ראש לאריות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏26/1/06.

1. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא התבלבלת פשוט לא הבנת אותי נראה לי. דייב באסט הוא באמת מאמן, מייק באסט זה מהסרט "מייק באסט מאמן את אנגליה", שמה ממנים את מאמנה של נוריץ' מייק באסט למשרת המאמן הלאומי.

אבל אירי..

2. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

עדיף שבדי? הסמל של הקבוצה הגדולה באנגליה הוא אירי, זה לא הפריע לאף אחד.

אגב, אפשר להכנס לפורום של המשחק מנג'ר, יש שם מאמנים שעשו את נבחרת אנגליה
    לזוכה תמידית. הם ישמחו לקבל את הג'וב, אם אנחנו כבר מדברים על מאמנים כמו אריקסון.

3. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור שהתכוונתי למייק מהסרט מישה... למי איכפת מפאקין דייב באסט http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx

אני גם מת על דייב או'לירי, בכל זאת אגדה תותחנית, אבל ה"הישגים" שלו בליגה בשנים האחרונות בכלל לא מאפשרים לו להיות מועמד, וכפי שמישה ידידי ציין, הוא גם אירי. פשוט אין מצב.

אלן קרבישלי אמר בראיון שהוא מקווה שימונה מאמן אנגלי לתפקיד. אנחנו מקווים שזה יהיה אתה אלן. ביוני 2006 צפויה ה-FA להודיע מי יירש את סוונגו.

4. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

שימו לב - ביוני ולא ביולי כשחצאי הגמר יוצאים לדרך http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

5. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

דווקא אלן? לא עדיף כבר למנות את מקלארן? אני מעדיף אפילו את איאן דאווי מאשר חנונים כמו
    קרשבילי או נייג'ל וורט'ינגטון. צריך מאמן עם נוכחות. ולא פלייבוי או חנון.

6. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין מועמד בולט משורות האנגלים לצערי הרב. המאמנים האנגלים היחידים בפרמיירשיפ הם קרבס, מק'לארן, אלרדייס, פול ג'ול, אלן פארדיו, סטיב ברוס ובריאן רובסון, כשמתוכם רק קרבס, מק'לארן ואלרדייס מקושרים לנבחרת חזק.

הייתי באמת רוצה לראות אישיות תוססת עם טמפרמנט ורגש כמו פול ג'ול על הקווים, אבל מבין המועמדים הריאליים אני חושב שקרבס הכי ראוי. הוא אובר-אצ'יבר סדרתי עם צ'רלטון בשנים האחרונות, ועל כך מגיע לו קרדיט רב, אבל לאמן באנדרדוגית כמו צ'רלטון כמעט לא דומה במאומה ללאמן באחת ממעצמות הכדורגל העולמיות. זה דורש מנטליות אחרת לגמרי, יכולת להתמודד עם אגואים גדולים וכו', אבל אני בעד לתת לקרבישלי את הצ'אנס, יותר גרוע מסוון הוא בטח לא יהיה.

7. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין פה יותר גרוע, פאשלה ביורו, וגמרנו עם הדור הכי מוכשר שיש לנבחרת כבר עשורים.

8. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

שכחתי להזכיר מישהו שבאמת הייתי רוצה לראות על הקווים בנבחרת... סטיוארט פירס!

אבל נראה לי שהוא יצטרך להתבשל עוד כמה עונות לפני ששמו ייקשר לאריות.

9. KirkH Member

למה להתבשל?

אם אני בהתאחדות, או סתם אחד שרוצה בהצלחת הנבחרת האנגלית - הצעד הראשון שאני עושה הוא להוריד מסדר היום הציבורי את עניין המאמן האנגלי, הצעד השני ואולי אפילו במקביל, צריך להיות מינוי של סטיוארט פירס לתפקיד עוזר המאמן.

לא יעזור לאף אחד, המאמנים האנגלים נמצאים בפיגור של כמה שנים טובות מאחורי מאמני העל באירופה בכל מה שקשור לצד הטאקטי. אין מה לעשות, הכדורגל האנגלי הוא לא הכדורגל שיביא הצלחות בפלטפורמה העולמית או אפילו האירופאית בלבד (מן הסתם העובדה שהניסיון של מנג'רים אנגלים מחוץ לגבולות הממלכה שואף לאפס לא תורמת...)

לכן, לדעתי, מאמן ארופאי, מבלי להיכנס כרגע לשמות, הוא מבחינת חובה למצילים... אבל ליד אותו מאמן, צריך לבוא עוזר שמבין את המנטליות, מבין את השחקנים, מבין את הלחץ ואחד שיוכל להביא לצוות האימון את הפן שעוסק במוטיבציה והכנסת רוח לחימה - אני לא רואה בשטח מישהו מתאים מסטיוארט פירס לתפקיד.

שימו את קאפלו / הידינק / סקולארי / או השד יודע מי, שיציירו חיצים על הלוח וישבו בשורה הראשונה של הדוג-אווט ותשחררו את פירס לרוץ כמו משוגע בתחומי האזור המסומן. אם יש איזו פרימדונה ששוכח בשביל מה הוא על המגרש או מה המאמן רצה ממנו, יספיק לו מבט אחד לשולי המגרש כדי להיזכר.

נערך לאחרונה ב: ‏29/1/06
  10. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

שזה בדיוק מה שאמרתי לאיתי קודם, באייסיקיו, שצריך לשחק עם טקטיקן כמו קאפלו או
    וואטאבר, ושירוץ על הקווים, מוטיבטור כמו פירס, גאזה או אפילו ג'ון מקנרו.

11. George Best Member

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx וכל מילה מיותרת..
    אני אישית בעד חוס הידינק כמאמן ושפירס יהיה עוזרו.
    ואם לא מאמן זר,אז אני לא יתנגד אם ביג סאם יהיה המאמן.
    כן,תצחקו,תגידו שהוא אנטי כדורגל,אבל הוא טקטיקן מעולה,פשוט מאמן מצוין.
    מועמד רציני לגמרי,ועם הסגל הכל כך מבטיח של נבחרתנו,הוא יגיע רחוק...

12. KirkH Member

הוא לא יצליח באירופה. לפחות לדעתי...

חייבים להפריד בין הישגים או אפילו הצלחות ברמה המקומית לבין זו הבן לאומית. סאם אלרדייס תמיד, אבל תמיד שיחק כדורגל שהמפתח לניצחון בו הוא דיכוי הקבוצה שממול. לא יוזמה, לא יצירתיות, לא כפייה של שיטה - אלא קבלת החלטות על סמך פעולות שמבצעת הקבוצה שממול.

עם כל הכבוד לביג סאם (ויש הרבה יותר ממה שנראה שיתר חברי הפורום נותנים) הרי הביקורת הכי גדולה על השוודי החרמן היא שהוא פחדן שלא מעיז ולא יודע מתי לקחת את העניינים בידיים - אני לא רואה איזו טובה צומחת לנבחרת האריות ממאמן שברמה הטקטית לא עולה על אריקסון ושאפילו משחק בשיטה זהה (לפחות השמן מצליח להוציא 110% מהקבוצה שלו...)

13. George Best Member

אבל גם קאפלו טקטיקן שלא משחק ממש התקפי,גם הידינק וכו'..
    לא יודע,אני מאוד מעריך את העבודה שעושה ביג סאם בבולטון "מטה אשר" וונדררס,פשוט שאפו.
    קבוצה עם תקציב נמוך,שחקנים אפורים וזקנים(קאמפו,ספיד,נגוטי,בורגטי,קווין דיוויס הכסחן שלא יכול לסיים משחק ללא צהוב) הוא מועמד להגיע לליגת האלופות בסוף העונה.פשוט נפלא.ולא יעזור מה שכמה משתמשים בפורום חושבים עליו,ממש לא מעניין,הוא פשוט מוציא לא 110% קירק,אלא 300 %.

14. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

תשמע אריאל ההישגים של ביג סאם בבולטון אכן יוצאים מן הכלל, אבל ההבדל בין לאמן בבולטון ללאמן בנבחרת האנגליה הוא עצום, בערך כמו ההבדל בין לאמן בבולטון ללאמן בצ'לסי או מנ. יונייטד. כדורגל טקטי ומדכא לא נחוץ לנבחרת אנגליה, אלא שיטה שתמקסם את הכשרון הרב שיש לדור הנוכחי הזה. לא צריך מאמן שידע למצוא שחקנים ותיקים יעילים בתקציב אפס אלא מישהו שידע להתעסק עם פרימדונות בעלות אגואים אדירים. זה עולם אחר לגמרי...

15. Arsenal fan Member

יוני, אתה זורק שמות שטותיים, מי הבא בתור? טרי ונבלס? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx

לדעתי חייבים גוב של מאמן זר, בטח לא מאמן מהזירה המקומית, כיום אין אף אחד שמתאים מספיק לרמה הזאת, מקלארן מאמן קבוצה בינונית, אולירי כושל שנה אחרי שנה, למרות סכומי הכסף שהוא מקבל, לא לשכוח איך פירק את לידס. פירס חסר ניסיון, אלרדייס( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx עדיף להשאיר את אריקסון).

מבחינתי האופציה הטובה ביותר זה להוציא את מוריניו מכס המלכות של רומן ולהביא אותו לנבחרת, המאמן הטוב בעולם כיום, גם סקולארי אם יעזוב את פורטוגל לאחר גרמניה אופצייה מצויינת.