רבע גמר: נקמה הולנדית!

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י לירן, ‏2/7/10.

1. מראדונה Member

כי הכדור הגיע לעברו.לא לוקחים סיכונים במקרים כאלה,מרחיקים את הכדור. אבל סזאר עשה כאן טעות שבכלל יצא לכדור.אף שחקן הולנד לא היה בסביבה שהכדור נחת בה,וכמובן הוא רכב על מלו וגרם לו לפספס את הנגיחה.

אבל פליפה מלו אידיוט אמיתי.עשה להם וידוא הריגה עם האדום הזה.

2. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

כמו שאמרתי אחרי המחצית הראשונה- עם יכולת כזו ברזיל לא תגיע רחוק, בטח ובטח עם הסגנון המסתגר הזה. ראינו איך מהרגע שההולנדים כבשו הברזילאים כבר לא ידעו מה לעשות עם עצמם, ברגע שהם אלה שהיו צריכים ליזום פתאום זה נעשה קשה יותר. הולנד בשלב הבא, ולדעתי גם בגמר, השאלה רק מול מי זה יהיה.
    כרגע, לדעתי גרמניה פייבוריטית מול ארגנטינה, אך נחיה ונראה מה תהיה התוצאה מחר. אין לי ספק שהרמה תהיה אם לא יותר גבוהה לרבע הזה, אז לפחות זהה אליו, כי אלו שתי נבחרות שבכיף היו יכולות להפגש בחצי הגמר ובגמר.

3. Ampelmann Member

גועל נפש.

משחק כדורגל מכוער ומאכזב שמוסיף לדעתי עוד כתם שחור למונדיאל שהתחיל להגעיל אותי עוד לפני שריקת הפתיחה. המשחק דווקא נפתח כמו שחצי גמר צריך להפתח, עם קצב, אמוציות ושער יפה של רוביניו מבישול נפלא. כאן זה גם נגמר. 50 דקות של כדורגל שבושה להציג החלו ברגע שברזיל כבשה וירדה לבונקר שמזכיר לאוהדי הפעול שבינינו (אני לא נמנה עליהם) את מכבי מהדרבי. ממול גם הנבחרת הכתומה לא חפה מאשמה. ההולנדים, עד השער השני, שיחקו כדורגל מקרי שכולו התרכז לרובן, שמצידו לא תכנן למסור שום כדור לחברים שלו. ההולנדים, גם בפיגור 1-0 בדקה ה-60 המשיכו לשלוח רק 2-3 שחקנים להתקפה ובנו על טעות בהגנת ברזיל יותר מעל נסיון אמיתי ליצור התקפה בעצמם (למזלם זה קרה פעמיים). כשההולנדים כבר עלו ליתרון המשחק מעט השתחרר. השער הראשון של ההולנדים לפחות העלה את הקצב של המשחק ומנע ממנו להפוך למחריד. השער השני העלה את לחץ הדם הברזילאי והוביל לעבירה מכוערת בצורה יוצאת דופן של מלו, שממש לא הוסיפה למשחק הזה חן. בהמשך, גם כשההולנדים הגיעו פעמיים-שלוש לרחבה בלי שתהיה שם הגנה ברזילאית, הם השכילו שלא להצליח לעשות מזה שער.

וכמובן שלא הכל רע ויש גם נקודות אור: קודם כל, נפטרנו מנבחרת מכוערת של דונגה, כשלון שעתיד לגרום לברזיל לזנוח את הגישה ההגנתית. מילה טובה מגיעה גם לשופט. משחק לא קל לשיפוט ובכל זאת הוא היה בשליטה, היה נחרץ בכרטיס האדום ולא שרק לפנדל (שלדעתי לא היה, זה היה ירוי) וסה"כ נתן תצוגה יפה במשחק שקשה מאוד לשופט לצאת ממנו טוב. על המשחק הגרוע כיפרו במקצת הקצב והאמוציות, שלפחות הכניסו קצת חיים בפויה הזאת.

ולסיכום קצרצר - היה מעניין, ועכשיו קדימה אורגוואי!

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

השמחה עצומה.
    http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_dance.Xxx http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

כמה דברים:
    1. אפשר להגיד על רובן הרבה דברים אבל הבחור פשוט גאון כדורגל. הטכניקה, היכולת שלו לשמור על הכדור, היכולת שלו לעבור 2 שחקנים על מטר, היכולת שלו ליצור מכלום מצבים, ראיית המשחק שלו שעוזרת לו לצאת מכל מצב מסובך, התנועה שלו במגרש, היציאה המהירה שלו מהמקום, גאון.

2. לשניידר יש סיכוי לזכות בשנה אחת בכל התארים שכדורגלן מקצועי יכול לזכות בהם והאמת, פשוט מגיע לו.
    שחקן ענק עם לב ענק שבעצם כבש את 2 השערים היום ולא הפסיק לעבוד כל המשחק.

3. ביורו האחרון הולנד עפה מול רוסיה רק בגלל כושר גופני לקוי. השחקנים הרוסים דהרו בהארכה קדימה בזמן שהשחקנים ההולנדים נפלו מהרגליים.
    היום, השחקנים ההולנדים עם כושר נפלא. לחצו על ההגנה של ברזיל עד הסוף, יצאו לכל כך הרבה התקפות שעם יותר מחשבות וחלוץ מפוקס ולא הנטלאר שהיה פשוט מאכזב כששיחק היום התוצאה הייתה גבוהה יותר.

http://i46.tinypic.com/2i8i4x2.Xxx

5. shlomydavid מנהלים

משחק הפכפך לחלוטין. מי האמין בדקה ה-10 שברזיל תודח.
    רב האשמה כמובן נופלת על מלו שביצע טעות חמורה בשער העצמי, ועוד יותר חמורה בכרטיס האדום.
    ראינו את ברזיל שלא התוודענו עליה עד כה במונדיאל, ברזיל מפוחדת שלא מצליחה להתאושש משיוויון בשער עצמי, ועושה את כל הטעויות האפשרויות אחריו.

הולנד לא ביום גדול, אבל היא ניצלה היום מחצית שנייה פשוט מחרידה של ברזיל. צריך לדעת לנצל גם מצבים כאלה. ברכות לכל ההולנדים כאן, במיוחד לשי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏3/7/10
  6. eran levy Member

ואני אומר - הולנד תעוף בחצי.

7. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

צרפת בחוץ, אנגליה בחוץ, איטליה בחוץ וגם ברזיל בחוץ. לא יכולתי לבקש יותר מזה, כמה שפחות זבל בשלב הבא. תענוג של משחק, בעיקר במחצית השניה עם המהפך המדהים של ההולנדים. שמח בשביל הייטינחה! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

8. alexshw Member

רעידת אדמה.
    אני לא מבין איך דווקא בנבחרת של דונגה מתפרקים מספיגה של גול. אז מה קרה?
    כמה פעמים במונדיאלים ברזיל ספגה שערים משווים או אפילו שערי יתרון של היריב. ויצא מזה.
    התפרקות ואיבוד עשתונות בלתי מוסבר ובלי שום סיבה.

חוץ מזה לדעתי ברזיל נפלה למלכודת דבש של "מחצית מצוינת שנגמרת ב - 1:0".
    זה קורה המון בכדורגל.

כל הכבוד להולנד. גידלו ביצים.

9. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

הדרך של הולנד לא סלולה לגמר ולא נעליים, כבר שכחתם איך לפני שנתיים הם נתנו שלב בתים מושלם ביורו ואז עפו נגד רוסיה במשחק איום?

אכזבה עצומה מברזיל, שהיו ההימור שלי לזכייה ונראו כמו ההפך המושלם של נבחרת נייק המביכה מלפני ארבע שנים. אני מאמין שדונגה יאבד עכשיו את המשרה שלו, ואני מקווה לראות אותו מאמן קבוצה באירופה. אני אוהב את הגישה שלו, את הסירוב להתרפס בפני הקהל והכוכבים, למרות ההפסד.

10. David Seaman Member

מה לעשות, מלו לא מורה ואין לו עיניים בגב, אם תשאל אותי 90 אחוז אשמתו של סזאר. אם כבר הוא יוצא (לא ברור מה הוא חיפש שם), שיאגרף את הכדור, שלא סתם ייכנס במלו בלי שום סיבה.

11. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה אתה רוצה מחואן? הוא רחוק מלהיות הבעיה של ברזיל והוא אחד היחידים שלאורך כל המשחק הציגו יכולת גבוהה. הוא הציל את ברזיל מהשטויות של לוסיו פעם אחר פעם. כבר שנתיים שהוא הבלם הטוב באיטליה והוא הרבה יותר טוב מלוסיו.

בכל מקרה, זה הרבה יותר הפסד של ברזיל מאשר ניצחון של הולנד. עד השער העצמי האומלל לא היה נדמה שלהולנד יש יותר מדי מה להציע התקפית מול הברזילאים והם צריכים להודות למלו וסזאר על המתנות (השער והאדום). אחת מבין הולנד-אורוגוואי-גאנה תהיה בגמר המונדיאל. נחמד, לא?

12. Ohad_Glr Member

כל דקה שאני רואה את סניידר, ואני מתבאס.
    איך ויתרו עליו שם במדריד?!

הייתי בעד ברזיל וגם ציפיתי שהיא תנצח (למרות שידעתי שיהיה לה קשה). ההולנדים הפתיעו אותי ואפילו חזרו מפיגור (מישהו זוכר דבר כזה, נבחרת הולנדית עם אופי?) .

מעכשיו אני עם הולנד. בשביל סניידר...

13. ArsenalFan Member

העיקר שבמחצית כבר התווכחו כאן מי ראוי יותר לתואר שחקן השנה בעולם לאור הזכייה של ברזיל, מאיקון או לוסיו... קצת צניעות לא תזיק לאף אחד.

מחצית שנייה נהדרת של הולנד, של רוב השחקנים (אולי חוץ מהייטינחה החור. אוייר במשחק הירואי, לפנתיאון), הרבה עבודה קשה, לא מעט כישרון, וכן- גם מזל. כל הכבוד לכתומים! Hup Holland! וסוף סוף קבוצה שאני בעדה מנצחת במונדיאל הזה. אבל במבט מפוכח לקראת חצי הגמר: ואן דר ויל מושעה, דה יונג מושעה, ואן פרסי משך פציעה כל המחצית השנייה (שאלוהים ייכנס בדרום אפריקאים האלה. מה זה הדשא הזה?!), לא ידוע מה המצב של מתייסן. הולנד מגיעה פגועה וחבולה לקייפטאון. לגאנה ובמיוחד לאורוגוואי יש את היכולת לנצל את זה ומתאים להולנד לפשל דווקא נגד אחת מהן.

אפשר להגיד הרבה דברים על ברזיל והאופן שבו הם איבדו את הראש במחצית השנייה, על פליפה מלו המטומטם ודני אלבס המלוכלך ובאסטוס שיכל לראות אדום כבר במחצית הראשונה וכן הלאה. מבחינתי יש רק שחקן אחד שהפרצוף האמיתי שלו היום נחשף, וזה רוביניו. הוא אמנם הבקיע, אבל הוא לא יותר מתינוק מגודל ובכיין שברגע האמת גם אי אפשר לסמוך עליו לרגע.

ועוד משהו: כל מי שאומר שהיה משחק כדורגל "מאכזב" או "מכוער" צריך לעבור להחלקה אמנותית על הקרח.

14. Ajax Amsterdam Member

איזה ניצחון איזה ניצחון סוף סוף יש נחת מההולנדים איזה משחק וסניידר איזה שחקן כל אוהדי הולנד פשוט היום בשמיים איזה שישבת מדהים זה יהיה עם כל החגיגות

15. riquelme1 Member

מלו שחקן טיפש ואידיוט, גם עם ברזיל הייתה זוכה במונדיאל, אמרתי עוד לפני המונדיאל שהוא החולייה החלשה של ברזיל, הוא שחקן שמתאים לצורת משחק של דונגה, אבל הוא פשוט שחקן בינוני להחריד ולא פחות שחקן טיפש שמאבד את ההשתנות בקלות.

ידעתי שהולנד לא אמרה את המילה האחרונה גם אחרי השער של ברזיל, ברזיל הייתה נפלאה אבל לא הצליחה לכבוש עוד שער שכנראה היה גומר את הסיפור, דונגה התגלה כעקשן ושמפחד להכניס עוד שחקן התקפי במצב שברזיל בפיגור והולנד ניצלה את זה ויכלה לכבוש עוד שער או שתיים.

נהנתי וברזיל וחבל שהיא עפה, אבל הולנד ובעיקר סניידר הוכיחה שוב אופי ווינריות עצומה, סניידר לדעתי הוא שחקן השנה באירופה, השיפור שהוא עשה עצום ורואים שהוא עבד אצל מורניו, כל כך ישיר, כל כך חד, לא מפסיק להלחם, הוא לא הכי כשרוני בעולם אבל כל כך חכם במשחק שלו.

הולנד לדעתי תעבור או את אורגוואי וגאנה בקלות ותיהיה בגמר, רובן נגד הגנות כמו של שתי הקבוצות שצפויות לפגוש יחגוג, היום הוא היה חלש אבל רובן היום הוא שחקן לא פחות טוב ממסי או מרונאלדו.

אתה אמיתי? היה משחק נפלא היום, נפלא.