ראש בראש: רוברטו מנצ'יני

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏12/6/11.

1. זאביק זלצר Member

Ian Wright-סיטי נצחה את יונייטד בוומבלי,WOW!,תשמע בתור אוהד נייטרלי אני יכול להגיד וחד משמעית סיטי מבחינת הרכב וסגל ב2 רמות מעל יונייטד (מלבד ההגנה וראינו כמה ההגנה הייתה סוג של חסרת אונים נגד ברצלונה)

ליונייטד יש רק את וידיץ' שבאמת יותר טוב בכמה רמות מקומפאני ושאר הבלמים של סיטי

אבל בכל השאר סיטי מתעלה וזה עובדה (אברה חושך פרדיננד כשיר ל40 אחוז מהמשחקים שנתיים)

לדעתי מנצ'יני הצליח,אין פה לדבר יותר מידי תואר לאחר 35 שנה (יזכר כאגדה במועדון) והעפיל אוטומטית לצ'אמפיונס,אבל אני לא רואה אותם מאיימים על אליפות בזמן הקרוב,בטח עם עזיבה של טבז

2. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

הצלחה, עם כוכבית.
    ראשית, אומר שכשמנצ'יני הגיע לסיטי לא תפסתי מיכולות האימון שלו יותר מדי, כך שאותי הוא כבר הפתיע לטובה.
    סיטי לא הייתה הצלחה מיידית עם מנצ'יני וראו שלוקח לה זמן לפתח את הסגנון שלה. אני חושב שכיום היא בהחלט קבוצה שניתן להבחין בה בטביעת אצבע של מאמן ובתרומה שלו. הלחץ במרכז המגרש של סיטי השתפר פלאים מאז יוז וגם הסדר בהגנה הוא דבר שבהחלט לא ראו מסיטי בעונה שעברה וכן ראו בעונה החולפת. המעבר המוצלח מאוד לג'ו הארט משוער שקשה לוותר על שכמותו כשי גיבן הוא גם דבר שאין להקל בו ראש ונראה שסיטי הרוויחה שוער (לדעתי הטוב בליגה העונה) להרבה שנים.
    קל לפקפק בעבודה של מנצ'יני עם הכסף העצום שעומד לרשותו אבל שוכחים שא. כסף אף פעם לא מבטיח הצלחה ב. מנצ'יני הגיע לקבוצה מחוץ לטופ 4, ללא נסיון כלל באירופה, עם הרבה כסף בקופה ולא הרבה סדר על המגרש.
    סיטי אולי נשארה מאחור בליגה אבל זה טבעי, שחקנים רבים בה עוד לא התמודדו בצמרת של הפרמיירליג ומולו יריבות ושחקנים מנוסים יותר. בשלבים מסויימים של תחילת הסיבוב השני סיטי בהחלט נראתה בתמונה לאליפות ועל כך מגיעה לו הערכה.

הכוכבית היא בעיקר על בניית הסגל והרגעים שבהם נראה שסיטי מסתמכת יותר מדי על הברקות, בעיקר של טבז ולעיתים של סילבה. לסיטי עדיין חסרה היציבות הדרושה להתמודד על אליפות והמבחן יהיה בעונה הקרובה.
    העונה הבאה תהיה המבחן האמיתי של מנצ'יני. האם הוא מסוגל לקחת את סיטי החיובית שלו ולייצב אותה כך שתתמודד ותשיג את הנקודות במשך עונה שלמה.

3. Rudess Member

צריך להוסיף פה עוד אופציה בסקר, לא כשלון ולא הצלחה.

4. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

יותר מדי אפור, תרשה לי לנחש גם שהאופצייה הזאת הייתה מנצחת, תמיד קל יותר ללכת עם משהו שהוא לא נחרץ.

5. Rudess Member

לא הכל לבן או שחור, גם אפור זאת אופציה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

6. AW forever Member

ולראייה הכדורגל של מנצ'יני. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

כמו שרבים רשמו פה- הצלחה נמדדת אם עמדת בציפיות שהצבת. אף אחד בסיטי לא דיבר על אליפות בתחילת העונה ובצדק. עם כל זה שהקבוצות האחרות לצמרת "נחלשו" אנחנו עדיין מדברים פה על אליפות באנגליה, המשימה הקשה ביותר בכדורגל העולמי. לא לשכוח שסיטי במקביל נתנו קמפיין באירופה, דבר שגם היה חידוש מסויים עבורם, להבקיע את חומת הטופ 4 זו מטרה אדירה לכשעצמה כשכ"כ הרבה קבוצות לוטשות עיניהם על המקום הזה.
    הצלחה, ועכשיו כשהמטרות של העונה הקרובה הן לעשות את קפיצת המדרגה- נראה האם יש במנצ'יני את האיכויות האלה. לדעתי לא, אבל זה כבר דיון אחר.

7. eastlands Member

איזה דיון מצחיק

אין ברור יותר מהכישלון המוחלט של מנציני כמנגר, מהרגע ששיכנע את סילבה להגיע למנצסטר ועד להנפת הגביע כישלון,כישלון כישלון!

המטרה הברורה היתה מקום רביעי,אחרי אכזבת העונה הקודמת והפריצה של הספרס באירופה, ומנציני הצליח לדרדר אותנו לשלישי, הגביע שהוגדר כבונוס נחת באיסטלאנדס עם קצפת בדמות השער של יא יא בחצי הגמר תוך שהוא משאיר עשן לבן לבלם העשור ומשחיל בין רגליו של ההולנדי המיוחד.

אגב אותו יא יא טורה הגיע כקשר הגנתי והפך תחת שרביטו של מנציני לקשר הכי התקפי בליגה!
    הלאה - קומפני התרוצץ אצל יוז ולא מצא את הכדור, מנציני הפך אותו לבלם הכי טוב בליגה!

מנציני החליט לייבש\להשבית\להעיף את כל המרגלים סנטה קרוז, רוביניו, אדביור,וןההחלטה אולי הכי חשובה בתולדות המועדון להשבית את גיבן המנוסה ולתת את האפודה לגו הארט הענק, לא רוטציה, טוב תגידו לפחות גביע הליגה או אופא? גו הארט ועוד פעם גו הארט .

כן התבנקרנו בכמה משחקים (ואגב ללא הבונקר ההוא באמיריות לא היינו שלישי ) אני משוכנע שאחרי העונה הזאת לא תראו כאלה משחקים מסיטי, מנציני הבטיח גם כדורגל התקפי והוא הרי מקיים הכל, משהו זוכר את ההופה בדרבי ברפש? שלא לדבר על הדרבי בוומבלי התקפי!
    הוא גם הבטיח עוד חלוצים, ומייד אחרי שזרק את אדביור וקרוז והיה נראה שאנחנו קבוצה של טבס בלבד גם דזקו ובלוטלי התחילו לכבוש,

כן אני משוחד וחולה על האיטלקי הקסום, אבל כאחד שמלוה יום יום את הפרוייקט של איסטלאנדס,אני בבירור רואה את ההתקדמות והבניה, לכל הספקנים פה אני מתחייב אתם תאכלו את הכובע שבו ציירתם את האיטלקי כבינוני והגנתי ושאר ירקות

לא מחליף אותו לא במוריניו ולא בוונגר ולא באף המריר או גרדיולה ולא באף אחד! מכוון שלדעתי הוא פשוט הכי טוב לסיטי!

8. Eric Cantona Member

הוא לא בינוני, הוא בסך הכל די טוב. בכלל מה רע עם מאמן הגנתי? כמובן שהוא מאמן הגנתי, אבל הגנה היא כבר מזמן לא מילה גסה בלקסיקון של הפרמיירליג. הניצגות האנגליות יודעות לשחק הגנתי לא פחות מהאיטלקים בשנים האחרונות שתמיד ירדנו עליהם, אבל בסופו של יום גם אנחנו למדנו לא להיות נאיבים ולשחק הגנה באירופה.

מנצ'יני מאמן הגנתי, זה מפריע לך עדיין?

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

התמונה המלאה היא כזו- מנצ'סטר סיטי סיימה במקום השלישי, ולקחה את הגביע האנגלי- עם שורה תחתונה כזו, אי אפשר להיחשב ככישלון, איך שלא תסובבו את זה. מנצ'סטר סיטי הייתה קבוצה שלא ידעה מה זה ליגת האלופות לפני העידן הנוכחי, לכן ההשוואה לצ'לסי היא רחוקה מלהיות אקטואלית, צ'לסי זכתה בתקופה שלפני אברמוביץ' בתואר איופאי, הגיעה לרבע גמר ליגת האלופות, התמודדה על האליפות, זה רחוק מאוד מכל כיוון שהייתה סיטי לפני כניסת השייחים.
    לכן, לא משנה כמה כסף תכניס, אין סרט של לזכות בשום מקום באליפות, עובדה, שהשחקן הכי "מוצלח" שהצליחו להביא לסיטי הוא דויד סילבה, שהוא שחקן ענק, ולא כוכב מפוצץ בסדר גודל גדול יותר, כי זה עדיין השם, שחקנים לא היו מוכנים להגיע בידיעה שהסיטי לא משחקת בבמה הכי נחשבת ביבשת שזו ליגת האלופות. הקיץ זה אולי יהיה שונה, מנצ'סטר סיטי תהיה בבתים, ואין לי ספק שזה ישפיע על שחקנים שישקלו להגיע.

מנצ'סטר יונייטד וצ'לסי היו חלשות יותר מבדרך כלל, זה נכון, אבל עדיין, היה שם בסיס הרבה יותר איתן, הרבה יותר מנוסה, זה רחוק מלהיות כישלון שסיטי סיימה אחרי הקבוצות הללו.

יש את עניין הדרך, שעל זה אפשר לומר ולבקר לא מעט, וכנראה בצדק. אבל מנצ'יני רצה להשיג מטרה, היה ברור שיהיה סופר קשה מול ארסנל וטוטנהאם שבכל ליגה אחרת מגיעה ללא ספק לליגת האלופות גם בעונה הבאה, אז מבחינתו סגנון המשחק היה נדרש כדי להשיג את המטרה. אני ממש לא חושב שהסגל של הסיטי הוא הכי טוב באנגליה כפי שרבים מנסים לצייר, כן הוא אולי יותר עמוק, אבל מבחינת ההרכב הראשון אין ספק שמנצ'סטר סיטי סיימה במקום הראוי לה, וכישלון- זה בטוח לא.

בסופו של דבר, תוצאות הסקר מצביעות על המצב.

נערך לאחרונה ב: ‏13/6/11
  10. Ian Wright Member

15 אנשים הצביעו "כישלון". היחידי שנימק למה הוא המשתמש "הרצליה עד המוות". הייתי שמח לשמוע עוד נימוקים.

11. alexshw Member

כישלון. לצ'מפיונס אפשר להגיע גם בלי להשקיע בכל שחקן 30-40 מליון יורו ולהכניס כמעט את כל ההרכב ל - 30 המרוויחים הגדולים בכדורגל אירופי.
    הקבוצה שלו במרבית חלקי העונה הציגה כדורגל זהיר מדי ומשעמם. כל מי שאומר, ש"גם רומא לא נבנת ביום אחד" צודקים מצד אחד, אבל מצד שני בגלל זה לא שמים ALL IN על השולחן ישר.
    עם השקעה כזו זה בהחלט לא סולל בונה שצריך לבנות, ואני בעד תהליך בנייה.

אולי צריכה להיות אופציה אמצעית, ואז הייתי נותן את הקול בשבילה, אבל אני בפירוש לא רואה שום הצלחה של סיטי העונה יחסית לתנאים.

נערך לאחרונה ב: ‏13/6/11
  12. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

מקום שלישי + גביע עבור סיטי זה כישלון...?

אנחנו באמת מנהלים את הדיון הזה?

13. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

השאלה היא - מה אתם מגדירים כישלון? במבחן התוצאה האיכסטלקי הצליח (מקום שלישי ותואר אחרי תקופת בצורת ארוכה מאוד), אולם דגל בשיטת משחק הגנתית (חרף הכלים ההתקפיים שהיו לו בסגל), שלא הולמת קבוצה שמתיימרת לבסס את עצמה בצמרת הגבוהה. בסופו של דבר בחרתי בכישלון, מכיוון שלדעתי הוא היה צריך ויכול להפיק יותר ממה שהיה לו.

14. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

הבעיה היא שמגדירים עונה על פי שיטות הדירוג של אדון פלאטיני. אני צופה מבחוץ. ברור לגמרי שאם מישהו בהנהלה לצורך העניין אמר למנצ'ני תגיע למקום רביעי וגרמנו אז יופי, זה באמת לא כישלון.

אבל שאני רואה מהצד קבוצה שנבנית במיליונים של מיליונים, עם סגל עוצמתי ושחקנים מהשורה הראשונה, איך אפשר להגיד שמהדד ההזוי של פלאטיני הוא המדד להצלחה או כישלון?. צריך להסתכל מעבר לקופסא. אם יחליטו היום שהליגה האנגלית צריכה לקבל יותר נציגות באירופה, ויגידילו את מספר הקבוצות שנכנסות לאלופות לשש הראשונות. אז גם מקום שישי יהיה הצלחה לשיטתכם, לא? קבוצה שעושה את מה שסיטי עושה, לא אמורה להכנע לקפריזות ולכל מיני החלטות מוזרות ומשונות לגבי כרטיס הכניסה לאיזה מועדון כזה או אחר. הם צריכים להגיד מה אנחנו שווים - ולדעתי, הסיטי שווים 1-2, לפחות קרב על הכתר עד הסוף. הליגה היא הדבר הכי חשוב ואת זה כולם פה אומרים. אז בוא נגיד וליגת האלופות הייתה באמת של אלופות כפי שהייתה, אז מקום רביעי הוא הישג?. חבל שנתפסים פה למדד ההזוי הזה. ואני לא מדבר על משתמשים, אני מדבר על בעלי קבוצות ועל מאמנים ועל שחקנים. אתה צריך לראות מה יש לך ביד, ולפי זה להחליט מה אתה שווה. לא לתת לפנסיונרים של אופ"א להחליט מה בשבילך הצלחה ומה בשבילך זה כישלון.

15. AW forever Member

ארז, מה שאתה מגדיר "הקפריזה של פלאטיני" זה מועדון מאוד סגור באנגליה של הטופ 4. אברטון הצליחה להשתחל אליו לעונה, טוטנהאם לעונה אבל בשנים האחרונות זה אותן ארבע קבוצות שנמצאות שם באופן קבוע, ארבעה מועדונים איכותיים וחזקים שלתפוס את המקום שלהם פירושו להיות יותר טוב מהם. נכון שליברפול הייתה בעונה חלשה, אבל טוטנהאם שהצליחה עונה קודם להשתחל לטופ 4 לא נחלשה משמעותית בקיץ שקדם לעונה האחרונה ובכ"ז סיטי עקפו אותם. זה הוגדר כיעד כי משם אפשר לדבר על מטרות גבוהות יותר אבל זה באמת לא ריאלי עבור מועדון שהוא לא בטופ 4 באנגליה לדבר על אליפות, אפילו אם הוא עשה מהפכה בסגל וקנה כל דבר שזז.