קופה אמריקה - הדיון המוקדם

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏12/11/10.

1. itay7 Member

אורוגוואי הייתה המתנגדת המובילה לשינוי, יחד עם פראגוואי. בוליביה וונצואלה אשמות.
    אני לא ממש מבין למה הן התנגדו לשינוי, אלא אם זה כדי ליצור מסורת מסויימת. 

נערך לאחרונה ב: ‏25/11/10
  2. benos Member

מה השינוי שרצו לעשות לא הבנתי, שינוי בלוח המשחקים או שינוי בפורמט עצמו?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/11/10
  3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בלוח המשחקים, שנשאר כמו שהיה עם חלונות במקום ברזיל.

אגב עידן, אם אני לא טועה פיפ"א עוד לא סגרה את עניין החלוקת נציגות בהקשר של הקונמבול. ככה שלא הייתי ממהר לחגוג 5.5 דרא"מ במונדיאל...

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

זה כמעט סגור, קראתי אתמול. זה לפחות מה שפירסמו בקולומביה. לא נראה לי שישנו את זה ואני מאמין שנראה 6 נציגות בברזיל. אגב, לא שזה חדש אבל זה יהיה שיא הביזיון אם בסוף לא יאשרו 4.5 מקומות לדרום אמריקה לאור ההצלחה המסחררת במונדיאל האחרון וזה לא מעניין אותי שיש אפשרות שיותר מ-50% מהמדינות ביבשת יעפילו למונדיאל. דרא"מ הרוויחה את זה ביושר, בניגוד לאפריקה (6 נציגות ורק עולה אחת לשלב השני) ואסיה (2 נציגות מתוך 4).

נערך לאחרונה ב: ‏26/11/10
  5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הנציגים של הקונמבול מסרו שזה כמעט סגור אכן, אבל פיפ"א עדיין לא התכנסה בנושא ככה שהייתי מחכה לפני פתיחת השמפניות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

סגן נשיא הקונמבול, "איים" היום באלגנטיות לגבי שיתופן של מכסיקו ויפן בקופה אמריקה, אם יחליטו לשלוח את הסגלים המשניים שלהם לטורניר. לא ברור אם זה ישפיע על הטורניר הנוכחי, אבל הוא אמר שאם הם ישלחו סגלים משניים בגלל עומס (גם טורנירי הקונפדרציות שלהם אמורים להערך פחות או יותר באותו זמן מה שייצור עומס), הקונמבול ישקלו בעתיד אם בכלל להזמין את הנבחרות הללו.

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

חוץ מהמגרשים בסלטה, סן חואן, סנטה פה ופלטה שאר האיצטדיונים פשוט זוועה...

לא מבין למה לא הכניסו את האיצטדיון של אינפנדיינטה ושל בוקה (אז מה אם היה 3 בבואנוס איירוס עדיף 3 איכותיים מ-3 זבלים). לדעתי גם המונומנטל מיותר, למרות שהוא הכי גדול בארגנטינה...והוא נחשב לאיצטדיון "הלאומי" יכלו לטעמי להשתמש בו רק במשחק הפתיחה ובגמר או רק בגמר וזהו

8. benos Member

המגרש של בוקה לא פחות מחורבן מהמונומנטאל, אם אתה מכניס את האיצטדיון של בוקה לקטגורייה של ראויים לארח אז תצטרך להכניס עוד הרבה אחרים.

9. cazzo Il Capocuoco

כנראה לא התמזל לעומר להריח את השתן המפורסם של הבומבונרה.

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני מניח שאתה מדבר מהכרות עם המתקנים עומר, לא? מדהים הנחרצות בה אתה קובע דברים על סמך...על סמך מה בעצם?

בחירה מצויינת של אצטדיונים לדעתי, הכדורגל בארגנטינה הוא לא רק של הפורטניוס עם כל הכבוד ל"גרינגו" התורן פה (במובן של זר, שאיננו בקיא במתקנים והפוליטיקה שם), וחלק מסוים מהפורטניוס שם... אמנם המגרש בחוחוי יכול להיות בעייתי, מה גם שבכל מקרה ישחקו בסלטה הלא רחוקה מדי, אבל יש להם עוד זמן לסדר אותו וגם אם לא זה עדיף על פני עוד מגרש בבואנוס איירס או סנטה פה לדעתי. מלבד אלו, המתקנים בהחלט ראויים כל אחד עם היתרונות והחסרונות שלו.

מצחיק גם שהאלטרנטיבות שלך זה המגרש של בוקה, שבוקה מחפשים כבר שנים דרך לשפצו, או המגרש של אינדפנדיינטה שמסיבות פוליטיות של נשיא המועדון נפתח כשהוא לא מוכן מהרבה בחינות וסובל מכמה בעיות קשות (בעיקר ביציע האורחת). באיזור בואנוס איירס יש אפילו אופציות טובות יותר מהזוית בה אתה מסתכל על הדברים, אבל לשם שינוי ב-AFA עשו החלטה טובה בתור ההתאחדות שמייצגת את ארגנטינה ולא את הפורטניוס+סנטה פה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx .

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/11/10
  11. cazzo Il Capocuoco

אגב יפן תשחק בגביע אסיה בינואר שיתקיים בדוחה והסביבה (לא כמו במקרה של קופה אמריקה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx 2011) נגד הנבחרות הערביות של ירדן, סוריה וערב הסעודית. יפן תרצה להחזיר לעצמה את התואר ולזכות בו פעם רביעית אחרי שעירק לקחה את הגביע לפני 3 שנים.

הבעיה הגדולה היא מכסיקו, גביע הזהב מתחיל ב5 ביוני ומסתיים לאחר שלושה שבועות. כבר ב4 ביולי היא צריכה להתצייב באיצטדיון החדש של סן חואן (בי-סנטנאריו) ולשחק מול צ'ילה.

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

יש קצת מתח בשנתיים האחרונות במשולש היחסים של הקונמבול, קונקקף וההתאחדות המקסיקנית, שלכל אחת יש תלונות או דרישות כלפי כל אחת אחרת מהמשולש הזה. אבל קשה לי להאמין שברמה של הקופה אמריקה יהיה שינוי במעמדה של מקסיקו, גם לאחר שתגיע עם סגל "חלקי".

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא קשור לקופה ישירות, אבל כן לכלל היבשת ומכאן בחרתי בנושא זה:

בבחירת היוקרתית של אל פאיס האורוגוואי לשחקן השנה ביבשת, זכה אנדרס דאלסאנדרו לראשונה בתואר. חמום המוח הקטן עשה זאת בעיקר בזכות יכולתו בחצי הראשון של השנה, שהוביל את אינטרנאסיונאל לזכייה בליברטאדורס. דאלסאנדרו זכה בפער משמעותי לפני חואן סבאסטיאן ורון, שפספס הזדמנות להשוות את ההשג של טבס, ולזכות בפעם השלישית ברציפות. ניימאר ודאריו קונקה הגיעו טיפה מאחור.

התוצאות המלאות של המשאל:

http://www.elpais.com.uy/MostrarImagen.asp...n/10/160919.Xxx

יותר בתחתית הרשימה, יש כמה שמות שדורשים הסבר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

14. cazzo Il Capocuoco

מי הם (עיתונאים?) המצביעים במשאל הזה? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אכן, עיתונאים מרחבי היבשת.