ראש בראש: ארסן ונגר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏30/6/11.

1. Rudess Member

יאללה בוא נעשה דיל, קח את ונגר, תן לנו את רנגניק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

2. דנידין Member

איפה חותמים? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

3. Rudess Member

http://www.acuitydesigns.net/img/contract.Xxx

4. A. Arshavin Member

אני בדעה שזו עונת ה-''להיות או לא להיות'' של ונגר. אם העונה לא רואים שיפור דרסטי אצלו (שלאו דווקא יתבטא בארים), אז הוא צריך ללכת בשנה הבאה. זאת צריכה להיות שנת המבחן של המנג'ר הענק הזה.

5. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

ואם הוא יכשל בעונה הזו,הוא כבר לא יהיה מנג'ר ענק? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx

6. A. Arshavin Member

את מה שהוא עשה אף אחד לא ייקח ממנו. הוא תמיד יישאר אגדה בארסנל.

7. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

אממ, אתה יכול לספר לי בבקשה מה הוא כבר עשה?
    נראה לי אנחנו לא מדברים על אותו ה-ונגר..

8. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

ארסנל תהיה לפני ונגר וארסנל תהיה גם אחרי ונגר. הוא בהחלט שינה את המועדון בצורה משמעותית וישאיר מאחוריו מורשת מפוארת ולא משנה מה יקרה עכשיו, דברים שנטבעו ב-DNA של המועדון, אבל יש מאמנים שממקסמים יכולת של מועדון ויותר, ויש כאלה שלא מצליחים להתקרב לכך. ונגר היה פעם בקטגוריה הראשונה, עכשיו הוא בשנייה. אפילו כשנראה שהוא עושה את הדברים הנכונים - למשל, להביא שני בלמים בקיץ שעבר, אם כי השני היה מקרה חירום - זה נעשה בתמורה תמוהה, כמו בהשקעה המוזרה בקוסיילני.

ברור שוונגר יהיה בארסנל גם בעונה הקרובה, ולכן אני שמח שנמנע ממני הצורך לומר אם הוא צריך ללכת הביתה מיד או לא. כי מאוד לדגדג לומר שכן, ובכל זאת, פרידה של "זוג" כזה היא דבר קשה מאוד. אז בשנה הקרובה הוא יהיה שם, אבל זה צריך להיות הצ'אנס האחרון שלו לתקן את הבעיות - ומי יודע אם ההזנחה של השנים האחרונות לא תעלה לו בהחלשה משמעותית של הסגל עוד לפני שהוא מתחיל לחזק אותו; לפחות להראות נכונות לתקן, לעשות צעד בכיוון הנכון, כי ארסנל של השנים האחרונות חוזרת על אותן טעויות.

דרך היא דבר חשוב ולכולם ברור שלוונגר יש דרך מסוימת. אבל אם היא משתלטת על העסק בצורה כזו שמונעת מהמועדון למקסם את היכולת שלו, צריך לכל הפחות לעדכן אותה.

9. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

איפה היית ב-1996?

10. StevieG Member

ילד, של נעלייך מעל רגלייך. וונגר עשה דברים גדולים עבור ארסנל. בשנים האחרונות הוא איבד את זה מעט והתחרפן, אבל מה שהוא עשה עבור ארסנל לא יסולא בפז עבור אוהדיה. הבעייה שלו שהוא טס קרוב מדי לשמש וחטא בחטא היוהרה.

11. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

התכוונתי, מה הוא עשה בזמן האחרון, בשנים האחרונות.
    בהתחלה הכל היה טוב ויפה, זה הביא תארים, משחק יפה, הכל.
    אבל מה קרה בשנים האחרונות?

בואו נדבר מה קרה לפני 50 שנה וזהו..

12. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

בשנים האחרונות, הוא בהחלט לא הותיר חותם טוב. אבל מה שהוא עשה בשנים הראשונות שינה משמעותית את המועדון, ולא משנה מה יעשה, הוא ישאיר מאחוריו מועדון שונה (וטוב, וחזק) מכפי שהיה כשהגיע. לא רק ברמה של כדורגל יפה ותארים, אלא גם במערכת, בשיטה שמתחילה מהקבוצות הצעירות ביותר, במערכת נוער חזקה ופרודוקטיבית.

13. BayernFan Member

אני אוהב ואוהד ארסנל אבל די, אחרי רצף גדול של כשלונות ופיספוסים של תארים שוב ושוב הגיע הזמן להגיד לו שלום.

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ארסן ונגר שינה לגמרי את ארסנל והפך אותה לקבוצה שלוקחת תארים, שמשחקת כמו שהיא משחקת, קבוצה שנחשבת אטרקטיבית ורוצה תארים. את זה אי אפשר לקחת ממנו, אי אפשר להתעלם מכל השנים שארסנל הייתה קטלנית וגם לקחה תארים, אבל, מצד שני, זה היה לפני יותר מדי זמן. ארסנל של השנים האחרונות כל כך שקופה, כל כך צפוייה, לא מהווה איום רציני על שום דבר, די דומה לליברפול מבחינת הת'כלס. זו ארסנל ללא אופי, ללא קילריות, רק אוסף של שחקנים מוכשרים, שמסוגלים בהחלט לשחק נהדר ולעשות צרות בכל יום נתון לכל יריבה בעולם, אבל אתה יודע שאין להם את מה שצריך כדי לרוץ במרתון עד הסוף, אתה יודע שבמאני טיים אין שם את הגברים שיקחו את העסק עליהם אלא יותר נמושות שרועדות ברגע הכי חשוב. ההפסד לבירמינגהאם בגביע הליגה היה החותמת האמיתית והכי משקפת למי זו ארסנל, קבוצה שתחת ונגר יותר לא מסוגלת לקחת תארים, זה היה לדעתי הקש שצריך היה לשבור את גב הגמל, זה היה סימבולי, זה לא באמת הפתיע מישהו (בטוח שלא אותי, אני מוכן להישבע שההפסד הזה היה כל כך צפוי מבחינתי).

בשורה התחתונה, ארסנל הפכה להיות קבוצה שהשחקנים הטובים שלה רוצים לברוח כי הם מרגישים שאין שם סיכוי אמיתי להישגיות, וזה לא מנותק מהמציאות, יש שם יותר מדי שחקנים בינוניים, והאופי הוא לוזרי לכל דבר. ונגר אחראי לזה, ונגר עשה שירות אדיר לארסנל, והוא צריך להיחשב כאגדה, אבל הוא מיצה את עצמו ביג טיים, הוא חייב ללכת.

15. Emile Zelicky Member

בשנים האחרונות לא לקחנו תארים, אבל צריך לזכור שהפרמייר-ליג כיום הרבה יותר תחרותית משהייתה באליפות האחרונה שלנו ב2004.
    אני מעריך מאוד את הבן אדם הזה, אני חושב שהוא גאון כדורגל, הוא עשה שגיאות כמו כולם.
    אבל אני אישית לא חושב שאנחנו יכולים להביא אלטרנטיבה אחרת, יותר טובה מארסן, קשה לי להאמין שנמצא מאמן ברמה הזאת.
    ארסנל מנסה לשמור על איזון פיננסי נכון, ולכן מבזבזת פחות משאר המועדונים.
    למרות שלא לקחנו תארים, עדיין ארסנל אחת הקבוצות הטובות באירופה, הקבוצה היחידה העונה שהצליחה לנצח את ברצלונה העונה בצ'מפיונס, יש המון פונציאל בקבוצה הזאת שונגר בנה ולדעתי עם חיזוק או שניים, ללא ספק אנחנו סופר מועמדים לאליפות בעונה הבאה.
    אני לגמרי, בעדו שלא צריך להוציא על שחקן סכומים מטורפים של 35-40 מיליון יורו, לא חושב שיש הרבה שחקנים ששווים כאלה סכומים.
    ארסן אוהב את המועדון, הוא היה יכול הרבה פעמים לעזוב ולעבור לקבוצות כמו ריאל אבל נשאר כי הוא אוהב את המועדון וכאוהד אין דבר טוב יותר מזה שהמאמן שלך אוהב את המועדון, אני רוצה שהוא יישאר ואולי שנה הבאה יביא לנו איזה משהו.