ראניירי- נעשה לו עוול?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י לירן, ‏4/4/04.

1. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

Arsenalfan אל תשכח גם את דניס וויז http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx
    אבל הקבוצה הגזענית של לונדון ואנגליה זאת מילוול (שוב דיס וויז).

2. burning soil Member

אני מדבר על צ'לסי כקבוצה,פשוט התנהלות לא מכובדת גם של פיטר
    קניון.

3. Mighty-Whites Member

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/l/e/e/d/s/1/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200404091756103082/200404251835011323/100420-5.Xxx

קודם כל בן אדם-ראניירי

לקלאודיו ראניירי נעשה עוול בלתי רגיל,זובור ממש.גם אם מר אברמוביץ' והחבר פיטר קניון חושבים מאמן אחר,יש צורה ודרך לעשות דברים.קיימת תחושה שמר' אברמוביץ' עדיין לא הפנים לחלוטין את תרבות הכדורגל באנגליה על משמעויותיה,היבטיה (תרבותיים בין היתר),והשלכותיה השונות,ואם כך הם פני הדברים,צריך לעזור לו לעשות כן.צריך להסיר את הכובע בפני ראניירי על ההתנהלות השקטה,הרגועה והיעילה שלו כשמסביב נחיל הצרעות הזה משתולל ללא רסן.לא מגיעה לראניירי הנהלה כזאת.אגב אם מזכירים עוולות,אז ההנהלה הקודמת של לידס ראויה להכנס לרשימה המפוקפקת הזאת בזכות "הבעת התודה" שלהם לדייויד אוליר'י שהחזיר אותם לקידמת הבימה האירופית אחרי שלושה עשורים כמעט.אוליר'י,שחלק לא מבוטל מזמנו הפרטי וממרצו באלנד רואד הופנה אל מחוץ למגרש ואל בין כותלי בית המשפט בניסיון להוציא מהבוץ את הכוכבים השיכורים והאלימים שלו,עובדה שפגעה קשות במוטיבציה ובאנרגיה שלו ובסופו של דבר בקבוצה כולה,היה בלי צל של ספק המאמן הטוב ביותר באלנד רואד מאז ימי דון ריבי.אל הפסגות אותן הביא את לידס,יקח שנים לטפס בחזרה,ולידס היתה היום במקום אחר,טוב בהרבה אם היו מוחלים שם על כבודם ומחזירים את אוליר'י,אהוב הקהל,השחקנים,ובעל יכולת פנומנלית לבנות תלכיד שהולך איתו באש ובמים לפסגות על חדשות,קסומות,פסגות שמעטים המאמנים בפרמייר שהגיעו אליהן,ובתקופה קצרה כ"כ.אברמוביץ' הולך לעשות אולי את הטעות הגדולה ביותר שלו מאז הגיע לברידג'.עונה נוספת עם הג'נטלמן האיטלקי החמוד הזה תבהיר בצורה נחרצת בהרבה לאן נושבת הרוח.

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/l/e/e/d/s/1/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200404091756103082/200404251833461787/94242-5.Xxx

רומן רוסי בהמשכים.אברמוביץ'.

נערך לאחרונה ב: ‏25/4/04
  4. KirkH Member

נתחיל דווקא מהסוף, מהשורה התחתונה - כמה שזה לא פוליטקלי קורקט בימים אלו, קלאודיו ראניירי הוא כישלון חרוץ, לאורך ולרוחב התקופה שלו בצ'לסי, וגם העפלה לחצי גמר האלופות לא תמחק את זה. הדיבורים על עוול בכלל מגוכחים.

תיצמדו לעובדות. אף גורם בהנהלת צ'לסי, גם לא הזוטר ביותר, מעולם, אבל מעולם, לא ניהל מו"מ רשמי עם אריקסון. אז מה כל הרעש - אהה כן, הסאן מפציץ כותרות... יופי. אז אני בטוח שאריקסון שמח מאוד כי זה הוסיף לו עוד כמה אפסים למשכורת בחוזה החדש של נבחרת אנגליה.
    פיטר קניון ניהל פגישה עסקית אחת ויחידה עם אריקסון, והמועד שלה נבחר בקפידה. מתי? אחרי שהעונה נגמרה. מי אמר שהעונה נגמרה? אווו, קלאודיו ראנירי!!! אחרי ההפסד לגאנרס בגשר ראניירי בירך את ארסנל על הזכיה באליפות, אם אין על מה להילחם למה לא לנצל את הזמן להתכונן לעונה הבאה???

יש כמה דברים שאנשים נוטים לשכוח או להתעלם מהם במכוון. כולם מדברים על הצלחה גדולה של ראניירי ושהשאלה הנשאלת היא איזו הצלחה??? כשצ'לסי נפרדה מג'נלוקה ויאלי 5 משחקים לתוך העונה (למרות שלא הפסיד באף אחד מהם) זה היה מסר חד וברו לשחקנים ולקהל - אנחנו רוצים יותר.
    אז הביאו את ראניירי. ואולי תתפלאו לשמוע אבל על ההישגים הבולטים של צ'לסי בעשור האחרון חתום אותו ג'נלוקה ויאלי, לא חברו הליצן מפירנצה. ויאלי הוביל את צ'לסי למקום השלישי בליגה, ראניירי אולי, גם זה לא בטוח, יעפיל על ההישג הזה רק אחרי ששילשלו לו לכיס מעל 100 מיליון פאונד. וזה בכלל בלי להזכיר את גביע אירופה למחזיקות רבע גמר הצ'מפיונס והגביעים באנגליה.
    מי שטוען שצ'לסי משחקת בעידן ראניירי כדורגל יותר יפה ואטרקטיבי מאשר זה ששיחקו הקבוצות של ויאלי, יש לי איתו ויכוח מאוד גדול, אבל כאן נכנס עניין של טעם אישי אז נעזוב את זה.

ראניירי קיבל את תפקיד המנג'ר כדי לקדם את צ'לסי, לדעתי, עם הכסף של אברמוביץ' וגם בתקופה שקדמה לו, ראניירי לא הצליח לעשות את זה. ובגלל זה, ורק בגלל זה לא מגיע לו לקבל את המינוי גם לשנה הבאה.
    תארים באים והולכים מאוד בקלות, הקבוצה נשארת, צ'לסי לא השתנתה בצורה מהותית, בטח לו בצורה שמחייבת את המשך עבודתו של הליצן.

נערך לאחרונה ב: ‏7/4/04
  5. ArsenalFan Member

אוי נו באמת, פיטר קניון היה זה שהדליף לעיתון את הפגישה עם אריקסון כדי לפגוע במעמדו של ראניירי, אתה יוצא עוד להגנתו? הרי זה היה ברור כשמש שאת ראניירי הוא לא רוצה יותר.

אז קלאודיו ראניירי אמר שהעונה גמורה. והוא התכוון לזה? עזוב דיבורים, תסתכל על המעשים. מאז הוא הצליח בגדול לשקם את צ'לסי למרות שני הפסדים לנו תוך שבוע, ותראה איפה צ'לסי היום. כמה רחוקה היום צ'לסי מאליפות? בטח שיותר קרובה אליה משהיא הייתה בתקופת ויאלי, בה- עם כל הכבוד לגעגועים לימים ההם- עדיין לא דיגדגתם את ארסנל, ובסופו של דבר גם לא חזרתם לצ'מפיונס ליג עד השנה.

ההשוואה עם הכסף היא באמת לא רלוונטית. אפשר לחשוב שלויאלי התקמצנו בכסף להעברות. רחמנות עליו. צ'לסי בימי ויאלי הייתה יותר ממה שהיא היום קבוצה שהתבססה כולה על רכש- גם שעשה חוליט וגם שעשה ויאלי בעצמו, זה לא שונה מראניירי! אדרבא, במהלך השנים שלו בצ'לסי ראניירי הביא רכש טוב בהרבה, שהאוהדים מזדהים איתו יותר, ובתנאים קשים הרבה יותר מבחינה כלכלית- ואלו השחקנים שעושים את צ'לסי! לא מוטו, קרספו ודאף עושים את צ'לסי של השנה שקרובה לאליפות יותר מתמיד ואתה יודע את זה. תראה את פרנק למפארד- הוא האיש היחיד שהאמין בשחקן הזה שכולם נהנו לתייג כאוברייטד, ותראה מה יצא ממנו- השחקן הכי בולט של צ'לסי כבר שנתיים. הוא זה שקידם באמת את ג'ון טרי, הוא עשה את קארלו קודיצ'יני, הוא הביא את וויליאם גאלאס, הוא עשה מגודיונסון אחד מהחלוצים הטובים הפרמייר ליג. הבסיס של צ'לסי הוא הבסיס שנשאר, לא הרכש שהפיל עליו הבוס הגדול עם המנטליות הבזבזנית.

ובכל הקשור לקידום הקבוצה על המגרש, מעבר לכך שראניירי הטביע בקבוצה את היסודות של סדר, הנעת כדור וארגון- משהו שויאלי עשה הרבה פחות, תראה את ההבדל: צ'לסי הגיעה לרבע גמר ליגת האלופות לפני 4 שנים וחטפה חמישייה בברצלונה. אתמול צ'לסי הגיעה למגרש של היריבה הכי גדולה שלה וניצחה באופן די משכנע, וזרקה אותה מכל המדרגות. הנה הדרך שבה ראניירי הקפיץ מדרגה את צ'לסי. אם תזכו באליפות בעוד חודש (תסריט לא עד כדי כך דמיוני פתאום, בלשון המעטה), גם אז הוא לא יקפיץ את צ'לסי מדרגה?

6. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים עם עדי בכל מילה.
    אחת ההוכחות הכי בולטות שאנחנו מקבלים העונה מריאל מדריד הוא שרכש לא לוקח אליפות. בכלל, תסתכל על ליגת האלופות השנה - אלה לא השמות של השחקנים לוקחים, אלא הקבוצות. אתה מבין? לדפורטיבו לה קורוניה, שהיחיד שאפשר להגדיר שם כסטאר או חואן קארלוס ואלרון, שחקן מדהים אבל עדיין לא סופרסטאר בקנה מידה עולמי, עולה למגרש מול בופון, תוראם, נדבד, זמברוטה וטרזגה ובלי שום נקיפות מצפון מגלגלת אותה מכל המדרגות. פורטו, (להלן "הקבוצה של פוסטיגה"), עולה עם שמות די אלמוניים אבל עם גביע אופ"א הצנוע, שאם יונייטד הבכיינית הייתה משתתפת בו היא בטח הייתה חותמת על ויתור בדומה למה שעשתה עם הגביע האנגלי, את אותה יונייטד של רייאן גיגס, כריסטיאנו רונאלדו ורוד ואן ניסטלרוי (שמתי לב שדי קשה למצוא סטארים ביונייטד) ופשוט מוחצת אותה!
    מה שאני מנסה להראות לך מאוד פשוט - ראניירי יצר שלד הגון למדי בצ'לסי - יש להם שני בלמים פנטסטיים, כשהמחיר שעלו לקבוצה (המחיר של גאלאס בעצם) מסתכם בקרוב לשני מיליון פאונד. עם סכום כזה רומאן אברמוביץ' יורד עם הזבל. הוא הביא את למפארד והאסלביינק שהם רכש מאוד בעייתי והפך אותם לסולידיים, ויש לכם כיום שוער שעצם העובדה שזו העמדה ביחידה שלא מפטפטים עליה מראה לך כמה הוא קנה את מקומו.
    ראניירי יצר שלד מצויין, והשנה הוא היה צריך לשים בשר ודם מסביב לשלד הזה. הוא עשה רכש טוב מאוד לדעתי - הביא את גלן ג'ונסון במחיר שנראה לי בזמנו מוגזם אבל הבחור הוא מגן ימני מצויין. הוא הביא את ויין ברידג' ובאותה הזדמנות נתן איתו את לה-סו המזדקן שיפסיק לבכות לו על זה שאין לו מקום בהרכב. מוטו וקרספו עושים עבודה טובה בחוד ויוצרים עומק. המקום היחיד שאולי הוא נפל בו קצת זה הקישור, עם ורון וג'רמי הגמלוניים, ג'ו קול, סקוט פארקר וקלוד מקללה שלא השתלבו, אבל מעבר לכך הוא בנה סגל לכמה שנים, ומעבר לכך - קבוצה בריטית שהקהל יכול להזדהות איתה, לא עוד מאורת איטלקים שרוצים לנסות משהו חדש או חור לזרוק בו צרפתים והולנדים שגמרו את הסוס, והפעם היחידה שתראה אותם עושים משהו בסטמפורד ברידג' זה להצטלם עם החולצה הדנדשה.
    אסור לקבוצה הזו להיכנס לפזיזות שהכניס איתו אברמוביץ'. קבוצה שלוקחת אליפות זה לא תהליך שמגיע בן עונה, זה תהליך מורכב שלוקח זמן. ראניירי לדעתי, עם הלב הרחב והאהבה לקבוצה בהחלט מסוגל לעושת את זה.

7. Dennis Member

בהחלט עוול מה שנעשה לראניירי.
    מאז תחילת העונה מדברים על החלפתו בלא שום קשר לתוצאות של צ'לסי.
    אברמוביץ' כנראה חושב שצריך להחליף הכל - גם את מה שטוב.
    הוא כבר הוכיח שהוא לא מדבר רק על שחקנים - הביא את פיטר קניון ממנצ'סטר יונייטד.
    אתמול העפילה צ'לסי לחצי גמר ליגת האלופות לראשונה בהיסטוריה וגם לאחר הנצחון וההישג עדיין מדברים על החלפתו של ראניירי. לצערי הרב העפלתה של צ'לסי באה על חשבון ארסנל http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

השחקנים שהובאו העונה לא עושים עלי רושם. השחקנים האלו הם דרג ב', שחקנים בעלי שם אך לא שם מספיק בשביל התעניינות של ריאל מדריד. בעיקר הצחיקה אותי רכישתו של אלכסיי סמרטין מבורדו לאחר ההאשמות כלפי אברמוביץ' שהוא אינו משתמש בכספו על מנת לקדם את הכדורגל של מולדתו. מה עשה הגאון - רכש שחקן רוסי מצליח גם ככה והשאיל אותו מיד לפורטסמות' שכרגע נאבקת נגד הירידה למרות שלמשך מספר ימים הוליכה את הטבלה בתחילת העונה. סמרטין היה הרכש השמיני של אברמוביץ' והיה החמישי מתוך השמונה שמתופקד בקישור. הוא הושאל יומיים לאחר שנרכש (בתקופה שפורטסמות' הוליכה את הטבלה).

ראניירי צריך להשאר - הוא מאמן טוב ואין צורך להחליף גם אותו. סמרטין לדעתי לא ישחק ולו דקה אחת בצ'לסי, כאשר יחזור הוא יושאל שוב לאותה קבוצה או קבוצה אחרת.

8. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

עשו לו עוול ענקי! צלבו אותו בכל יום ראשון, בכל עיתון בכל מקום, פיטרו אותו לפני המחזור הראשון, ואתם יודעים מה? אולי באמת יפטרו אותו, אבל אני מאחל לו שיביא לצ'לסי את ליגת האלופות, וישאיר את העיתונאים בשקט וגם את רומן, שיניח לו לנפשו כי הוא ימצא את המקום שלו במקום אחר, ויצליח ויחזיר לכל המקטלגים...ראניירי מאמן נהדר, רק הרפוטיישן שהוציאו לו שווה לחרא.

9. KirkH Member

נתחיל דווקא עם העניין של רכש. כולם מהללים את ראניירי על רכש מעולה ויצירת שלד. אז רק לידע כללי, האסלביינק, אידור גודיונסן, קרלו קודוצ'יני וגם מאריו מלכיוט, כולם ללא יוצא מהכלל, שחקנים שהביא ג'נלוקה ויאלי.

שלא תבינו לא נכון, זה לא שאני מתגעגע לויאלי, אבל לדעתי, ראניירי לא מספק את הסחורה, ולכן אין לו מקום בגשר. ראניירי לא היה משהו בתחום הרכש לפני עידן הצאר עם ההבאה של פטי וזנדן והוא גם לא משהו בעידן המזומנים שהנחית כשלונות צורמים כמו ורון.

הלאה, התקשורת ואריקסון. שוב, נא להיצמד לעובדות. כשקניון קיבל אישור להיכנס להנהלת צ'לסי, ההודעה הראשונה שהוא שיחרר אמרה: "יש לנו מאמן, קוראים לו קלאודיו, אנחנו מאמינים בו". זו היא הגירסה הרשמית של הנהלת צ'לסי (לדעתי זה בא יום או יומיים אחרי ההפסד המחפיר בבית לליברפול), ככה שזה לא נכון שקניון לא גיבה את הליצן. העונה הזו לדעתי (וגם לדעתו של ראניירי אגב) גמורה. הפער הוא לא ארבע, הוא שבע. וזה שנפגשו עם אריקסון? סוו וואט? מה הייתה ההודעה שצ'לסי שיחררה אחרי הפגישה? אריקסון יחתום תוך שבוע על חוזה חדש בנבחרת אנגליה. אז תעשו לי טובה ואל תקשקשו בשכל.
    תיכף תגידו לי גם שרונאלדו לא התאמץ נגד מונאקו כי הוא לא רצה לפגוש את קבוצתו בעונה הבאה. שמועות זה דבר שאנשי מקצוע לומדים להתעלם מהם. ואם הם מתייחסים לדברים כאלה, זו בעיה שלהם.

ראניירי קידם את צ'לסי במובן מסויים, אבל, הוא לא קידם את צ'לסי מספיק. אני אישית מאוד מאוד בספק אם יש לו את היכולת לקחת את צ'לסי מדרגה אחת קדימה. ולכן אני לא רוצה שהוא ישאר. הוא בנה קבוצות גדולות בולנסיה ובפיורנטינה, אבל מי שהביא לקבוצות האלה את פריצת הדרך הגדולה היו המאמנים שהחליפו אותו בתפקיד.

וזה בלי לגעת אפילו טיפה בכך שצ'לסי לא נראתה טוב כל העונה, ואני מדבר על טוב ברמה של אליפות, טוב ברמה של התמודדות שווה מול הקבוצות הגדולות אני מדבר על טוב ברמה של עליונות מול קבוצות מרכז טבלה(לא מול וולבס ולסטר).
    ראניירי צריך לעוף כי הוא איבד את האליפות בעצמו. אם זו שיטת הרוטציה העלובה ובעיקר אם זו העובדה שניל סאליוואן איבד במו זוג ידיו השמאליות את האליפות והגביע כשעל הספסל מתייבש מארקו אמברוסיו.

10. רפאל Member

לצ'לסי היה גרעין אוהדים קשה רק בתחילת שנות ה80 ואחר כך זה נעלם ואם כבר דוקא האוהדים של טוטנהאם הכי קשים בלונדון אחרי מילוול

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז ככה, העונה של צ'לסי לא גמורה.
    פרגי, בעונה המעולה של ניוקסאל כשהיא הייתה בדרך לאליפות, אמר באמצע העונה שאין סיכוי שהיא תאבד את האליפות, ושהעונה של יוניטד נגמרה.
    זכור לך מה היה בסוף השנה?
    היוניטד דרסה כל מה שזז ולקחה את האליפות מניוקסאל.
    כששאלו את השחקנים בסוף השנה מה גרם להם לעשות קאמבק כל כך אדיר, אתה יודע מה הם ענו?
    האמונה המתמשכת של פרגי שזה לא גמור עד שזה לא גמור באופן רשמי.
    אז נכון, לתיקשורת פרגי אמר שהעונה גמורה, אבל במציאות, הוא המשיך לומר שוב ושוב לשחקנים שאפשר לעשות את זה.
    אני לא אומר שצ'לסי תקח אליפות, אבל אני אומר(ומי שבעולם הכדורגל צריך לדעת את זה) שלא כל מה שאומרים לתיקשורת הוא בהכרח נכון.
    אין לי ספק שראנירי אמר לשחקנים שלו לפני המפגש בליגת האלופות מול ארסנל שהם יכולים לעבור, אין לי ספק שבאימון אחרי אותו משחק הוא אמר להם שאפשר גם לקחת אליפות.
    לפטור את אברומביץ' וקניון מהדיבורים על מאמן חדש בגלל אימרה זו או אחרת של ראניירי, זאת תמימות דעים, לשחק אותה ראש קטן.

ושוב, קירק, בקשר לפגישה עם אריקסון, אל תהיה לי תמים.
    הם דיברו עם אריקסון על החלפת ראניירי.
    זה שאחרי זה יצאה הודעה שאריקסון חתם בנבחרת, זה מהסיבה הפשוטה, אריקסון רוצה להנות משתי העולמות.
    הוא רוצה גם לנסות ולהצליח עם אנגליה ביורו(ואין לי ספק שעם היורו היה עוד שנתיים והמונדיאל עוד ארבע שנים, כלומר היו לו שנתיים לחכות לטורניר הבא הוא היה חותם בצ'לסי)וגם רוצה לאמן את צ'לסי.
    ואין לי ספק שעם אנגליה תכשל ביורו והוא יפוטר, הוא יאמן את צ'לסי.
    אתה מזכיר לי את אוהדי סכנין במקרה של לימה - בית"ר.
    מהו מקרה לימה - בית"ר?
    נערכה פגישה, במלון בירושלים, בין גבריאל לימה(שחקנה של סכניין) לנציגי בית"ר, לימה אגב, גר בחיפה.
    סכניין כעסו וקנסו את לימה, לימה טען שהוא במקרה נתקל באנשי בית"ר ושזה לא היה מתוכנן.
    אוהדי סכניין קיבלו את הגירסא של לימה.
    אבל אף אחד לא יכל להסביר לי, איך לימה שגר בחיפה, הגיע בטעות למלון בירושלים.
    וזה אותו מקרה כאן.
    זה שאתה מנסה לתרץ את זה באימרות אלו ואחרות של ראנירי, או אולי להניח שהם נפגשו בטעות כמו במקרה לימה ולא דיברו על משרת האימון בצ'לסי, אז או שאתה תמים ועדיין לא מכיר את עולם הכדורגל, או שאתה מתנהג בצורה שהכי קל לתאר אותה כראש קטן, בכל מקרה, את זה שמתעלם מהעובדות.

12. KirkH Member

אני לא מתעלם משום דבר לשחק אותה ראש קטן אפשר לשני הכיוונים.

אתה רוצה להגיד לי שראניירי לא יודע שאריקסון מאמן את נבחרת אנגליה ושאין שום סיכוי שבעולם שהוא מגיע לאמן את צ'לסי לפני היורו??? אם זה היה עניין של כסף זה היה נפתר עוד לפני פגרת הכריסמס. כל בן אדם עם טיפת שכל בגולגולת ידע שהעונה אריקסון לא מגיע לצ'לסי. גם ראניירי ידע. גם כל מי שמדבר על עוול ידע. אז מה???

קניון בהודעה הראשונה שלו כחבר הנהלה של צ'לסי אמר שהוא מתייצב מאחורי ראניירי. מה עוד אתם רוצים? שיתן לו חוזה לאלף שנה הבאות???

ראניירי אמר שהוענה נגמרה, ראניירי חזר ואמר את זה גם אחרי הניצחון על ארסנל בצ'מפיונס. לא כל קבוצה זה ניוקאסל, מה שקרה לקיגן קורה אחת לאלף שנה, ככה שעד המילניום הבא לא צפוי כזה נס. ארסנל לוקחים את האליפות. נקודה. אם הם היו עולים לחצי הגמר באירופה ולגמר הגביע באנגליה עוד היה לי איזה שהוא ספק, אבל עכשיו כשכל מה שנשאר לארסנל זה להראות שהם לא פראיירים מספיק כדי לאבד שתי אליפויות באק טו באק - הגאנרס הולכים לקרוע את הליגה. אני בספק אם הם יפסידו עד סיום העונה.

ואם נחזור רגע לעניין צ'לסי וראניירי ספציפית - אפשר לשמוע פעם אחת סיבה מספיק טובה לעובדה שראניירי בכל אחת מהעונות שלו בקבוצה הוביל את צ'לסי לסיים מאחורי יריבות שהוא היה צריך לעקוף בסיבוב ולהשאיר להן אבק (ניוקאסל וליברפול בשנתיים האחרונות וחצי ליגה בעונה הראשונה שלו)???
    לאן בדיוק הוביל אותנו הליצן מפירנצה? התשובה היא שעם כל הצער לשום מקום. מה שעוד יותר מצער זה שכולם מתרגשים מניצחון מסריח על ארסנל כאשר את הניצחונות היינו צריכים בליגה ולא בליגת הבונקרים.

מסכים עם כל מי שאומר שלראניירי היו הבזקים של גאונות. אם זו הקנייה של גרונקס, אם זו ההבאה של למפארד ואם זה הקידום הסופר מהיר שהוא נתן לג'ון טרי ולגלן ג'ונסון. אבל בשורה התחתונה אני רוצה מהמנג'ר שלי קצת יותר מלקדם צעירים. כי הנה, אנחנו כבר אחרי שלוש ומשהו שנים של שליטת הליצן ועדיין אין שום התקדמות לעבר המטרה העליונה - התואר בפרמייר. אז עם כל הצער (ואין טיפה כזו) צריך להגיד לו יפה שלום ולתת למישהו אחר צ'אנס.

נערך לאחרונה ב: ‏9/4/04
  13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

טעות בידיך, ראנירי אמר בראיון לBBC, ואני מצטט:
    " אנחנו הולכים על כל התארים, גם בליגה וגם באירופה.
    לא נוותר לארסנל עד הרגע האחרון "
    קראתי גם ציטוט דומה שלו במעריב.
    ושוב, שלא תבין אותי לא נכון, אני לא לוקח עמדה בנושא ראניירי.
    אבל צריך להיות ברור, עם ראניירי זוכה באליפות אנגליה, או בליגת האלופות, צ'לסי חיבים להשאיר אותו.

14. KirkH Member

קראתי גם כן את הדברים האלה של ראניירי. זה נורא נחמד פתאום לשנות את דעתך אחרי שיצאת ובירכת על המוגמר. הוא אמר 4 הפסדים. הפסדנו, הוא אמר שהמשחק מול הגאנרס בגשר זה הסיכוי האחרון ושאין ממנו דרך חזרה, הפסדנו. די, נגמר. גם הוא יודע את זה.

אם ראניירי לוקח את התואר בפרמיירליג - חופשי, חוזה לחמש שנים ואני גם רץ ערום עד לונדון לנשק לו את הרגליים. אם מאמן משיג את המטרה (והמטרה היא אנגליה לא אירופה) אז הדרך והצורה לא חשובים ומגיע לו חוזה. אבל... כל תינוק יודע שאת האליפות ראניירי לא יביא. מגביע הצ'מפיונס ליג היית עושה סיר לילה.

מה שכן, ראניירי מהעונה הזו יוצא מצויין, לא משנה איך היא תסתיים. אם צ'לסי משאירה אותו, הוא ניצח. אם צ'לסי זורקת אותו מכל המדרגות חצי אירופה אחרי התחת שלו (רומא, ריאל, טוטנהאם) שוב האיטלקי יוצא מנצח. מזל של ליצנים כנראה...

15. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

אומנם אני מסכים איתך שהרבה מאמנים אחרים יכולים לקדם את צ'לסקי יותר מראניירי - אבל אליפות הוא יכול להביא. מאזן הנקודות שלו בעצם שווה אליפות בליגה נורמלית, בה אין קבוצה אחת בלתי ניתנת לעצירה עם קצב נקודות מטורף. מנצ'סטר יונייטד עם מאזן גרוע מזה של צ'לסקי היום לקחה אליפות בעונה שעברה.

אני לא מאמין שבעונה הבאה ארסנל תמשיך לעוד עונה ללא הפסד ותדרוס כל מה שזז (אחרי הכל, יש גבול), כך שאם צ'לסקי תשיג כמות נקודות בערך כמו העונה - היא בהחלט יכולה לזכות בתואר. ועם החיזוק שצפוי לבוא היא יכולה לשחק אפילו יותר טוב, מי יודע.

מה שכן, שוב אני אומר שאני חושב שהנהלת צ'לסקי צריכה להחליף את ראניירי בגורדון סטראכן או מאמן זר.