קטעי קוד

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Alan Smith, ‏28/10/05.

1. Barcik Member

אוקיי, עזוב את כל המונחים הטכניים, נדבר בתיאוריה.

תחשוב שיש אובייקט כלשהו. בכל אובייקט כזה, יש שתי פיסות מידע. הראשונה היא ערך כלשהו (data), ואין לה חשיבות למבנה הכללי. השנייה מכילה כתובת (מצביע) לאובייקט נוסף מאותו הסוג (כלומר, גם הוא מכיל ערך ומצביע). כל אובייקט כזה מהווה חוליה. לכן, אם יש לך חוליה ביד, בעזרת המצביע שלה אתה יכול לדעת מה החוליה שבאה אחריה בסדר. כלומר, אתה מסתכל בתא הכתובת של החולייה שלך, ובכתובת זו מוצא את החוליה הבאה בתור. במקרה הספציפי שלנו של מחשב, זה אומר שאין כל חשיבות באיזה תא בדיוק בזכרון תוחזק החולייה הבאה. זה יכול להיות בתא 3259329, או בתא 299159935. העיקר זה שיש לך לשם מצביע בחוליה שלך, ולכן אתה יכול לעבור לחוליה הבאה. כמובן, ברגע שעברת לחוליה הבאה, אתה יכול לחזור על התהליך, ולעבור לחוליה אחריה בעזרת המצביע שלה. וכך הלאה, עד שאתה מגיע למצביע אשר הכתובת שהוא מורה עליה הוא NULL (זהו ה- anchor שלימדו אותך). ברגע שהגעת למצב כזה, אתה יודע שהגעת לסוף השרשרת.
    מובן יותר?

2. Melixon 15 Member

אם אני ימחוק מהרשימה הזאת דברים..
    חלק מהע"מ ששיניתי ימחק או שהע"מ יתחיל להשתגע ולשמוע אבי ביטר?

3. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם אתה תמחוק לא יקרה כלום, כי אי אפשר סתם ככה לשנות אתרים. אתה צריך או לשמור את העמוד במחשב שלך כHTML, לפתוח את אותו העמוד ששמרת, ואז אפשר לשנות ולראות מה קורה, או שתיהיה לך גישה לדף הראשי של איסוקר (אפשר לבקש בצורה יפה מאבי, אבל אני בספק אם יתנו לך), ולשנות שם.
    מקווה שיצא ברור

4. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוריס, תודה, אתה פשוט מלך. יש לי עוד כמה שאלות :

1) תוכל לתת לי דוגמא לתוכנית (כאילו אני לא מבקש שתרשום תוכנית, אלגוריתם מסוים) שיש בה צורך מיוחד בשרשרת חוליות? אני פשוט רוצה להבין בשביל מה צריך את זה, נניח למה בתוכנית א' צריך את זה ובתוכנית ב' לא צריך.
    2) האם תוכל להסביר בבקשה גם על רשימה?

נ.ב אלן סמית', אין דבר כזה קטעי קוד יפים. זו עבודת השטן.

נערך לאחרונה ב: ‏30/10/05
  5. Barcik Member

היתרון בשרשרת חוליות (שמבחינתי, זה אותו הדבר כמו רשימה), הוא שאין לה הגבלת אורך. שום דבר לא מפריע לך להוסיף עוד חוליות. למעשה, כל מה שאתה צריך זה שינוי של המצביע בחוליה הקודמת. לכן, אתה יכול להחזיק בה כל כמות איברים שאתה מעוניין בה. לעומת, נניח, מערך, שהוא מבנה בעל גודל שרירותי אשר מוגדר מראש. לכן, אתה תשתמש ברשימה במקרים בהם אתה לא יודע מה כמות האיברים שתצטרך לאכסן, או לפחות גודל מקסימלי כלשהו.

6. The koko Member

אני לומד שפת C ואני די בטוח שעוד כמה פה יודעים

בקיצור,נתקעתי בשני תרגילים ואני יודה למי שיעזור לי פה לפתח את התוכנית בשפת C.
    1)מהירות הנסיעה במותרת בכביש מהיר היא 55 קמ"ש לפחות ו100 קמ"ש לכל היותר.פתח ויישם אלגוריתם שהקלט שלו הוא מהירות נסיעה של מכונית והפלט שלו הוא הודעה האם נהג המכונית חרג מגבולות המהירות המותרת.
    2)פתח ויישם אלגוריתם שהקלט שלו הוא מס' שלם חיובי קטן מ100 והפלט שלו הוא המילה "בום" אם המס' הנתון מתחלק ב 7 או כולל את הספרה 7.

7. Barcik Member

void speed(int v) {

if ((v >= 55) && (v <= 100) printf("Within speed limits"); else
    printf("not withing speed limits");
    }

void seven (int num) {

if (v % 7 == 0) printf("BOOM");
    }

There you go.

8. The koko Member

אווו תבורך http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx
    למרות שאני דיי בטוח שבשני חסר משהו,נראה לי v%10==7,כי ביקשו גם מספר המכיל 7 בתוכו

נערך לאחרונה ב: ‏7/11/05
  9. Melixon 15 Member

אני בשוק שאני מבין את זה..
    במקרה רגיל מישהו בטח עובר פה וחושב שכולם פה פסיכים

10. Barcik Member

כן, פספסתי את הקטע הזה. בכל מקרה, זה קצת יותר מסובך, אני אכתוב כשיהיה לי זמן.

11. The koko Member

לא צריך,כבר הסתדרתי.
    תודה בכל מקרה...