רומא 2018/2019 :: עוד קיץ עמוס

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י AS R, ‏27/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

(ניסיון להעיר את הדבר המת הזה בתקווה לדיון ענייני)

קראתי היום הערכה מעניינת של Il Romanista לגבי הקיץ הקרוב:
    DS: ריקי מסארה. טוטי ישאר העוזר אך עם יותר say. לואיס קאמפוס, אם יצטרף, יקבל תפקיד חיצוני של יועץ (לא על חשבון מסארה).
    מאמן: מישהו עם fat salary. (קונטה\סארי).
    המטרה: לבנות קבוצה צעירה ולקצץ משכורות. ללא תלות בטבלה הסופית של העונה הנוכחית.

**
    *בהיעדר leaders טבעיים בסגל, הייתי שמח לראות את דה רוסי ממשיך עונה נוספת. גם אם יהיה כשיר רק ל10 משחקים. כמובן חשוב שנקבל לצידו פרוספקט צעיר יותר. מישהו כמו טונאלי\בן נאסר\סנסי\אחר.

*במקביל להשקעה נוספת בפרוספקטים צעירים, חשוב שנקבל גם 2-3 שחקנים מוכחים בסריה א' (ספאטה\איליצ'יץ'\איצו\קראניו\...).

*כל השאר בהתאם לאופציות שיספק המרקאטו. in & out.

2. טל. Member

לא ממש הייתי רוצה לראות את מאסארה בראש המערכת, ובהחלט לא הייתי רוצה לראות את טוטי עושה משהו מעבר למה שהוא עושה עכשיו: שגריר של רומא. מטייל בעולם. מאדיר את שם המעודון. ומוכר חולצות. (אם כי אחרי ששנה הבאה זאיניולו יקבל הערכת חוזה סרט קפטן וחולצה מס' 10, אני מניח שמכירת החולצות של טוטי כבר יהיה אפשר למחוק).
    אם רוצים להשתמש בכוח המשיכה של טוטי כדי להביא אנשים מסויימים למועדון - זה אפשרי. אבל רק אם הוא יהיה השליח. לא הייתי רוצה לראות אותו נותן את הפקודות. לא לאחרים ולא לעצמו.

בקשר למי כן יהיה DS: מה אנחנו כצופים כבר מבינים בעניינים מהסוג הזה?

בקשר למאמן: לפני שבועיים פאלוטה אמר בראיון: הבאתי את מונצ'י כדי שיביא לפה מאמן מהשורה הראשונה, צוות רפואי מהשורה הראשונה וכו' וכו' וכו'.
    נו אז הנה עכשיו יש הזדמנות להביא מאמן מהשורה הראשונה. ושמו קונטה. את סארי בפירוש לא הייתי רוצה לראות. לא בשלב הזה של המועדון.
    אם פאלוטה מחרטט כמו שכולנו יודעים שהוא מחרטט, ושוב פעם ינסו להביא מאמן לא מהשורה הראשונה בעולם - אז לדעתי גאספריני זו האופציה הכי טובה בתרחיש הנ"ל. אם ראשי מילאן יקבלו התקף טמטום ויחליטו לשחרר את גאטוסו בקיץ - גם הוא אופצייה טובה.

בקשר לשחקנים:
    לכסף אין ריח ומטעמי נוחות בלבד אני עושה את ההצמדות האלו, אבל בגדול לדעתי זה מה שצריך להעשות אם רומא לא תסיים במקום 4:

*הייתי מוכר את מאנולאס קולארוב וחואן חסוס (מרוויחים ביחד 8 מיליון בעונה) - בכסף הזה הייתי קונה 3 בלמים. עם שכר נמוך יותר.

*הייתי מוכר את פלורנצי ופרוטי (מרוויחים ביחד 5 מיליון יורו) ובכסף הזה הייתי מביא קיצוני רגל שמאל לאגף ימין שיהיה ברוטציה עם אונדר, מישהו בשכר נמוך יותר.

*הייתי מוכר את אנזונזי ופאסטורה (שכר של 7 וחצי מיליון בעונה) ומנסה להנחית ברומא את טונאלי או את סנסי, כמובן בשכר שנתי נמוך יותר.

*הייתי מוכר את דז'קו התייר (שכר של 5 מיליון לעונה) ובכסף הזה מביא במקומו חלוץ עם שכר נמוך יותר (מאוד הייתי רוצה לראות את רומא שמה את היד על קוטרונה).

*בהפרשי המשכורות הנ"ל הייתי מאריך חוזה לזאיניולו ופלגריני ואונדר ואלשע. בסדר הזה.
    אם בקיץ אונדר יימכר - אז קונה שחקן זהה בכסף שייכנס במקומו.
    כנ"ל לורנצו פלגריני. יש לו סעיף שחרור נמוך וזו בעיה.
    על אלשע מדובר ממילא בהארכת חוזה באותו שכר פר עונה.
    את זאיניולו בקיץ הזה לא הייתי מוכר תמורת שום מחיר. שום מחיר.

*מחזיר את גונאלון.
    *מחזיר את לוקה פלגריני.

*מוכר את דפרל וז'רסון ופונסה וסאדיק וכו'.

*משאיל את צ'וריץ. משאיל את ריקארדי. במקביל קונה/מחזיר הביתה את פראטסי שנותן עונה יפה באסקולי (לרומא יש סעיף קנייה בחזרה אני לא יודע על כמה. אולי 9 מיליון לדעתי).

*בקשר לאולסן אני לא יודע מה לומר. לא מבין כלום ברכש של שוערים. אם בקיץ יחליטו למכור את אולסן - אז בכסף של אולסן מאנואל נוייר לא יגיע לרומא. זה בוודאות אפשר לומר.

נערך לאחרונה ב: ‏8/4/19
  3. Alta Tensione Member

טל הפטיש שיש לך לגונאלון הוא מהמוזרים שיצא לי לראות בקרב אוהדים מאז שאני עוקב אחרי כדורגל.

SerieA אוהב/ת את זה.
  4. טל. Member

Alta Tensione
    כשאין סוס, גם חמור טוב.

אתה מוזמן לעצור לקרוא כאן.

דרך אגב: אם היה שכל למונצ'י - בקיץ הוא היה משאיר את גונאלון מלכתחילה במועדון... כי הוא יותר טוב מאנזוזנזי, שמשחק כמו צב על כדורי שינה, ומקבל משכורת פי 2.

אם רומא לא מסיימת מקום 4 אני לא רואה אופציה יותר טובה מרוטציה של דה-רוסי + גונאלון + איזה ילד מוכשר (סנסי או החלום: טונאלי)
    גונאלון הוא בסה"כ שלישי ברוטציה על הבלטה הזו של קשר אחורי.

בזמנו קנו את גונאלון כמעט בלי כסף. שכר של 2 מיליון בעונה אומנם זה לא זול אבל גם לא משהו בשמיים. הוא סוגר לך פינה.
    חוץ מזה שמקצועית נטו הוא שחקן די בסדר.

5. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא חושב שאנזונזי יעזוב, לצערי אין הרבה פראיירים שיקחו את החוזה שלו או ישלמו עליו סכום כסף משמעותי. אם יתמזל מזלנו אז סין, אם לא אז במקרה הטוב איזו אנגלית תקח אותו בהשאלה.

6. טל. Member

הוא אלוף עולם.
    לעונה אחת רעה - תירוצים לא חסר... ופראיירים בעולם גם כן לא חסר.
    (תמיד תזכור: העולם הוא גדול וכל מה שצריך זה רק פראייר אחד).

ימצאו לו משהו אין מה לדאוג.

7. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם וכשאר קונטה יגיע (לפי הפרסומים),הוא לא יגיע בלי הבטחה לחיזוק משמעותי של הסגל ועם תקציב נפוח. כמובן שהכול תלוי באם נסיים במקום שמוביל לצ'מפיוס בעונה הבאה.
    לדעתי הוא האיש המתאים ביותר להתחיל איתו את המהפכה בסגל.

8. Roma מנהלים

9. טל. Member

בד''כ קודם כל מביאים ds. והוא זה שמחליט/שותף להחלטה איזה מאמן צריך להביא.

לכן דיבורים ושמועות על מאמן שבא לפני שבכלל סגרת מי יהיה ה ds העתידי שלך - הם בד''כ בולשיט.

למען האמת זה דווקא מצב מעניין להביא קודם כל מאמן - והוא מחליט/שותף להחלטה מי יהיה ה ds שלו, ולא להפך.

אבל כאמור זה בד''כ מצב חריג ולא נראה לי שכך רוצים ברומא לעבוד.

10. VAR Member

@טל.
    גם אני אוהב את קוטרונה, אבל בתסריט האופטימי הוא יהפוך להיות חלוץ כמו... אדין דזקו.
    וגם אני אוהב את גאטוסו, אבל במקרה הטוב רומא תיראה יותר טוב הגנתית ומשמעותית פחות טוב התקפית.

אתה באמת נהנה לראות את מילאן שאלה השמות שאתה רוצה לייבא ממנה?

11. טל. Member

בתרחיש בו רומא השנה לא מסיימת מקום 4 - קשה לי לחשוב על תרחיש יותר אופטימלי מאשר קוטרונה תמורת דז'קו בקיץ (עם משכורת של שליש מהבוסני).

אנחנו לא מדברים על עולם אידאלי אוטופי. אלא על עולם הכי אופטימלי שאפשרי בתנאים חרא.

באשר למאמן: רומא צריכה מאמן מהשורה הראשונה בעולם. מישהו בעל שם. מוכח. שכבר זכה בתארים.
    לא עוד איזה הימור על מישהו שאולי כן (ואולי לא) יעשה את קפיצת המדרגה שלו דווקא ברומא.
    בעיני קונטה הוא בדיוק הפרופיל המבוקש. בול. על הקשקש.

יחד עם זאת - בהנחה ופאלוטה לא יביא לנו מאמן כזה, אז כן, אחד כמו גאטוסו הוא אופציה אופטימלית.

הגנה חזקה וחוד ציני זה מתכון מנצח ומוכח באיטליה בכל הקשור להשגת מקום 4 (לא מעבר לכך, כמובן)...

בעידן בו נאפולי והמילאנזיות מתחזקות משנה לשנה, והמאבק על 4 הראשונות הולך ומחריף: זו אופציה סולידית במובן הטוב של המילה.

EsheD אוהב/ת את זה.
  12. טל. Member

פציעת שריר מס' 50 העונה (50!!!) בשורות רומא: דה רוסי ייעדר מהמגרשים 3-4 שבועות.
    בשלב מאוד קריטי של העונה.
    (סך כל הפציעות ברומא כולל פציעות שרירי ופציעות אחרות הוא למעלה מ 70 העונה הזו דרך אגב. מספר לא נתפס... צוות רפואי וצוות אימון כושר גופני פשוט שערורייתיים בקנה מידה גלובלי).

ספציפית על דה רוסי - על הנייר אין ספק שהוא סוגר פינה חשובה מאוד לקבוצה בעונה הבאה אם הוא מאריך חוזה לעונה נוספת.
    אבל שוב: האמת המרה היא שהוא סוגר פינה רק על הנייר.
    בפועל? -מדובר בשחקן שמסוגל לתת רבע עונה בלחץ. בקושי.

לא רק מנק' מבט כלכלית זו עסקה רעה למועדון (לשלם לשחקן על עונה שלמה ולקבל בפועל כשירות רק לרבע עונה)
    אלא גם מקצועית: זה כבר פשוט מגוחך.
    הוא משחק כמה עשרות דקות - ומייד נפצע לכמה שבועות. שוב, חוזר לשחק כמה עשרות דקות או כמה מאות דקות - ושוב נפצע לחודש ומעלה.
    הוא גמור דיי נו מה לא רואים את זה? פיזית. מקצועית. לא רק עניין כלכלי.

13. Alta Tensione Member

איך חלוץ שלא מפסיק לזוז על המגרש יהפוך לחלוץ שלא מפסיק ללכת על המגרש?

yonmu אוהב/ת את זה.
  14. VAR Member

בשלב מסוים הוא עובר ממצב ריצה למצב זחילה. אבל חובה לציין שזו בעיה לא רק אצלו אלא אצל המון שחקנים בקבוצה, מה שאומר שהבעיה היא יותר בצוות המקצועי.

15. טל. Member

מצב נושא:
הנושא נעול.