קבוצות הבטן 2011/12:: על מדד האיכות של הליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י ג'ורדן לאב אגדה, ‏30/6/11.

1. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

המחירים בקיץ לפני היו חסרי פרופורציה כשריאל ירדה ממנו מהר מאוד. סאנצ'ז לדוגמא, שחקן מוכשר ומעולה אבל עדיין לא שווה את ה-45 מיליון יורו (כמו ניימאר לדוגמא, שני שחקנים מוכשרים שלא עשו כלום בקריירה עדיין) שפוצו דורש עליו. נאפולי שילמה לאודינזה 36 מיליון יורו עבור אינלר וקוואליירלה שזה סכום די גבוה עבור שניהם לדעתי. אבל זו כנראה הדרך שלהם להתקיים.

2. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

סיטי הציעה 45 מיליון יורו על סאנצ'ז. אחרי הצעה כזאת, למה שפוצו יסתפק בפחות מזה?

אינלר הוא אחד הטובים באירופה בתפקידו והסכום ששולם עליו סביר בהחלט (ונמוך מאוד ביחס לשוק ההזוי באנגליה שגם שם הייתה בו התעניינות).
    גם קווליארלה בתקופת השיא שלו היה שווה את הסכום ואף אחד לא ציפה שלא יצליח בנאפולי.

יש דוגמאות יותר משכנעות או שנרד מזה?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏19/7/11
  3. Ian Wright Member

Furia Ceca,

אני לא מבין מה הטענות שלך כלפי פוצו. הוא מבחינתו עושה את שלו על הצד הטוב ביותר, לא משנה מה בכלל האינטרסים האמיתיים שלו(הצלחת הקבוצה? או הכיס האישי?) כרגע. אם הוא רואה שהוא מסוגל למכור את השחקנים שלו בהרבה יותר ממה שהם שווים בגלל הביקוש הגדול עבורם, אז למה לא לעשות דבר כזה מבחינתו? הרי כל השוק העולמי כבר ממזמן השתגע ברוב ההעברות. מה תגיד על הבעלים של בנפיקה? שהוא לא בסדר כי הוא מכר את פאביו קונטראו ב-30 מיליון יורו לריאל מדריד? אם כבר תבוא בטענות לקבוצות שמוכנות לשלם את המחירים האלה. הן אלה שיוצרות את הבעיה, לא ההפך.

נערך לאחרונה ב: ‏19/7/11
  4. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא עולות לי עוד דוגמאות, אבל אין לי ספק שהיו עוד כמה מקרים. אין לי טענות כי אודינזה מתקיימת מהכסף שהיא מקבלת מהשחקנים שלה, פוצו משרת אך ורק את האינטרסים שלו, אבל בסופו של דבר אני חושב שהוא מגזים וזה יכול להיגמר רע לפעמים; המקרה עם ד'אגוסטינו הוא הכי משמעותי כי השחקן רק לפני שבועיים חתם בסיינה במקום להיות קשר מרכזי ביובנטוס בגלל שהוא לא הסכים להתפשר על כמה מיליונים. זה היה יכול להיגמר אחרת לגמרי.

5. GRANDE LAZIO Member

אה, אז הוא במועדון כדי לעשות רווח פרטי על חשבון הקבוצה. זה מה שאתה אומר פה. נשיא של קבוצת כדורגל דואג לכיס שלו, ולא להצלחה שלה על כר הדשא. זתומרת, אם המכירות הללו עוד יורידו אותה ליגה, זה בסדר, נכון? ואגב, יש סיכוי לא רע שהיא תבלה בתחתית שנה הבאה, כי עבור שתי מסגרות לסגל כזה בינוני וקצר היא תקרוס תחת העומס. דבר שקרה כמעט לכל קבוצה בסדר הגודל שלה, בכל ליגה כלשהי. פוצו הוא אינטרסנט, ובטח שזה משנה. אם אתה שואל אותי אודינזה לא מעניינת לו את הביצה.

6. Ian Wright Member

הנקודה פה היא לא מה הסיבה שהוא מוכר את השחקנים המרכזיים שלו. הנקודה שלי הייתה שזה מגוחך לבוא אליו בטענות כי הוא מוכר אותם בסכומים מוגזמים. אם יש ביקוש ויש קבוצה שמוכנה לשלם על שחקן כזה או אחר סכום גדול בהרבה ממה שהשחקן באמת שווה, אז מה הוא אשם? תאשימו את הקבוצות שרוצות להחתים אותן בסכום X או Y. כל קבוצה קטנה כמו אודינזה תתנהג בצורה הזאת. הבעיה אבל שהעונה היה אפשר לפחות לנסות לשמור על רוב השלד המרכזי בגלל שיש את האפשרות להגיע לשלב הבתים של ליגת האלופות. גם שם הוא יכול לעשות רווחים גדולים.

נערך לאחרונה ב: ‏19/7/11
  7. GRANDE LAZIO Member

הבעיה שלי היא שהוא מפקיר את הקבוצה שלו. מכר 3-4 שחקני מפתח, ומה הביא במקום? אין לי בעיה עם המכירות, אמרתי, אבל אם אתה לא מביא רכש חלופי טוב, איך לעזאזל תצליח? אתה לא מוכר את 2 השחקנים הכי טובים שלך אם אין לך משהו אחר מספיק טוב ביד. זה מעשה חסר אחריות שיכול למוטט קבוצה. תראה אותנו. מכרנו כל שנה כוכב שניים בגלל המצב הכלכלי וכמעט ירדנו ליגה, פעמיים. לפוצו אין בעיה כנראה לשחק בליגה השניה, כל עוד הוא מטפח כישרונות צעירים עד שמוכר אותם בגדול. זה קבוצה זה? זה אקדמיה בשקל של נוכל.

8. SerieA Il Capitano

מי שקובע כמה ''שווה'' שחקן הוא השוק. איך אפשר להעריך שחקן בצורה אחרת? אם יש ביקוש, אז פוצו יעלה מחיר. הקבוצות הגדולות והעשירות, שעושקות את הקבוצות הקטנות בכל דבר בערך, מתלוננות גם כאשר הנשיאים מנסים לגונן על הקבוצה ולדרוש מחיר גבוה.

זכויות השידור אי אפשר לתת לקטנות, כי אין להן קהל. הרבה כסף אי אפשר לתת לקטנות על שחקנים, כי ''הם לא שווים את זה''. סיכוי הוגן אי אפשר לתת לקטנות, כי אז על מה האוהדים של הקבוצות הגדולות יבכו כל היום? על זה שאדריאנו/רונאלדיניו/מיקולי שמנים?

9. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

נוכל? חמדן? לוזר? הפרובוקציות האלה באמת נחוצות?

פוצו מקצוען למופת שעושה עבודה מדהימה. אודינזה נחשבת לאחת הקבוצות בעלות הניהול מהטובים ביבשת ואולי בעולם. מדובר במועדון שמייצג מקום מאוד קטן ולמרות זאת מצליח לשמור על יציבות נדירה בליגה העליונה - רק שתי המילאנזיות ושתי הרומאיות נמצאות יותר זמן רצוף בסרייה A מאשר אודינזה. כשמועדון מסדר הגודל הזה מצליח להיות אחד היחידים באיטליה שעומד איתן מבחינה כלכלית, מצליח לשמור על עצמו בליגה הראשונה ורוב הזמן לסיים בחצי העליון של הטבלה - צריך להיות מאוד הזוי ו/או בור כדי לדבר על כישלונות ניהוליים ועל חסרונות אצל פוצו.

לוקח את הכסף לכיס? יש איזשהו ביסוס להכרזה הזאת? אודינזה מחזיקה במערך סקאוטים מטורף שגם הקבוצות הגדולות של היבשת יכולות ללמוד דבר או שניים על הניהול שלו. השמועות מדברות על כך שאין כמעט משחקי ליגה עליונה בעולם שנציגים מטעם אודינזה לא צופים בו או לפחות באיזשהו תקציר שלו. במדינות "מוכחות" יותר היסטורית בכל הנוגע לייצור כישרונות יש גם מעקב אחר ליגות המשנה ואחר ליגות של גילאים נמוכים יותר. המערך הזה עולה הרבה מאוד כסף. כשמסתכלים על העובדות (הצלחה מקצועית + יציבות כלכלית), אי אפשר לומר שזה לא משתלם.

פוצו לא חייב דבר למועדונים הגדולים. הוא לא חייב ללכת ולעשות הנחות לברצלונה רק בגלל ש... רגע, יש בכלל סיבה?; מחיר של 45 מיליון יורו על סאנצ'ס הוא לא בגלל מה שהוא עשה עד עכשיו ("הוא עדיין לא הראה שהוא שווה את זה") - המחיר הוא על מה שהוא הולך לעשות. כישרון שיש רק מעטים ממנו בכל דור וכזה שאודינזה מוכנה להרים מערכת סקאוטינג עולמית כדי למצוא אותו בגיל צעיר. למה לה לוותר בקלות על הדג הכי גדול שהיא אי פעם העלתה בחכה שלה?

ולאציו - הוא מפקיר את הקבוצה, אבל לא את המועדון. תחשוב קצת על המשפט הזה ואולי תבין למה פוצו איש גדול.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏20/7/11
  10. 亚历山大帕托 Member

:aa1: רשמי: אלכסיס סאנצ'ס הוא שחקן ברצלונה. אודינזה קיבלה 26 מ' אירו והעסקה יכולה לעלות ל-37.5 מ' בבונוסים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏22/7/11
  11. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

:aa1: ג'נואה השאילה את סוקרטיס לברמן.

12. GRANDE LAZIO Member

לפי הקוריירה, לאציו רוצה את חואן וארגס מפיורנטינה אבל תיאלץ לשלם את מה שהויולה דורשים - 15 מיליון יורו. לארגס בן ה-27 חוזה עד 2013, אך אם לוטיטו חכם הוא יציע לסינישה את פלוקארי, אותו הסרבי מאוד רוצה. אולי אפילו פוג'ה (למרות שאני מעדיף שיישאר).

נראה לי שהחבר'ה מדרום אמריקה יודעים עליו יותר ממני, אבל זה מה שראיתי מאחד הפורומים של לאציו

http://d.yimg.com/i/ng/sp/ap_photo/20110617/all/l5269866.Xxx

וארגס עצמו אמר לקוריירה: "אני לא יודע שום דבר על העתיד שלי עדיין, אך כן יודע כי מספר מועדונים חשובים ביררו לגביי. נצטרך לחכות ולראות מה מה יתפתח. אני עדיין שחקן פיורנטינה לעת עתה".

החזקתי ממנו בתקופה שפיורנטינה שיחקה באלופות, הוא באמת שרף שטחים בשמאל, שליטה נהדרת, כוח ולא פראייאר ליד רוברטו קרלוס בבעיטות שלו, אבל הוא שמן, כנראה לא בכושר (גם בקופה זה לא נראה איי איי איי), ולך תדע אם לא ניפול איתו, בטח אם ניתן שחקן חשוב כמו מאורו. אם במידה ורייה משוכנע שהוא יכול להחזיר את ורגאס לכושר, להוריד לו איזה 8-10 קילוגמרים, אז למה לא.

אךך הפגרה.. עושה רע לכדורגל. במקום להתחזק הפדלאות דופקים בשרים על האש.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/7/11
  13. cazzo Il Capocuoco

מסתבר שלאורוגוואי האסאדו מסתדר מצויין עם ההתחייבויות הספורטיביות.

14. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.corrieredellosport.it/images/88/C_3_Media_1306288_immagine_obig.Xxx

זה הזכיר לי את כל הצחוקים שהיו על שחקנים אחרים שעשו את זה (זלאטן וכו') אז חשבתי לעצמי..
    אולי זאת הוראה של מי שאחראי על ההצגה הזאת? זה קונה הרבה מאוד אוהדים מהרגע הראשון.

15. cazzo Il Capocuoco

אולי הוא ניסה לנשק את Qatar Foundation? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏26/7/11