ראניירי- נעשה לו עוול?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י לירן, ‏4/4/04.

1. מאיר ברד Member

למה סטארכן?
    לבורו יש מאמן מצוין שעונה לשם מקלארן.
    המאמן האנגלי היחיד שזכה בתואר באנגליה מזה כמעט עשור.
    לדעתי הוא צריך לקבל את המשרה.
    וזה רק אני, או שלדעתכם אריקסון מעורך יתר על המידה?

נ.ב
    משה, למרות שאני לא תופס מרואנלדו של היוניטד, חתימה ענקית.
    את מי הוא מפרפר בקלילות בחתימה שלך?
    דגליש?

2. ArsenalFan Member

זה אשלי קול.

3. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן, אשלי קיבל הזדמנות להתיישב ולנוח באמצע המשחק. רבע פזצט"א ממש http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx אי אפשר לומר שהוא יודע לחסום בסטייל

4. KirkH Member

מצד שני מוזר שהסרט נקטע פתאום "באמצע" המהלך. אולי זה בגלל שכרגיל כמו כל מהלך של רונאלדו הוא הסתיים באחת משלוש הדרכים הבאות:

א. בעיטה ליציע העליון ביותר באיצטדיון.
    ב. מסירה לרגלי היריב או אל מעבר לגבולות המגרש.
    ג. מישהו עשה לפורטוגלי "פוו" אז הוא מדמה אפקט של פגיעה מפצצת אטום.

יאללה שיחזור לבלט, יש לו יותר סיכוי להצליח שם.

5. KirkH Member

אז זהו, שראניירי זה לא איזה מאמן שהנחיתו לשלושה ימים והוא לא מספק את הסחורה. מדובר באחד שנמצא בתפקיד כבר מאז שנת 2000!!! אם ארסנל או יונייטד לא יהיו גדולות בעונה הבאה בכלל לא קשור לעניין, הנקודה היא שראניירי לא מסוגל להפוך את צ'לסי ליותר גדולה מהם.

6. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכון, והוא אמנם התחיל כמו כל מאמן צ'לסקי מאז ימי חוליט - הוא התחיל בבזבוזים ורכש שווא שהיה שווה לשני משחקים ותצוגת שחקן לפני שהוא היה הופך לשחקן זניח - צ'לסי הייתה מועדון מדכא, אברמוביץ' הפך אותו למועדון נוצץ - עכשיו תורו של ראניירי לחבר את הפאזל. הוא מחבר לרשימת השמות האלה הרבה אנושיות קודם כל, הוא אנושי - וזה מקרב את השחקנים לאוהדים.
    שנית, עוד לפני אברמוביץ' הוא התחיל תהליך חיובי של גידול שלד לבנות סביבו את הקבוצה וזה כבר נאמר.
    בשביל עונה ראשונה לסגל רץ, מקום שני זה בהחלט לא רע. בתחילת העונה לא דיברו על אליפות. אמרו שרוצים לראות את הסגל מתחבר ולדעתי זה נעשה. עונה הבאה הם יכולים לרוץ לאליפות, אם לא היפכו את הסגל, ואם יתנו למועדון קצת שקט לרוץ - יהיה קשה לדחוק אותם הצידה. עצם העובדה שמדברים על אליפות היום מראה איזה התקדמות ראניירי עשה - בניגוד לקבוצות של חוליט וויאלי - שדיברו עם שמות מפוצצים וכוכבים נופלים והספיקו בקושי לצמרת, והיום עם ראניירי מדברים על אליפות.

וקירק - אכזריות ממשיכה להיות הצד החזק שלך. אבל תישאר אם זה, כל עוד זה ממשיך להצחיק http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

7. KirkH Member

זה לא פייר לשפוט את הסגל של ראניירי השנה ולהשוות אותו לסגלים של ויאלי או חוליט. לאף אחד מהם לא היה סגל של 22 שחקנים בכירים. בוא נשווה את הקבוצות של ראניירי לפני אברמוביץ' לאלה של ויאלי, חוליט שלא לדבר על זו של הודל.

הסגל של ראניירי העונה היה צריך להביא אליפות. נקודה.
    הסיבה היחידה שהעונה לא יהיו חגיגות אליפות בגשר היא שיטת הרוטציה. עם כל הכבוד, ראניירי הוא המאמן, אם זו השיטה שלו, אז הוא צריך ללכת הביתה. ואם זו השיטה של ההנהלה, אז הוא צריך ללכת הביתה, כי להיות בובה זה לא חוכמה.

אם צ'לסי הייתה עולה כל משחק עם ההרכב הטוב ביותר שלה הכל היה נראה אחרת. סלסטין באביארו לא שחקן שצריך לראות מגרש כאשר ווין ברידג' כשיר ומראה יכולת מצויינת. מרסל דסאי לא צריך לראות מגרש גם אם שני הבלמים הפותחים פצועים, שלא לדבר על דקות חסד כשהצמד כשיר לחלוטין.
    ג'ואי קול צריך אולי לשחק כדורגל, אבל זה בשום פנים ואופן לא יכול לבוא על חשבון הדקות של דמייאן דאף.
    גם בחוד, היו צריכים ללכת עם מוטו ועוד חלוץ מהשלישיה הנותרת. הרוטציה מנעה מהקבוצה יצירת תיאום ופגעה מאוד ביכולת של החלוצים לשתף פעולה.

אלה הסיבות שצ'לסי לא אלופה. עם כל הכבוד, אני מטיל את רוב האשמה על ראניירי כי הוא המאמן.

את התירוצים אני משאיר לאוהדי הספרס, אתם טובים בזה. אני רוצה אליפות. לא רוצה לחכות לה מליון שנה. ראניירי קיבל 4 שנים הזדמנות ולא סיפק שום דבר - שלום ותודה. עם כל הכבוד, עוד עונה אחת הופכת מהר מאוד לעוד שתי עונות ועוד עונה ועוד עונה... בסוף יהיה אפשר להשוות את זה להצהרות של שוגר על אליפות תוך חמש שנים. לא רוצה להיות כמו אוהדי הספרס לא רוצה להיות כמו אוהדי ליברפול שאוכלים בשקט מופתי את ההזדמנויות האחרונות של הווייה כבר כל כך הרבה זמן.

8. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

קירק, גם אני אכלתי חרא ממנו ומקן בייטס, אבל תתן פתרונות, אתה לא יכול להגיד שלהביא
    את אריקסון לצ'לסי כי זה יהיה יותר גרוע מויאלי עוד פעם.

9. KirkH Member

לא מבין מה אתם רוצים מבייטס, גזען, אנטישמי, דביל, בור ועם הספר, מה שלא תירצו, הוא אחראי במידה רבה מאוד לעובדה שצ'לסי שייכת כבר כמה עונות לחבורת הצמרת. לא אוהב אותו בכלל כאישיות, אבל בהחלט מוכיר ומעריך את מה שהוא עשה ובנה בצ'לסי.

פתרונות??? מה זאת אומרת פתרונות? אם זה היה כל כך קל ואנשים היו יכולים להתחייב שפעולה כזו או אחרת תצליח, כל הקבוצות היו אלופות כל שנה... זה לא עובד ככה לצערנו.

תשמעו, כולם כאן מדברים על זה שראניירי בנה את צ'לסי (מה שכמובן עובדתית לא נכון, אבל ניחא), ולכן מגיע לו עוד צ'אנס עם הקבוצה.
    אז אני מזמין את כל אותם אנשים שמפרגנים לליצן למצוא לי תקדים בפרמיירליג, למאמן ש"בנה" את הקבוצה שלו וקצר את הפירות כל כך מאוחר.
    כמה זמן עבר מאז שהתינוקות של סר לוזר התחילו לקבל במה בבוגרים עד שיונייטד התחילה להביא אליפויות? 5 שנים?
    כמה זמן לקח למארק אוברמארס (סליחה, השחקן האהוב עליי עליי אדמות, הייתי חייב) להביאאליפות בקדנציה הראשונה של ונגר עם הגאנרס??? ואחרי זה כשונגר בנה מחדש עם אשלי קול,הנרי, פירס והקבוצה שרצה היום לאליפות, גם להם לקח 5 שנים להתחבר???

רוצים ללכת יותר רחוק, כמה זמן לקח לבנות את אימפריית המזומנים של בלקבורן???
    הלאה, כמה זמן לקח לאולירי להביא את לידס לטופ? 5 שנים?

בולשיט

אי אפשר לחכות מיליון שנה לאליפות, או שהמאמן מביא תוצאות, או שהמאמן לא מספיק טוב. ככה זה בחיים.
    שיקום כאן מישהו ויגיד שהוא לא מפחד מהיום שג'רארד הוייה יעזוב את ליברפול = יש שם סגל של אליפות. גם בצ'לסי יש, אני מאוד מקווה שצ'לסי תגיע למסקנה הנכונה ותיפרד מראניירי, כי אחרת אנחנו עושים עוד צעד למטה, עוד צעד לכיוון של ליברפול וטוטנהאם...

נערך לאחרונה ב: ‏15/4/04
  10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מפחד.
    נכון, הויה הוא האשם העיקרי, אבל הסגל שלהם מאוד בינוני לדעתי.
    חוץ מקיואל, אואן, סטיבן(וקצת דודאק) אין להם שחקנים לאליפות.
    היוניטד, צ'לסי וארסנל טובים מהם לא רק מבחינת המאמן, אלא גם מבחינת החומר.
    מה, אתם באמת חושבים שעם מקלארן(או סטארכן שמועמד לאחרונה) יבואו לליברפול הם יקחו אליפות?
    הם לא יהיו במרחק כל כך גדול של נקודות מהמובילות, אבל הם גם לא יזכו באליפות.

ואגב, עם אריקסון זה המועמד להחליף את אברמוביץ', לא בטוח שכדאי להעיף את אברומביץ'.
    כשמפטרים מאמן, חוץ מהאיכויות שלו, חושבים גם מי יכול להחליף אותו, אז נכון שיש הרבה מועמדים, אבל מכיוון שאריקסון הוא המוביל, אני באמת לא בטוח שכדאי להעיף את ראניירי.

11. KirkH Member

אומנם זה שייך לת'רד אחר, אבל בכל זאת, להגיד על ליברפול שאין להם כלום חוץ מ... אוואן, קיואל, ג'רארד, דודק ואני אוסיף גם את הופייה ובטח ובטח שאת בארוש זה פחות או יותר כמו להגיד שארסנל סתם קבוצה חוץ מ... הנרי, פירס, ליונברג ברגקאמפ וקמבל. הייתי נותן גם את הדוגמא על יונייטד אבל לא מצאתי שחקנים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_dance.Xxx ששווים איזכור.

בכל אופן, לגבי ראניירי. כן, באיזה שהוא מקום כשמפטרים מאמן צריך להסתכל גם על האלטרנטיבות. אבל, כמו שכבר אמרתי, אתה לא יכול לדעת איך קבוצה תגיב למאמן כזה או אחר. יכול לבוא מאמן עם שם גדול ורקורד מכאן ועד ניו זילנד ולהיכשל בצורה טוטאלית מסיבות כאלה ואחרות, מצד שני יכול לבוא מאמן בלי שם ולהוציא מהקבוצה הרבה יותר ממה שהיא מספקת כיום.

לגבי מועמדים ספציפיים, נמאס כבר לשמוע את השם של אריקסון. הוא חתם על חוזה עד 2006 עם אופציה של ההתאחדות להאריך אותו עד 2008. אף אחד, אפילו לא בבריטניה, לא מדבר על אליפות אירופה כמטרה ביורו הקרוב, ככה שצריכים לקרות דברים מאוד מאוד דרמטיים כדי שאריקסון ישוחרר מהחוזה שלו בקיץ הקרוב.

מצד שני, קפאלו הולך לחפש קבוצה בקיץ, גם טופמולר הוא אופצייה לא רעה, אם ריאל זורקים את קירוש אז גם הוא יכול להתאים כי את הסטאג' בפרמיירליג הוא כבר עשה. וזה בלי להזכיר אפילו שם אחד של מהשוק הבריטי - וצ'לסי יכולה להביא בקיץ פחות או יותר כל מאמן בריטי שהיא תרצה, אולי למעט קירביצ'לי.
    אחרי מה שדניס דה-מניס עשה במילוול גם האופציה של צוות מאמנים אנגלי-איטלקי בדמותם של שני האלילים ג'אנפראנקו ודניס חוזר להיות אופציה. השניים היו אמורים להפוך העונה לעוזרי מאמנים בגשר ורק ההגעה של הצאר טירפדה את המהלך, אולי עכשיו אחרי הכישלון של הליצן נראה את הנס הזה קורה לנו...

להגיד שאין מועמדים ראויים זה בולשיט. אפשר לחשוב כמה טוב צריך להיות כדי להיות יותר טוב מהליצן.

12. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל קירק אתה לא יכול להכתיר את העונה הזו ככישלון עוד כשצ'לסי עדיין יכולה לקחת את הצ'מפיונסליג, והסיכויים הם ריאליים ביותר אם לא יותר מזה.

ואני חושב שאתה חולם כשאתה מפנטז על וייז או על זולה מאחורי הקווים. אברמוביץ' אם יפטר את ראניירי יילך על שם גדול, או לפחות שם עם קבלות, קשה לי מאוד לראות אותו ממנה אחד מהם.

13. KirkH Member

אני יכול ועוד איך להכתיר את העונה הזו ככישלון היות והמטרה, לפחות שלי כאוהד צ'לסי, הייתה מהיום הראשון של העונה, אחת ויחידה - אליפות באנגליה. לא גביע, לא מקום שני מכובד, א ל י פ ו ת!!!

אני אישית לא מייחס חשיבות לצ'מפיונס ליג. אני חושב שזו בדיחה, משחקים במפעל הזה על כסף ויוקרה לא מעבר לזה. 95% מההופעות של צ'לסי במסגרת הצ'מפיונס, היו בינוניות מינוס וגם זה בלשון המעטה בלשון המעטה. מי שרוצה להעניק תארים וסופרלטיבים לקבוצה שעולה בבית במערך בונקריסטי והגנתי מובהק מול כשמולה מתייצבת בשיקטאש, שיבושם לו, אני לא מתרשם.

אני לא אגיד שאני לא אשמח אם צ'לסי יזכו בתואר כי זה מוגזם, אבל אני לא מייחס לכך שום חשיבות.

לפני שהצאר קנה את צ'לסי הייתה תוכנית מגירה שבמסגרתה היו אמורים וויז וזולה להתמנות העונה לעוזרי מאמנים ובעונה הבאה לקבל את המפתחות כצמד מאמנים. היות וראניירי לא סיפק תוצאות, היות ודניס וויז מצליח בצורה אדירה במילוול ובעיקר היות ואפילו אברמוביץ' מכיר בכוחו ובהשפעתו של זולה (ניסה לרכוש אותו חזרה ב-4 מיליון פאונד אחרי שהגיע), לא נראה לי כל כך מופרך ומשוגע.

שוק המאמנים שנחשבים כרישים לא כזה גדול. יש את ואן חאל שאני מקווה שכולם כבר הפנימו עד כמה הוא גרוע ויש את קאפלו שלדעתי לא יעזוב את מדינת הסנדל. זהו פחות או יותר. ככה שלהגיד שאברמוביץ' יביא שם גדול זה נחמד, אבל זה לא ממש מציאותי.

14. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אה, נכון קירק. אני רוצה לראות מישהו בצ'לסי, כולל קן בייטס, שהיה בא ואומר שנעשתה טעות ולא היו צריכים לקחת את אברמוביץ'.
    בכלל, איזו מין חוצפה זו, לבוא בטענות לבן אדם שלא רק לקח את המועדון למקום שני, הביא לו יציבות כלכלית והפך אותו אפשרות לבית עבור טובי השחקנים בעולם, אלא גם מחק לכם חוב עצום. אם אתה מחפש אנשים לבוא ליהם בטענות, נסה את השחקנים שלא הגיעו מספיק רחוק. לא את ראניירי שעשה עבודה מעולה ובטח לא את אברמוביץ', שמעבר לחזק את הקבוצה ולמחוק את חובותיה לא עשה שום דבר, בטח לא רע.
    כן, מסגרות שחקני/מנג'ר למיניהם לקחו את צ'לסי מאוד רחוק עד עתה. גם ויאלי וחוליט קיבלו משרות במועדון, אני רק משום מה לא זוכר שאת המקום השני לקחתם איתם.

15. KirkH Member

נו, רואים שאתה אוהד של הספרס. בשבילכם לסיים במקום השישי ולא השביעי זו סיבה למסיבה, מטער ההבדל בין מקום שני לשלישי, בטח ובטח אחרי העונה הזו, הוא תעודה שמראה איזו קבוצה הייתה פחות גרועה. לא מתרגש מהעניין, גם אם ראניירי לוקח מקום שני העונה הזו היא כישלון. אם אתה מתעקש, כישלון טיפלה פחות גדול. אבל עדיין.

מה הקטע עם אברמוביץ'? אני אמרתי עליו מילה רעה? על מה שהוא עשה בצ'לסי? באתי בטענות? לא אוהב את הסגנון הזה של קנה ככל יכולתך - אבל זה לא אשמתו של הצאר, זה הכדורגל העולמי. אם המאר אשם במצב המקצועי של צ'לסי אפשר לסגור את הביזנס.

ראניירי לא הביא את צ'לסי לשום מקום, אתה וכל היתר מוזמנים להתלהב מהדרמה האנושית קורעת הלב, העובדות לא משתנות, ראניירי סוגר עוד עונה שבה הוא לא קידם את הקבוצה לשום מקום. גם בעונה הבאה הוא לא יקדם את המועדון. רק שאם הוא ישאר כולם ידברו על עוד עונה שהלכה לאיבוד, אם הוא ילך וצ'לסי לא תזכה לפחות באמת נוכל להגיד שניסו לשנות משהו בכיוון החיובי...