רגע לפני שליגת העל יוצאת לדרך.

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עד המוות הפועל, ‏2/8/07.

1. Patrice_Evra Member

1.ביתר ירושלים
    2.הפועל תל אביב
    3.מכבי חיפה
    4.מכבי תל אביב
    5.מכבי נתניה
    6.מכבי פתח תקווה
    7.מ.ס אשדוד
    8.הפועל כפר סבא
    9.בני יהודה
    10..בני סכנין
    11.קרית שמונה
    12.מכבי הרצליה

2. MHFC Member

שנה שעברה עוד הייתי אופטמי (אז היה רכש שגרם לי להיות אופטימי, וביתר לא הייתה חזקה על הנייר כמו עכשיו, ועוד היינו מסוגלים לקחת אליפות) כיום עם סגל השחקנים הנוכחי לא, לכן אני פסימי, אני לא רואה את מכבי חיפה העונה מצליחה לתת עונה טובה ומאבק על האליפות, לכן אני אלך על בית"ר. במקום השני אני חושב שהפועל ת"א תהיה, יש להפועל סגל שחקנים מספיק טוב, אבל לא בכדי לקחת אליפות לטעמי, בייחוד עוד כשיש את בית"ר. במקום השלישי מכבי חיפה, סגל מספיק טוב לצמרת אבל אני לא רואה את מכבי חיפה נותנת פייט לבית"ר ירושלים שרק מתחזקת ומתחזקת. מכבי נתניה תגיע למקום הרביעי, העונה ילך לה יותר קשה והיא לא ממש התחזקה, אבל למקום הרביעי אני מאמין שהיא תגיע. מכבי ת"א תקח את המקום החמישי, סגל שחקנים שממש לא יכול להתחרות על האליפות, סגל שחקנים מאוד בינוני, ועוד איכשהו הוא יוציא מקום 5. בני יהודה מקום 6, הפועל כפר-סבא של אלי אוחנה שוב פעם תהיה באמצע הטבלה, אשדוד לא יפתיעו, ויסיימו במקום ה-8, מכבי פ"ת במקום ה-9, בני סכנין במקום ה-10 עם הרבה מזל, וקרית שמונה ומכבי הרצליה ירדו ללאומית.

3. Yellow Hell - מכבי נתניה Member

1. בית"ר ירושלים
    2. הפועל ת"א
    3. מכבי חיפה
    4. מכבי נתניה
    5. בני יהודה
    6. מכבי ת"א
    7. קריית שמונה
    8. מכבי פ"ת
    9. הפועל כפ"ס
    10. סכנין
    11. אשדוד
    12. מכבי הרצליה

4. hapoelj Member

חחחחח.
    נשבע לך שלא הסתכלתי בטבלה של העונה שעברה. אני אגלה שעשיתי את הדירוג לפי זה, שהסתכלתי על הסגלים של כל הקבוצות ורק אז התחלתי לדרג. זה שזה יצא כמעט כמו בעונה שעברה זה מקרי בהחלט.
    לפני שהסתכלתי על הסגלים של הקבוצות הדירוג שלי היה שונה.

חוץ מזה אני גם מוכן לנמק, למה מיקמתי כל אחד:

בית"ר - סגל השחקנים הטוב בארץ, ולעניות דעתי גם המאמן הטוב בארץ.

חיפה - סגל שחקנים השני בטיבו לדעתי, בלי אירופה על הראש, אני מאמין שהם יצאו מקום שני.

הפועל ת"א - תלויים הרבה מאוד בהתאקלמות של הזרים שלהם, לדעתי השלד של הישראלים שם, לא מספיק טוב למקום שני.

מכבי נתניה - בגלל ההגנה.

מכבי ת"א - יותר מדי שחקנים צעירים, אמנם מוכשרים, אבל "עם כשרון לא הולכים למכולת". יותר מדי תלויים בשחקן אחד, אבי נמני. קבוצות שתלויות בשחקן אחד, מסיימות לרוב באמצע הטבלה. למזלם שנה שעברה היה שם קאלה שהציל אותם הרבה פעמים.

מכבי פ"ת - קבוצה עם סגל שחקנים לאמצע טבלה, עם מאמן שמתאים לאמצע טבלה.

אשדוד - יתחילו טוב, אבל בגלל שאין להם עומק בסגל, הם יחלשו בהמשך. (ככה זה שם כמעט כל עונה).

כפ"ס - כמו אשדוד, אין עומק בספסל. תלויים יותר מדי בשחקני ההרכב, קבוצה בלי מחליפים לא יכולה להגיע רחוק.

בני יהודה - הסגל שלהם לא מרשים אותי בכלל. אבל ניצן שירזי יצליח להשאיר אותם בליגה.

מכבי הרצליה - רק בגלל שאני מחזיק מאוד מפרדי דוד.

קריית שמונה - יותר מדי שחקנים שמתאימים לקבוצה שרוצה לעלות מהלאומית לליגת העל, אך לליגת העל לדעתי זה כבר לא מספיק.

סכנין - בדיוק כמו קריית שמונה, רק במצב פחות טוב.

5. reda Member

אני אכתוב את הנקודות שלפי דעתי הסובייקטיבית לחלוטין [:>] ייקרו העונה:

-הפועל תל אביב תיקח אליפות..לאדע פשוט יש הרגשה שזה שנה שלהם ובגלל הרכש הבאמת חשוב שלהם: גיא לוזון..מה גם שהשחקנים מדווחים על אווירה טוב במחנה ועושה רושם שהקבוצה מתחילה להתחבר...אני שם עליהם את כספי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

-הפתעת העונה לפי דעתי תהיה כפר סבא, בניגוד למה שאמרו כאן שאין להם ספסל אנלא חושב שזה מצרך כזה חשוב כאן בליגה הישראלית שלנו..אני חושב שהשנה כפר סבא תעשה את הפריצה שלהם ותסיים בסביבות המקום הרביעי...גם לגבי חיפה יש לי הרגשה טובה..

-אכזבת העונה תהיה לדעתי מכבי פתח תקווה, אנלא ממש בטוח אם יהיה אפשר לקרוא לזה אכזבה אבל אחרי עזיבת גיא לוזון אני לא בטוח אם הם הולכים לסיים למקום טוב השנה..

-היורדות ללאומית לפי דעתי יהיו סכנין, שהשנה הם במצב דיי גרוע מבחינה כלכלית ומקצועית.. לגבי היורדת השניה אין לי מושג...אני פשוט לא יודע...

6. itzik123 Member

לדעתי ביתר אמורה לקחת את האליפות בהליכה .....

אני מניח שבעידן לוזון הפועל עם כל הכוד יותר תמתין למעידה של ביתר לוזון הוא לא מאמן

שרוצה ויכול לקחת אליפות הוא יותר בנוי לזה שביתר תפסיד את האליפות מכבי לא נראית טוב

למרות שהכול יכול להיות

יש לה בהחלט את הקהל ואת השחקנים ( בהנחה שיכול להיות חיזוק משמעותי יגיע )

בכל מקרה מבחינה על הנייר ביתר רחוקה מכולם

מכבי חיפה יכולה להיות הפתעת העונה וזאת בעיקר שאין עליה לחץ

של העונה הקודמת

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני, בניגוד גמור לרוב אוהדי הכדורגל, חושב שהשנה הזאת תהיה לנו ליגה תחרותית מתמיד. המועמדת העיקרית לזכייה בכתר היא בית"ר ירושלים, אבל טיול קליל זה לא הולך להיות. בית"ר ירושלים, מכבי נתניה, מכבי תל אביב, הפועל תל אביב ומכבי חיפה. כל אחת מהן יכולה לאיים על הכתר, כיוון שאין לדעת מה היריבות תעשנה באירופה ואיך זה ישפיע על הליגה. אנשים נוטים להסתכל על הסגל שיש לכל קבוצה, אבל זה נכון חלקית. אסור להתעלם מן הנעלם הזה שנקרא "מפעל אירופאי", במיוחד לא כשמדובר בליגה הישראלית, אחת הליגות שהקבוצות בה מתקשות יותר למצוא את האיזון בין המפעלים.

על הירידה תלחמנה איחוד בני סכנין, עירוני קריית שמונה ומכבי הרצליה. לפחות כרגע, אני חושב שהעולות הן אלה שתרדנה. מה שמותיר את מרכז הטבלה להפועל כפר סבא, מכבי פתח תקווה, מועדון ספורט אשדוד ובני יהודה. מועדון ספורט אשדוד, לטעמי, יכולה להפתיע ולהשתחל על חשבון אחת הגדולות ולהיכנס למקומות 1-5.

על תואר שחקן העונה יתמודדו יוסי שבחון, ברק יצחקי, איתי שכטר, גוסטבו בוקולי וראובן עובד. הפתעת העונה יהיה סבסטיאן רוזנטל, שיוכיח לכולם לא בעבר הוא נחשב לכדורגלן היהודי הטוב בעולם. מלך השערים יהיה יאניק קמאנן, שיחצה את גבול 20 הכיבושים. אכזבת העונה, שוב, יניב קטן.

אמן. כן יהי רצון. לכו תדעו?

8. שער 7 Member

אם ההימור שלך יתגשם זו תהיה סנסציה.
    אנחנו? לוקחים אליפות? כשיש את בית"ר באיזור עדיף להיאבק על מקום בגביע אופ"א.
    וסכנין לא תרד, בטח לא עם יבוריאן, יא יא פטי ובוזגלו. גם לא קריית שמונה עם שביט אלימלך, אמנגואה ומטומו. גם לא מכבי הרצליה עם שוער שכיכב בשנה שעברה בשלב הבתים של גביע אופ"א. בני יהודה תרד בוודאות, השאלה מי יצטרף אליה.

זו הליגה היחידה, לא אחת הליגות.

נערך לאחרונה ב: ‏4/8/07
  9. מילובאן 23 מירוסביץ' Member

ממש לא. יש גם את הספרדית. אחרי עונה של סוסיאדד בליגת האלופות היא הייתה בתחתית, וכנ"ל בטים של לפני שנתיים או שלוש. סלטה ויגו שהייתה בבתים לפני כמה שנים ירדה ליגה. ויאריאל שהגיע לחצי הגמר סיימה מקום 7, שזה די טוב לקבוצה ברמה שלה.
    יש את האיטלקיות בגיע אופ"א, שמוותרות של הגביע בעד הישארות בליגה, כמו ליבורנו שנה שעברה ופארמה.

בקשר לאליפות, או בית"ר או הפועל (ב"ה בית"ר). מכבי ת"א לא מספיק טובה לדעתי, חיפה לא עשתה רכש טוב. בנתיים לא מתלהבים שם מסורמה הפולני הזה לפי מה שקראתי, קרוסה עדיין לא שיחק עדיין.

10. שער 7 Member

דווקא את פארמה הבאת כדוגמא? הקבוצה שהכי לא זילזלה בגביע אופ"א? אמנם היא שיחקה בהרכב רביעי, אבל תן לי בארץ קבוצה עם הרכב רביעי כזה ואני מסודר. היא הגיעה עם ההרכב האלמוני הזה לחצי הגמר!
    אז מבחינת ההתנהלות היא זילזלה, אבל הקבוצה עצמה - ממש לא. היו שם שחקנים כישרוניים שהיום כבר לדעתי משחקים בהרכב הראשון וזו היתה ההזדמנות שלהם להוכיח, אז דווקא בגביע אופ"א הם פרעו את השטרות.

11. מילובאן 23 מירוסביץ' Member

היא שיחקה עם הרכב חלש ממה שהיה לה כי היא רצתה לעוף, זה שהיא עלתה לשלבים הגבוהים זה נס. ואני זוכר עוד מקרה שלה לפי כמה שנים.

12. itzik zohar #20 Member

אבל, אתה שוכח משהו...הסגל של בית"ר הוא הסגל הכי עמוק בליגת העל, כך שסביר להניח שיהיו כמה שחקנים ששיחקו גם באירופה ישחקו במשחקי ליגה, וגם הרבה שחקנים מההרכב השני, ואם עושים את הערבוב הזה, יוצא הרכב מצוין שיכול להיאבק על האליפות.
    ממש ממש לא נראה לי שנתניה תהיה צלע במאבק על האליפות, מועדון כזה שלמשחקים שלו מגיעים כמות קהל כמו של כמה קבוצות בליגה הלאומית לא יכול להיאבק על האליפות, מועדון שמזכיר לי כרגע את מכבי פ"ת של לפני כמה שנים (כמובן לנתניה מגיעים הרבה יותר אוהדים אבל עדיין..)...אי אפשר פשוט לצאת למאבק על האליפות עם מספר מועט של אוהדים שמגיעים למשחקי בית. למרות שהקופסא זה אחד מגרש מאוד היתי על פי הסטטיסטיקה, אליפות לא נראה לי שיחלמו עליה, עם כמה שהמועדון שאני כרגע הכי אוהב חוץ מבית"ר הוא נתניה. נתניה לפי דעתי תהיה בעונה טובה יחסית אליה, היא תסיים במקום הרביעי או חמישי לדעתי, תגיע לאינטרטוטו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏4/8/07
  13. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

זה לא קשור למאיפה הקבוצה, אלא לסדר הגודל שלה, התקציב שלה וסגל השחקנים שלה. הקבוצות שציינתם הן לא מאריות אירופה בלשון המעטה, ולעיתים אין להן את סגל מספק על מנת להתחרות בשתי המסגרות גם יחד. כמובן שההבדלים בין הליגות והרמות של הקבוצות שונה, אך הצורך לשלב בין שתי המסגרות בהתאם קיים תמיד.
    הבעיה הזו שקבוצה מתקשה לשלב בין שני מפעלים לא נפוצה רק בקרב הקבוצות הישראליות, אלא גם בעוד מספר קבוצות שהם בינוניות בהשוואה לקבוצות הבכירות ביותר.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏4/8/07
  14. Giallorossi Member

אני חושב שהשנה זה יהיה בעיקר בית"ר ושתי התל אביביות, כשנתניה וחיפה מפריעות מהצד.

לדעתי במידה ובית"ר לא תעפיל לבתים והתל-אביביות יעברו את הבתים באופ"א, היא תזכה גם השנה, והצמרת תהיה כזאת-

1. בית"ר
    ** הפרש של 5-7 נק' **
    2. מכבי
    ** הפרש של 2-4 **
    3. הפועל
    ** הפרש של 7-10 **
    4. חיפה

במידה והיא כן מעפילה לבתים ומכבי לא תעבור את ההבתים, אני חושב ומקווה שמכבי תזכה באליפות הראשונה שלה מאז 02/03.

15. מילובאן 23 מירוסביץ' Member

ברור שקבוצות כמו ריאל וברצלונה לא יתקשו לשלב בין אירופה לליגה, וקבוצות חלשות מהליגה שלהם כן יתקשו. אבל אמרו פה שזאת תופעה רק בישראל שאי אפשר להצליח בליגה ובחו"ל, אז הראיתי שיש את זה גם באירופה.