הגביע החדש צריך להיות מוכן במשחק הגמר שמא ליברפול תפסיד ליריבה)

6. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב אתם יותר טובים מויאריאל, פאנאתנייקוס, מונאקו, אייאקס ולוקומוטיב מוסקבה.

טוב שלא כתבת שאתם אלופי אירופה וזהו...

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מאמין שליברפול תגן על התואר בסופו של דבר...ואם כן אז היא תחליף את פנרבחצ'ה, מה אוהדי חיפה יטענו? שהם יותר טובים מפנר גם ויתנו להם בראש בסורו סאראגוצ'ו? : )

8. robson Member

עם כל הכבוד לפנרבחצ'ה הקבוצות הטורקיות בנסיגה גדולה בשנים האחרונות, לקבל אותם לא יהיה יותר גרוע מאשר לקבל את אנדרלכט לדוגמא..

9. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

ממש אבל ממש לא ככה, בפנר שופחים כסף, יש להם את קפטן נבחרת ברזיל אלכס, חלוץ מדהים בדמותו של מארסיו נוברה, אקין סרהאט, סאנלי טנונצ'אי, חסר שמות? וגם יגיעו מלא השנה, בפנר יש תכנית לזכות בגביע אירופי עד 2007, והם לא מתקמצנים כדי להגיע לזה. אה וגם יש להם 60,000 צופים טורקים מסביב.

10. robson Member

בוא נגיד את זה ככה..
    אם אתה שואל אותי את מי אני מעדיף לקבל..את פנר או לוקומוטיב או דינמו קייב או אחת הבלגיות אני אבחר בפנר
    מסיבה אחת פשוטה, עדיין מדובר בטורקים והמנטליות שלהם לא שונה מהיוונים לדוגמא והם עושים במכנסיים בד"כ במשחקי חוץ,
    מה גם שלמכבי חיפה יהיה קשה לשחק יותר מול הקבוצות האירופיות החזקות פיזית ויהיה להם יותר קל יחסית מול ה"אסייתים" הטורקים.
    כמובן שלפנר יהיה היתרון מכיוון שעל הנייר יש להם שחקנים הרבה יותר טובים..

11. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם כבר יתרון מנטלי מול טורקים, אז זה העובדה שמספיק מקרה אחד והם מאבדים תראש, אני במקום חיפה הייתי שם איזה שחקן אחד שלא חבל עליו שהיה מקלל אותם בשקט, אז היו שוברים לו תרגליים אבל לפחות היה יתרון מספרי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

פנר לדעתי עדיפה על הבלגיות, ולוקומוטיב אמנם טחונים אבל לא ספרטק ולא צסק"א, הם קבוצה מצויינת אבל אין שם איזה ואגנר לאב בלתי נעצר. דינמו קייב אותו דבר כעיקרון, אבל לא חושב שמישהו רוצה לקבל אותם, קבוצה בעייתית.

12. robson Member

לקבל את הרוסיות {גם דינמו קייב היא רוסית לצורך העיניין..} כשהם בשיא הכושר ובאמצע הליגה יהיה רע מאוד..
    מה גם שבלי קשר לכסף הגדול שנשפך שם הרמה השתפרה פלאים ותאמין לי שאני עוקב אחרי הליגה הרוסית מכיוון שאין הרבה מה לראות בחודשי הקיץ החמים... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx
    מבחינתי המועדפות שלי לפי הסדר הן :רוזנבורג, סלביה פראג, ברוז' ואנדרלכט ואח"כ כל השאר..

13. shachtiur Member

אני קונה את לוקומוטיב מוסקבה !.
    ואני לא מבין מה זה היחס המזלזל הזה לסלביה פראג מישהו ראה אותם השנה שאתם מדברים ?

14. Moses Member

אתה יכול להמשיך ל"קנות" את לוקומטיב מוסקבה.
    אני מניח שלא צפית באלופת רוסיה משחקת בשנה האחרונה, ולכן אתה לא יכול לאמוד את יכולתה, ולכן רשמת את התגובה האווילית הזאת.
    לוקומוטיב עולה על מכבי חיפה בכל פרמטר אפשרי של המשחק, מיציבות הגנתית ועד יצירתיות בחלק ההתקפי. מדובר באחת הקבוצות האיכותיות ברוסיה(שם נבנות להן אימפריות מקצועיות בדמות צסק"א מוסקבה, ספרטק מוסקבה ודינאמו מוסקבה), שללא ספק תוכל לגרש את הזבוב הישראלי בקלות.

צפיתי בסלביה פראג משחקת העונה מספר פעמים. מדובר בקבוצה בינונית מאוד, שמתקשה להבקיע שערים, גם מול הקבוצות הכי חלשות, בצ'כיה. מולה, למכבי חיפה תהיה אפשרות אמיתית להתקדם.

בכלל כל התגובות פה מעוררות גיחוך:
    קלאב ברוז', אנדרלכט, רוזנבורג, פנרבחצ'ה ועוד, כולן קבוצות טובות יותר ממכבי חיפה, שאולי למעט רוזנבורג, צפויות לעבור אותה בקלות.
    כל הנימוקים פה(לדוג' בהערכה המטופשת ש"הקבוצות הטורקיות חלשות מבחינה מנטאלית") בטלים בשישה, כשהמציאות פוגשת בהם פנים אל פנים.

ודרך אגב, אם תגידו לאוקראייני ממוצע שדינאמו קייב היא קבוצה "רוסית", אין ספק שהוא ישבור לכם את הרגליים.

עריכה:
    לשאחטיור: התכוונת למובן הלאומני. דינאמו קייב היא לא "רוסית" אלא "אוקראיינית". בכלל מדובר במאבק מאוד עדין, שמתחולל בכמעט כל עמי ברה"מ לשעבר, ואני מניח שאתה מודע לכך.

נערך לאחרונה ב: ‏1/6/05
  15. shachtiur Member

אני אוקראיני ואני מאוד רוצה את דינאמו קייב או לוקומוטיב מוסקבה בגלל זה אמרתי שאני קונה אותם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx