קלאוסורה 2016 -מקסיקו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Pachuceño, ‏24/7/15.

1. Pachuceño Member

הבטחתי ואני מקיים. כולם מוזמנים לקרוא על רפא מארקז ועל איזה שחקן יכול להיכנס לנעליים שלו. @Roma צדק, ודייגו רייס אכן אחד מהמועמדים:

Franco ו-Roma אוהבים את זה.
  2. jimenez Member

כמה טוב שאתה קיים, אתה נכס לפורום הזה */aaa021

3. Pachuceño Member

מוצ'יסימאס גראסיאס!

4. Pachuceño Member

5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

כן, אנחנו מאבדים שחקנים חשובים לקראת הליברטאדורס כמוהו וכמו צ'ארה (אין לי מושג למה המאמן של מונטריי לא נתן לא צ'אנס, פשוט שחקן אדיר). גם מחייה לטעמי פיספוס של מונטריי, אבל רווח שלנו. דווקא הפלייאוף לא היה מי יודע מה עבור אוסקר, אבל אין ספק שיש לו פוטנציאל להיות בלם טוב מאוד.

6. Pachuceño Member

צ'ארה עבר עכשיו לדוראדוס אם אני לא טועה. מעניין מאוד אם הוא יצליח שם. יש שם המון לחץ במאבק ההישרדות. לא יהיה לסינלואה קל. במיוחד לאור ההתחזקות (על הנייר) של צ'יבאס.

7. Pachuceño Member

טיגרס החליטה להצעיר את הסגל והביאה שני שחקני רכש מבטיחים ביותר:

החלוץ הפאראגוואי פרננדו פרננדס מגואראני, שהבקיע 67 שערים ב-97 משחקים, והיה מלך השערים בליגה הפרגוואית בשתי העונות האחרונות. מעניין איך הוא ישתלב בחוד שכולל את רפאל סוביס ואת אנדרה-פייר ז'יניאק.
    השחקן השני הוא לוקאס זלאריאן שהגיע מבלגרנו. דיברתי עם דור הופמן עליו הוא אמר לי שזה אחד הכשרונות הגדולים בארגנטינה. מספר 10 קלאסי עם טכניקה עילאית.

הנה וידאו עם ביצועיו. מסתמן רכש מאוד מבטיח של טיגרס:

8. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

עומר גונזלס, בלם נבחרת ארה״ב, עבר מל.א. גלאקסי לפאצ׳וקה והוצג כדארת׳ ויידר.
    עד כמה שאני זוכר, הוא היה אחד משחקני ההגנה הטובים בMLS בשנים האחרונות, אבל בפעם היחידה שהוא ניסה את מזלו מחוץ לארה״ב, לפני שלוש או ארבע שנים, הוא עבר בהשאלה לחצי עונה לנירנברג ובאימון הראשון שלו קרע את הרצועה הצולבת.

אגב, הליגה המקסיקנית נחשבת לליגת הטובה ביבשת אמריקה או שהתואר הולך לברזילאית/ארגנטינאית?

9. Pachuceño Member

לפאצ'וקה יש התקפה מצויינת שכוללת את הירבינג לוזאנו, אריאל נאולפאן, פרנקו חארה, רובן בוטה ועוד כמה והיא מתשחק בסגנון מאוד התקפי בהתאם לסגנון שמטמיע דייגו אלונסו (שבעצמו היה חלוץ). הבעיה האמיתית של הקבוצה היא שבפועל לא הייתה לה הגנה והתוצאות במשחקים שהיא הייתה שותפה להם היו בהתאם. המון שערים לטובת וכנגד הקבוצה. עכשיו המועדון הביא רכש הגנתי (3 בלמים ומגן ימני) וגם קשר אחורי. בדיוק מה שהקבוצה הייתה צריכה. הקלאוסורה הולכת להיות מעניינת מאוד מבחינת המועדון. אם שחקני ההגנה החדשים יתאקלו בצורה טובה, פאצ'וקה אמורה לדבר חזק בטורניר הקרוב.

לגבי הליגה הטובה ביבשת, מבחינה כלכלית מקסיקו היא הראשונה ללא מתחרים (כולל ה MLS).
    ברמה המקצועית אני אומר שהיא צמודה לברזילאית והארגנטינאית, אבל אני לא אובייקטיבי כמובן.

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני מסכים לגבי הכלכלית, המון כסף יש בליגה הזו. מצד שני, ואני אולי אפתיע כאן אבל לדעתי הקולומביאנית צמודה לברזילאית (לא מחשיב כרגע את מכסיקו כי היא מהצפון) ואפילו נישלה את הארגנטינאית כבכירה. הרמה היתה מאוד גבוהה בשנה האחרונה, רמה שאני לא זוכר הרבה זמן. אפשר להוסיף את הזכייה של סנטה פה בסודאמריקנה ובכללי לציין את 2015 כשנה טובה לקולומביאנים. מה שכן, וכאן לצערי זה המינוס, שחקנים עוזבים את הליגה ועוברים למכסיקו לא בשביל להתקדם מקצועית אלא כדי להרוויח סכומים כפולים ומשולשים. קשה להאשים אותם.

אגב, מונטריי ביצעו את הרכישה הכי טובה שלהם כשהאריכו את החוזה של קארדונה ב-5 שנים תמורת סכום כסף יפה שהקולומביאני ישלשל לכיסו. סה"כ החלטה טובה של אדווין. היו לו הצעות מאירופה אבל במכסיקו הוא כבר כוכב והמשכורת מאוד גבוהה. הוא גם מוזמן בקביעות לנבחרת, אז למה לקחת עכשיו סיכונים?

נערך לאחרונה ב: ‏23/12/15
  11. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

שמועות חזקות מקשרות את אמריקה עם לא פחות ולא יותר, רדאמל פאלקאו. אחרי הכישלון הטוטאלי שלו באנגליה, כבר לא אכפת לי איפה יחזור לשחק, רק שיחזור כבר.

12. Pachuceño Member

החלטה נבונה של קרדונה. הוא צריך מאחוריו שחקן קישור שישמש "כגרזן". כיום מונטריי התקפית מאוד, אבל היא חשופה מבחינה הגנתית. גם העובדה שסזאר מונטס הבלם צעיר מאוד וחסר ניסיון עומדת בעוכריה, אבל זה המחיר והוא ישתלם למועדון בהמשך.

לגבי הליגה הקולומביאנית, היא ספקית כשרונות אדירה לליגה במקסיקו. אפילו כתבתי על כך פוסט קצר לפני שנה:

| Taco De Hummus

למרות שהשנה חזרו יותר למודל הארגנטינאי, וגם אקוואדור הוא יעד נוסף שממנו מגיעים שחקנים.

בנוגע לפלקאו: נשמע לי מופרך, לאמריקה יש המון שחקני חוד וחלוץ זה הדבר האחרון שהמועדון צריך. אם דריו בנדטו יעבור לחו"ל (קשרו אותו לבוקה ולקבוצות באיטליה) אז זה יותר הגיוני. וגם אם יחתום באמריקה, אין סיכוי שהוא ירוויח קרוב בכלל למה שהוא מרוויח באירופה.

13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני חושב שלטובתו של פאלקאו, הוא כרגע צריך להתרכז בלחזור לכושר ולא בכמה ירוויח. ברור שהוא לא יכול לקבל אפילו לא סכומים קרובים, מצד שני הוא כרגע גם לא שווה אותם. אולי עדיף לו כמו במקרה פאבון], לחזור ליבשת הלטינית, לקבל דקות ולהחזיר לעצמו את הביטחון שאבד לו.

14. Pachuceño Member

עד שפלקאו יגיע, חלוץ קולומביאני אחר שדווקא כן נמצא בליגה, התראיין למנהלת הליגה. @idans10 ידעת שאחד המוגדלים לחיקוי של פרננדו אוריבה הוא ויקטר אריסטזבאל?

הנה הראיון:

idans10 אוהב/ת את זה.
  15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני לא יודע בדיוק איך מודדים איכות של ליגה אחת לאחת, אבל כל אלו שמורידים מאיכות הארגנטינאית צריכים לזכור את רצף הזכיות הבינ"ל ואת זה ששחקני ליגה סבירים בארגנטינה מככבים בליגות הבכירות האחרות באמריקה (להוציא את הברזילאית באמת). הארגנטינאית אולי לא עשירה ואולי לא "מהנה" לצופה הנייטרלי הממוצע, אבל מבחינת איכות השחקנים ועוצמת הקבוצות היא לא ירדה יותר מדי כנראה. סתם נק' למחשבה. בהקשר של המקסיקנית, כסף או לא כסף, זו בהחלט ליגה מהמהנות שיש לצפייה!

בעמוד הקודם מישהו כתב על ירידה בכמות המקסיקנים באירופה, יכול להיות שפה ושם יש ירידה בין עונה אחת לאחרת, אבל המגמה הכללית היא צמיחה גדולה של מס' המקסיקנים באירופה. שחקן כמו מרקו פאביאן שהוזכר לפני כמה תגובות, לפני עשור ככל הנראה בכלל לא היה יוצא ממקסיקו. וכך עוד הרבה אחרים.

אם לחזור לנושא הקודם ולעשות חיבור, בין הסיבות שמקסיקו לא יצואנית שחקנים ענקית כמו מדינות כדורגל אחרות בגודל שלה, זה שהליגה באמת טובה וגם נותנת תנאים טובים. זה בין הסיבות, יש עוד דברים שקשורים לתרבות וכו'...

שחקן מאוד מוכשר, אבל יכול להיות שהמקסיקנים נופלים פה, שוב, עם הייפ מוגזם סביב שחקן ארגנטינאי מוכשר אבל לא מהדרג הראשון של הכישרונות. האמת, שכעיקרון מבחינת הסגנון אמור להיות לו אפילו קל יותר לבלוט במקסיקו, אז אולי אני טועה, אבל להערכתי לא מדובר בכישרון שאפילו קרוב לזה של ה-10 האחרון שיצא מבלגראנו והצליח (אל מודו ואסקס שכבר שיחק בנבחרת איטליה) למרות שההייפ סביב ואסקס היה פחות גדול.