קלאסיקות לליל קיץ חם

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Obafemi, ‏10/7/11.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחקים קלאסיים של אייאקס...:

קרויף בוגד באייאקס, מצטרף לפיינורד, אבל באמסטרדם אייאקס משפילה את מספר 14 האגדי

משחק ראשון בגמר גביע אופ"א 1992, אייאקס עם שני שערי חוץ...

ליגת האלופות 1995, אייאקס אלופת אירופה, אבל זה היה המשחק הכי גדול בעונה הזאת!
    להשפיל 5-2 את ביירן מינכן, זה קורה פעם בחיים...

הצגה בלתי נשכחת בבירנביאו, שריאל יודו לשופט הלמוט קרוג הגרמני...הנקמה של הספרדים כבר הושגה העונה האחרונה, אבל המשחק הזה לדעתי ייחשב לאחד הטובים בהיסטוריה של אייאקס

אייאקס אלופה וריצ'רד ויטשחה משפיל עוד יותר את פיינורד...

לזכות בדאבל וגם להשפיל את פ.ס.וו!

אחרי שנים של הפסדים צורבים ומעצבנים, אייאקס מביסה את פ.ס.וו ועוד בחוץ!

ברור שיש עוד, אבל זה רק קצה המזלג... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

2. Doritoz FCBJ - RMCF

מישהו יכול לעזור לי איך לעשות שיראו את הסרטונים ולא להיכנס לקישור?
    זה לא מצליח לי גם כשאני לוחץ על ה-YOUTUBE
    --------------------------------------------------------------------------
    הזיכרון שלי ממש קצר ככה שאני מביא משחקים מהשנים האחרונות.

אם כבר הזכרת את היורו האחרון שהיה ללא ספק הטורניר הכי מהנה בשנים האחרונות. אני חייב להזכיר את המשחק של טורקיה נגד קרואטיה.
    טורקיה הייתה הקבוצה שהכי נהנתי לצפות בה בטורניר אחרי ספרד שבה תמכתי.
    תוך דקה, אכזבה משער של קרואטיה בהארכה הפכה לשמחה משער שוויון אדיר בהתקפה שאחרי שהביאה לפנדלים שזה תמיד מעניין וגם לניצחון של טורקיה. כל זה היה כמובן לפני העניין עם המשט, יכולתי להרשות לעצמי לשמוח מניצחון שלהם... אני לא זוכר איך היה הכדורגל, אבל מבחינת דרמה, זה ניצח.
    תקציר :
    [
    באותו טורניר היה את החצי גמר של ספרד מול רוסיה, משחק גם שזכור לי. אחרי הניצחון ברבע גמר של רוסיה על הולנד שמעתי הרבה דיבורים על זה שרוסיה "תקרע" את ספרד וכל מיני זלזולים.
    התוצאה - מחצית שניה אדירה של ספרד ושלוש בראש של רוסיה. LIKE!
    זה התקציר הכי מוצלח שמצאתי :
    [
    משחק אחרון של נבחרות. מונדיאל 2006 חצי גמר - גרמניה נגד איטליה. אין מה להגיד, שני שערים בהארכה של איטליה בדקות האחרונות. היה שווה לחכות 120 דק'. גרוסו עם שער אדיר ואז...אני לא אשכח את הצרחות של רמי וייץ אחרי השער השני של דל פיירו.... זה למה המשחק הזה חקוק לי בזיכרון.
    [
    משחק אחד בקבוצות, דווקא של קבוצה שאני לא אוהד, מילאן.
    רבע גמר הצ'מפיונס 2005/06, מילאן נגד ליון. המשחק במצב של 1-1, מה שמעלה את ליון. עד שהגיעה הדקה ה-89.
    [

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/11
  3. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

עוד קלאסיקה מהטרבל בכיכובם של יורק, קול וריבאלדו:

4. אלי מתחן Member

המשחק כדורגל הכי גדול שיצא לי לראות. תעיד על כך העובדה שאפילו לקבל שער שיוויון דקה 90 לא ממש ביאס אותי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏11/7/11
  5. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

אינדפנדיינטה 1-1 בוקה ג'וניורס

אינדפנדיינטה 0-4 ראסינג קלוב

6. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

עוד ממתק מעונת הטרבל, משחק גביע הידוע בכינוי "החזרה הגנרלית".

אחד המשחקים הגדולים מליגת האלופות, לצערי מצאתי רק גרסה עם מוזיקה טורקית ברקע.

אחד הדרבים האחרונים במיין רואד.

7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לא ראיתי יותר מדי משחקים בליגת האלופות לדורותיה, אבל זה היה אחד המשחקים שאני לעולם לא אשכח וגם המשחק שהכי נהניתי בו במסגרת האירופאית. שלושער מדהים של הפנומן הקולומביאני, טינו אספרייה.

8. Mellow29 Kopite

איזה דיון הבאתם פה, כל הכבוד. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

Obafemi - באמת צדקת. השידור הזה של רוסיה נגד הולנד היה ענק. איך השדרן משתגע עם כל הפצצה מרחוק של קולודין. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx
    הנה עוד פנינה שלו, ובאמת שהשניות הראשונות של הוידיאו הם priceless...

חסר לי המשחק הדרמטי של טורקיה נגד קרואטיה מאותו יורו, מצאתי לצערי רק את שני הגולים בדקה האחרונה של ההארכה אבל לא פנדלים באיכות טובה.

ביקשתם לא משהו חרוש, אבל חיפשתי לא מעט את המשחק עם הילוכים חוזרים מלאים ובשידור נורמלי, בלי כל מיני מוזיקות מעפנות שהשתילו חבר'ה. אז הנה זה מגיע,

ליברפול - מילאן 25.5.2005 איסטנבול, 3 חלקים:
    מחצית ראשונה - תקציר
    מחצית שנייה - תקציר
    הארכה + פנדלים + הנפה

נערך לאחרונה ב: ‏11/7/11
  9. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

חייב להודות שראיתי את זה שוב אבל בכל זאת תשתדלו להימנע ממשחקים נטחנים מהסוג הזה.

חוזרים למסלול:

משחק הפתיחה הכי פתוח ומהנה בתולדות המונדיאלים (התקציר עצמו מגיע אחרי 2:30 דקות בערך)

10. ArsenalFan Member

אהבתי במיוחד את הבחירה בהולנד-ארגנטינה 98', כמה לא מפתיע. השער הגדול ביותר בקריירה של דניס, בוודאי הגדול ביותר שאני זוכר שצפיתי בו. התכוונתי לשים את זה וגם את ה-5:2 המדהים של איאקס מחצי גמר האלופות ב-95', אבל אני לא מופתע ששי ההולנדי הקדים אותי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

אני חייב גם קצת ארסנל. אי אפשר בלי... לצערי לא מצאתי לזה יותר מדי עדויות ביוטיוב, אבל אני אזכיר את זה בכל זאת: חצי גמר גביע אירופה למחזיקות גביע ב-1995 הפגיש את ארסנל עם סמפדוריה. אנחנו הגענו כמחזיקי התואר האירופי לחצי הגמר בעמדת נחיתות די ברורה מול סמפדוריה עטורת הכוכבים, כולל שמות גדולים כמו רוברטו מנצ'יני, אטילו לומבארדו, ולדימיר יוגוביץ' וגם דיוויד פלאט עוד היה שם, רק כמה חודשים לפני שעבר לארסנל. מבחינתנו זו הייתה העונה החלשה ביותר מזה שנים ובמהלכה ג'ורג' גרהאם פוטר בגלל פרשת ה-bungs... היינו עם מנג'ר זמני עד תום העונה (העוזר סטיוארט יוסטון) והסיכויים לא היו ממש לטובתנו. במשחק הראשון בהייבורי ניצחנו 3:2 וההכרעה עברה לגנואה. הדקות האחרונות של המשחק היו מטורפות - סמפ כבשה פעמיים בדקות האחרונות ועלתה ל-3:1 ו-5:4 בסיכום הכללי, אבל סטפן שוורץ השוודי הבקיע בבעיטה שטוחה וחדה ממש בתוספת הזמן ושלח את שתי הקבוצות להארכה ולפנדלים - שבסופם ניצחנו 3:2 ועלינו לגמר בפריז. עליו כבר לא מדברים. לפחות לא אני!
    הנה השערים מהמשחק בגנואה. אני מתנצל שזה כ"כ קצר, אבל זו לפחות טעימה לכל מי שלא זוכר או מכיר:

המשחק השני הוא קצת יותר חדש, אותו אני מניח שאנשים זוכרים קצת יותר. ארסנל אירחה באוגוסט 2004 את מידלסברו במשחק הבית הראשון של אותה עונה, במטרה להשוות את שיא המשחקים ללא הפסד בכדורגל האנגלי. היה לי העונג להיות באותו יום בהייבורי, למרות שבדקה ה-60 זה לא ממש נראה כמו עונג גדול, כשלהמן אכל בננה מוזרה מקדרו ופיגרנו 3:1. אבל אז הגיעו עשר דקות מגן עדן, בהשראת הגדול מכולם דניס ברגקאמפ והילד הצעיר ססק פברגאס, שבהן חזרנו ל-4:3 מדהים. הדובדבן היה השער שהשלים את המהפך מרגל רייס, שניות אחרי השוויון - הרגע הגדול ביותר שלו בקריירה באנגליה. הייבורי התפוצץ באותו רגע כפי שלא התפוצץ מעולם, ואת זה לא רק אני אומר, אלא אנשים עם קילומטרז' הרבה יותר רציני משלי. המשחק הכי גדול שנכחתי בו בלייב. בסוף השוונו את השיא ושלושה ימים לאחר מכן, הוא גם נשבר (גם במשחק הזה הייתי).

השער של רייס:

Stand up for the champions.

תקציר המשחק:
    http://www.dailymotion.com/video/xjhgaj_ar...ighlights_sport

11. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

שלב הנוקאאוט של ליגת האלופות. צ'לסי מארחת את ברצלונה בסטמפורד ברידג'. הכחולים מתפוצצים עם 3-0 ובאותם רגעים נראה כאילו שום דבר לא יעצור אותה בדרך לשלב הבא, אבל איכשהו בסופו של דבר ברצלונה היא זאת שעולה לאחר דרמה גדולה.

לא, לא מדובר בצ'לסי של מוריניו, ולא תמצאו שחקנים כמו דאף ורונאלדיניו ברשימת הכובשים: ליגת האלופות 1999/2000 - צ'לסי מארחת את ברצלונה במשחק הראשון של רבע הגמר, עולה ליתרון 3-0, ברצלונה מצליחה רק לצמק. הנה השערים מתקופה מקסימה של צ'לסי טרום עידן אברמוביץ':

כן, אי אפשר לעשות פה אמבד, אבל פשוט כנסו לכל אחד מהשערים על מנת לראות.

12. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אחד המשחקים ההזויים. הייתי בחו"ל באותו יום ולמדתי על התוצאה רק בעיתון למחרת, כמובן הייתי בטוח שמדובר בטעות דפוס...

13. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

משחק רבע הגמר הבלתי נשכח בין מילאן לאייאקס בעונת הזכייה ב2003, היה במשחק הזה הכל, קצב, דרמה, יהירות מצד ההולנדים שבזמנו נחשבו לקבוצה עתירת כישרון אבל מעט מאוד יצא מהקבוצה הנהדרת הזאת שנלחמה ונתנה פייט אבל משחק טוב של מילאן (קצת פחות של ההגנה) עשה את שלו והשער הזה של פיפו או של תומאסון, תלוי איזה אוהד מילאן אתם שואלים הוא אחד השערים שזכורים אצלי מאז בזיכרון.

לא נוסטלגי כל כך (עדיין) אבל אם נתתם פה דוגמאות מיורו 08 אז לדעתי יש מקום גדול מאוד למשחק הענק הזה, יש הרבה שמתווכחים על איכות הטורניר הזה אבל אף אחד לא יכול להישאר אדיש לאחד ממשחקי הנבחרות הגדולים ביותר שהיו בשנים האחרונות. אחד המשחקים המאושרים ביותר בחיי.

*אורי תודה שהזכרת לי את המשחק הזה בין בארסה למילאן, בהחלט אחד המשחקים ההזויים, אני מסתכל על זה שוב ולא מצליח להבין איך שתי בעיטות דרדלה של אלברטיני הגדול נכנסו, פרנצ'סקו קוקו, חוזה מארי... :aaarofl:

14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לאוהדי מילאן...גמר האלופות 1994.
    קרויף וסטויצ'קוב מדברים כל השבוע שמילאן לא יודעים לשחק כדורגל התקפי. התוצאה בקליפ:

משחק גומלין בלתי נשכח. מילאן מנצחת בבית 4-1 את דפור לה קורוניה, אבל מקבלת בגומלין בראש.(הרוסונרי כן מחמיצים כמה הזדמנויות גדולות).

15. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

שי לא חווית את זה אבל משחק הגומלין מלבד היותו אחד הרגעים הקשים אצל כל אוהד מילאן היווה את אחד מרגעי השפל של ערוץ הספורט ונדב יעקובי. אחד השידורים הכי ביזיוניים וחד צדדים שראיתי אי פעם משדר כלשהוא. בושה שזה עבר בצורה כל כך חלקה את השידור הפרו דפורטיבו שלו. בזמן ההוא מילאן שיחקה את הכדורגל הכי יפה באירופה וזה פשוט מדהים איך הגענו להדחה ההיא.