רומא 2017/2018 :: Monchi business

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י AS R, ‏13/7/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

הכול זה השערות על בסיס פירסומים שונים.
    הדבר היחדי שבטוח,ע"פ מה שהוא אמר,זה שהוא לא מעוניין לעזוב ודחפו אותו בכוח למהלך. כנראה שזאת גם הסיבה למחיר היחסית נמוך.

2. טל. Member

EsheD

כואב לשמוע. אבל תסתכל על זה בעיניים קרות: האמת היא שאם נאיינגולאן היה רוצה להשאר, הוא היה נשאר.
    אם הוא היה מצהיר אני מפה לא זז - ובמקביל יוצר קשר עם ראשי המעודון ועם המאמן ומצהיר שהוא רוצה להשאר ולהלחם ולשקם את שמו הטוב, וגם מתחייב לשנות את דרכיו מחוץ למגרש - הוא היה נשאר.

אבל הוא לא רצה.

בקשר להצעות אחרות: אני יודע שזה קצת מבאס אוהדי אינטר בפורום אבל מה לעשות זו המציאות. לא היו הצעות אחרות. אם היו - היית שומע עליהן.
    רומא לא היתה לחוצה בזמן. ולא היתה חייבת לסגור את העסקה הזו.

אם היו הצעות אחרות מקבילות - הן היו עולות על סדר היום, והיו הדלפות (רומא בעצמם היו מדליפים על מנת להלחיץ את אינטר ולשפר מולה עמדות במו"מ) והיית שומע עליהן... גם היו מנסים לשכנע את השחקן לעבור לקבוצה אחרת שמציעה יותר. היו מפעילים גם עליו לחץ דרך התקשורת. אל תהיו תמימים.
    אתם יודעים איך הדברים הללו עובדים...

מי שרוצה להאמין שנאיינגולאן לא מוכן לשחק באנגליה בגלל המזג אוויר, ולא בספרד בגלל האוכל, ולא בצרפת בגלל שיש טעמים מוזרים בקורנפלקס - שיאמין.
    מי שרוצה להאמין שנאיינגולאן שחקן מעשן בן 30 שתוך שלוש גומר קריירה - לא פתוח ללשמוע הצעות על בסיס כלכלי, ולא אוהב כסף, ולא רוצה אפילו לשמוע על זה - שיאמין.

אותי הדבר היחיד ש(קצת) מעניין - זה למה מונצ'י ניהל מו"מ כזה זריז וחובבני ולמה שיתף פעולה עם הבלוף החשבונאי של אינטר של ניפוח מחירים (סאנטון והילד מהנוער כביכול ב 14 מיליון יורו. שזה בערך פי 3 מהשווי האמיתי שלהם. מעניין אם זה היה מחווה של רצון טוב או התקבלה תמורה כלשהיא שאנחנו לא מודעים לה (למשל: אינטר בתמורה לשיתוף פעולה החשבונאי הזה - יצאו מהמאבק על פאסטורה/כריסטנטה, או משהו כזה)...

3. EO11 בפה אליל היכל התהילה

טוב מונצ׳י, לא היו הצעות.

4. טל. Member

אני לא יודע אם היו. ואתה לא יודע אם היו.
    אני בסה"כ בוחן את המצב לפי העובדות בשטח. אם היו עוד הצעות - איפה הן?

לא צריך להתבאס... זה שיחק לטובתכם שלא היו עוד הצעות. אם אתה מאמין בשחקן, עשיתם דיל טוב.

5. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אני מתבאס שמנהלים דיון בצורה כזו, אני לא צריך אישור של אף אחד לגבי הדעה שלי על ראג׳ה או כל שחקן אחר. כשאתה לוקח דעה שלך, שמבוססת נטו על התקשורת האיטלקית (ושוב, פרסמו על התעניינות, אבל אתה קורא מה שנוח לך) וכותב אותה כעובדה, זו לא דרך לנהל דיון.

6. טל. Member

אין פה מה לנהל דיון כי אין פה על מה לנהל דיון.
    לא בגלל שאני צודק /אני טועה.
    בגלל שזה לא משנה.

לעניינינו:
    אני הצגתי את המסקנה שלי וליויותי אותה בכל הטיעונים הכי רציונאלים שבעולם.

קבוצה מוכרת שחקן (ועוד סמל סטטוס שלה) ליריבה ישירה שלה בליגה - כשיש הצעות אחרות מליגות זרות?
    ולא שומעים עליהן?
    ולא יודעים עליהן?
    ולא מפמפמים אותן?
    ולא משתמשים בהצעות המקבילות הללו על מנת להלחיץ את אינטר ואת השחקן עצמו?

כשלרומא עצמה יש את כל הזמן שבעולם לבצע את המכירה.

בעיני זה לא סביר.
    מה אתה רוצה שאני אגיד לך?

לדעתי אתה סתם מתבאס מהתרחיש הזה שהיחידים שמוכנים לשים 20 מיליון יורו על השחקן הזה - זה אינטר.
    מתבאס מעצם קיומו. לא בא לך טוב באוזן... אז אתה שולל את זה על הסף.
    זהו.

מה אתה רוצה שאני אגיד לך?

אמרתי ואני אומר שוב: יכול להיות שהיו גישושים. אבל הצעה או מגעים - לא סביר שהיו.
    אם היו הצעות מקבילות או מגעים אמיתיים - היו שומעים על זה ורומא היו משתמשים בזה ומציפים את זה.

פעם ראית שיש 2 הצעות אמיתיות מקבילות על אותו שחקן - והמועדון מסתיר הצעה אחת ולא משתמש בה כדי למקסם רווחים?
    נשמע לך הגיוני שרומא רצו למכור את הכוכב שלהם לקבוצה יריבה ישירה בליגה? (ועוד מיהרו לסגור עסקה אפילו שלא היה לחץ של זמן?)
    אם אתה שואל אותי: כנראה שלא רק שלא היו הצעות עכשוויות - גם לא נראו שום הצעות קונקרטיות עתידיות באופק.

נ-ב:
    מעניין אותי לדעת, מה אני היחיד שחושב ככה בפורום? אף אחד פה לא מסכים איתי?
    סתם מעניין אותי לדעת איפה אני עומד.

oFiRzZz ו-uri אוהבים את זה.
  7. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אז אם נלך לפי התיאוריה הזו, למה למכור עכשיו? לשחקן יש חוזה ארוך טווח, חלון ההעברות מסתיים בעוד חודשיים, יש מספיק זמן לקבל הצעות. למה רומא מיהרה למכור? כנראה כי המו״מ הזה לא היה בכללים הרגילים של מו״מ כפי שאתה מכיר אותם או שהוא התנהל בקצב שלא רומא הכתיבה, אלא השחקן עצמו. אין לדעת את השיקולים של ראג׳ה, אבל אם נלך לפי התקשורת, אז הוא רצה רק אינטר במקרה כזה, מה יש לרומא לעשות עם עוד הצעות? המטרה של הקבוצה לסגור את העסקה המיטבית בשבילה. האם מה שנסגר הוא המיטבי? זו שאלה אחרת, לדעתי לא. אתה בעצמך אמרת שמונצ׳י גרוע(או שלא, תלוי מה תואם את האג׳נדה), אז אולי זה חלק מזה.

לפי התיאוריה הזו, גם על בונוצ׳י לא היו הצעות ויובה מכרה אותו ליריבה ישירה לליגה בסכום דומה לנאינגולאן רק מכיוון שמילאן הייתה היחידה בתמונה בשביל אחד הבלמים הטובים בעולם, או שמא זה היה הסירוב של השחקן להצעות אחרות והרצון לשחק בקבוצה ספציפית שהפך את כולן ללא רלוונטיות. מה הופך את המקרה של נאינגולאן לשונה? זה שהתקשורת לא פירסמה על הצעות אחרות, אז בטוח שלא היו הצעות, כי התקשורת הרי יודעת הכל.

לא הכל פועל לפי דפוס קבוע, גם אם בד״כ זה מה שקורה. דעתך שלא היו הצעות, אני מקבל את זה וגם לא שולל את זה. ההבדל בינינו זה בדיוק המשפט הזה.

8. טל. Member

לפי מה שאני קורא הערב - יש התעניינות קונקרטית של צ'לסי במאנולאס על בסיס תשלום הסעיף שחרור שלו. 36 מיליון.
    והם כבר פנו לשחקן.

מזלנו שזה מגיע בתחילת החלון העברות.
    מזל גדול.

אולי הכל חירטוטים, אבל, אם זה אכן יוצא לפועל - אסור למכור את אליסון בשום פנים ואופן, גם לא בשמונים מיליון.

לדעתי מונצ'י צריך יהיה למכור את פלורנצי למרבה במחיר, לקחת את הכסף מנאיינגולאן מאנולס ופלורנצי, ולעבוד רק עם זה.
    זה די והותר.

לאבד את מאנולאס ופלורנצי: מילא.
    אבל לאבד את מאנולאס ואליסון באותו חלון זו פשוט התאבדות מקצועית.

9. טל. Member

Roma, Chelsea disposto a pagare la clausola di Manolas - Corriere dello Sport

מפחיד.
    וואלה שמים לך 36 מיליון על השולחן (סעיף השחרור שלו), ואתה לא יכול להוציא מילה.
    זהו אין לך זכות אפילו לדבר.
    רק עם הלאמפה אתה יכול ללכת לדבר.

ומה זה 36 מיליון בשבילהם? צ'יפסים.

10. Roma מנהלים

ויתרו על רוגאני? יש להם כבר צי של בלמים.
    אני כבר לא עומד בזה, בעונה אחת ניינגולאן ומנולאס? השחקנים שאני מחובר אליהם. אומנם השחקנים האלו לא גדלו בפרברי רומא וביצעי הקורבה סוד באולמפיקו אבל החיבור לקהל ולקבוצה זה משהו שאי אפשר לתאר במילים. בנוסף שאני מאמין שמדובר במנהיגים הגדולים ביותר שיש לקבוצה לאחר DDR.

בתחילת העונה חלמנו על חיזוק נקודתי לסגל שעשה היסטוריה(עזיבה של שחקנים משלימים כמו אלשע\פרוטי\ברונו פרס\ ג'סוס), בקצב הזה נצטרך להנציח את הסגל אשתקד והסגל לעונה יהיה חדש לגמרי.

בנוסף דיבורים על עזיבה של פרוטי.

11. EO11 בפה אליל היכל התהילה

לא מובן לי הסיפור עם סעיפי השחרור ברומא. הרי ברור שהחוזה של פלגריני (25 מיליון סעיף שחרור אאל״ט) זה פצצה מתקתקת מהבחינה הזאת, וגם סטרוטמן מחזיק בסעיף נמוך מאוד ויכול להביא הצעה בסכום דומה.

חייב לציין שמונצ׳י מתנהל יפה מבחינת ההעברות הנכנסות עד כה אז אני די בטוח שהוא יוכל למצוא מחליף ראוי למאנולאס אם וכאשר יעזוב, אבל מעניין אותי מתי רומא תפסיק למכור 2-3 שחקנים בכירים בכל קיץ.

Roma אוהב/ת את זה.
  12. Roma מנהלים

האמת בכל קיץ, אפשר להגיד שמכרנו 2-3 שחקני מפתח מאילוצים לטובת הקבוצה על מנת שנמשיך בתהליך ההתקדמות. ממש מכרנו באגרסביות שחקנים לקבוצות אחרות על מנת לעמוד בחוקי הפייר פלי.
    העונה חד משמעית לא.
    אליסון(אם יימכר) - הצעה שאי אפשר לסרב לה במעמד של הקבוצה שלנו כיום. לפי הדיווחים האחרונים ריאל נרתעת ולא מוכנה להציע יותר מ-60M.
    ניינגולאן - הקבוצה רצתה למכור.
    מנולאס - זה סעיף שחרור ואין לנו מה לעשות בנידון, למרות שהסעיף שיחרור נמוך ביחס למעמד השחקן והשווי בשוק.

פלגריני וסטרוטמן אישית הייתי מוכר היום בסעיף השחרור שלהם. הם לא שווים יותר מזה ואין גם מי שישלם.
    לעתיד מונצ'י צריך לחשוב טוב מאוד על הסעיף שחרור של פלגריני, כי אם הוא שוב מקבל את הקרדיט העונה ומצליח להחזיר ביכולת טובה על המגרש אז 25M זה גרעינים בשביל המועדונים הגדולים שיחשקו בו.

13. טל. Member

מה קרה לך... סעיפי שחרור מצחיקים זה "המומחיות" של מונצ'י.
    הבום הזה מצ'לסי זה היה צפוי.

דרך אגב: המספרים המלאים מעסקת נאיינגולאן נחשפים:
    23.3 מיליון יורו במזומן. בלבד.
    וסאנטון והילד מהנוער לפי ערך של 14 מיליון (סאנטון 8 והילד מהנוער 6).
    סה"כ עסקה בשווי (כביכול) 37.3 מיליון יורו.

אני רוצה להגיד לכם שפיקציה חשבונאית כזו פיקטיבית בחיים שלי לא ראיתי.
    זה כמו שאני מפרסם שאני מוכר את האופנוע שלי ב 100 אלף.
    ובא מישהו ואומר: אני אתן לך 60 אלף במזומן. ועוד צמיג חדש ומצבר משומש - ובוא נגד שהכל ביחד שווה 95.

-ואני אסכים.

חחחחח.
    בחיים שלי לא ראיתי ערבוב שכזה. פרס מפעל חיים צריך לתת לאוזיליו.

14. EO11 בפה אליל היכל התהילה

זאניולו ב-6 מיליון זה לא הזוי בכלל האמת (יש ביקוש לבחור). סאנטון ב-8 זה נטו קומבינה בין הקבוצות, אחרת אין דרך להסביר את זה. מונצ׳י לא מפגר עד כדי כך.

@Roma אי אפשר להעריך את השווי של פלגריני עדיין. הוא בתחילת הדרך, רק בן 22. אם הוא יתן חצי עונה טובה, ובמיוחד אם הוא יבלוט בצ׳מפיונס, לא מופרך שתבוא קבוצה ותשים 25 מיליון אירו כבר בינואר, ואז זה תלוי בשחקן. 25 מיליון אירו, באינפלציה של היום, זה מחיר מציאה.

15. Roma מנהלים

EsheD ו-SerieA אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.