קוסם לרפואה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Rosner, ‏9/10/09.

1. johnnie walker Member

ברקוביץ? איזה נסיון באימון יש לו ואיזה רקורד ותארים הוא זכה כדי להיות מאמן נבחרת ישראל?
    הוא בסך הכל כדורגלן עבר מוכשר (יש שיאמרו הכי מוכשר) עם פה גדול והרבה מאוד חברים במקומות הנכונים ולובי חזק בתקשורת, מה בדיוק מכשיר אותו מכל אלה להיות מאמן נבחרת?
    כלום.

אם כבר מחפשים מאמן בדיחה אז יש את משה סיני/ אלי אוחנה / אבי נימני, הם אולי לא יותר טובים ממנו להם לפחות יש נסיון כלשהו באימון, הניסיון היחיד שיש לברקו שקשור איכשהו לאימון הוא הכאת המאמן של הבן שלו בקבוצת הילדים בגלל שלא נתן לו לשחק, אכן, המועמד המושלם לאימון נבחרת ישראל.

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש לי מועמד חדש - אני.
    אני מבטיח כדורגל התקפי,אני רואה הרבה כדורגל ולא נכנס למכוני גמילה ואמנם כדורגל זה לא הצד החזק שלי,אבל אם יתנו לי לעשות תוכנית ספורט עם אופירע ולפרשן לצד ארבל אני מבטיח שיהיה מצחיק,נו?אני מתאים.

עכשיו ברצינות,כשלוזון מינה את אוחנה,איווניר ושאר הירקות לאמן את הנבחרות הקטנות יותר הוא דיבר על זה שהם יקודמו ודברים כאלה,אז הנה כבר יש 2 מועמדים יותר מתאימים מהפטפטן.
    גם גורדיולה שהוא כן הצלחה בשביל מישהו שאימן פעם ראשונה קבוצה בוגרת עדיין אימן לפני זה את בארסה B איזה שנתיים לפחות.

אני חושב שזאת חובה הפעם,בזמן שאין מאמנים יותר מידי מתאימים בכדורגל הישראלי(אולי חוץ משום) לבחור מאמן זר,אחד שיתנו לו זמן והכוונה לא לכמה שעות.

ובקיצור ולעניין האם ברקו-ביץ' ראוי לאמן את הנבחרת כרגע?hell noooo

3. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

על אותו משקל, מה בדיוק ראית מאייל ברקוביץ'?

4. matanmo Member

אני בעד ברקוביץ', הוא דוגל בכדורגל התקפי וזה מה שכולם רוצים לראות מהנבחרת, גם אם נשחק הגנתי לא יעזור שום דבר.

בקשר לכל מי שאומר שבגלל שאין לו ניסיון אסור שיאמן את הנבחרת, כמה מאמנים עם ניסיון היו בנבחרת וכמה הצליחו לעלות באמת לעלות? 1, וגם זה היה בתקופה שבה שיחקנו באסיה.
    למה לא לנסות משהו חדש? כבר היה מאמן זר, כל מאמני הנבחרת לשעבר היו בעלי ניסיון.

5. שגיא Guest

האמת שאני לא ממש חושב שיש מאמן שמסוגל להוציא מהנבחרת הזו יותר ממה שהיא שווה. ומה היא שהיא שווה זה במקרה הטוב מקום שלישי בכל בית שהוא תוגרל אליו.

לא יודע אם ברקוביץ' מתאים או לא, אבל שורה תחתונה אנחנו כל קמפיין או שניים מחליפים מאמן. אף אחד לא מגיע כדי לנסות ולבנות את הנבחרת הזו מחדש. פרוייקט כזה יכול לקחת גם 6 ו8 שנים.

בקרב הקהל אני בטוח שלברקוביץ' יש רוב. אם ימנו אותו זה קודם כל ישתיק את הקהל ש"צמא" למאמן שמבטיח כדורגל התקפי. רק בשביל לשים את האימרה הזו במבחן הייתי נותן לו את המשרה. הרי גם אם שוב לא נעלה זה לא ישנה כלום.

6. מכבי.קריית גת Member

יאללה ברקו אני מחכה לרגע שתיהיה מאמן הנבחרת אני לא יודע אם נשיג את התוצאה שכולם חולמים עליה כבר 40 שנה אבל אני בטוח שהקהל יהנה יותר ויהיה כדורגל יותר התקפי ושמח ובגלל זה מגיע לך להיות מאמן נבחרת. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx
    בנוסף לזה בהיות שחקן הנבחרת הגדול בכל הזמנים מגיע לך להיות גם מאמן הנבחרת בזכות. "והחוסר ניסיון שלך" לא אמור להיות בכלל שיקול אם מגיע לך להיות מאמן הנבחרת או לא.

נערך לאחרונה ב: ‏10/10/09
  7. אלי מתחן Member

כדורגל התקפי זה סתם סיסמא, בסוף הוא יעלה למשחק עם 4 חלוצים ו2 קשרים התקפיים ולא נעבור את החצי, אז הוא שיחק התקפי מה זה משנה אם לא היה לנו כדור בכלל?

8. מכבי.קריית גת Member

למה היום יש לנו כדורגל שאתה מבלבל במוח?
    לאן הוביל אותנו קשטן בכל הקמפיין הזה?
    כל הקמפיין הוא לא ספר כמה שחקנים (קטן קולואוטי דוידוביץ) ועכשיו שהוא במצב חרבנה הוא מזמן אותם ובצדק הם לא באים (לפחות קטן).
    להזכיר לך אתה במצב הנוכחי יורד לדרג הרביעי בגלל המאמן אם החמסה הזה שחושב שהנבחרת שייכת לו ולא לעם.

9. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

שברקוביץ' יחזיק במשרה אחת, רק אחת. יראה שהוא מסוגל להיות בוס של קבוצה, שיחסי האנוש שלו מספיק טובים כדי שלא יהיו פיצוצים כל יומיים, ושיציג כיצד התיאוריות ההתקפיות שלו - כל כך קל לדבר, שזה בינתיים כל מה שהוא עושה - נראות בפועל על כר הדשא, ואז אפשר יהיה לדבר ברצינות על נבחרת ישראל. אנשים חושבים שאין לאן לרדת מכאן? לאנשים יש זיכרון קצר. עוד יש תהום גדולה שאליה אפשר להגיע.

10. אלי מתחן Member

דווקא לא בהכרח. הליגה שלנו בארץ משחיתה את כל המעורבים.
    אני לא בעד ברקוביץ', אני רק רוצה שיבוא מישהו טרי, שלא אימן בליגה ההגנתית והאפורה שלנו. שזה יהיה מצידי שחקן עבר אחר, מאמן זר או עוזר מאמן נבחרת הנוער, רק לא עוד איזה שום או רוני לוי.
    מאמן נבחרת לא דומה בכלל למאמן קבוצה, לא צריך לשמור על יחסי אנוש, מי שלא מתאים למאמן לא מוזמן, זה כזה פשוט. מעטים האנשים שיכולים לריב עם כולם (האמת שברקוביץ' הוא כזה).

ולמכבי קריית גת, דבר ראשון תדבר יפה, דבר שני, מי שמוביל אותך למטה זה לא רק המאמן, זה לא שהשחקנים שלנו טובים יותר משל שוויץ ויוון, מזמן כבר ארצות כמו בוסניה או מונטנגרו עברו אותנו ברמת השחקנים, כנראה גם רמת המאמנים והמתקנים.
    זה לא שכל טורניר היינו עולים, אם יהיה מאמן שמסוגל להוציא מהנבחרת יכולת של 150% מהיכולת של השחקנים תביא אותו מיד, ברקוביץ' כנראה שהוא לא כזה.

11. Raulito Madridista

העונה השנייה של אלישע לוי במכבי חיפה בהחלט מחזקת את מעמדו למאמן הנבחרת. אלישע דוגמא למאמן יסודי וחרוץ שהגיע מלמטה והצליח גם בטופ של הכדורגל, כשהוא נשען על העקרונות שהביאו אותו לשם ולא משנה דבר. זאת אולי קלישאה לומר זאת, אבל באמת שאת הפירות מאשתקד אלישע קוצר השנה. גולסה וגאדיר שבשנה שעברה היו נראים שחקני ליגה סבירים כמו רבים אחרים, לפחות לפי דעתי, השנים כבר נמצאים במן רמה מעל. אלישע קיבל קבוצה שהיו לה מינוסים רבים והוא לא השתולל עם הרכש ובאמת האמין בשחקנים צעירים. בינתיים, חיפה עושה בצורה מושלמת את המעבר מאירופה לליגה ועם קצת מזל היא גם הייתה משיגה לפחות נקודה מאחד משני המשחקים הראשונים.
    אבל אני חושב שהבעייה של אלישע היא שהוא קצת מקובע. למשל הוא החליט שדבאלשווילי ישחק חודש שלם ולא משנה מה, ולא בטוח שזה מתאים לנבחרת, אסור למאמן נבחרת להתעלם מכך שיש שחקן בכושר גרוע. אותו סיפור עם כיאל שהפך אשתקד לחילוף קבוע בשלב מסויים, גם כאשר שיחק היטב.
    כמו שהההצלחות של גרנט במכבי חיפה קידמו אותו לנבחרת, כך גם ההצלחות של אלישע לוי מקדמות אותו לעבר המטרה, למרות ששמו לא נאמר במפורש. יעקב שחר כן דחף את גרנט לנבחרת במובן מסויים ואם הוא ינסה לעשות זאת גם עם אלישע, אז תיהיו בטוחים שהוא יהיה מועמד רציני, כי לוזון, כמו רבים אחרים בכדורגל שלנו, מחשיב מאוד את דעתו של יעקב שחר(ואי-אפשר לומר שלא בצדק).

* בנוגע לכישלון של גוטמן במשחק העונה - אין מה להוסיף על כך ואתה צודק(אורי), אבל גם השחקנים אשמים - קנדה, ורמוט ועוד. אולי הטעות של גוטמן הייתה שהוא המשיך עם אותו הרכב בידיוק, אותם שחקנים שקירטעו לאורך כל הסיבוב השלישי. בכל-מקרה, אם מסתכלים על הסיבוב השני דווקא, אז שיחקנו בקריית-אליעזר לא רע בכלל, ולך תדע מה היה קורה ללא השער של ארבייטמן שהיה מנבדל ברור. גוטמן הכין את הפועל למשחק בצורה נהדרת, לא ראיתי את הפועל משחקת עם כזה שקט וביטחון בשלבים מסויימים של המשחק, מאז תחילת העשור(אולי רק במשחק ההוא שקייסי גנב לנו את הניצחון ברגע האחרון).

נערך לאחרונה ב: ‏10/10/09
  12. מכבי.קריית גת Member

מה שמוביל אותנו למטה זה קודם כל ובעיקר המאמן לא יכול להיות ששחקן כמו רוברטו קולאוטי משחק בכל משחק בליגה הגרמנית ולא מזומן או לא פותח בהרכב של הנבחרת ולעומת זאת עומר גולן (אני מניח שאתה יודע למי כרטיס השחקן שלו שייך ולמי הוא מקורב) פותח כל משחק בהרכב למרות שהוא אפילו לא בסגל של קבוצה אלמונית בליגה הבלגית.
    גם בעידן של ברקוביץ רביבו וחזן לא עלינו לשום טורניר רשמי אבל אנשים נהנו לבוא למשחקים של הנבחרת וה-12 אלף שיהיו מחר באיצטדיון ר"ג אומרים הכל וזה כולל עוד את ה-6000 כרטיסים שההתאחדות חילקה אנשים מצביעים ברגליים ואם עובדות אי אפשר להתווכח.
    בספורט התוצאה חשובה נכון ,אבל לא הכי חשובה חשוב שתיהיה דרך שאנשים יבואו יהנו לא רוצה לראות ששחקן לא משחק בקבוצה שלו ורק בגלל שהוא מקורב לבנאדם זה או אחר הוא משחק בנבחרת ובגלל זה אני רוצה את אייל ברקוביץ אני בטוח שהוא לא יתן שיתערבו לו ובמידה וכן יום למחרת הוא יניח את המפתחות וילך הביתה.

13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה שהוא מסוגל לריב עם כולם זאת כבר בעיה. לא בגלל שאלת ה"מי יהיה בנבחרת ומי לא", אלא איך זה ייראה. והשאלה היא לא רק אם שחקנים יסתדרו עם ברקוביץ', אלא אם ברקוביץ' יסתדר עם עצמו. למישהו יש כוח לסצינות דרמה קווין קבועות של הליכה לדבר עם תנינים?

האמת היא שכאשר רואים את כל האנשים שרוצים את ברקוביץ' כמאמן הנבחרת, אפשר לומר בשקט שלאוהדים האלו מגיעה הנבחרת הזאת. כרגיל, מחפשים את הזבנג וגמרנו, את הפיתרון המהיר, את ה"יאללה חגיגה", במקום את העבודה הרצינית והסיזיפית שתצריך סבלנות, אבל תביא לתוצאות.

14. Hapoel B"s Member

עוד שם פונטציאלי-ישמע קצת מוזר אבל-גיא לוי.

מאמן שהביא את הנבחרת הצעירה ליורו מבחינתי זה לא סתם מאמן,ולמרות מה שקרה איתו בב"ש אני מאוד מחזיק ממנו.

מה שכן,אני כמעט בטוח שתוצואות ממנו לא רואים מהר,אבל אם רוצים לבנות פה משהו טוב אז אפשר לקחת אותו בחשבון.

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. אני בעד מאמן זר. ביליץ' הוא מועמד מושלם.
    אחד שיבוא לכאן בלי פוליטיקה, בלי משקעי עבר, בלי רשימה של שחקנים שהוא לא יזמין בגלל שלא מסרו לו פס בזמן שהוא שיחק איתם או כאלה שלא פתחו אצלו בהרכב כשהוא אימן באחת מהקבוצות בארץ.
    לא אהבתי את המלחמות האישיות של קשטן הטורניר עם קטן, דוידוביץ' ובלילי בדיוק כמו שלא אהבתי את המלחמה של גרנט בזמנו עם שחקנים כמו אואט.

2. אלי גוטמן? אני מאוד מסכים עם "אפי 19". לא יודע למה איגור בא אליו בטענות, הרבה מהדברים שאפי אמר נכונים.
    אני חושב שמצד אחד גוטמן הוא מהמאמנים הטובים בארץ. מבחינת כדורגל הגנתי הוא אולי הטוב ביותר.
    מהצד השני, הוא לא נחשב בעיני מאמן טוב. הוא שקרן, מניפולטיבי, ובעיקר לא מקצוען. לא פעם ולא פעמיים הוא הביא זרים כדי לגזור קופון. הוא תמיד משאיר אחריו מועדון הרוס ויותר מכל הוא מאוד מקובע, קשה לו מאוד לבנות קבוצה תוקפת וקשה לו מאוד מבחינה טקטית לעשות שינוים בקבוצה תוך כדי משחק (המשחק מול חיפה בקריית אליעזר שנה שעברה היה דוגמא בולטת).

3. אייל ברקוביץ'? אם לא מאמן זר הוא בהחלט אופציה טובה.
    למה? כי לפעמים יש אנשים שמבינים את המשחק בצורה גאונית. כזה היה איל ברקוביץ' כששיחק.
    לא חושב שיש עוד ישראלי בהיסטוריה (אולי חוץ מבניון) שהבין את המשחק בצורה כל כך גבוהה.
    נבחרת, בניגוד לקבוצה, נפגשת לעיתים רחוקות מאוד ולכן ההשפעה של המאמן מבחינה פסיכולוגית וניהול שחקנים היא לא כמו ניהול קבוצה בחיי היום יום אלא פחותה בהרבה.
    לכן יתכן שברקוביץ' יתאים.
    אם גם כמאמן הוא מבין את המשחק כמו שהבין אותו כשהיה שחקן, אז הנבחרת תהיה הצלחה.
    אם לא? קצת פלפל ועניין שמאוד חסרים בנבחרת הגוועת שלנו.