קולומביה 2012: נאסיונל מחזיקת הסופר-קופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏28/1/12.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

נכון, היה אדום לגאניסיטה וגם הוא בצהוב שני צודק תוך 5 דקות (הראשו ןזה היה הפאול שהביא לגולאסו של קינטרו), אבל הוא הורחק 10 דקות מהסוף. מיז'וס שיחקה טוב, אבל גם אני הופתעתי מהיכולת של שחקני המשנה ובכזה הרכב צעיר, לתת הופעה מצויינת במגרש קשה כמו זה של בוגוטה. רק שיימשך המומנטום היום באורוגואי.

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מאמנה הארגנטינאי של קולומביה, חוסה פקרמן, פירסם הערב את שמות המוזמנים שלו למשחק הידידות מול מכסיקו ב-29 לחודש. מבחינת הפתעות מיוחדות אפשר לציין את זימונם של בלם ראסינג סאנטנדר, ברנארדו אספינוסה (זימון בכורה) וקשרה של מורליה, אלדו לאאו ראמירס. בשאר הסגל אין יותר מדי שינויים למעט חזרתו של ג'יובאני מורנו לאחר זמן רב שבו לא זומן עקב פציעה.

שוערים: דויד אוספינה (ניס, צרפת), לואיס מרטינס (קאלדאס)

מגינים: מריו ז'פס (מילאן, איטליה), פאבלו ארמרו (אודינזה, איטליה), חואן סוניגה (נאפולי, איטליה), לואיס פראה (אתלטיקו מדריד, ספרד), ברנארדו אספינוסה (ראסינג סנטאנדר, ספרד), אקיבאלדו מוסקרה (אמריקה קלוב, מכסיקו), כריסטיאן סאפאטה (וייאריאל, ספרד)

קשרים: קרלוס סאנצ'ס (ואלנסיין, צרפת), אבל אגילאר (הרקולס, ספרד), חאמס רודריגס (פורטו, פורטוגל), חואן גיז'רמו קואדראדו (לצ'ה, איטליה), אלקין סוטו (מיינץ, גרמניה), ג'יובאני מורנו (ראסינג, ארגנטינה), אלדו לאאו ראמירס (מורליה, מכסיקו), גוסטאבו בוליבאר (טולימה)

חלוצים: רדאמל פאלקאו (אתלטיקו מדריד, ספרד), ג'קסון מרטינס (צ'יאפאס, מכסיקו), טאופילו גוטיארס (ראסינג, ארגנטינה), דיירו מורנו (קאלדאס), דורלן פאבון (נאסיונל)

4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

פקרמן לא משנה כמעט וגם אחד מהשינויים היה קורה ככה או ככה עם כל מאמן (אספינוסה), אבל אולי פשוט הוא לוקח את הזמן להכיר יותר טוב ובינתיים זורם על בטוח. לא מבסוט על הזימונים של טאו וג'יו, אבל זה מה יש.

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

תיארתי לעצמי שזה מה שיהיה. מה שכן, הזימון של ראמירס בא לי בהפתעה ומצד שני התאכזבתי לראות ששוב מקנלי לא מקבל את הצ'אנס שמגיע לו. אני גם מקווה שעם הזמן יתנו את תפקיד הבלמים לסאפאטה ומוסקרה, עם כל הכבוד שיש לי למאריו ופראה, לטעמי אין מה לקרוא להם יותר, בטח לו לז'פס שכבר מבוגר. נראה מה יקרה לקראת יוני, אם כי אני לא מאמין שהסגל ישתנה בצורה דרסטית. ושוב גוסטאבו בוליבאר.... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx לא ברור לי כ"כ.

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

פתיחת העונה של לה אקידד קצת מאכזבת, רק קצת בגלל סידור המשחקים אולי, סגל סביר בהחלט שיכול לרוץ יפה. מרכז הגנה מנוסה, מגנים טובים כמו חיראלדו שאתה מכיר היטב ואנדרדה שהוא צעיר עם פוטנציאל לעתיד יפה בהמשך הקריירה. קישור נחמד גם כן, למרות שאני לא מכיר את מרבית השחקנים כל כך טוב, מלבד סטאלין מוטה אולי, שגם אמור להספיק לחצי העליון. אולי מה שחסר להצלחה זה בעיקר סקורר, שקשה לי להאמין שואלנסיה יצליח למלא את התפקיד גם לאחר שיכנס לכושר. בכל מקרה, עם או בלי סקורר, הקבוצה צריכה להתחיל לאסוף נקודות.

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אקידד ביצעה המון שינויים בפגרה, אם אני לא טועה עזבו אותה קרוב ל-20 שחקנים והגיעו גם לא מעט (חלק חזרו מהשאלה). סה"כ מבחינת סגל הקבוצה על הנייר צריכה להצליח יותר ממה שהצליחה עד כה (לא יודע אם שמינייה ראשונה), אבל כנראה שהיכולת החלשה בטורניר הקודם ממשיכה גם בטורניר הזה, רק עם שחקנים אחרים. יש כאלו שיאמרו שאלכסיס גארסיה מיצה עצמו כמאמן הקבוצה ואולי זה נכון. הבחור הביא אותם מה-B עד ל-3 גמרים תוך 5 שנים, משהו מדהים פשוט, אבל אולי הוא צריך לפנות את המקום למאמן אחר. את ואלנסיה לא ראיתי הרבה מאוד זמן וקשה לי להאמין שזה אותו סקורר שהביא לנו את האפרטורה 2007, אבל צריך לתת לו עוד קצת זמן. סטאלין, שהיה מהגורמים העיקריים להצלחה של הקבוצה הזו ועבר רלינו, כמעט ולא שיחק בשנתיים האחרונות, בעיקר בגלל פציעות חוזרות ונישנות.

אליאס, ביקשת עידכון: מכת הפציעות לא עוזבת אותנו ודווקא בזמן כ"כ טוב. מתברר שלואלוי יש קרע בצולבת והוא ייעדר למשך שאר הסמסטר. איזה חוסר מזל משווע גם לשחקן, שהתגלה ככישרון יוצא מן הכלל עד כה. מי שעתיד להחליף אותו במידה וסאצ'י אסקובאר ימשיך עם ה-4-3-2-1 יהיה אלחנדרו ברנאל, אקס סנטה פה שגם הוא שחקן טוב, שישחק לצידם של ג'רסון קורדובה ואלכס מחייה. ואלנסיה צפוי לחזור עוד כחודש. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏25/2/12
  9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כבר בשידור חי ראיתי שזה לא טוב, ולכן שאלתי, חבל שבאמת התסריט הכי גרוע התממש.

10. yavni Member

מה חדש עם חוזה מורנו? הוא עדיין באונסה קלדאס? לפי מה ששמעתי הוא כבר עם רגל וחצי בהשאלה לניו אינגלנד מה-MLS... האם אתה יודע על הסיבה שבגללה הוא נשאר בקולומביה?

11. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לטענת השחקן, היה לו סיכום בע"פ עם הקבוצה, אבל כששמע על כך שדאירו מורנו חוזר לאונסה קאלדאס, הוא החליט להשאר בקבוצה ולנסות לזכות בתואר. לטענתם של אנשי ניו אינגלנד, הם טענו שהם הציגו לליגה כבר את חוזהו הרישמי של מורנו וכי היה עליו להתייצב לאימונים. מעניין לראות איך הסאגה הזו תיגמר.

אגב, קולומביה היא המדינה עם מספר השחקנים הזרים הגבוה ב-MLS עם לא פחות מ-30 שחקנים. ברשימה מופיע כרגע גם חוסה מורנו, אבל מלבדו, כל השאר מעודכנים. אם תרצה להעזר בה בשביל פתיחת הדיון, מצ"ב לינק לרשימת השחקנים והקבוצות.

http://www.futbolred.com/colombianos-exter...la-mls/11046321

12. Dekel Yid

מה קורה עם אמריקה קאלי? היא מועמדת לעלייה?

נערך לאחרונה ב: ‏25/2/12
  13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אמריקה פתחה טוב מאוד את הליגה השניה עם 3 ניצחונות ותיקו, אבל הדרך שלה לעלייה עוד ארוכה. היא צריכה להבטיח את אליפות האפרטורה ואז להתמודד בדצמבר 2012 מול אלופת הקלאוסורה על המקום שמוביל לליגה הראשונה. נראים טוב עד עכשיו ולדעתי הם יעלו, אבל הדרך ארוכה.

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

דיברתי על לה אקידד והנה מגיע ניצחון הבכורה מרשים

סטלין מוטה כובש אחד, ולנסיה מקבל את הצ'אנס בהרכב ומחזיר עם צמד (אולי נמצא הסקורר המבוקש?) וגם המגן הצעיר ומוכשר אנדרדה כובש, במה שנראה לי שער הליגה הראשון בקריירה הקצרה של הבחור. הפעם לא ראיתי את המשחק, אבל אני מקווה שהגול מסמן את תחילת הפריצה של אנדרדה גם אם הדרך עוד ארוכה.

15. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אולי זה המשחק שיוציא את אקידד קדימה, למרות שכמו שקוקוטה נראית בשנה האחרונה, אני לא יודע אם זה המדד. בכל מקרה מחזור מיובש יש עד עכשיו, עם שלושה משחקי תיקו 0-0 כולל מיז'ונאריוס-קאלדאס (קאלדאס החמיצה פנדל), הוילה ממשיכה לנצח וזמנית עולה למקום הראשון כשמנחילה עוד הפסד למדיין של בוליז'ו גומס (כנראה שחילופי המאמנים זו לא היתה הבעיה שם) ובינתיים מחצית גם באטאנאסיו חירארדוט, נאסיונל מנסה לפצח את הבונקר של טולימה, שמצופפת יפה בחלק המגרש שלה ויורדת להפסקה ב-0-0. קינטרו נכנס כמה דקות לסיום המחצית על חשבונו של ברנאל ההגנתי וכבר יצר שני מצבי הבקעה, נראה אם הסכר ייפרץ בחצי השני. השוער של טולימה עד עכשיו איש המשחק עם 4 הדיפות מצויינות שמנעו שערים ירוקים.