ראש בראש :: המהפכה החיפאית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שגיא, ‏19/8/07.

1. איטלקי באדום Member

נגד .

ברור שמכבי חיפה הייתה צריכה רענון בשלב זה או אחר .
    אבל - לא שבוע וחצי לפני פתיחת הליגה .
    מהפכות צריכות זמן , חיבור של השחקנים , הסתגלות לארץ .. לקבוצה .
    הן לא נעשות בן לילה שלושה ימים לפני פתיחת הליגה .

חוץ מזה שלפי תפיסתי , קבוצה לא יכולה לשחרר 3 מהזרים שלה בעונה שעברה ,
    אלה שהיוו פחות או יותר את הבסיס ולצפות לרוץ בצמרת עם זרים חדשים במיליוני דולרים .

חוץ מזה שמכבי אין גם חשיבה לטווח הארוך ,
    לא נותנים לצעירים מספיק הזדמנויות .
    עצם השאלתם של תומר חמד ומאור בוזגלו מעידה על כך .
    רפאלוב חייב לקבל יותר הזדמנויות וגם השחרור של מגרלשוילי היה טעות .

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מה זאת אומרת לא יהיו תירוצים? אם הזרים יתחילו להתחבר רק במחזור ה-17 שהאליפות כבר אבודה ופתאום רנאטו ופאוליניו יראו פה דברים מדהימים אתה תוכל להגיד שהמהפכה הצליחה?

לא נראה לי.

אם כבר אז להגיד מעכשיו שמוותרים על העונה הזאת והבנייה היא בשביל העונה הבאה.

תוצאות לא מיידיות= עוד עונה עלובה בליגה.

3. Riki Member

הטיימינג, זאת הכותרת המרכזית. ההתנהלות במקרה הזה של רוני - שחר הזוי ובאמת שלא מובנת לי.
    להתחיל את העונה במשפטים של ''ימים יגידו'' יגרור אותנו עד לאחרי סיבוב ראשון כדי להתחיל לנתח כראוי עד כמה השינוי הזה כדאי או לא.
    למרות העובדה שאני לא סובלת את רוני לוי אני לא חושבת שזה הזמן או המקום להגיד לו ללכת.
    בסיטואציה הזויה שכזו צריך לתת להם את הספייס להתרגל לשחק יחד ולהיבנות כקבוצה. רק חבל שזה יבוא על חשבון הליגה ולא על חשבון ההכנה לליגה.
    מה גם שאני מאוד סקפטית לאור העובדה שרוני לוי לא יודע להנהיג או להעלות מערך הגון למשחקים, לפעמים נראה לי שהוא חושב שהוא משחק מנג'ר.

נערך לאחרונה ב: ‏21/8/07
  4. Number 8 Member

אני לא חושב שמכבי חיפה הייתה חייבת את הרענון הזה, אבל אם כבר עושים "מהפכה" אז עושים אותה חודש לפני תחילת העונה ולא חמישה ימים לפני משחק הפתיחה ולכן אני נגד.

כל המטרה של מחנה האימונים הוא שהשחקנים יתאמנו ביחד, התחברו, התגבשו, כמו קבוצה. איך אפשר לעשות זאת כאשר חמישה ימים לפני פתיחת העונה, שני שחקנים מרכזיים בקבוצה עוזבים ושני שחקנים חדשים מגיעים, כאשר אחד מהם(רנאטו) בכלל לא בכושר משחק. בעניין קולאוטי, כמובן שאי אפשר היה להשאיר אותו בכוח בקבוצה אבל בטוח שחר ידע שיש הצעות עבור השחקן, אז למה לא לחפש בנתיים חלוץ זר? התנהלות שכונה, לא מתאים למכבי חיפה.

5. תומר22 Member

אני מסכים עם כולם לגבי התזמון של כל העניין, וכבר ציינתי את זה מספיק פעמים. אבל חייבים להגיד שאי אפשר היה לבצע את המהפכה לפני כן, כי לא היה את השחרור של פאוליניו ולא את האופציה לרכוש את רנאטו. הרי אלו שחקנים שעוקבים אחריהם מספיק זמן, וגם בתקשורת דיווחו על מועמדותם עוד בתחילת הפגרה, פשוט לא הייתה את האופציה בזמנו להביא אותם. עדיף מאוחר מאשר אף פעם.

אני זרקתי את המשפט לגבי הצעירים ויש גם עובדות מאחורי זה. ממש לא מדובר פה בסטיגמה.

אושרי גיטא, ערן לוי, אסי קלמן, שי דהאן, נדיב סימנטוב, ואם נלך יותר רחוק, גם ראג'יד בראנסי. כל אלה במהלך השנים הוקפצו לבוגרים אחרי שנתנו תצוגות מדהימות בנוער(20 שערים ומעלה), אבל כשהגיעו לבוגרים הם חשבו שהכל יסתדר מעצמו ולא עבדו בכלל כדי להגשים את המטרה ולענות על הציפיות הגדולות מהם. אותו דבר קרה לרפאלוב ובן בסט בשנתיים הראשונות שלהם בבוגרים, רק שרפאלוב ידע להודות בטעות ואמר בעצמו שהוא חשב שהכל יסתדר מעצמו והוא יקבל את הצ'אנס רק על סמך ההצלחה בנוער והכישרון הגדול שטמון בו. מי שעובד קשה יקבל את המקום - ככה זה חייב להיות.

דרך אגב, לרודי חדד קרה בפ.ס.ז' בדיוק אותו דבר. גם הוא היה הכוכב של קבוצת הנוער והאוהדים של פריס רצו לראות אותו מככב גם בבוגרים. מרגע שהוא קיבל את הזימון לקבוצה הבוגרת הוא לא עמד בציפיות כי לא אהב לעבוד וחשב שהכל יגיע לבד.

6. Number 8 Member

אני לא מסכים איתך. עדיף מאוחר מאשר אף פעם? אי אפשר לדעת מתי הזרים החדשים יתחברו וישתלבו בקבוצה, זה יכול לקרות בעוד שני מחזורים או בעוד שבעה מחזורים כאשר בית"ר תהיה בעשר פור בראשות הליגה. זה הימור גדול, הייתי אומר אפילו ענק. לפי דעתי, אם השחקנים לא יכלו להגיע מסיבות שונות, אולי היה עדיף לוותר על הרעיון כי זה רק פוגע בקבוצה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/8/07
  7. refaelov26 Member

אני לא מסכים איתך .. אם עושים מהפכה אז עושים אותה בהתחשבות שכולםהתחברו לפני פתיחת הליגה ולא חמש דקות לפני פתיחת הליגה !

8. Fabio Junior Member

כך בחשבון שזרים שלא מתאקלמים בהתחלה, לפעמים לא מתאקלמים בכלל, גם אם הם זרים ברמה גבוה מאוד.

9. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אז נכון יש כאן הימור לא קטן, והזרים יכולים להתאקלם ולהפוך אותנו לקבוצה אטרקטיבית ומהנה, והם גם יכולים לא להתחבר כלל ולהחשב ככישלון.
    רוני לוי אמר כי אם הם לא היו מבצעים את השינויים הקבוצה אולי הייתה יותר יציבה ומוכנה טקטית, אך לא הייתה מספיק חזקה כדי להאבק מול בית"ר על האליפות. אז נכון הטיימניג רע, אפילו רע מאוד אך בואו נזכור כי עוד מעט תחל הפגרה בשל משחקה של הנבחרת וחיפה תבצע מספר משחקי אימון בתקופה זו.
    צריך להבין שאם היינו ממשיכים עם אותה הקבוצה של העונה החולפת לא היינו מטרידים את בית"ר כי פשוט היינו קבוצה לא מספיק טובה. כעת, אומנם יש את הסיכון שהזרים לא ייאקלמו בזמן, אך כאשר הם ייתאקלמו נראה מכבי חיפה משופרת.

10. aviadgs Member

כפי שזה נראה עכשיו אני נגד. פאוליניו בנתיים לא מראה אפילו חצי מהיכולת של דירסאו ובנתיים אני לא מבין למה רוני לוי רדף אחריו שנתיים וחצי.
    קולאוטי בחוץ- שום חלוץ במקומו! אני מבין שהיה צריך למכור את קולאוטי אבל שחר לא צריך להתקמצן וחייב לקנות חלוץ זר דחוף.
    אני מקווה מאוד בשביל חיפה שפאוליניו יתחבר לקבוצה, שרנאטו יראה יכולת גבוהה מאוד ושקרוסה הבלם גם כן, בגלל שאי אפשר להעמיס יותר מדי על אלון חרזי שכבר לא ילד ונפצע לא מעט פעמים בעונה. חיפה תצטרכך את קטן ביכולת טובה מאוד השנה וכך גם את בוקולי הזרים החדשים, הגנה טובה וגם חלוץ שמבקיע הרבה, אני מקווה שזה יהיה ארבייטמן.

גפני ומשומר הם חלק חשוב מאוד בקבוצה בגלל שחרזי וקייסי כבר מבוגרים ולא יכולים לשחק י90 דקות בכל משחק.

חיפה תהיה חייבת להתחבר ומהר ולנסות להפחיד ולהלחיץ את בית"ר גאיידמק ירושלים.

11. תומר22 Member

פאוליניו בינתיים לא מראה כלום, נו אז?

פראליה כשהגיע היה שמנמן ולא בכושר, אני זוכר אוהדים בקהל ששאלו למה הביא את הדבר הזה לחיפה. קולאוטי לא פגע במשחקים הראשונים. בחייאת, תנו להם קצת זמן. אל תשפטו אחרי משחק אחד, הרי אף אחד מאיתנו לא באמת יודע מה הוא שווה, אז חכו קצת.

פאוליניו היה עם הקבוצה רק שלושה ימים. מי שציפה לראות ממנו גדולות ונצורות כבר אחרי משחק אחד הוא אופטימיסט בצורה מוגזמת או פשוט לא מבין כדורגל. חכו לפני שאתם חורצים גורלות, בעיקר של שחקנים זרים. אל תהיו לי שלמה שרף פתאום ותשלחו אותם על הטיסה הראשונה - סבלנות!

12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

למרות התזמון הגרוע, אני בעד המהפכה. קודם כל, כי אני מסכים איתה לגמאי מבחינה מקצועית. שנית כל, אני חושב ששם המשחק במצב הוא "עדיף מאוחר, מאשר אף פעם לא". הרי זה ברור שהסגל שהיה למכבי חיפה לא היה מספיק לה ליותר ממה שהשיגה בעונה שעברה, לכן השינוי הזה יכול רק להועיל.
    מכבי חיפה הייתה חייבת רענון. ולכו תדעו, אולי רוני לוי ויקב שחר בכלל תכננו את כל זה מתחילת עונת המלפפונים. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

13. Fabio Junior Member

תראה אם פאוליניו היה עם הקבוצה שלושה ימים, למה לעזאזל הוא שיחק בכלל במשחק הזה?

14. שגיא Guest

כי לא היה שחקן אחר, וחוץ מזה, צריך להתחיל מתישהו.