רומא 2016/17 :: מקום שני עוד פעם

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Roma, ‏16/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

2. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא חושב שהסגנון שלהם עד כדי כך סותר, אז אופטימלית שניהם.

זה לא המצב, בין אם מסיבות כלכליות ובין אם מסיבות טכניות של ספאלטי. אני נמשך יותר לפארדס וזה ידוע, אבל אולי באמת יש תחושה שהכדורגל מושך יותר לכיוון של שחקנים כמו דיאוורה. הארגנטיני שחקן טיקי-טאקה מובהק ונדמה שמאמנים מחפשים שחקנים שיודעים לעשות יותר מאשר לחלק מסירות ולתחזק החזקת כדור, גם אם יצירתיים. ככה זה במרכז הקישור לפחות. רנאטו סאנצ'ס זה הכיוון כמו שאני רואה את זה.

בעולם אידיאלי - פארדס.
    במציאות - דיאוורה.

Un bombón אוהב/ת את זה.
  3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

קובי, אני מצטער, אבל לא מכיר את דיווארה כל כך לעומק... מה שיותם רשם נשמע הגיוני :) חוץ מדבר אחד - אני לא חושב שזה מה שיותם התכוון (?) אבל זה משתמע מהדברים שלו, לדעתי פארדס ממש לא שחקן חד גווני שיודע בעיקר לשמר החזקת כדור. אולי ראיתי אותו מעט מדי, אולי אני מסתמך יותר מדי על מה שהראה בבוקה לפני הרבה זמן, אבל התחושה שלי איתו שיש בו הרבה יותר במובן גם של איום על השער (קצת חסר לי במה שראיתי העונה) ויצירת מצבים.

נראה לי שחקן שתפור על רומא הנוכחית גם אם בתפקיד משלים.

4. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

לזה התכוונתי כשאמרתי "גם אם יצירתי".

בנוגע לאיום על השער - באמפולי הוא שיחק כקשר אחורי (או קשר מרכזי שיורד מאוד עמוק אם תרצה) ולכן אין לי מושג איך הוא כשמתופקד קדימה יותר כי אין לי מספיק מדגם. אם אתה אומר שבבוקה הוא הפגין יכולת כזו אז אני רק מעריץ אותו עוד יותר!

5. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

בבוקה היו לו יותר גולאסוים מהופעות והוא עשה רושם של שחקן פריסטייל בהשראת ריקלמה.

ברומא עבדו איתו שנה שלמה רק על הגנה ותפקיד אחורי כדי ליצור רג'יסטה מודרני יותר.

באמפולי הגיע שלב היישום:

הסיומת המטורפת שלו לא הייתה priority בקבוצה שמטרתה להישאר בליגה ASAP.

השבוע הוא אמר שהוא הכי מתאים לתפקיד של דה רוסי.

*הדבר המגניב ביותר הוא שבשני הסרטונים (הממש ממש טובים) האלה רואים שני שחקנים שונים לחלוטין.

gilad16 ו-אלעד אוהבים את זה.
  6. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא ראיתי את פארדס משחק דקת לייב אחת, אבל מבחינת מה שקראתי עליו והוייב שקיבלתי זה בדיוק מה שאליאס רשם: הוא מתאים לצרכים של רומא; אני חושב שהקבוצה הנוכחית כן צריכה עוד שחקן מתוחכם בוריאציה כזו או אחרת מלבד טוטי שלא פועל כמו ״רובוט״ שהוא עוד חלק במערך*. במובן מסויים אני חושב שזה גם מתקשר לתגובה של קובי על ההבדלים בין רוי (שכל, טכניקה) לדין (אתלטיות, כושר גופני).

אני גם לא מסכים לחלוטין עם מה שאמר יותם לגבי העתיד של סגנון הקישור בכדורגל. אני מסכים עם הרעיון - אבל לא עם הדוגמא של רנאטו סאנצ׳ס דווקא. גם היום יש מקום לפליימייקרים במרכז השדה ששולטים בכדור בפרט ובמשחק בכלל - פשוט הדרישות התרבו - ובאידיאל הם צריכים גם להיות יותר אתלטים/אגרסיבים/ניידים. דוגמאות טובות לכך הם שחקנים כמו מודריץ׳ ו-וראטי שמשלבים בצורה מצוינת בין אלגנטיות לדינאמיות.

אגב, מהבלוג ששמתי כאן היום יצא לי לקרוא את הכתבה על אמפולי. הנה החלק על פארדס (קונטרה כרג׳יסטה התקפי יותר לדה רוסי?):

http://spielverlagerung.com/wp-content/uploads/sites/2/2016/05/Paredes.Xxx

Starting at the foot of the midfield quartet, Leandro Paredes has enjoyed somewhat of a break-out season after failing to force himself into the Roma starting eleven last year. At just 21-years old, he was tasked with replacing Valdifiori who had been vital in Sarri’s Empoli team and the young pivot has certainly done what was asked of him.

The Argentinian is particularly technically-gifted and is more-than comfortable in possession of the ball, displaying a great proficiency to evade opposition pressure and create space for himself in a congested midfield. Using quick feet in order to fend off attempted challenges, Paredes’ pressing-resistance is one of his biggest strengths as he shows good agility to pivot his body to quickly carry the ball out of the direction of any incoming tackles.

In what is often a densely-compact midfield from both sides, this pressing-resistance is often a necessity for the young pivot. He is often required to carry the ball away from pressure of the opposition and maintain possession in tight spaces. During such moments, the midfielder displays a deceptively-strong physical presence and protects possession well with his body often between the ball and opposition.

One of the biggest contributors to Empoli’s vertical passing, the 21-year-old’s passing style is very direct as he constantly looks for ways to move the ball towards the opposition goal. Often overseeing the entirety of the attack from his deep position, Paredes acts well as a ‘quarter-back’ of sorts and always attempts to break open lines of defence. The young midfielder does have a tendency to make turnovers with these passes, though he definitely does more good than bad with his style being a proponent of Empoli’s direct nature.

אגב2, בעודנו מדסקסים על הארגנטיני, רומא דחתה הצעה משחטאר, זאת לאחר שכבר דחתה הצעה מסמפדוריה.

* - ויש גם את ג׳רסון שאין לי מושג למה לצפות ממנו. שמתי לב שמשווים את האיכויות שלו לא מעט לפוגבה.

עריכה מאומלקת: מה שקובי רשם.

נערך לאחרונה ב: ‏18/7/16
    gilad16 ו-Un bombón אוהבים את זה.
  7. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

בדיוק רציתי לכתוב על הלינקים: "תקראו קודם כל על אמפולי".

--
    השאלה היא האם הדחיה נובעת מהרצון לשמור עליו או בגלל שההצעה של שחטיור פשוט נמוכה מדי.

הקישור שלנו עם דיאוורה:
    הרכב1:
    דה רוסי סטרוטמן
    ניינגולאן

הרכב2:
    דיאוורה פארדס
    ג'רסון

יש כאן (על הספסל) 3 מפלצות כישרון בעלות של 35מ' יורו. זה מוגזם. השחקן השישי יכול להיות גם ואנקר או ד'אורסו (שגם הוא נובו דה רוסי פוטנציאלי אך עונה אחת בקצה הספסל לא תעשה לו נזק כי רק עכשיו עלה מהפרימברה). רומא תסדר באותה מידה מבלי לתקוע לאחד מהם את הקריירה..

Bravo'Al'HaLancia אוהב/ת את זה.
  8. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

קובי,

אני לא מסכים שזה ״מוגזם״*.
    1. אני לא בדיוק יודע מה ספאלטי מתכנן ברמה הטקטית לקראת העונה הקרובה (הכוונה היא בעיקר למערכים ותפקוד של שחקנים).
    2. כולנו רוצים לקוות שהגרוע מכל כבר מאחורי סטרוטמן, אבל כך או כך זה לא יהיה חכם להעמיס עליו יותר מדי = דיווארה.
    3. דה רוסי כבר בן 33 בעוד פחות משבוע = מחשבה על העתיד עם חפיפה אידיאלית בין וונדרקידס ללידרס = פארדס.
    4. עלייה לנקסט לבל = ההסתכלות היא לא דווקא על ״הרכב״ ו״ספסל״ = ההסתכלות מעתה היא על הסגל.
    5. אני גם יכול לראות את ספאלטי משחק עם 4 מתוך ה-6 בהרכב במשחק נקודתי.

* - זאת בהנחה שהגיע הזמן של רומא לעלות לכיתה של הילדים הגדולים, או לכל הפחות להתקרב לשם עוד קצת. אם זה לא אפשרי מבחינה כלכלית אצל סבאטיני או מבחינה טכנית אצל ספאלטי כמו שיותם רשם לפניי, אני מבין. בכל זאת, החיים הם לא (תמיד) הפוטבול מנג׳ר.

9. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

+
    לא מאמין שהוא ישלוף משהו חדש לחלוטין מבלי לנסות זאת לפחות במחנה הקיץ. המעבר ל3 בלמים (במשחק נקודתי) יבוא על חשבון שחקן אמצע (קדמי או אחורי). האפשרות לשחק עם פרוטי מאחורי דז'קו גם היא "תפגע" בדקות של הקשרים.

אני חושב שבמקרה נורא שכזה, ניינגולאן ירד אחורה לתפוס את מקומו וג'רסון (שואו טיים!) יתפוס פיקוד על ה3/4 עם גיבוי מפרוטי. התסריט השני הוא אכן דיאוורה וכאן אני שוב נאלץ לחזור לנקודה שלי - גם במקרה טראגי\קיצוני, השחקן ה6 עדיין לא בתמונה.

+
    העתיד הזה אכן קרוב מאוד (כנראה MLS בסוף העונה). אבל כאן 2 "נלחמים על הירושה", כאשר רק 1 מהם יקבל מספיק דקות כדי להוכיח את עצמו. לא אפקטיבי יותר לראות את דיאוורה משחק ובמקביל גם את פארדס (השאלה אצל ג'יאמפאולו בסמפ) ואז להחליט מי לוקח את הכתר?

רשמתי את השחקנים כמו מנג'ר קיד אבל הדבר החשוב הוא מס' הדקות שמקבלים השחקן ה5 וה6 בקבוצה. כלומר ואנקר ואוצ'אן של העונה שעברה. כל הקשרים פצועים\מורחקים? "יש!" בוא נראה את הילד בפעולה. ואז בא פלורנצי ואוכל להם את הדקות כמו pacman.

אלעד אוהב/ת את זה.
  10. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים איתך בשורה התחתונה = השאלה חוזרת של פארדס תחת ג׳יאמפאולו יהיה הפיתרון האידיאלי (יכול לצאת מצב איכותי כמו עם צ׳ך-קורטואה).

יצאתי מנקודת הנחה שהבאת דיווארה = מכירה של פארדס. מקווה שהדבר הראשון יקרה והשני לא.

לא אופתע גם לראות את ספאלטי ״מרמה״ במצב כזה עם דה רוסי כבלם. הוא במילא רג׳יסטה שנוטה לשחק מאוד עמוק.

מקווה שיהיה כיף.

נערך לאחרונה ב: ‏19/7/16
    Un bombón אוהב/ת את זה.
  11. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

רשמית: אדים ליאיץ' נמכר לטורינו תמורת 8.5מ' יורו + 0.5מ' בונוסים. באותה עסקה, יאגו פאלקה הושאל לטורינו לה יש אופציה לרכוש אותו בסוף העונה.

מתקשה להאמין שאיבדנו עליו רק 2מ' לאחר תקופה כה כושלת וחוזה שנגמר בסיום העונה הקרובה.

--
    לפי הגאזטה,
    * בולוניה תחזיר מחר תשובה להצעה של רומא על דיאוורה (12-13מ' + השאלה של סאדיק).
    * נאצ'ו יחבור לרומא כאשר זו תגיע לטיול באמריקה, מכיוון שהוא כבר נמצא שם עם ריאל מדריד.

12. Ever Banega Member

"קוסטס מנולאס היווני בדרך החוצה מרומא אחרי שנקלע לעימות פיזי במהלך האימון עם קווין סטרוטמן. צ'לסי עוקבת בדריכות אחרי ההתפתחויות בעניינו." (וואן)
    מישהו שמע על זה משהו?

13. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

14. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

נו באמת. שילחצו ידיים וישלימו כמו ילדים גדולים. לא מאמין שאשכרה פירסמו את הטרש הזה.

15. Roma מנהלים

*/aa1 ארווין זוקאנוביץ' בהשאלה עד תום העונה עם אופציית רכישה.

https://pbs.twimg.com/media/Cn5XUtuXgAAZZAj.Xxx:large

*/aa1 רומא דחתה את ההצעה על פארדס מצד שאלקה וזניט על סך 15 מיליון אירו לפי התקשורת.

*/aa1 עוד בקשר להעברות, נא'צו סיכם ובדרך לבירה בניגוד אליו גיומבר בדרך החוצה בהשאלה.

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/13769581_1096818560378957_6919544270832821409_n.Xxx?oh=8573ac01097454c5e40e49bcede1a08f&oe=5826C98A&__gda__=1477985793_ff701243c42c4104c3cb24bf0ae44621

*/aa1 תלבושת החוץ = מדהימה. מאז השיתוף פעולה עם נייקי החולצות של רומא פשוט מדהימות במיוחד ללא הספונסר שמכער את רוב החולצות.

לקינוח,

https://pbs.twimg.com/media/Cn6q4LPXYAAHoju.Xxx:large
    יהיו אחראים האם לרומא תהיה עונה גדולה או לא.

EsheD ו-ג'ורדן לאב אגדה אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.