רומא 2018/2019 :: עוד קיץ עמוס

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י AS R, ‏27/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. סמואל אטו Member

גווארדיולה שיחק לא מעט פעמים "3-4-3 יהלום" בעונתו האחרונה בבארסה(לא שאני בא להגיד שזה הופך את השיטה לנפוצה או קלה לביצוע).

חייל שוקולד אוהב/ת את זה.
  2. DeRossi16 Member

מצחיק שאתה אומר את זה , עונה שעברה רומא ספגה 28 שערים בלבד , כאשר יובה שהיא דוגמא ומופת להגנה 24.
    אני לא יודע כמה אתה צופה אחר כדורגל מחוץ לאיטליה אבל אתה כנראה לא מבין כמה שבלם איכותי יכול לשנות קבוצה , ראה מקרה ואן דייק בליברפול שמחזיק שם את קו ההגנה לבדו לא שונה בהרבה מקוליבאלי בנאפולי. כשיש לך צמד בלמים חזק קשר אחורי שהוא חצי בלם (כמו שדה רוסי היה כל השנים וכמו שאנזונזי היה במשחק האחרון מול יובה וסוף סוף נראה כמו קשר אחורי איכותי) ושחקן אמצע שיודע לחלץ כדורים(נאינגולן ומי יתן בארלה) המגנים כבר הרבה פחות משנים. בכלל מרגיש לי שאתה חי קצת בעבר , היו מגנים הם חצי וינגרים בכל קבוצות הטופ , מרסלו הוא הדוגמא הכי ברורה לכך , הגנה הוא לא יודע לעשות מהרגע שהוא הגיע לריאל ועד היום. אתה מתעלם מכך שרומא מעולם כמעט לא מחזיקה בשתי בלמים איכותים מאז תקופת האמריקאי , כל פעם אנחנו מגלים בלם איכותי ומוכרים אותו כדי להמר על בלם איכותי אחר , מוריד בפני סבאטיני את הכובע פה בצורה יוצאת דופן הוא הצליח להמר נכון כל פעם (מרקיניוס שהתחליף בבנעטיה שהתחלף במנולאס). אבל מאז בנעטיה קסטאן לא היה פה באמת צמד איכותי , אולי הצליחו לכפר על זה כשרודיגר עוד היה פה ופאציו היה בתקופה טובה אבל גם זה היה לתקופה קצרה. הבעיה העיקרית שלנו הוא שיש לנו ארבעה קשרים שאף אחד מהם לא יודע איך לחלץ כדור גם אם חיי אימו תלויים בכך , לי אישית קשה לראות כבר את כריסטנטה רץ כמו תרנגולת ללא ראש במגרש מבצע עבירות שטותיות כי הוא לא מצליח לחלץ כדור , כמו כן פלגריני פסטורה וזאניולו(נו אולי בהתחלה כשהיה לו כוח לרוץ כמו מטורף).

שים בלם איכותי לצד מנולאס ואת פאציו בלם שלישי , תחזיר את פלגריני הצעיר מהשאלה לגבות את קולארוב בשמאל ואולי אפילו לתפוס את מקומו, תביא את בארלה לאמצע שיחלץ כדורים , תדע להשתמש באנזונזי כמו שעושה ראנירי במשחקים האחרונים או תרכוש קשר אחורי איכותי במקומו והנה לך קבוצה משופרת הגנתית בלי להחליף חצי סגל סה"כ שתי רכישות.

לגבי דה רוסי , מאוד קשה לי לשמוע את הדברים שאתה אומר וכנראה שגם לא אצליח לשכנע אותך.
    אבל בכל זאת:
    - נכון שדה רוסי היה שיאן השכר באיטליה בזמנו וכשאנחנו אומרים בזמנו אנחנו מדברים על תקופת השפל באיטליה שהיו משלמים פה שקל וחצי לשחקן , מעניין מה היה קורה היום בעידן רונאלדו. למרות כל זה הוא עדיין ויתר על סכומים גבוהים בהרבה מצ'לסי ומסיטי.
    - מלבד הכסף שויתר מצ'לסי ומסיטי הוא ויתר על משהו חשוב הרבה יותר לספורטאי , תארים! אתה מדבר על זה שהוא לא תרם תארים לרומא(שטות במיץ חוץ ממסי וזלאטן אף שחקן יחיד לא יכול לסחוב קבוצה בינונית על הגב והם ידידי עולים כפול ארבע מדה רוסי וגם משחקים בעמדה אחרת) , אבל אתה לא מדבר על זה שהוא גם לא תרם תארים לעצמו בזה שנשאר , בידיעה ברורה ששם הוא היה זוכה מינימום באליפות , עזוב על לשחק בליגה תחרותית יותר , עם הרבה יותר קהל , ושחקנים הרבה יותר איכותיים לצדך.
    -נכון דה רוסי לא קדוש , הוא אכן דרש סכום כספי לא קטן , אבל בוא תהיה אתה אחד הקשרים הטובים בעולם , כאשר מציעים לך סכומי עתק כדי לעבור , אז אתה מחפש את עמק השווה כדי בכל זאת להשאר בקבוצה שאתה אוהב.
    - איך שלא תהפוך את זה , יש שחקנים בחוץ שקיבלו הרבה יותר מדה רוסי , אם זה מבחינת כסף , אם זה מבחינת תארים ואם זה מבחינת פרסום ועדיין הם לא נשארו 18 שנים עם אותה החולצה. רומא זה לא מועדון עשיר , לא מועדון שזוכה בתארים , לא מועדון שנותן נחת לאוהדיו , הדבר היחיד שמושך אליו אוהדים הוא התשוקה של העיר והאוהדים , האהבה והכבוד לסמל , הלחימה על כר הדשא שמשנה לשנה הולכת ונעלמת בעידן האמריקאי , ואת כל הערכים האלה , אין אחד שמייצג יותר טוב מדה רוסי. בטח לא שחקנים כמו זאניולו שעוד לא קרעו זוג נעליים וכבר מדברים על חוזה חדש בגלל צמד בליגת אלופות וארבעה גולים בליגה , לא הרבה יותר ממה שאונדר עשה כבר מזמן....

נערך לאחרונה ב: ‏17/5/19
    Bravo'Al'HaLancia, ASROMA ו-חייל שוקולד אוהבים את זה.
  3. טל. Member

שבת שלום ואני מעריך את ההודעה הארוכה והמפורטת שרשמת.

לצערי אבל אני לא מסכים.
    את ההיסטוגרפיה של בלמי רומא אני מכיר. השאלה מה הלאה?

ואן דייק לא עומד להצטרף לרומא. וגם לא מישהו בחצי מהקליבר שלו. אז מה מועיל לי לבצע אינדוקציה מתוך דוגמא כזו רדיקלית, ושגם כלל לא עומדת על הפרק?
    וזה לא רק שבלמים מהשורה הראשונה בעולם לא עומדים בתור להצטרף לרומא, גם מאמנים לא.
    ברור לי שמאמן שיודע להעמיד קו הגנה ראוי - זו מומחיות.
    ברור לי ש DS שיודע לאתר שחקני הגנה ראויים בכסף קטן (כמו סבאטיני) זו מומחיות אפילו יותר נדירה.
    ברור לי ש EDF לא היה מאמן כזה, וברור לי שמונצ'י גם לא היה כזה.
    טוב נו, אבל מה עכשיו?
    פפ לא בא לרומא, ידידי, ולא קונטה ולא אלגרי.
    פטראקי גם אני דרך אגב לא משוכנע לגבי היכולות שלו כ DS.

אז בוא נראה:
    שחקני הגנה מהשורה הראשונה לא נראים באופק, ומאמני הגנה מהשורה הראשונה לא נראים באופק... אז מאיפה האופטימיות והתוכניות הגרנדוזיות..?
    איך שאני רואה את זה: עד הודעה חדשה, רומא תיפול ותקום על היכולת שלה לכבוש יותר ממה שהיא סופגת.

בקשר לשנה שעברה?
    -נו כבר כתבתי את זה פה בפורום אין ספור פעמים, כולל בעונה שעברה עצמה ובעיצומה: אליסון. זה כל הסיפור.
    וגם קולארוב האמת היה מופלא עונה קודמת.
    זהו.
    מנולאס ופאציו ופלורנצי וקארסדורפ וחואן חסוס - כולם אותו דרעק שראית מהם השנה - ראית מהם גם שנה שעברה.
    פשוט היה לך שוער על, חומה לאורך קו השער. חוסם הכל בגופו ובידיו.
    אני לא סופר ספיגות. אני סופר הזדמנויות. זה ההבדל בינינו.
    השנה יש לך שוער חצי ממה שהיה עונה קודמת + קולארוב נחלש מהותית = מצבת הספיגות עלתה פי 2.
    אבל מצבת ההזדמנויות של שחקני היריב נשארה זהה. עונה שעברה בדיוק כמו העונה.

ופלורנצי וקולארוב (וסאנטון וקארדורפ כגיבויי) אני חייב להתעכב על זה:
    הם מסננת מארץ המסננת.
    מה יעזור גם ואן דייק כשהם מאחרים קבוע בסגירה אלכסונית? או כשעוברים אותם כמו קונוסים?
    או כשהם עושים עבירות מטופשות ברחבה ו/או תופסים חלוץ של היריב בחולצה בדקה ה 119 באופן כזה ברור נגד פורטו? בתוך התיבת 5?
    מה יעזור הבלם הכי טוב בעולם - כשהמגן שלך נוגחים לו על הראש, מילולית, על הראש שלו - 10 פעמים בכל משחק לעבר המסגרת. כמעט בכל מצב נייח.
    מה זה כבר משנה אם מתוך ה 10 פעמים הללו חלוצי היריבה כבשו רק פעם אחת או 3 פעמים או 5 פעמים?
    מה כבר הבלם המסכן יכול לעשות?

נ-ב: ההערכה שלי לאנזונזי שואפת לאפס אבסולוטי. ומשחק אחד טוב בגארבז' טיים של העונה לא עומד לשנות את זה.
    בעולם מושלם אני הייתי גם מביא את בארלה במקום כריסטאנטנה. אבל לא הבאנו. אז מה עכשיו יש לדבר על זה?

אנזונזי או המחליף שלו - ביחד עם חיזוק נוסף (אינשאללה הילד מברשיה) יהיו הקשרים האחוריים בסגל.
    אולי גם גונאלון יחזור הביתה להעמיק את העמדה הזו אם אלעד יסכים.

כריסטאנטנה, לורנצו פלגריני,ריקארדי, צוריץ, זאניולו, פאסטורה (או מחליפו הפעוט. כי כמה כבר תקבל עליו) - לכל הפחות ארבע מתוכם: אלו יהיו מצבת קשרי ה 50-50 שלך.
    זהו, חביבי... לא תראה פה בקיץ העני שמחכה לנו בפתח גדולות ונצורות.

רומא צריכה להביא בלם טוב. חלוץ טוב. קשר אחורי טוב במקום הצרפתי הישנוני. ולמצוא את הפורמולה המתאימה לשילוב של כריסטנטנה פלגריני וזאניולו יחדיו על כר הדשא.
    אין יותר מידי ניסים ונפלאות לחכות להם פה.

4. EO11 בפה אליל היכל התהילה

לא ואן דייק, לא שקריניאר, לא קוליבאלי ולא אף אחד אחר התחיל ישר בתור טופ עולמי. שקריניאר היה בכלל מתחת לרדאר והתפוצץ באינטר, כשהוא חתם היה סתלבט לא קטן על אינטר ששמה סכום מופרז על בלם סלובקי בינוני מסמפדוריה.

רומא צריכה למצוא את הטאלנטים האלה והיא עשתה זאת כבר בעבר.

DeRossi16 אוהב/ת את זה.
  5. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מעניין,
    זכור לך אם הוא היה פותח ככה במשחקים שברצלונה לא היו פייבוריטים ברורים? ואם כן מה היה קורה כשברצלונה לא עם הכדור(אני מניח שהם לא נשארו במערך הזה)?

6. DeRossi16 Member

חסכת לי חצי תגובה לטל.
    מספיק שנביא עוד מנולאס להרכב טל זה ישפר פה את ההגנה פלאים. מנציני מאטלנטה שאליו אנחנו מקושרים כל שני וחמישי , איזו מטורינו אפילו הייתי הולך חזרה על נסטאסיץ' , כל אחד מהם אם ישתלב כמו שצריך ונשמור על מנולאס ישפר את ההגנה משמעותית. גם שוער דרך אגב אין ספק שיוחלף, אולסן סיים את הסיפור ברומא ומיראנטה לא יפתח עם כל הכבוד, הייתי הולך על השוער הטוב בליגה השנה שלא יעלה מעל 15 מיליון, אנדרייטד מטורף, איטלקי, בעל ניסיון ברמות הכי גבוהות ושמו הוא סיריגו(איזה יופי שאיזו וסיריגו מטורינו היידה פטראצ'י).
    אני דווקא הייתי מנסה למכור את אנזונזי ופסטורה ושאר אכזבות כדי לממן את רכישת בארלה והילד מברשיה טונלי, אם מדובר באחד מהשתיים אז רק בארלה כי אפשר להסיט אותו גם לאחור הוא חכם בטירוף. דרך אגב אגב אני מאוד אוהב את טונלי אבל הוא עדין ילד ועדיין שחקן סרייה ב ואם הוא מגיע במקום בארלה ומוכרים את נזונזי כדי לממן אותו זה פחד אלוהים שהוא אמור להחזיק את הקישור ההגנתי לבד הוא ילד. לגבי חלוץ רק בלוטי(היידה פטרצי).

7. טל. Member

הזויי לחשוב שרומא בעונה ללא מקום4
    -תמכור את פאסטורה ותקנה את בארלה בפי-3 מחיר (לפחות).
    -תמכור את אנזונזי ותקנה את כל השמות שהזכרתם פה בפי-2 מחיר (לפחות).
    -תמכור את חואן חסוס ותביא בלם במחיר פי 4 לפחות.
    -תביא את לוקה פלגריני מבלי להעיף קודם את קולארוב.
    -תמכור את דז'קו ותביא את בלוטי במחיר פי 2 לפחות.

אתם משחקים בנדמה לי.
    האמת שגם אם אפילו כן היו מסיימים מקום 4 זה הזויי לחשוב שחצי ממה שכתבתם אכן יתגשם.

א- אם מחזירים את לוקה פלגריני (אני בעד כמובן) - אז ימכרו את קולארוב ביחד עם חסוס: ובכסף הזה, כמה שלא יהיה, יביאו בלם.
    אם חסוס וקולארוב יימכרו ב X אז יביאו בלם ב X.

ב- פאסטורה ואנזונזי ביחד אתה תצטרך למכור את שניהם ביחד - כדי שיהיה לך סכום כסף הדרוש להבאת קשר אחורי... יהה זה טונאלי או סנסי או כל אחד אחר שתרצה.

כסף לא ייפול על רומא מהשמיים.
    בשביל זה גם אני מדבר כל הזמן על להחזיר את גונאלון. במיוחד ביום שאחרי שדה רוסי עוזב. אנשים לא מבינים שזה: או גונאלון בחינם, או עוד רכש ב 15 מיליון - רק שיחמם את הספסל ויהיה בעתודה.

דז'קו יימכר, ובסכום שהוא יימכר - יביאו חלוץ.
    בלוטי לא יבוא בסכום של דז'קו נו באמת עזבו פנטזיות. בלוטי לא יעזוב את טורינו בפחות מ 40-50 מיליון יורו.

רומא צריכה הקיץ הזה לפתוח חוזה לזאניולו. לפתוח חוזה לפלגריני. לפתוח חוזה לאונדר. לפתוח חוזה למאנולאס. לפתוח חוזה לאלשע.
    חוץ מהרכש..!!!!

אתם משחקים בנדמה לי.
    איזה בלוטי ואיזה בארלה ואיזה בטיח.

8. סמואל אטו Member

הוא שיחק במערך הזה נגד ריאל בברנבאו, ונגד מילאן וצ'לסי בשלבי הנוקאאוט של ליגת האלופות(במקרים האלו ראוי לציין שמדובר ביריבות ששיחקו במערכים מאוד צרים וללא שחקני אגף קלאסים).
    בארסה של אותם שנים החזיקה בכדור באחוזים גבוהים מאוד כתוצאה מיכולת קבוצתית סופר גבוהה ומצד שני קבוצות שהבינו שהסיכויים שלהם למנוע ממנה החזקת כדור ממושכת הם קלושים, לכן במעט זמן הזה שבארסה לא החזיקה בכדור היא המשיכה להישאר בעמידה דומה כדי ליצור לחץ עמוק בשטח היריבה. האחריות הייתה על הבלמים "צד" לכסות שטח רב יותר. אם אתה מעביר את האחריות הזאת לקיצונים, אתה בעצם משחק 5-4-1.
    בשני המקרים של ריאל ומילאן, בארסה ספגו תוך דקה וחצי דקה למיטב זכרוני, אז חשוב להזכיר שמדובר במערך מאוד מסוכן הגנתית.

חייל שוקולד אוהב/ת את זה.
  9. טל. Member

* יחד עם EsheD עוד כמעט 70 אלף יהיו באולימפיקו במחזור האחרון מול פארמה העונה. (האולימפיקו כבר סולד אאוט) היות וזה המשחק האחרון של דה רוסי, כמו שעשו עם טוטי בזמנו... גם יהיה טקס בסוף וכו'.

* באקט נדיר, טוטי לא יצטרף לקבוצה במשחק הקרוב נגד ססאולו... ויש שמועות על כך שהוא מתכוון להתפטר מתפקידו בצוות הניהולי של רומא, כבר בסוף החודש מיד לאחר שתגמר העונה הנוכחית.

EsheD אוהב/ת את זה.
  10. DeRossi16 Member

אני רואה את הדברים כך:
    הכנסות : פסטורה - 20 , אולסן - 10 , דפרל - 15 , חסוס + פרז + סנטון - 15 , שיק - 25 , פרוטי - 10 , גונאלוס - 7 , אנזונזי - 30 מיליון , גרסון - 15 מיליון סה"כ : 137 מיליון
    הוצאות : סיריגו - 15 , בארלה - 50 , מנצ'יני -25 , טונלי - 30 , בלוטי - 40 סה"כ : 160 מיליון
    אם קבוצה לא יכולה להוציא 23 מיליון נקי מהכיס יש פה בעיה.

לגבי החוזים , אל תשכח שזאניולו ופלגריני מקבלים שכר נמוך מאוד ונפטרת עונה שעברה מחוזים יותר כבדים כמו סטרוטמן ונאינגולן ואליסון אם והיה נשאר. העונה אתה תוציא את החוזה של דה רוסי(בזיון בזיון בזיון) ואת של פסטורה בתקווה שיושב על ססכום עתק וגם של פרוטי. ככה שעניין חידוש החוזה הזה לא מפחיד אותי בכלל

נערך לאחרונה ב: ‏18/5/19
  11. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

שער נהדר של צלאר -

ובהמשך, שער נהדר של ריקארדי שקובע 2-1 על הפרימברה של יובה -

12. Alta Tensione Member

@DeRossi16

איך שהדברים נראים במציאות מאוד אופטימית: פאסטורה 12, אולסן 15, דפרל 10, חסוס + פרז + סנטון - 10, שיק 18, פרוטי 7, גונאלון 2, אנזונזי 25, גרסון 8-10,

סהכ: 107 מיליון

הוצאות : סיריגו - 25 , בארלה - 50 , מנצ'יני -25 , טונלי - 30 , בלוטי - 60 סה"כ : 190 מיליון

נערך לאחרונה ב: ‏18/5/19
  13. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

במציאות?
    מנולאס - 30 (או 20 + פרין). וזהו בערך.

Gianzola אוהב/ת את זה.
  14. טל. Member

ביום שדז'קו הרעל עוזב אני פותח רבע לשבע.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  15. טל. Member

שיק לא בר מכירה.
    לא משנה גם אם יציעו עליו 40-30 מיליון.

א- רומא צריכה עדיין לשלם לסאמפ את התשלום האחרון (שיק נקנה ב 42 מיליון יורו ב 3 תשלומים שווים בערך)

ב- גם הקיץ וגם בחלון של ינואר: אם שיק נמכר, סאמפ מקבלת אוטומאטית חצי או שליש מדמי ההעברה... אני לא זוכר בדיוק. רק בקיץ הבא הסעיף הזה נגמר וסאמפ לא תקבל יותר כלום ממכירה עתידית.

הלאה:
    דז'קו פאציו חסוס קולארוב ואלשע - לכולם נגמר החוזה בעוד שנה. עכשיו בקיץ זו הזדמנות אחרונה למכור (או להאריך חוזה).
    דז'קו הציאניד הרעל של הקבוצה - לא רק הורס אותה במובן המקצועי והטקטי והחברתי בחדר הלבשה, אלא גם במובן הפיננסי כי הוא שיאן השכר של המועדון.
    גם השכר של חסוס הוא עצום. כמעט 3 מיליון.

חוץ מאלשע, אין כוונה להאריך חוזה לאף אחד מבין ה 5 הללו.
    דז'קו בוודאות יימכר.
    פאציו וקולארוב וחסוס: גם סיכויים טובים שיימכרו... במיוחד קולארוב וחסוס. אם הם לא יימכרו, אז שנה הבאה פשוט יעזבו עם הכרטיס שלהם ביד. במיוחד פאציו סביר שישאר, כי את פאציו, למען האמת, אין הגיון למכור. הוא ומרקאנו סביר להניח שישארו בלמי הרזרבה שנה הבאה.

אני מאמין שמיד בתחילת החלון רומא תקבל הצעות ותמכור את דז'קו ומאנולאס. (מאנולאס בכלל יש לו סעיף שחרור, אז גם אף אחד לא צריך בכלל לדבר עם הנהלת רומא... רק עם הסוכן של השחקן, וקשה לי להאמין שהוא יסרב להצעה מאנגליה או מיובה).

השאלה מה יקרה ביום שרומא תקבל הצעות על אונדר וזאניולו, וזה היה המבחן של ה DS הבא.

אם ג'מפאולו יהיה המאמן הבא של רומא, ומתכוון להנחיל את ה 4-4-2 יהלום שלו:
    לא הייתי פוסל מכירה של אונדר, ובכסף הזה קנייה של חלוץ + מגן ימני איכותי.

פאסטורה ואנזונזי יימכרו בקיץ. לא יודע כמה יקבלו עליהם... אבל מה שזה לא יהיה - הסכום ישמש להבאה של קשר אחורי. אני מקווה שטונאלי או לפחות סנסי.

נערך לאחרונה ב: ‏19/5/19
מצב נושא:
הנושא נעול.