קופה אמריקה סנטנאריו -צ'ילה שוב זוכה; מסי מודיע על פרישה מהנבחרת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏30/5/16.

1. ManUnd Member

לזוז הצידה ולפנות את הבמה?למי בדיוק?
    איזה שחקן בארגנטינה מדגדג את רמת היכולות שלו?

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לקרוא את ההיסטריה פה בפורום וברחבי הרשת ופשוט לא להאמין. פתאום מסי לא שחקן, פתאום היגוואין אפס, פתאום די מריה לא צריך לשחק, טאטה לא מאמן...אין על הפרשנים בדיעבד. אני קונה שלושה גמרים ברציפות. ארגנטינה על שני מאמניה (הטובים יש לציין) הוציאה מעצמה את המכסימום ולא הפסידה באף גמר. היא אולי פחות הרשימה במהלך המונדיאל אבל הפסידה רק בהארכה לנבחרת גרמנית מצויינת; נתנה טורניר קופה טוב אשתקד והפסידה רק בפנדלים למארחת (אני הייתי בטוח שצ'ילה עם הביתית תגמור את הסיפור לפני הפנדלים) ואולי "התקלה" הכי גדולה קרתה שלשום, כשהנבחרת הכי טובה בטורניר לא היתה צריכה להגיע לפנדלים מול אותה צ'ילה שפשוט שינתה פאזה מהנבחרת שגימגמה בבתים. אז נכון, זה לא נגמר בתארים, אבל מה לעזאזל אתם רוצים? אני האחרון שיגן על ארגנטינה אבל חוץ מחוסר מזל אני לא רואה כאן מה לא בסדר. הגמר היחידי שארגנטינה לטעמי הייתה פייבוריטית היה שלשום. היא עשתה את המכסימום וגם להפיל את התיק רק על לאו או רק על היגוואין זה לא יותר מהזיה. ומסי לא יפרוש, הוא ייקח קצת זמן לעצמו ויחזור עם מאמן חדש. צאו מזה כבר.

nanana, Abu George, gilad16 ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  3. Raulito Madridista

אבל למה אם הדעה שלי היא הפוכה משלך אז 'אני מחפש כותרות'? לא ברחתי לרגע או הכחשתי את האמוציות של מסי, ככה זה צריך להיות לפחות לדעתי. אני מעולם לא אמרתי שלא אכפת לו מהנבחרת. יחד עם זאת בתור שחקן ענק שעבר דבר או שניים בכדורגל וגם סיפור הקריירה שלו לא קל - כל נושא הורמון הגדילה למשל - הוא היה חייב להיות שקול ומתון יותר אחרי הגמר, לא להגיד 'זה לא בשבילי', הוא מהווה מודל לחיקוי ומושא להערצה למיליונים ברחבי העולם ובטח בארגנטינה. הוא בסה"כ בן 29 ויש לו לפחות עוד טורניר גדול אחוד לתת לנבחרת, הייתי מבין יותר אם זה היה קורה אחרי המונדיאל ברוסיה. לא מכניס כאן שום השוואה לכריסטיאנו מבחינת האופי או מראדונה, מדבר על מסי בלבד. אף-אחד לא חושב שהוא הבעיה בנבחרת אבל בוא נגיד את האמת - במשחקי הגמר הוא לא מספיק טוב. יש למסי גולים בטריליון גמרי גביע המלך בספרד, במשחקי סופר-קופה וגם פעמיים בגמר ליגת האלופות כשבגמר נגד יובה הוא בישל לדעתי ושיחק טוב. בגמרים עם ארגנטינה אין לו. הוא עדיין הסקורר מס' 1 כנראה בכדורגל, לא רוצה להשוות עם כריסטיאנו, ומצפים ממנו לכבוש.
    היגואין רשם עונת שיא בנאפולי וגם אשתקד היה מצוין אבל כן, הוא קורס במאני-טיים. ועדיין הוא ממש לא הסיפור כאן. מסי תמיד יהיה הסיפור. כמו שאם בנזמה יחמיץ שלושה מצבים של מאה אחוז בריאל מדריד וכריסטיאנו יחמיץ פנדל או רק מצב אחד - העיניים יביטו על כריסטיאנו. זה המצב.

4. Civil Anti Madridista

בוודאי שאין, אבל זאת לא הנקודה.
    שחקן ברמותו ובגילו לא יפרוש מהנבחרת סתם ככה, ולכן אני לא רואה בזה "בריחה או חוסר אחריות" כמו שנכתב כאן, אלה בדיוק ההפך.

גם לדעתי זה רחוק מלהיות משחקו האחרון בנבחרת, הוא יצא לתקופת התרעננות ויחזור.
    מה שכן - ארגנטינה תצטרך להזרים דם חדש במיוחד בחלק הקדמי שלה, ולהתמודד עם הבוקר שאחרי מסצ'ראנו.

5. gilad16 Member

גם מסצ'ראנו לא יפרוש לדעתי, יש פה מחאה נגד ההתאחדות והם יחזרו.
    אבל מתי שיגיע הבוקר אחרי בונים יותר מדי על קרנוויטר שעוד לא הצדיק את החולצה.

6. Civil Anti Madridista

מה הקשר לעזאזל מודל חיקוי? לא חסרות דוגמאות בעולם מצד שחקנים ומאמנים שלוקחים אחריות וזזים הצידה? וכן, גם אם אין לו מחליף.
    מבחינתך אתה רואה בזה "חוסר אחריות" לקום וללכת, אני רואה בזה בדיוק ההפך - לקיחת אחריות כמו קפטן אמיתי.

אין לי בעיה עם הביקורת כלפי מסי, מסכים איתך לגמרי שהעיניים עליו כי זו הנבחרת שלו - ועדיין זה לא אומר שלא מגיע להיגוואין שיחתכו אותו.
    באשר ליכולת שלו - כמו שטענתי כבר קודם זה היה הטורניר הטוב ביותר שלו במדי הנבחרת עד היום, 5 שערים ועוד 4 בישולים ב5 משחקים סה"כ.

7. Raulito Madridista

אתה אומר שהוא צריך קצת הפסקה מהנבחרת ואני מסכים איתך, אפשר היה לעשות את זה בצורה פחות דרמטית. גם אני מאמין שהוא ישחק במונדיאל ברוסיה אז יהיה בסה"כ בן 31. הבכי והאמוציות - אני מאלה שהכי מתחברים לזה ששחקנים לוקחים ללב, זה נהדר בעיניי. אני לא מסכים עם הודעת הפרישה, ממש לא. זה כנראה היה הטורניר הכי טוב שלו בנבחרת, ועדיין זה לא משנה את העובדה לגבי משחק הגמר שהוא החשוב ביותר או ברבים משחקי הגמר. לצורך העניין מסי גם במונדיאל 2014 בו הפתיחה הייתה נהדרת - לא הבקיע במשחקי ההכרעה. די-מאריה כבש את השער החשוב והדרמטי ההוא נגד שוויץ ודווקא היגואין כבש שער מהיר נגד בלגיה בשלב רבע הגמר. נגד הולנד המשחק הוכרע בפנדלים ומסי שבעט ראשון גם הבקיע. יש לי ביקורת על מסי גם על הגמר נגד גרמניה, במשחק כזה אין מצב ששחקן משחק בהליכה וזה לא חשוב מה קורה בברצלונה, זה אירוע גדול של פעם במי יודע כמה זמן עבור נבחרת, והיריבה היא לא חטאפה, אבל זה לטחון מים מה גם שעברו שנתיים מאז.
    אפשר להשמיץ את היגואין עד מחר ואני מסכים איתך, גם לי זה חורה בתור אחד שמחבב אותו הרבה יותר ממך, הרי הוא שיחק בריאל מדריד ועשה עונה גדולה בנאפולי וכמעט הוביל אותה לאליפות. אבל שוב, הוא לא הסיפור כאן והציפיות ממנו לא היו כה גבוהות מעולם. בטוח שאם היית שואל גם את אוהדי נאפולי מי צריך לכבוש בגמר נגד צ'ילה - כולם היו אומרים שמסי צריך לכבוש.

כן, אני בהחלט רואה בזה בריחה כשלא נוח ויותר כיף לשחק בברצלונה שהיא כל-כך גדולה גם בגלל מסי עצמו, אין ספק שקל לשחק לצידו. אתה לא רואה את הדברים ככה וזה טבעי כי אתה מאוד אוהב אותו או לא משנה למה. בכל-מקרה הדעה שלי לגיטימית לחלוטין וזכותינו לא להסכים.

8. Civil Anti Madridista

אני ממש לא חושב שהוא צריך לקחת הפסקה מהנבחרת, אני אמרתי שאם אני נכנס לראש שלו ומנסה לפרש את הנסיבות שהביאו אותו לצאת לתקשורת בהודעת פרישה מיד לאחר המשחק - אני יכול להבין את המקום שממנו הוא מדבר. ארגנטינה הגיעה לשלושה גמרים רצופים, לא זכו בכלום, והוא מרגיש שהאחריות היא בראש ובראשונה עליו ולכן הוא החליט לזז הצידה. בעיניי זה ההפך הגמור מבריחה, ואפילו הוכחה חותכת לקפטן אמיתי שיודע לקחת אחריות ולא מתבייש להודות שאולי הוא הבעיה בכל הסיפור.

באשר ליכולות שלו - אם אתה שופט את מסי בחומרה רק על סמך משחקי הגמר ומתעלם מהדרך שמובילה אליו, אז אתה גם אמור לתת להיגוואין בראש.
    בשלושת הגמרים האחרונים הגיוואין החמיץ שלושה מצבים של שער בטוח + החמצת פנדל בגמר הקופה 2015 (לינקים בעמוד הקודם)

מסי היה טוב בגמר האחרון (בכלל טורניר פנטסטי שלו), הוא זה שהוביל לכך שהצ'יליאנים יישארו בעשרה שחקנים כבר מהדקה ה33, ומי שצפה במשחק ראה שלא היה לו עם מי לשחק בהתקפה. בארסה בכלל לא רלוונטית בסיפור, הוא בעצמו דיבר בכנות ואמר שהיה מוותר על הכל לטובת תואר עם ארגנטינה.

נערך לאחרונה ב: ‏28/6/16
  9. doundoun Member

48 שעות אחרי ההודעה של מסי יש לי רק דבר אחד לומר , אני מרגיש בר מזל שזכיתי לראות את הגאון
    הקטן והאדיר הזה משחק גם אם היה מפסיד כל גמר שהגיע אליו ואותם דברים אמורים גם לגבי מארדונה
    ופלה , זה סוג השחקנים שבגללם גם אם שלפוחית השתן שלך עומדת להתפוצץ עדיין לא תזוז מהמסך
    וכל הניתוחים הפסיכולוגיים/פילוסופיים לא ממש מזיזים לי את הביצה.

10. Raulito Madridista

דור הופמן מישראל היום הוא אוהד ארגנטינה ידוע ובכתבה שלו אחרי המשחק הרשה לעצמו לשלב דעה אישית. הנה החלק הרלוונטי:

http://www.israelhayom.co.il/sites/default/files/u1053/New_05393692.Xxx

"לסיום, בנימה אישית: מסי הוא השחקן האהוב עלי, לצד דייגו ארמנדו מראדונה. תמיד הגנתי עליו והאמנתי שהוא הראוי ביותר לתפוס את מקומו של הגדול מכולם. כשלא רץ, הסברתי שהוא מספיק טוב בהליכה. כשנראה אדיש וחסר חשק, טענתי שזה האופי שלו על המגרש. היום, לעומת זאת, קשה לי להגן עליו למרות שאני מבין את ההחלטה שלו. הרי לא ייתכן שבגיל 29 הוא ירים ידיים ויוותר על החלום הגדול שלו ושל מולדתו. לא מתקבל על הדעת שהפנומן הזה יסיים את הקריירה הבינלאומית שלו כגיבור טרגי ועם תווית של לוזר.
    חשוב לי להדגיש, שבעיניי המורשת שהשאיר ממש לא הופכת אותו ללוזר, אלא להפך. איתו ארגנטינה הגיעה לארבעה גמרים, ובלעדיו ספק אם תגיע לרבע הגמר. עם זאת, לוזר לא נמדד רק בתוצאות. לוזר הוא אחד שמוותר, נשבר ולא נלחם כל עוד רגליו מסוגלות לסחוב אותו. אז לאו, קח את הזמן להירגע ותחזור ב־2018. גם אם תיכשל שוב, לפחות תדע שניסית, וזה ווינר".

- תתנו להיגואין בראש, אין בעיה, זה מגיע לו. אבל גם מסי לא היה מספיק טוב במשחקי הגמר והציפיות מהם שונות לחלוטין.

11. EO11 בפה אליל היכל התהילה

מסי בשבילי שם את עצמו באופן סופי ברמה יוצאת דופן משאר שחקני העבר לאור ההתבטאות הכל כך אנושית מצד אחד אבל כל כך נדירה מצד שני, ההודאה הכל כך אמיתית וכואבת בכישלון. יש לידו שחקנים אדירים, שגם בלעדיו יכולים לזכות בכל תואר והם אשמים לא פחות ממנו ברצף הפסדי הגמר, אבל הוא לקח הכל עליו. זה מבחינתי הדבר שהכי הפוך מלוזר בעולם. אני בחיים לא הייתי אוהד עצום שלו ובחיים לא ליקקתי לו בסגנון "וואו הוא כל כך צנוע ושקט ובלה בלה בלה", אבל ביומיים האחרונים הוא תפס מקום אמיתי בלב שלי כספורטאי עילאי ויחיד במינו. ד"א, מסי הוא ווינר ענק שרק בגלל העובדה שהוא רגיל להצליח ככל הנראה הכישלון קשה לו פי כמה מאשר אחרים, לא יודע איך אפשר לערער על זה.

אני גם חושב שהפעם הוא גם קנה את הארגנטינאים שסלדו ממנו (לדעתי זה מיעוט, אבל עדיין). הכאב היה כל כך אמיתי בשבילו שרק אידיוט חסר קשר למציאות יגיד שהבן אדם מרוכז יותר בבארסה מאשר בארגנטינה, וכולם הבינו שהוא "אחד משלהם". הוא אמנם לא השאיר חותם שציפו ממנו להשאיר, ואפשר לומר שכבר היה צריך להשאיר, אבל עכשיו יש לו תמיכה אמיתית מכולם.

וברור שהוא יחזור.

Civil אוהב/ת את זה.
  12. Civil Anti Madridista

13. Raulito Madridista

http://images.wcdn.co.il/2177256-18.Xxx?crop=w635

ליאו, תחזור
    . בארגנטינה החלו לעשות הכל כדי לשכנע את מסי לחזור בו מהפרישה בנבחרת. הלילה (בין שבת לראשון) האוהדים החליטו לצאת לרחובות. מאוד אוהדים הקיפו את האובליסקו - אחד המונומנטים המפורסמים בבואנוס איירס - וקראו בשמו של הכוכב: "ליאו, בבקשה אל תלך", "מסי, תחזור אלינו". את האירוע קידמו האוהדים דרך הפייסבוק: "ביום שבת כולנו נגיע ל'אל אובליסקו' כדי להפגין תמיכה ולהראות את תקוותנו שמסי ימשיך ללבוש את החולצה של ארגנטינה. קדימה מסי, אל תוותר עלינו!". גם נשיא ארגנטינה, מאוריסיו מאקרי, וכן אחד מכוכבי העבר הגדולים של ארגנטינה, דייגו מראדונה, הגיעו למפגן התמיכה, במטרה לשנות את דעתו של מסי. "עבורי מסי הוא ווינר", אמר מראדונה לאחר ההודעה הדרמטית והוסיף: "אבל הגיע הזמן שהקמפיינים כדי להשאיר אותו יפסיקו. אני חושב שצריך לתת לו לנוח אחרי הקופה. המצב כרגע הוא שמסי בחר לא לשחק עבור הנבחרת, ואם הוא לא ישנה את דעתו אז בנבחרת יצטרכו להציג צוות אחר עם רעיונות חדשים כדי לשמור על התחרותיות בסגל".