רומא 2018/2019 :: עוד קיץ עמוס

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י AS R, ‏27/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Roma מנהלים

לוליץ' לא היה מלכלך ככה על דז'קו, לדעתי פאולו די קאניו פרץ לו לחשבון..

2. טל. Member

די כי כבר נשבר הזין.

לא נשבר לכם הזין כבר מכל השחקנים המולטי מיליונרים האלה?
    הם כולם מדברים לי על הכסף - אבל לי אסור לדבר על כסף.

עברתי את הגיל הזה.
    דה רוסי היה אחד משיאני השכר בסרייהa כולה, במשך שנים. שנים על גבי שנים.

ת'כלס. רומא נתנה לו הרבה יותר ממה שהוא נתן לרומא.
    מה ראינו ממנו? מה ראינו מכולם?
    בוא נדבר תארים בוא נדבר מספרים. בוא נדבר דוגרי.
    פעם אחת ולתמיד.

עשרות על גבי עשרות שנים של מיליוני יורו תמורת 2 גביעים וחצי.

בסדר שלטים ביציע ופיצוצים ביציע ורימוני עשן. וסרטונים ביו טיוב.
    אבל מה עם הבשר מה?

נשיאים ורוח וגשם אין.
    רוח ורוח, ורעש, ורוח. שנה אחר שנה. בסדר.
    אבל בחיאת דינאק טיפת גשם אחת קטנה לא נפלה לי הראש כבר 19 שנה.

ומה בתמורה? -רומא עשתה אותו מיליונר. חאלאס.

3. טל. Member

הבן אדם פצוע כל הזמן מה לא רואים?

בוא תפרוש ותצטרף לצוות המקצועי - לא.
    בוא תשחק במשכורת יותר נמוכה - לא.
    בוא תשחק בחוזה פר משחקים - בהתחלה הוא בעצמו מציע את זה, ואז אומר לא.

חלאס.

אז לך תשחק בסעודיה ותעזוב אותי בשקט. אני אוהד רומא לא אוהד דה רוסי.

4. yonmu Member

אז ברגע שהוא מחליט שהוא עשוי לשחק בקבוצה אחרת הוא כלומניק מבחינתך?
    וזה דקה אחרי שציפית ממנו לפרוש כשהוא כל החיים משחק באותה קבוצה?
    מדהים.

5. טל. Member

המשפט הראשון בהודעה שלך משולל יסוד. והמשפט השני לא מדוייק.

-לא יודע איפה ראית את המילה "כלומניק" בהודעות שכתבתי עליו.

-ולא כתבתי מה אני מצפה ממנו לעשות, אלא מה לדעתי עדיף לו לעשות... יש הבדל. די גדול.

נערך לאחרונה ב: ‏17/5/19
  6. טל. Member

במאמר מוסגר: אני כבר התנערתי מכל הסיפורי פוגי האלו של שחקני בית. ושחקנים שהם סמלים ודגלים ובקלוואה.
    זה שיח שהתקדמתי כבר מעבר לו. הוא כבר לא מעניין אותי.

א- וואלה בסופו של יום אתה רואה את שחקני הבית האלו מוצצים את הדם של המועדון ומשחקים אותה קשים להשגה, ומענים את ראשי המועדונים כל פעם שנגמר חוזה, בדיוק כמו שכירי חרב מבחוץ. ועוד עושים פאלאברות ומשסים את הקהל בראשי המועדון.
    רוקדים על שתי חתונות: מצד אחד הם "סמלים ושחקני בית וכל הרומנטיקה"... מצד שני מתנהלים כאחרוני שכירי החרב רודפי הבצע.
    שום הנחות הם לא נותנים, ושום הנחות שם לא מספקים למועדון "בשל היותם שחקני בית"...
    מוצצים ת'דם למועדון גם כשהם כבר מתקרבים לגיל 40.

ב- וואלה כל העולם התקדם הלאה. אני מסתכל ימינה, מסתכל שמאלה: כולם מביאים שכירי חרב - שוואלה עובדים לא פחות משחקני הבית, ורצים לא פחות משחקני הבית, ואכפתיים לא פחות, ומסורים לא פחות, ולהבדיל מכל שחקני הבית - הם גם לא עושים במכנסיים במאני טיים... ולא כושלים ברגעי האמת תחת הלחץ ולא מקבלים אדומים או מאבדים כדורים במרכז שדה במשחק הכי חשוב של העונה...
    במקום זה הם באים... עושים את העבודה. הולכים. וכשהולכים גם לא פותחים את הפה יותר מידי כי שום דבר לא אישי מלכתחילה.
    ועל הדרך גם זוכים בתארים ומביאים אליפויות. בלי כל הטררם ובלי כל הזיוני שכל העתיקים האלה משנות ה 90.
    די אנחנו כבר לא בשנות ה 90.

יאללה הגיע הזמן להתקדם. בלי כל הסנטימנטים המצוצים מהאצבע האלה.

אני אוהד של רומא. הסמל היחיד שיש לי זה של רומא, והדגל היחיד שיש לי זה של רומא.
    אני לא אוהד של פאלוטה ולא של דה רוסי ולא של טוטי ולא שחקן X ולא של שחקן Y ולא של זאניולו שהוא השחקן שאני אשכרה הכי אוהב ומשוגע עליו בעולם כולו - אם מחר הוא ידפוק יריקה בפרצוף של רומא ועוד יוציא כביסה מלוכלכת החוצה: אז מצידי הוא גם יכול ללכת להזדיין ולהביא לי קבלה.
    די כבר עם זה.

תומר1989 אוהב/ת את זה.
  7. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@טל.

כתבת את הרצון שלך כמה פעמים על גבי הפורום ואף פעם לא הבנתי איזה קבוצה אי פעם(או לפחות בכדורגל המודרני) שיחקה 3-4-3 עם יהלום במרכז, כלומר בלי אף שחקן אגף שיתמוך בהגנה. או שאתה רוצה לראות את קלויברט ואונדר רודפים כל המשחק אחרי הווינגרים של היריבה.

לדיון על דה רוסי לא רואה טעם להיכנס כי אותך אני לא אשכנע, וכל אחד אחר הוא בגדר "לשכנע את המשוכנעים".

8. טל. Member

איך שאני רואה את זה: אין הרבה שחקנים ברומא ש-שווים יותר מידי.
    אז אלו המעט שיש - כל עוד הם כשירים חייבים לשחק.
    אני מדבר על זאניולו פלגריני כריסטנטה אונדר ואלשע.
    בסה"כ 5 שחקנים. בשבילך אני אכניס גם את מנואלס. טוב? אז 6 שחקנים.

בוא תן לי הרכב שמכניס את ה 6 האלו...
    בוא תן לי כזה! נו?

3-4-3 זו שיטה שהשתמשו בה גם בשנים האחרונות גם קונטה וגם ואן חאל וגם כמה אחרים.
    היא לא נפוצה. אני יודע.

אבל היא הכי מתאימה לסגל הנוכחי. מה, אני בניתי את הסגל הזה?
    הבעיות שאני מדבר עליהן - אלו בעיות מתמטיות. חשבון פשוט.
    זאניולו פלגריני כריסטנטנה פאסטורה צ'וריץ - אלו 5 קשרי 50-50 (לצורך הדיון נעזוב כרגע את ההבחנה בין מאצלה לפליימייקר)... אם אתה משחק במערך עם קישור משולש: אז יש לחמשת אלו רק בלטה אחת פנוייה להתחרות עליה (אם זה משולש רגיל)
    או 2 בלטות בסה"כ להתחרות עליהן (אם זה מערך משולש הפוך בקישור).
    ושנה הבאה עוד יהיה את ריקארדי, ורוצים להחזיר עוד איזה ילד רומאי מהסרייהB לפני שיובה תחטוף אותו.

אז את מי תזרוק לספסל? -בוא תגיד אתה.

מגינים גם בעיה: שמע, אין לנו מגינים נורמליים... וגם אין באופק.
    אין. מה אני אעשה שאין..?

אז אני לוקח את ריבויי הקשרים בסגל, ומיעוט המגינים הנורמליים בסגל, ועושה 1+1, ויוצא לי 3-4-3
    מה אני אעשה? הלוואי והיה משהו אחר שיכולתי לחשוב עליו.

חוץ מזה שבוא קודם ננסה את המערך הזה לפני שאתה פוסל אותו.
    שים לב, עוד אף פעם לא ניסו...

לבוא ולהצביע לי על חורים במערך - וואלה לכל מערך יש חורים. אין מערך מושלם.
    יש כוס, אתה יכול לקרוא לה חצי מלאה ואתה יכול לומר שהיא חצי ריקה.
    אתה יכול להסתכל על מה אתה מפסיד במערך הזה. אבל אתה גם יכול להסתכל על מה אתה מרוויח במערך הטקטי הזה.

ועד שלא יבואו מאמנים ו- ינסו, אנחנו גם שנינו נמשיך לדבר סתם באוייר. ת'כלס.

נערך לאחרונה ב: ‏17/5/19
  9. טל. Member

דרך אגב, חייל שוקולד

עזוב שנייה לשכנע לא לשכנע. אתה לא מוצא פגם בהתנהלות של דה רוסי בפרשה..? נראה לך שככה צריך להתנהל שחקן של המועדון 18 שנה שיודע שעם אף אחד לא ישבו עדיין על חוזה לעונה הבאה! לא רק לא איתו. ומקשקש על כבוד לא כבוד.

וככה מוציא את הכביסה המלוכלכת החוצה אחרי ששנגמר המו"מ? בהדלפות וואטסאפ? זה נראה לך שפוי? ראויי? מוצדק?

10. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מחיפוש מהיר בגוגל - קונטה שיחק 3-4-3 שונה ממה שאתה מציע, עם אלונסו ומוזס באגפים כחלק מרביעיית הקישור. ואן חאל שיחק 3-4-3 יהלום עם אייאקס... לפני כמעט 30 שנה. אתה מציע לשחק בלי אף שחקן שעושה הגנה על הקו, משהו שלא ראיתי מאז שאני רואה כדורגל, או לחלופין אתה מציע לשחק עם אונדר/אלשע/קלויברט כששחקני אגף עם אוריינטציה הגנתית, מה שמפספס את הפואנטה של להרכיב רק את השחקנים הטובים, כי להציב שחקנים מחוץ לעמדה שלהם אפשר בכל מערך.
    מה שאתה מציע שווה ערך ללעלות עם בלם אחד כי אין לך בלמים טובים בסגל.

אתה איבדת אותי בדיון על דה רוסי כשכתבת שהוא רכב על רומא לאורך השנים והזכרת את ארון התארים שלו.
    לגבי מה שקרה עכשיו - דה רוסי ממש לא הדמות הרעה. והוא השחקן היחיד בסגל שההכנות לעונה הבאה לא אמורות להיות רלוונטיות להחלטה להאריך או לא להאריך לו חוזה, כמובן שכל עוד הוא מוכן לחתום על חוזה נמוך(ומסתמן שהיה מוכן גם לפני ההצעה לחוזה פר משחק).

11. טל. Member

להגיד "לרומא אין מגינים - אז אני חושב שצריך לשחק עם שלישיית בלמים ללא מגינים",
    זה ממש לא דומה ולא קרוב ללהגיד "לרומא אין בלמים - אז אני חושב שצריך לעלות לשחק רק עם בלם אחד".

חוץ מזה אתה נותן תשובות בחצי משפט שמתייחסות רק לחלקיק מדבריי.
    אני חוזר שוב:
    *יש לך בסגל אינפלציה של קשרי 50-50. כולל כאלו שקנית בהמון כסף והחלטת שהם העתיד.
    *יש לך גם אינפלציה של שחקני כנף בסגל. כולל כאלו שקנית בהמון כסף והחלטת שהם העתיד.
    *אין לך בסגל מגינים איכותיים, וגם לא באופק.
    *והבלמים שלך הוכיחו שהם לא מסתדרים במערכי 4 בהגנה. ותעיד על כך מצבת הספיגות של הקבוצה.

קח את כל זה, תחבר, אני ברוב עוונתי הגעתי למסקנה של 3-4-3 יהלום.

אתה חושב שיש אלטרנטיבה? -בוא תציג אותה.

(אבל תציג הצגה מלאה. דהיינו: אם אתה כותב שצריך לשחק 4-3-3 למשל, עם קישור משולש הפוך, אז בוא ותגיד לי גם על הדרך את מי מבין זאניולו כריסטנטנה פלגריני צ'וריץ פאסטורה ריקארדי - צריך להעיף לספסל ומי להעיף מהסגל.
    לא ייתכן שקבוצה בסדר גודל פיננסי של רומא תחזיק 6-7 שחקנים שנקנו בעשרות מיליונים עם שכר הון תועפות - יישבו כולם על 2 בלטות פנויות ביום טוב.)

12. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

"לפאלוטה לא אכפת מרומא. מעניין אותו רק האיצטדיון".
    +
    ניצוץ בדמות סיום הקריירה המתבקש של דה רוסי.
    =

לפני שנה, אותם הדגנרטים יצאו לרחובות כדי לחגוג עליה לחצי גמר ליגת האלופות.
    לפני שנתיים, אותם הדגנרטים החרימו את משחקי הקבוצה בגלל הסדרי אבטחה שלא לטעמם.

תומר1989 אוהב/ת את זה.
  13. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@טל.

אין שום בעיה עקרונית עם שלישיית בלמים, אבל בכל מערך של שלישיית בלמים שיצא לי לראות בכמות שנים המכובדת שאני רואה כדורגל יש זוג ווינגרים שתומכים בהגנה. אם זה מה שאתה מציע - יש בסיס לדיון, אבל לא מדובר ב3-4-3 יהלום כמו שאתה מציע.
    מערך של שלושה בלמים בלי קשרים בצדדים שתומכים הגנתית הוא משהו שלא קיים בכדורגל המודרני, כמו מערכים עם בלם אחד. מפה ההשוואה.

הסגל בנוי עקום, לא חושב שיש אוהד רומא שמתווכח על כך בשלב הזה. ממש לא בעיה להתחיל לזרוק פה מערכים והרכבים שיותר הגיוניים ממה שהצעת(4-3-3 קלאסי הכי מתבקש לחומר השחקנים לטעמי והכי יכול להסתיר את החסרונות בסגל). וכן, האינפלציה במרכז המגרש אומרת ששחקנים יסופסלו ויעזבו. האמת שאני רואה את רשימת השחקנים שכתבת וזאניולו היחיד שבאנקר בכל הרכב תיאורטי לשנה הבאה, וגם לא כי הוא כיום רמה מעל אלא כי פוטנציאלית הוא רמה מעל.

טל. אוהב/ת את זה.
  14. טל. Member

אני מבין את הנקודה שלך.
    קח בחשבון 3 דברים רק:

א- כאמור, עד שלא ננסה 3-4-3 יהלום, לא נדע. פשוט לא נדע. כל הדיבורים שאנחנו שופכים פה, זה סתם. הביקורת שלי היא בראש ובראשונה על הקיבעון המחשבתי של המאמן הנוכחי ברומא, וזה שבזבז שנה וחצי לפניו.
    ב- מעניין לעניין באותו עניין: גם 4-4-2 יהלום עוד לא ממש ראיתי ברומא. דרך אגב.

ו-ג: אני מודע/מבין שההרכב שאני מציע הוא חריג,

אבל בכנות: אני אישית פשוט לא רואה אף צמד בלמים באיטליה מצליח ברומא - אם הוא ברביעיית הגנה עם 2 מגינים "מסננת" כדוגמת קולארוב/ סאנטון/ פלורנצי/ קארסדורפ.
    בטח לא אם הדרישות הן לרדת ל 20 ספיגות בעונה.

איך שאני רואה את זה:
    פלורנצי-בלם-בלם-קולארוב = 50 או 40 ספיגות בעונה. ולא משנה מי הבלמים.
    גם שיהיו הבלמים שלך קוליבאלי ושקריניאר.
    לא יועיל.

(וגם לא משנה אם במקום פלורנצי וקולארוב - יהיו קארסדופ וסאנטון... 50 ספיגות בעונה בכל מקרה. בטאבו.)
    וצריך לזכור גם שחוץ מלוקה פלגריני שאולי כן ואולי לא יהיה שווה משהו ביום מן הימים: באגף ימין בכלל אין לך אפילו מגן ימני נורמלי באופק.

אי אפשר להחליף חצי סגל בקיץ.

15. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

כרגע עוד אין מאמן אז די מיותר לדבר על שיטה. בטח שצפוייה מהפכה בסגל.
    ברגע שיגיע אחד כזה (גאספריני ככול הנראה) אז הוא יבוא עם האג'נדה שלו,ויביא וישחרר את מי שצריך לפי השיטה שהוא ירצה להנחיל.

מצב נושא:
הנושא נעול.